42nd Annual Potomac Valley Games - 9/2/2017 to 9/3/2017            
                   T.C. Williams High School, Alexandria VA
                                    Results   
                                   09/03/2017
 
Event 1  W18&U 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Langley Allen            W17 Upper Marlboro, MD       13.95  -1.1 
 
Event 1  W19-24 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jordan Hankerson         W23 Forrestville, MD         13.10  -1.1 
  2 Courtney Bowman          W21 Washington, DC           13.22  -1.1 
 
Event 1  W35 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Nicole Kelly             W36 Greensboro, NC           14.03  -1.1 
  2 Zakiyya Muhammad         W39 Etters, PA               14.14  -1.1 
  3 Erica Brown              W37 Havre De Grace, MD       16.19  -1.1 
 
Event 1  W45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Marioky Scott            W48 Hampton, VA              15.28  -0.2  2 
 
Event 1  W50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Terri Rath               W53 Ashburn, VA              14.79  -0.2  2 
 
Event 1  W60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Katherine E. (Keg) Good  W60 Woodbridge, VA           17.66  -0.2  2 
 
Event 1  W75 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rose Green               W79 Upper Marlboro, MD       17.89  -0.2  2 
 
Event 1  M18&U 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             11.97  +0.0  4 
 
Event 1  M19-24 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Matthew Hazelworth       M21 Bristow, VA              12.03  +0.0  5 
 
Event 1  M25-29 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Joshua Day               M26 Sufflolk, VA             13.29  +0.0  5 
 
Event 1  M30 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ryan Chew                M30 Laurel, MD               12.69  +0.0  5 
  2 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           12.92  +0.0  5 
  3 Mark Laurri              M32 Arlington, VA            12.95  +0.0  5 
 
Event 1  M35 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Anthony Adeleke          M36 Washington, DC           12.02  +0.0  5 
 
Event 1  M40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               13.56   0.9  6 
 
Event 1  M45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Glenn Staples            M49 Severna Park, MD         12.80   0.9  6 
  2 Earl Cunanan             M48 Norfolk, VA              13.97   0.9  6 
  3 James Proctor Jr.        M46 Waldorf, MD              14.03   0.9  6 
 
Event 1  M50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lonnie Hooker            M54 Upper Marlboro, MD       11.67  +0.0  4 
  2 Lionel Jackson           M52 Centrville, VA           12.85  +0.0  4 
  3 Jeffrey Shad             M53 Alexandria, VA           14.02  +0.0  4 
  4 Harry Patrinos           M53 Bethesda, MD             14.30  +0.0  4 
 
Event 1  M55 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allan Tissenbaum         M57 Pittsburgh, PA           12.05  -1.1  7 
  2 Zac Tolin                M56 Rockville, MD            13.15  -1.1  7 
  3 Rory Lewis, Sr.          M55 Silver Spring, MD        13.54  -1.1  7 
  4 Galen Allen              M58 Hershey, PA              13.66  -1.1  7 
  5 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            15.33  -1.1  7 
  6 Willie Spruill           M59 St. Pauls, NC            15.44  -1.1  7 
  7 Aasim Muhammad           M59 Aberdeen, MD             17.20  -1.1  7 
 
Event 1  M60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mark Jones               M62 Shepherdstown, WV        13.76  -1.7  8 
  2 Kenneth Lacey            M63 Leechburg, PA            14.41  -1.7  8 
 
Event 1  M65 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Joachim Acolatse         M69 Phila, PA                15.34  -1.7  8 
  2 Dan Williams             M68 Reston, VA               15.53  -1.7  8 
  3 Austin Cortez            M69 Upper Marlboro, MD       17.26  -1.7  8 
 
Event 1  M70 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ty Brown                 M72 Washington, DC           13.48  +0.0  9 
  2 Mike Guinn               M71 Harrisonburg, VA         16.13  +0.0  9 
 
Event 1  M75 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Albert Williams          M77 Bethesda, MD             14.46  +0.0  9 
  2 William Rhoad            M76 Raleigh, NC              17.19  +0.0  9 
 
