Edison High School, Alexandria VA
        (Hammer and weight throws at T.C. Williams High School, Alexandria)
                                  July 22, 2017
                            PVTC All-Comers Meet #4                            
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 10.1h  7/6/1997    Sayon Cooper, unattached                    
       Women: ! 11.7h  4/18/1999   Sherise Green                               
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Ahmad Richardson         M22 Leesburg, VA             11.42! -2.6  1 
  2 Seth Holloway            M17 Fayetteville, GA         11.61! -2.6  1 
  3 Ibrahim Diallo           M15 Severn, MD               11.74   NWI 15 
  4 Matthew Wilson           M17 Bristow, VA              11.75  -1.1  2 
  5 Adam Hinders             M19 Fairfax, VA              11.75  -2.6  1 
  6 Jamarcus Plato           M17 Silver Spring, MD        11.76  -1.1  2 
  7 Alex Crumes              M18 Great Falls, VA          11.80  -2.6  1 
  8 Donnell Milliagan        M16 Washington, DC           11.89   NWI 20 
  9 Arno Landry              M17 VA, VA                   11.90   NWI 20 
 10 Bryson Riddick           M16 Sterling, VA             11.93  -1.1  2 
 11 Cameron Rice             M17 Silver Spring, MD        12.02  -1.1  2 
 12 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             12.02  -1.1  2 
 13 Uriya Mishor             M17 Ashburn, VA              12.03   NWI 15 
 14 Jomokan Beckford         M17 Washington, DC           12.05  -2.6  1 
 15 Anthony Adeleke          M36 Washington, DC           12.17  -1.9  3 
 16 Arilque Bond             M17 VA, VA                   12.23   NWI 20 
 17 Darren Cox               M37 Columbia, MD             12.29  -0.2  4 
 18 Jared Rogers             M16 Severn, MD               12.36   NWI 15 
 20 Jeremiah Monroe          M14 Alexandria, VA           12.49   NWI 15 
 21 Michael Afful            M14 Ft. Belvoir, VA          12.58   NWI 16 
 22 Wesley Anderson          M15 Ashburn, VA              12.63   NWI 16 
 23 Miranda Grier-Spratley   W17 VA, VA                   12.74   NWI 19 
 24 Carlton Anthony          M38 Ft. Belvoir, VA          12.87  -1.9  3 
 25 Glenn Staples            M49 Severna Park, MD         12.94  -1.9  3 
 26 Connor Maloney           M15 Unattached               12.95  -1.9  3 
 27 Ajani Goode              M15 Unattached               13.00   NWI 16 
 28 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           13.39   NWI 19 
 29 Sebastian Druehl         M14 Bethesda, MD             13.50   NWI 16 
 30 Robert Longoria          M31 Unattached               13.55  -1.1  2 
 31 Trinity Greene           W17 Ft. Belvoir, VA          13.59   NWI 19 
 32 Darryl Fears             M56 Potomac Valley TC        13.63  -1.9  3 
 33 Paxson Dailey            W11 Ft. Belvoir, VA          13.66   NWI 17 
 34 David Bryan              M14 Washington, DC           13.73   NWI 16 
 35 Joshua Dill              M26 Unattached               13.75  -2.6  1 
 36 Naomi Clarke             W13 Lorton, VA               13.89   NWI 14 
 37 Akira White              W17 Washington, DC           14.01   NWI 19 
 38 Nathan Tvedt             M16 McLean, VA               14.03   NWI 15 
 39 Max Sifuentes            M13 Centreville, VA          14.08  -0.5 18 
 40 Michael Mosley           M30 Unattached               14.21  -1.9  3 
 41 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD               14.31   NWI 14 
 42 Max Rocchio              M12 Alexandria, VA           14.33   NWI 17 
 43 Harry Patrinos           M53 Bethesda, MD             14.38  -0.2  4 
 44 Richard Jones             M9 Ft. Belvoir, VA          14.44  -0.4 11 
 45 Jonathan Anthony         M10 Ft. Belvoir, VA          14.46  -2.1 12 
 46 Aniyah Toppin            W10 Columbia, MD             14.48   NWI 10 
 47 William Watson           M13 Reston, VA               14.55   NWI 17 
 48 Myke Walker              W17 10 Fpyc Chee             15.08   NWI 19 
 49 Keira Beaumont           W11 Ft. Belvoir, VA          15.08  -1.1 13 
 50 Jay Padgett              M10 Elite Performance        15.14   NWI 17 
 51 JoHannah Yankey          W17 Unattached               15.19  -0.7  5 
 52 Raquel Tolin             W11 MD, MD                   15.28  -1.1 13 
 53 Keshae Wright            W10 Alexandria, VA           15.54   NWI 10 
 54 Rayna Golden             W12 Washington, DC           15.61   NWI 14 
 55 Javon Ferdinand          M10 Severn, MD               15.69  -0.4 11 
