Edison High School, Alexandria VA
        (Hammer and weight throws at T.C. Williams High School, Alexandria)
                                 August 19, 2017
                            PVTC All-Comers Meet #6                            
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 10.1h  7/6/1997    Sayon Cooper, unattached                    
       Women: ! 11.7h  4/18/1999   Sherise Green                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Bobby Lewis              M25 Winchester, VA           11.40  -0.8  1 
  2 Alex Crumes              M18 Great Falls, VA          11.74  -0.8  1 
  3 Jack Huddleston          M17 Leesburg, VA             11.85  -0.8  1 
  4 Jeremy Williams          M32 Darlington, SC           11.91  -0.8  1 
  5 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             11.95  -0.8  1 
  6 Ryan Chew                M30 Laurel, MD               12.87  -2.2  2 
  7 Jermaine Muir            M42 Fort Washington, MD      13.08  -2.2  2 
  8 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           13.20  -2.2  2 
  9 Winona Peace             W20 Silver Spring, MD        13.36  -1.7  5 
 10 Mark Jones               M62 Shepherdstown, WV        13.48  -0.4  3 
 11 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               13.64  -2.2  2 
 12 Binette Nam              W18 Oakton, VA               13.86  -1.8  4 
 13 Harry Patrinos           M53 Bethesda, MD             14.12  -0.4  3 
 14 Khaya Yankee             W15 Accokeek, MD             14.32  -1.8  4 
 15 Alby Williams            M77 Bethesda, MD             14.63  -1.6  7 
 16 Michael Onuzulike         M9 Greenbelt, MD            14.65  -1.6  7 
 17 Terri Rath               W53 Ashburn, VA              14.77  -0.4  3 
 18 Bella Aguilar            W14 Fairfax, VA              14.89  -1.8  4 
 19 Colin Anderson           M12 Ashburn, VA              15.01  -1.7  5 
 20 Sarah Dickerson          W14 Fairfax, VA              15.10  -1.8  4 
 21 Roddy Register           M14 Hollywood, MD            15.14  -1.7  5 
 22 Nicole Messner           W17 Easburg, VA              15.32  -1.8  4 
 23 Jay Padgett              M10 Washington, DC           15.52  -1.8  8 
 24 Rayna Golden             W12 Washington, DC           16.21  -1.7  5 
 25 Johnnie Peace            M11 Unattached               16.31  -1.6  7 
 26 Spider Rossiter          M60 Washington, DC           16.55  -1.6  7 
 27 Kwabena Appieh           M11 Silver Spring, MD        16.95  -1.8  8 
 28 Marguerite Matthews      W55 Upper Marlboro, MD       17.00  -1.8  4 
 29 Charlotte Rossiter       W12 London                   17.08  -1.7  5 
 30 Serena Appieh            W39 Silver Spring, MD        17.21  -1.7  5 
 31 Akhili Reece             M10 Silver Spring, MD        17.51  -1.8  8 
 32 William Rhoad            M76 Raleigh, NC              17.58  -0.4  3 
 33 Iroh Chew                 M8 Laurel, MD               17.96  -2.2  6 
 34 Ohene Appieh              M5 Silver Spring, MD        18.68  -2.2  6 
 35 Ryan Golden               W8 Alexandria, VA           18.84  -2.2  6 
 36 Rose Green               W79 Upper Marlboro, MD       18.97  -1.6  7 
 37 Kelis Davis               W9 Washington, DC           19.35  -1.8  8 
 38 Asha Reece                W7 Sandy Spring, MD         19.41  -2.2  6 
 39 Kojo Appieh               M5 Silver Spring, MD        19.63  -2.2  6 
 40 Adeline Beckham          W11 Alexandria, VA           19.86  -1.8  8 
 41 Arabella Rossiter         W9 London                   20.56  -1.8  8 
 -- Irvin Terrell            M53 Fredericksburg, VA         DNF  -0.4  3 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 20.89  7/23/2016   John Lundy, Washington, DC                  
       Women: ! 23.64  6/27/2015   Asha Ruth                                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Alexander Hays           M17 Middletown, VA           23.35  -1.8  4 
  2 Bobby Lewis              M25 Winchester, VA           23.52  -2.4  2 
  3 Evan Harris              M17 Washington, DC           23.56  -2.4  2 