Event 1  M80 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Larry Colbert            M80 Bowie, MD                16.15  +0.0  9 
 
Event 3  W18&U 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Celita Pope              W17 Columbia, MD             27.17  -0.4 
 
Event 3  W19-24 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mary Faday               W20 District Heights, M      26.44  -0.4 
 
Event 3  W35 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Zakiyya Muhammad         W39 Etters, PA               30.68  -0.4 
  2 Erica Brown              W37 Havre De Grace, MD       35.09  -0.4 
 
Event 3  W40 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sheena Wilson            W43 Elkins Park, PA          33.42  -0.4 
  2 Kisha Vaughn             W42 Philadelphia, PA         34.42  -0.4 
 
Event 3  W45 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Marioky Scott            W48 Hampton, VA              33.03  -3.0  2 
 
Event 3  W50 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Terri Rath               W53 Ashburn, VA              31.00  -3.0  2 
 
Event 3  W60 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Katherine E. (Keg) Good  W60 Woodbridge, VA           39.28  -3.0  2 
 
Event 3  W75 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rose Green               W79 Upper Marlboro, MD       39.43  -3.0  2 
 
Event 3  M18&U 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             24.62  -2.6  3 
 
Event 3  M19-24 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Josh Arons               M24 Sharon, MA               24.70  -2.6  3 
 
Event 3  M30 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jeremy Williams          M32 White Plains, MD         25.85  -0.6  4 
  2 Stephen Backmon          M31 Baltimore, MD            25.88  -0.6  4 
  3 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           26.40  -0.6  4 
 
Event 3  M35 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
 -- Antoine Craig            M35 Richmond, VA               DNF  -1.6  5 
 
Event 3  M40 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 James Crocker            M41 Hampton, VA              25.09  -1.6  5 
  2 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               28.21  -1.6  5 
 
Event 3  M45 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 James Proctor Jr.        M46 Waldorf, MD              28.79  -1.6  5 
 
Event 3  M50 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jeffrey Shad             M53 Alexandria, VA           28.93  -1.0  6 
  2 Harry Patrinos           M53 Bethesda, MD             29.12  -1.0  6 
 
Event 3  M55 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allan Tissenbaum         M57 Pittsburgh, PA           25.17  -1.0  6 
  2 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            30.35  -1.0  6 
  3 Willie Spruill           M59 St. Pauls, NC            31.45  -1.0  6 
 
Event 3  M60 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mark Jones               M62 Shepherdstown, WV        28.24  -1.0  7 
  2 Bernard Gant             M60 Lumberton, NC            30.91  -1.0  7 
 
Event 3  M65 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Joachim Acolatse         M69 Phila, PA                32.10  -1.0  7 
  2 Dan Williams             M68 Reston, VA               32.75  -1.0  7 
  3 Jay Wind                 M67 Arlington, VA            50.02  -1.0  7 
 
Event 3  M70 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mike Guinn               M71 Harrisonburg, VA         34.77  -0.3  8 
 
Event 3  M80 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Larry Colbert            M80 Bowie, MD                33.84  -0.3  8 
 
Event 3  M90+ 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dixon Hemphill           M92 Fairfax Station, VA    1:27.83  -0.3  8 
 
Event 4  W35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Zakiyya Muhammad         W39 Etters, PA             1:15.42  
 
Event 4  W40 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Kisha Vaughn             W42 Philadelphia, PA       1:40.95  
 
Event 4  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Betty Blank              W64 Falls Church, VA       1:43.85  
 
Event 4  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA         1:22.06  
 
Event 4  W75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Rose Green               W79 Upper Marlboro, MD     1:23.16  
 
Event 4  M18&U 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mason Baugh              M16 Glenn Dale, MD           56.35   2 
  2 Anthony Billet           M16 York, PA                 58.37   2 
 
Event 4  M19-24 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Matthew Hazelworth       M21 Bristow, VA              54.07   2 
 