 56 Amalie Carr              W51 Greenbelt, MD            15.71  -0.7  5 
 57 Kenaz Sullivan            M8 Titans Track             15.75  -0.6  9 
 58 Colin Anderson           M12 Ashburn, VA              15.89  -0.5 18 
 59 Wesley Hazelworth        M56 Bristow, VA              16.02  -0.2  4 
 60 Kidde Harris             M10 Ft. Belvoir, VA          16.04  -0.4 11 
 61 Karen Frazier            W57 Largo, MD                16.04   NWI 19 
 62 Dnia Fielts              W12 Titans Track             16.35  -1.1 13 
 63 Payton Holmes             M9 Bristow, VA              16.45  -2.1 12 
 64 Kymani Drayton            M7 Ft. Belvoir, VA          16.56  -0.6  9 
 65 Faith Harris             W12 Titans Track             16.70  -1.1 13 
 66 Kamori Sullivan          W10 Titans Track             16.73   NWI 10 
 67 Kathi Taylor             W52 Ft. Belvoir              16.84  -0.7  5 
 68 Jordan Timmons'Monore     M8 Unattached               16.88   NWI  8 
 69 Chyna Ward                W8 Severn, MD               17.09  -1.1  7 
 70 Sean Owens               M10 Ft. Belvoir, VA          17.11   NWI 17 
 71 Deshawn Moses             M7 Severn, MD               17.22   NWI  8 
 72 Ryan Gold                M22 Unattached               17.34  -1.1  7 
 73 Erianna Mayden           W11 Titans Track             17.52  -1.1 13 
 74 Aniah McClain            W10 Ft. Belvoir, VA          17.54   NWI 10 
 75 Nariah Jones              W8 Forestville, MD          17.68  -1.1  7 
 76 Hope Anthony              W7 Ft. Belvoir, VA          18.01  -0.5  6 
 77 Lily Maison               W9 SYA                      18.05   NWI 10 
 78 Laela Ferrick             W9 Titans Track             18.06   NWI 10 
 79 Eva Vinik                 W8 Arlington, VA            18.31  -1.1  7 
 80 David Kodner             M60 Frederick, MD            18.66  -0.2  4 
 81 Chase McGrath             M9 Severn, MD               18.82  -0.4 11 
 82 Kahlili Pattereson        M9 Washington, DC           18.94  -2.1 12 
 83 Archer Muir               M8 Titans Track             19.20   NWI  8 
 84 Langlie Ferrick           W8 Titans Track             19.43  -0.5  6 
 85 John Ruff                M11 Titans Track             19.52  -0.5 18 
 86 Colin Badzett             M9 Ft. Belvoir, VA          19.87  -2.1 12 
 87 Derek Weihmiller          M9 Alexandria, VA           20.22  -0.4 11 
 88 KC Gilliam                M5 Ft. Belvoir, VA          20.71   NWI  8 
 89 Cole Ruff                 M7 Titans Track             20.97  -0.6  9 
 90 Ricardo Portillo          M5 Unattached               21.83  -0.6  9 
 91 Kathy Dokey               W6 Ft. Belvoir, VA          21.92  -1.1  7 
 92 Nyla Brown                W8 Columbia, MD             22.00  -0.5  6 
 93 Evertt Ruff              M11 Titans Track             22.02  -2.1 12 
 94 Emilynn Privett           W7 Ft. Belvoir, VA          22.43  -0.5  6 
 95 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC        26.61   NWI 21 
 96 David Marley              M4 Warrenton, VA            29.52   NWI  8 
 97 Charlotte Reyna           W3 VA, VA                   41.08  -0.5  6 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 20.89  7/23/2016   John Lundy, Washington, DC                  
       Women: ! 23.64  6/27/2015   Asha Ruth                                   
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 McDaniel Olivier         M25 Miami, FL                22.18!  NWI  1 
  2 Ahmad Richardson         M22 Leesburg, VA             23.07!  NWI  2 
  3 Bryson Riddick           M16 Sterling, VA             23.49!  NWI 13 
  4 Cheyenne Johnson         M18 Frederick, MD            23.71   NWI 13 
  5 Arno Landry              M17 VA, VA                   23.97   NWI 13 
  6 Ibrahim Diallo           M15 Severn, MD               24.22   NWI 11 
  7 Max Berenschot           M17 VA, VA                   24.25   NWI 13 
  8 Joshua Evans             M17 Durham, NC               24.57   NWI 13 
  9 Nathaniel Vault          M19 Gaithersburg, MD         24.66   NWI  1 
 10 Darren Cox               M37 Columbia, MD             24.87   NWI  1 
 11 Shawntel Murray          M18 Leesburg, VA             25.07   NWI  2 
 12 Mason Bauch              M16 Unattached               25.10   NWI 13 
 13 Miranda Grier-Spratley   W17 VA, VA                   25.57   NWI 12 
 14 Jeremiah Monroe          M14 Alexandria, VA           25.86   NWI 11 
 15 Ajani Goode              M15 Unattached               26.84   NWI 11 