  4 Jack Huddleston          M17 Leesburg, VA             23.88  -1.8  4 
  5 Teran Wakefield          M27 Frederick, MD            24.04  -1.8  4 
  6 Alonzo Jarmon            M24 Bowie, MD                24.14  -2.4  2 
  7 Alex Crumes              M18 Great Falls, VA          24.25  -2.4  2 
  8 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             24.79  -2.4  2 
  9 James Crocker            M41 Unattached               24.99   NWI  8 
 10 Mason Bauch              M16 Bowie, MD                25.78  -1.8  4 
 11 Josh Arons               M24 Sharon, MA               26.08  -2.4  2 
 12 Jermaine Muir            M42 Fort Washington, MD      26.32  -1.9  1 
 13 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           27.38  -3.1  3 
 14 Pheonix Staub            W15 Thermont, MD             27.54  -1.8  4 
 15 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               27.98  -1.9  1 
 16 Binette Nam              W18 Oakton, VA               28.62  -3.0  5 
 17 Brooks Stevens           M36 Arlington, VA            28.66  -1.8  4 
 18 Mark Jones               M62 Shepherdstown, WV        28.68  -1.9  1 
 19 Nikko Webb               M12 Washington, DC           29.41  -1.7  6 
 20 Michael Onuzulike         M9 Greenbelt, MD            29.67  -1.7  6 
 21 Khaya Yankee             W15 Accokeek, MD             29.85  -3.0  5 
 22 Chayce Bryson            M11 Upper Marlboro, MD       30.51  -1.7  6 
 23 Roddy Register           M14 Hollywood, MD            30.55  -3.0  5 
 24 Terri Rath               W53 Ashburn, VA              30.92  -1.9  1 
 25 Desi Morefield           W15 Winchester, VA           31.45  -3.0  5 
 26 Dan Williams             M68 Reston, VA               33.28  -1.9  1 
 27 Nicole Messner           W17 Easburg, VA              33.36  -3.0  5 
 28 Jay Padgett              M10 Washington, DC           33.79  -4.6  7 
 29 Rayna Golden             W12 Washington, DC           34.00  -1.7  6 
 30 Teresa McFadden          W44 Unattached               34.43  -3.1  3 
 31 Johnnie Peace            M11 Unattached               34.62  -1.7  6 
 32 Naomi McGhee              W7 Centerville, VA          36.43  -4.6  7 
 33 William Rhoad            M76 Raleigh, NC              37.40  -1.9  1 
 34 Kelis Davis               W9 Washington, DC           39.97  -4.6  7 
 35 #1666 See Finish Line      W Unattached               40.28  -1.7  6 
 36 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD             40.63  -3.1  3 
 37 Ryan Golden               W8 Alexandria, VA           44.60  -4.6  7 
 38 Danny Mcintyre            M7 Clifton, VA              47.05  -4.6  7 
 39 Jay Jacob Wind           M67 Arlington, VA            50.39  -3.0  5 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
   All-comer: * 45.55  8/15/2015   Paul Dedewo, Bronx, NY                      
       Women: ! 54.7h  8/9/1998    Crystal Finlayson                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jack Huddleston          M17 Leesburg, VA             52.78   1 
  2 Alonzo Jarmon            M24 Bowie, MD                54.01   2 
  3 Ryan Chew                M30 Laurel, MD               56.69   1 
  4 Jeremy Williams          M32 Darlington, SC           59.24   2 
  5 Brooks Stevens           M36 Arlington, VA          1:00.09   2 
  6 Josh Arons               M24 Sharon, MA             1:00.83   1 
  7 Pheonix Staub            W15 Thermont, MD           1:03.97   2 
  8 Michael Onuzulike         M9 Greenbelt, MD          1:05.30   5 
  9 Maya Valmon              W15 Rockville, MD          1:05.95   3 
 10 Nikko Webb               M12 Washington, DC         1:06.09   5 
 11 Peter Guevara            M23 Alexandria, VA         1:08.25   3 
 12 Ruth McGhee               W7 Centerville, VA        1:08.40   5 
 13 Desi Morefield           W15 Winchester, VA         1:10.72   3 
 14 Nicole Messner           W17 Easburg, VA            1:11.46   2 
 15 #1666 See Finish Line      W Unattached             1:12.33   6 
 16 Chayce Bryson            M11 Upper Marlboro, MD     1:12.87   6 