Event 4  M25-29 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John Mooney              M25 Arlington, VA            59.50   2 
 
Event 4  M30 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ryan Chew                M30 Laurel, MD               55.96   3 
  2 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           58.04   3 
 
Event 4  M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Crocker            M41 Hampton, VA              56.09   3 
 
Event 4  M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 James Proctor Jr.        M46 Waldorf, MD            1:08.65   3 
 
Event 4  M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeffrey Shad             M53 Alexandria, VA         1:04.93   4 
 
Event 4  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 John Pryor               M56 Lynchburg, VA          1:09.09   4 
 
Event 4  M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bernard Gant             M60 Lumberton, NC          1:09.84   4 
 
Event 4  M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Ference          M67 Clifton, VA            1:05.34   5 
  2 Dan Williams             M68 Reston, VA             1:14.22   6 
  3 Scott V. Campbell        M66 Springfield, VA        1:16.72   5 
  4 Jay Wind                 M67 Arlington, VA          1:39.11   5 
 
Event 4  M75 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 William Rhoad            M76 Raleigh, NC            1:29.05   6 
  2 Richard Arnold           M75 Baltimore, MD          2:10.93   6 
 
Event 4  M90+ 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dixon Hemphill           M92 Fairfax Station, VA    3:34.14   6 
 
Event 5  W50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Marilene Ceron           W54 Columbia, MD           2:55.98  
 
Event 5  W55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Lorraine Jasper          W55 Birchrunville, PA      2:36.91  
 
Event 5  W60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Betty Blank              W64 Falls Church, VA       3:35.93  
 
Event 5  W75 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Rose Green               W79 Upper Marlboro, MD     4:38.71  
 
Event 5  M19-24 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Daniel Ritter            M19 Washington, DC         2:10.17  
 
Event 5  M25-29 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Kristoff Inocentes       M25 Falls Church, VA       2:09.60  
 
Event 5  M45 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Remus Medley             M47 Baltimore, MD          2:22.98  
 
Event 5  M50 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Keith Harris             M51 Newport News, VA       3:03.28  
 
Event 5  M55 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Curtis Davis             M59 Gaithersburg, MD       2:37.01  
  2 John Pryor               M56 Lynchburg, VA          3:00.95  
 
Event 5  M60 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Spider Rossiter          M60 Washington, DC         2:47.84  
  2 Kenneth Lacey            M63 Leechburg, PA          3:09.73  
 
Event 5  M65 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Jay Wind                 M67 Arlington, VA          3:33.53  
 
Event 5  M90+ 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Dixon Hemphill           M92 Fairfax Station, VA    8:48.04  
 
Event 6  W19&U 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Claire Wigglesworth      W15 Washington, DC         5:53.03  
 
Event 6  W30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Jenny Goransson          W34 Alexandria, VA         6:31.55  
 
Event 6  W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Sheena Wilson            W43 Elkins Park, PA        8:16.47  
 
Event 6  W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Lorraine Jasper          W55 Birchrunville, PA      5:39.46  
 
Event 6  W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Betty Blank              W64 Falls Church, VA       7:32.13  
 
Event 6  W65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Nonie Hudnall            W67 Spartanburg, SC        7:18.29  
 
Event 6  M19&U 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Daniel Ritter            M19 Washington, DC         4:48.0h  
  2 Charlie Wixson           M17 Alexandria, VA         5:42.86  
 
Event 6  M20-24 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Peter Guevara            M23 Alexandria, VA         5:30.03  
 
Event 6  M25-29 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Kristoff Inocentes       M25 Falls Church, VA       4:49.54  
  2 Benjamin Fulton          M28 Washington, DC         5:23.47  
 
Event 6  M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Michael Murray           M36 Washington, DC         4:48.5h  
  2 James Sherwood           M35 Falls Church, VA       4:50.83  
  3 Josh Blanchard           M39 Arlington, VA          5:29.18  
 
Event 6  M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Ben Garthwaite           M40 Vienna, VA             4:56.82  
  2 Glenn Sewell             M41 Alexandria, VA         6:06.91  
 