 17 Johnnie Peace            M11 Unattached             1:16.25   6 
 18 Bill Bernier             M41 Springfield, VA        1:17.28   2 
 19 Jay Padgett              M10 Washington, DC         1:18.10   5 
 20 Annie Mcintyre           W13 Clifton, VA            1:18.27   6 
 21 Naomi McGhee              W7 Centerville, VA        1:24.86   4 
 22 Jamie Mcintyre           M10 Clifton, VA            1:24.98   5 
 23 Iroh Chew                 M8 Laurel, MD             1:26.42   4 
 24 Ashley Smith             W15 Manassas, VA           1:27.34   3 
 25 Terri Rath               W53 Ashburn, VA            1:36.25   6 
 26 Ohene Appieh              M5 Silver Spring, MD      1:36.78   4 
 27 Ryan Golden               W8 Alexandria, VA         1:38.04   4 
 28 Kojo Appieh               M5 Silver Spring, MD      1:39.17   4 
 29 Danny Mcintyre            M7 Clifton, VA            1:39.47   4 
 30 Jay Jacob Wind           M67 Arlington, VA          1:44.14   3 
 
Mixed 800 Meter Run
===================================================================
   All-comer: * 1:47.21  6/11/2016   Julian Parker, Unattached                 
       Women: ! 2:01.23  7/25/2009   Phoebe Wright                             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kieran Booker Jr         M17 Waldorf, MD            2:05.61   1 
  2 Matthew Kotlarski        M32 Carmel, IN             2:06.62   1 
  3 Deven Carter             M16 Frederick, MD          2:07.42   1 
  4 Treven Carter            M16 Frederick, MD          2:07.68   1 
  5 Remus Medley             M47 Unattached             2:20.44   1 
  6 Alonzo Jarmon            M24 Bowie, MD              2:31.99   1 
  7 Mason Bauch              M16 Bowie, MD              2:36.84   2 
  8 Aditya Suresh            M13 Fairfax, VA            2:36.93   2 
  9 Peter Guevara            M23 Alexandria, VA         2:37.84   1 
 10 Maya Valmon              W15 Rockville, MD          2:48.06   2 
 11 Nikko Webb               M12 Washington, DC         3:00.24   2 
 12 Annie Mcintyre           W13 Clifton, VA            3:09.79   2 
 13 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD           3:14.68   2 
 14 Jamie Mcintyre           M10 Clifton, VA            3:20.10   2 
 15 Jay Jacob Wind           M67 Arlington, VA          3:34.91   2 
 
Mixed 1 Mile Run
===================================================================
   All-comer: * 4:00.4h  7/9/2000    Scott Anderson, Unattached                
       Women: ! 4:40.0h  7/25/1993   Rosalind Taylor                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Matthew Kotlarski        M32 Carmel, IN             4:43.50   1 
  2 Willy Viviani            M35 College Park, MD       4:55.20   1 
  3 Tony Viviani             M32 Washington, DC         5:10.00   1 
  4 John Norton              M31 Washington, DC         5:22.07   1 
  5 Peter Guevara            M23 Alexandria, VA         5:33.90   1 
  6 Kelyn Soong              M30 Silver Spring, MD      5:40.02   1 
  7 Bill Bernier             M41 Springfield, VA        5:51.85   1 
  8 Curtis Davis             M59 Gathersburg, MD        5:54.14   1 
  9 Nikko Webb               M12 Washington, DC         6:13.49   2 
 10 Winton Rossiter          M62 Ithacur, NY            6:51.16   2 
 11 Jim Darr                 M62 Falls Church, VA       6:51.66   2 
 12 Annie Mcintyre           W13 Clifton, VA            7:03.17   2 
 13 Jamie Mcintyre           M10 Clifton, VA            7:13.13   2 
 14 Serena Appieh            W39 Silver Spring, MD      7:26.25   2 
 15 David Kodner             M60 Frederick, MD          7:30.15   2 
 16 Danny Mcintyre            M7 Clifton, VA            7:37.54   2 
 17 Jay Jacob Wind           M67 Arlington, VA          7:39.30   2 
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
   All-comer: * 8:25.0h  5/29/1994   Darrell General, Unattached               
       Women: ! 9:44.38  6/13/2010   Claire Hallissey                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Maurice Pointer          M61 Baltimore, MD         11:04.14  
  2 Bill Bernier             M41 Springfield, VA       12:07.11  
  3 Ronald Molteni           M51 Arlington, VA         12:41.45  
  4 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD          13:19.59  
  5 MaryLowe Mayhugh         W61 Washington, DC        14:28.42  
  6 Meredith Valmon          W48 Rockville, MD         14:59.10  
  7 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA        15:07.04  
  8 Ted Poulos               M55 McClain, VA           15:43.96  
  9 Jay Jacob Wind           M67 Arlington, VA         16:17.81  
 10 Tami Graf                W81 Lusby, MD             23:19.75  
 11 Jeannette Novak          W73 Damascus, MD          23:47.39  
 
Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
   All-comer: * 13.4h  6/14/1992   Renaldo Nehemiah                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Teran Wakefield          M27 Frederick, MD            15.32   NWI 
  2 Alexander Hays           M17 Middletown, VA           16.11   NWI 
  3 Ryan Thomas              M17 Leesburg, VA             16.21   NWI 
 
Mixed 300 Meter Hurdles 300M
================================================================
   All-comer: * 38.9h  6/28/2000   John Sparks                                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Roger Nakazawa           M60 Herndon, VA            1:13.07  
 
Mixed 400 Meter Hurdles 400M
================================================================
   All-comer: * 51.9h  6/8/1992    Karl Smith, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Teran Wakefield          M27 Frederick, MD            58.88  
 
Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================
   All-comer: * 41.3h  8/20/2000   Unnamed team, unattached                    
       Women: ! 51.6h  7/23/2000   Unnamed team                                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Vector Elite Track Club  'A'                          51.62  
 -- Unattached  'A'                                          DQ   interference
 
Mixed High Jump
==========================================================================
   All-comer: * 7-02.50  5/16/1993   William Skinner                           
       Women: !    6-00  7/8/2006    Neville Jianna                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Trey Causey              M17 Winchester, VA         6-06.00      1.98m 
  2 Ryan Thomas              M17 Leesburg, VA           6-04.00      1.93m 
  3 Trenton Snipes           M19 Frederick, MD          6-00.00      1.82m 
  4 Nicolas Karen            M17 Chantilly, VA          5-06.00      1.67m 
  5 Janeanne Tvedt           W16 McLean, VA             5-04.00      1.62m 
  6 Ashley Smith             W15 Manassas, VA           5-00.00      1.52m 
  7 Madeleine Hecker         W14 Falls Church, VA       4-10.00      1.47m 
  8 Abigail Dimmick          W16 McLean, VA             4-08.00      1.42m 
  9 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD       4-06.50      1.38m 
 10 Colin Anderson           M12 Ashburn, VA            4-02.00      1.27m 
 11 Roger Nakazawa           M60 Herndon, VA            3-08.00      1.11m 
 12 Charlotte Rossiter       W12 London                 3-08.00      1.11m 
 13 John Huddleston          M57 Leesburg, VA           3-04.00      1.01m 
 -- Kai Muniz                M17 Neighborhood, AL            NH            
 -- Noah Kim                 M16 Laurel, MD                  NH            
 -- William Rhoad            M76 Raleigh, NC                 NH            
 -- Did Not Register Drammeh M25 Unattached            X6-04.00      1.93m 
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Paine Gronemeyer         M15 Arlington, VA         11-10.00   NWI     3.60m 
  2 Johnnie Peace            M11 Unattached            11-09.75   NWI     3.60m 
  3 Roddy Register           M14 Hollywood, MD         11-06.00   NWI     3.50m 
  4 Akhili Reece             M10 Silver Spring, MD     10-00.50   NWI     3.06m 
  5 Iroh Chew                 M8 Laurel, MD             9-01.50   NWI     2.78m 