Event 6  M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Jim Frogue               M45 Arlington, VA          5:48.20  
  2 Doug Kelly               M49 Radford, VA            7:24.92  
 
Event 6  M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Henry Wigglesworth       M59 Washington, DC         5:39.49  
  2 Pat O'Mara               M59 Falls Church, VA       5:57.83  
  3 Bob Mitchell             M55 Arlington, VA          6:08.21  
  4 Ted Poulos               M55 McLean, VA             7:17.71  
 
Event 6  M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Maurice Pointer          M61 Baltimore, MD          5:35.20  
  2 Spider Rossiter          M60 Washington, DC         6:13.84  
  3 Bob Draim                M63 Alexandria, VA         6:18.02  
  4 Jim Darr                 M62 Falls Church, VA       6:59.83  
  5 David Kodner             M60 Frederick, MD          7:13.15  
 
Event 6  M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Paul Ryan                M66 Arlington, VA          6:06.18  
  2 Jay Wind                 M67 Arlington, VA          7:32.32  
 
Event 7  W19&U 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Eliza Medearis           W15 Alexandria, VA        12:29.84  
 
Event 7  W60 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Betty Blank              W64 Falls Church, VA      14:20.64  
  2 Liza Recto               W61 Lexington Park, MD    14:59.54  
 
Event 7  W65 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Kathy Martin             W65 Northport, NY         11:43.04  
  2 Nonie Hudnall            W67 Spartanburg, SC       14:25.64  
 
Event 7  W80 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Tami Graf                W81 Lusby, MD             22:10.6h  
 
Event 7  M40 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Fabio Ruy Clavijo        M40 Fairfax, VA           12:16.24  
 
Event 7  M45 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Doug Kelly               M49 Radford, VA           11:58.64  
 
Event 7  M55 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 David Keaton             M57 Rockville, MD         11:46.84  
  2 Ted Poulos               M55 McLean, VA            14:11.14  
 
Event 7  M60 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Maurice Pointer          M61 Baltimore, MD         10:57.24  
 
Event 7  M65 3000 Meter Run
=======================================================================
 Bob Fine Memorial 3000m run
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Jay Wind                 M67 Arlington, VA         14:41.04  
 
Event 8  W45 80 Short Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Marioky Scott            W48 Hampton, VA              16.62  -2.9 
 
Event 8  W50 80 Short Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dr. Koura Gibson         W53 Washington, DC           14.67  -2.9 
  2 Wanda Evans              W53 Washington, DC           20.34  -2.9 
 
Event 8  M70 80 Short Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Ty Brown                 M72 Washington, DC           13.38  -1.9  2 
  2 Jim Sharps               M72 Smithfield, VA           15.09  -1.9  2 
 
Event 9  M55 100 Short Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            27.74  -1.9 
 -- Karl Smith               M57 Alexandria, VA              DQ  -1.9 
 
Event 14  W35 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
 -- Christine Boyce          W36 Alexandria, VA              DQ  
 
Event 14  W55 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Patricia Clemmons        W57 Rockingham, NC        22:05.43  
 
Event 14  W60 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Elizabeth Hancock        W64 Falls Church, VA      26:36.24  
 
Event 14  M65 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Thomas Augustine         M67 Woodbridge, VA        22:19.84  
  2 John Morrison            M68 Essex, MD             22:39.37  
 
Event 14  M70 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 John Gersh               M70 Columbia, MD          21:07.38  
 -- Victor Litwinski         M73 McLean, VA                  DQ  
 
Event 14  M75 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Sheldon Lewis Contract   M78 North Bethesda, MD    23:50.74  
 
Event 15  W19&U 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Aiko Barnes              W11 Oakton, VA            10:03.51  
  2 Aoi Barnes                W9 Oakton, VA            14:42.65  
 
Event 15  W35 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Tionne Jackson           W38 Washington, DC        13:33.33  
 
Event 15  W55 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Patricia Clemmons        W57 Rockingham, NC        10:54.33  
 
Event 15  W60 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Liza Recto               W61 Lexington Park, MD    11:41.46  
  2 Katherine E. (Keg) Good  W60 Woodbridge, VA        12:11.16  
  3 Elizabeth Hancock        W64 Falls Church, VA      13:45.77  
  4 Monica A. Hoffman        W62 Springfield, VA       14:31.26  
 
Event 15  M45 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  3 Doug Kelly               M49 Radford, VA           14:53.69  
 
Event 15  M55 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Alan Murray              M55 Crofton, MD           12:47.65  
 
Event 15  M65 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 John Morrison            M68 Essex, MD              9:55.94  
  2 Jim Wass                 M65 Riverdale, MD         10:03.51  
  3 Thomas Augustine         M67 Woodbridge, VA        11:16.47  
 
Event 15  M70 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Keith Ord                M74 Potomac, MD           11:21.85  
 
Event 15  M75 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points

=======================================================================
  1 Sheldon Lewis Contract   M78 North Bethesda, MD    12:24.23  
 
Event 16  W19&U High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Claire Bailey            W16 Fairfax, VA              1.63m    5-04.25   8   
  2 JaneAnne Tvedt           W16 McLean, VA               1.57m    5-01.75   6   
  3 Madeleine Hecker         W14 Falls Church, VA         1.47m    4-09.75   4   
 
Event 16  W30 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ellen Sutey              W30 Fairfax, VA              1.47m    4-09.75   8   
 
Event 16  W35 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Nicole Kelly             W36 Greensboro, NC           1.37m    4-06.00   8   
 
Event 16  W45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Marioky Scott            W48 Hampton, VA              1.17m    3-10.00   8   
 
Event 16  W50 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wanda Evans              W53 Washington, DC           1.12m    3-08.00   8   
 
Event 16  M19&U High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  2 Joshua Gilliard          M17 Manassas, VA             1.92m    6-03.50   7   
  2 Ryan Thomas              M17 Leesburg, VA             1.92m    6-03.50   7   
  4 Jack Reichenbach         M18 Allentown, PA            1.92m    6-03.50   4   
 
Event 16  M25-29 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Momodou Drammeh          M25 Frederick, MD            1.97m    6-05.50   8   
 
Event 16  M45 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barr               M49 Arlington, VA            1.57m    5-01.75   8   
 
Event 16  M55 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            1.27m    4-02.00   8   
  2 Alan Murray              M55 Crofton, MD              1.17m    3-10.00   6   
 
Event 16  M60 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 James Barrineau          M62 Burke, VA                1.67m    5-05.75   8   
  2 Muraji Nakazawa          M60 Herndon, VA              1.27m    4-02.00   6   
  3 Kenneth Lacey            M63 Leechburg, PA            1.22m    4-00.00   4   
 
Event 16  M65 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD         1.37m    4-06.00   8   
  2 Gerald Nyzet             M66 Arlington, VA            1.32m    4-04.00   6   
 
Event 16  M70 High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jim Sharps               M72 Smithfield, VA           1.27m    4-02.00   8   
 -- Curtis Morgan            M74 Falls Church, VA            NH            
 
Event 18  W45 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Marioky Scott            W48 Hampton, VA              3.70m   NWI  12-01.75   8   
 
Event 18  W50 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Tracey Battle            W50 Silver Spring, MD        4.34m   NWI  14-03.00   8   
  2 Wanda Evans              W53 Washington, DC           2.84m   NWI   9-04.00   6   
 
Event 18  W55 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Patricia Clemmons        W57 Rockingham, NC           3.05m   NWI  10-00.25   8   
 
Event 18  W65 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA           2.92m   NWI   9-07.00   8   
 
Event 18  M19&U Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jack Reichenbach         M18 Allentown, PA            5.67m   NWI  18-07.25   8   
 
Event 18  M25-29 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 John Mooney              M25 Arlington, VA            4.70m   NWI  15-05.00   8   
 