  6 Aditya Suresh            M13 Fairfax, VA            9-00.50   NWI     2.75m 
  7 Asha Reece                W7 Sandy Spring, MD       7-06.50   NWI     2.29m 
  8 Tessa Reece               W3 Sandy Spring, MD       4-02.50   NWI     1.28m 
 
Mixed Long Jump Adult
===============================================================================
   All-comer: * 26-10  6/9/1996    Derrick Hemesley, Unattached                
       Women: ! 6.40m  5/30/1999   Abby Harry                                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Adam Hinders             M19 Fairfax, VA           19-00.50   NWI     5.80m 
  2 Michael Kitchens         M27 Leesburg, VA          18-03.00   NWI     5.56m 
  3 Jermaine Muir            M42 Fort Washington, MD   18-02.50   NWI     5.54m 
  4 Bobby Lewis              M25 Winchester, VA        17-06.00   NWI     5.33m 
  5 Noah Herbert             M17 Sterling, VA          16-08.50   NWI     5.09m 
  6 Winona Peace             W20 Silver Spring, MD     15-09.00   NWI     4.80m 
  7 Joshua Dail              M26 Unattached            15-03.00   NWI     4.64m 
  8 Bella Aguilar            W14 Fairfax, VA           13-09.50   NWI     4.20m 
  9 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD      12-01.00   NWI     3.68m 
 10 Roger Nakazawa           M60 Herndon, VA           10-08.00   NWI     3.25m 
 11 William Rhoad            M76 Raleigh, NC            7-03.00   NWI     2.20m 
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================
   All-comer: *    55-02  5/15/2005   Sam Okantey, Unattached                
       Women: ! 44-00.75  6/14/1998   Tiombe Hurd                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Adam Hinders             M19 Fairfax, VA           39-00.00   NWI    11.88m 
  2 Noah Herbert             M17 Sterling, VA          38-03.50   NWI    11.67m 
  3 Michael Kitchens         M27 Leesburg, VA          37-07.50   NWI    11.46m 
  4 Winona Peace             W20 Silver Spring, MD     33-06.00   NWI    10.21m 
  5 Roger Nakazawa           M60 Herndon, VA           25-03.00   NWI     7.69m 
  6 Keith Mathis             M65 Reisterstown, MD      23-11.00   NWI     7.28m 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
   All-comer: * 19.26m  6/13/2010   Justin Clickett, Manassas, VA              
       Women: ! 14.67m  7/23/2011   LeVania Henderson                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joel Hoisington          M24 Springfield, VA         14.27m   46-10.00 
  2 Lauren Coleman           W20 Bowie, MD               14.12m   46-04.00 
  3 Tristan Johnson          M19 Aldie, VA               12.29m   40-04.00 
  4 Emmett Smith             M27 Winchester, VA          12.15m   39-10.50 
  5 Curtis Davis             M59 Gathersburg, MD         11.04m   36-02.75 
  6 Frank Cancino            M58 Hopewell, VA            10.83m   35-06.50 
  7 Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA              10.58m   34-08.50 
  8 Georgia Coleman          W18 Bowie, MD               10.52m   34-06.25 
  9 Henry Abbot              M79 Alexandria, VA           9.88m   32-05.00 
 10 Taylor Washington        W18 Upper Marlboro, MD       9.08m   29-09.50 
 11 David Vasholz            M74 Columbia, MD             8.96m   29-04.75 
 12 Rachel Brown             W17 Ellicott City, MD        8.82m   28-11.25 
 13 Paine Gronemeyer         M15 Arlington, VA            6.67m   21-10.75 
 14 Freda Chase              W54 Washington, DC           6.20m   20-04.25 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
   All-comer: * 170-07  5/3/1998    Nick Welihosky, Unattached                 
       Women: ! 54.29m  6/11/2016   Sylvia Galzarza                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Tristan Johnson          M19 Aldie, VA               39.71m     130-03 
  2 Lauren Coleman           W20 Bowie, MD               39.54m     129-09 
  3 Daniel Lee               M17 Alexandria, VA          36.14m     118-07 
  4 Joel Hoisington          M24 Springfield, VA         35.85m     117-07 