Event 18  M30 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Andrew Richard           M32 York, PA                 6.10m   NWI  20-00.25   8   
 
Event 18  M55 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Rory Lewis, Sr.          M55 Silver Spring, MD        4.43m   NWI  14-06.50   8   
  2 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            3.28m   NWI  10-09.25   6   
 
Event 18  M65 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD         3.53m   NWI  11-07.00   8   
  2 Joachim Acolatse         M69 Phila, PA                3.52m   NWI  11-06.75   6   
 
Event 18  M70 Long Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Ty Brown                 M72 Washington, DC           4.10m   NWI  13-05.50   8   
  2 Jim Sharps               M72 Smithfield, VA           3.82m   NWI  12-06.50   6   
  3 David Marovich           M74 Chalfont, PA             2.46m   NWI   8-01.00   4   
 
Event 19  W50 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Tracey Battle            W50 Silver Spring, MD        8.85m   NWI  29-00.50 
  2 Dr. Koura Gibson         W53 Washington, DC           8.85m   NWI  29-00.50 
 
Event 19  M55 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Marcus Battle            M58 Silver Spring, MD        8.40m   NWI  27-06.75 
  2 John Pryor               M56 Lynchburg, VA            7.43m   NWI  24-04.50 
  3 Alan Murray              M55 Crofton, MD              7.22m   NWI  23-08.25 
 
Event 19  M65 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD         7.10m   NWI  23-03.50 
  2 Frederick Louis Monesmit M69 Andover, NJ              6.56m   NWI  21-06.25 
 
Event 19  M70 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jim Sharps               M72 Smithfield, VA           8.90m   NWI  29-02.50 
  2 David Marovich           M74 Chalfont, PA             5.22m   NWI  17-01.50 
 
Event 19  M75 Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 William Rhoad            M76 Raleigh, NC              4.81m   NWI  15-09.50 
 
Event 21  W40 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA           28.41m      93-02 
 
Event 21  W55 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mary Wilkins             W56 District Heights, M     28.69m      94-01 
 
Event 21  W60 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donna Zukas              W62 Apollo, PA              19.75m      64-09 
 
Event 21  M19&U Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Tristan Johnson          M19 Aldie, VA               33.19m     108-11 
 
Event 21  M45 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kunle Lawson             M45 Fredericksburg, VA      42.89m     140-08 
  2 James Barr               M49 Arlington, VA           30.56m     100-03 
 
Event 21  M55 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bentz Tozer Jr           M57 Enola, PA               38.40m     126-00 
  2 Thomas Sputo             M57 Gainesville, FL         32.46m     106-06 
 
Event 21  M60 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bob Freund               M61 Pittsburgh, PA          21.33m      70-00 
 
Event 21  M65 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rufus Jordan, Jr.        M68 Smyrna, MD              30.72m     100-09 
 
Event 21  M70 Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ken Moss                 M70 Leesburg, VA            48.55m     159-03 
  2 David Marovich           M74 Chalfont, PA            31.19m     102-04 
  3 Curtis Morgan            M74 Falls Church, VA        19.36m      63-06 
 
Event 51  W18&U 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eliza Medearis           W15 Alexandria, VA         8:58.87  
 
Event 51  W40 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jo Rupp                  W44 Pittsburgh, PA         9:08.04  
 
Event 51  W55 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cheryl Bellaire          W58 Exton, PA              8:57.18  
 
Event 51  W65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA        10:23.21  
  2 Nonie Hudnall            W67 Spartanburg, SC       11:37.27  
 
Event 51  W80 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tami Graf                W81 Lusby, MD             15:53.62  
 
Event 51  M65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jay Wind                 M67 Arlington, VA         13:08.19  
 
Event 51  M70 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robert Weiner            M70 Accokeek, MD          12:19.59  
 
Event 52  M55 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ted Poulos               M55 McLean, VA            15:29.77  
  2 Alan Murray              M55 Crofton, MD           16:53.44  
 
                     Men - Team Rankings - 2 Events Scored
===============================================================================
    1) Potomac Valley Track Club    6