  5 Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA              35.59m     116-09 
  6 Emmett Smith             M27 Winchester, VA          34.91m     114-06 
  7 Taylor Washington        W18 Upper Marlboro, MD      32.88m     107-10 
  8 Georgia Coleman          W18 Bowie, MD               29.88m      98-00 
  9 Austin Cortez            M69 Upper Marlboro, MD      25.70m      84-04 
 10 Daniel Dwire             M44 Herndon, VA             25.24m      82-10 
 11 Rachel Brown             W17 Ellicott City, MD       23.12m      75-10 
 12 Freda Chase              W54 Washington, DC          18.47m      60-07 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
   All-comer: * 231-10  6/28/1998   Roman Linsheid, Unattached                 
       Women: ! 55.32m  7/23/2011   Effua Ampadu                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Coleman           W20 Bowie, MD               51.64m     169-05 
  2 Grant Edwards            M54 Washington, DC          48.22m     158-02 
  3 Georgia Coleman          W18 Bowie, MD               41.69m     136-09 
  4 Bentz Tozer Jr           M57 Potomac Valley TC       39.10m     128-03 
  5 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA           27.89m      91-06 
  6 Kate Edwards             W41 Washington, DC          25.57m      83-11 
 
Mixed Javelin Throw Turbo Jav
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Akhili Reece             M10 Silver Spring, MD       12.16m      39-11 
  2 Asha Reece                W7 Sandy Spring, MD         7.59m      24-11 
  3 Tessa Reece               W3 Sandy Spring, MD         0.97m       3-02 
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
   All-comer: * 208-04  6/13/1999   Kevin Kanyan, Potomac Valley               
       Women: ! 58.01m  7/5/2008    Dana Pounds                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Frank Cancino            M58 Hopewell, VA            38.02m     124-09 
  2 Callum Borchers          M30 Vienna, VA              24.67m      80-11 
  3 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA           18.99m      62-04 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
   All-comer: *  56-07  8/5/2001    Nick Welihosky, Potomac Valley             
       Women: ! 13.60m  4/26/2000   Alice Chong                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant Edwards            M54 Washington, DC          17.30m   56-09.25 
  2 Bentz Tozer Jr           M57 Potomac Valley TC       14.46m   47-05.25 
  3 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA            9.28m   30-05.50 
 
Mixed Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant Edwards            M54 Washington, DC           7.77m   25-06.00 
  2 Bentz Tozer Jr           M57 Potomac Valley TC        6.93m   22-09.00 
  3 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA            5.52m   18-01.50 
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
   All-comer: * 6:26.3h  6/14/1998   Steve Pecinovsky, Unattached              
       Women: ! 7:20.0h  7/25/1993   Tracey Briggs, PVTC                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Morrison            M68 Essex, MD             10:13.82  
  2 John Huddleston          M57 Leesburg, VA          11:10.98  
  3 Sheldon Contract         M78 Rockville, MD         12:38.24  
  4 Robert Weiner            M70 Accokeek, MD          13:49.38  
  5 Tami Graf                W81 Lusby, MD             14:12.06  
 -- Kai Muniz                M17 Neighborhood, AL     X12:13.15  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
   All-comer: * 11:56.3h  7/21/1996   Phillip Dunn, Unattached                 
       Women: ! 14:14.2h  8/18/1996   Marykirk Cunningham                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Paine Gronemeyer         M15 Arlington, VA         19:30.24  
  2 John Morrison            M68 Essex, MD             19:34.79  
  3 Keith Ord                M74 Potomac, MD           21:54.17  
  4 Sheldon Contract         M78 Rockville, MD         23:48.00  
  5 Monica Hoffman           W62 Springfield, VA       26:11.31