 16 Blair Todd               M39 Upper Marlboro, MD       27.17   NWI  1 
 17 Robert Longoria          M31 Unattached               27.66   NWI  2 
 18 Trinity Greene           W17 Ft. Belvoir, VA          27.69   NWI 12 
 19 Paxson Dailey            W11 Ft. Belvoir, VA          28.00   NWI  9 
 20 Joseph Bullock           M13 Severn, MD               28.10   NWI 11 
 21 Brooks Stevens           M36 Potomac Valley TC        28.28   NWI  1 
 22 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           28.32   NWI 12 
 23 Jonathan Anthony         M10 Ft. Belvoir, VA          28.38   NWI  7 
 24 Akira White              W17 Washington, DC           29.06   NWI 12 
 25 Richard Jones             M9 Ft. Belvoir, VA          29.67   NWI  7 
 26 Max Rocchio              M12 Alexandria, VA           29.88   NWI  9 
 27 Skyelar Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA          30.40   NWI 10 
 28 Niriyah Moses            W12 Severn, MD               30.69   NWI 10 
 29 Aniyah Toppin            W10 Columbia, MD             30.88   NWI  6 
 30 Myke Walker              W17 10 Fpyc Chee             31.71   NWI 12 
 31 Rayna Golden             W12 Washington, DC           32.36   NWI 10 
 32 Karen Frazier            W57 Largo, MD                32.77   NWI  2 
 33 Jay Padgett              M10 Elite Performance        33.00   NWI  7 
 34 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA          33.12   NWI  9 
 35 Dnia Fielts              W12 Titans Track             33.19   NWI  8 
 36 Keshae Wright            W10 Alexandria, VA           34.87   NWI  6 
 37 Faith Harris             W12 Titans Track             34.99   NWI  8 
 38 Kenaz Sullivan            M8 Titans Track             35.33   NWI  5 
 39 Kidde Harris             M10 Ft. Belvoir, VA          35.38   NWI  7 
 40 Sean Owens               M10 Ft. Belvoir, VA          35.53   NWI 11 
 41 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA          35.59   NWI  3 
 42 Chyna Ward                W8 Severn, MD               36.06   NWI  3 
 43 Ryan Gold                M22 Unattached               36.92   NWI  3 
 44 Kamori Sullivan          W10 Titans Track             37.06   NWI  6 
 45 Erianna Mayden           W11 Titans Track             37.79   NWI  8 
 46 Nariah Jones              W8 Forestville, MD          37.96   NWI  4 
 47 Lily Maison               W9 SYA                      38.06   NWI  6 
 48 Aniah McClain            W10 Ft. Belvoir, VA          38.59   NWI  6 
 49 Deshawn Moses             M7 Severn, MD               38.62   NWI  5 
 50 Edwin Davila             M11 Ft. Belvoir, VA          39.98   NWI  9 
 51 Kahlili Pattereson        M9 Washington, DC           40.08   NWI  7 
 52 Laela Ferrick             W9 Titans Track             40.42   NWI  6 
 53 Langlie Ferrick           W8 Titans Track             40.78   NWI  3 
 54 Mikalia Moses            W11 Severn, MD               41.17   NWI  8 
 55 Yasmine Davila            W9 Ft. Belvoir, VA          41.78   NWI  6 
 56 Hope Anthony              W7 Ft. Belvoir, VA          43.17   NWI  4 
 57 Archer Muir               M8 Titans Track             43.31   NWI  5 
 58 KC Gilliam                M5 Ft. Belvoir, VA          45.16   NWI  5 
 59 Kathy Dokey               W6 Ft. Belvoir, VA          47.75   NWI  4 
 60 Emilynn Privett           W7 Ft. Belvoir, VA          50.55   NWI  4 
 61 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC        52.36   NWI  2 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
   All-comer: * 45.55  8/15/2015   Paul Dedewo, Bronx, NY                      
       Women: ! 54.7h  8/9/1998    Crystal Finlayson                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Edose Ibadin             M24 Glenn Dale, MD           47.66!  1 
  2 Trenton Snipes           M19 Unattached               54.76   1 
  3 Mason Bauch              M16 Unattached               55.35  11 
  4 Kenneth Lee              M13 Columbia, MD             56.00  11 
  5 Nathaniel Vault          M19 Gaithersburg, MD         56.26   1 
  6 Alex Crumes              M18 Great Falls, VA          56.46   1 
  7 William Chambers         M47 Unattached               58.14   1 
  8 Jaeden Alexander         M13 Severn, MD               59.93  11 
  9 Zach Crumes              M15 Unattached             1:00.55  11 
 10 Ariana Wright            W14 Clinton, MD            1:00.55  10 
 11 Brooks Stevens           M36 Potomac Valley TC      1:02.40   2 
 12 Paxson Dailey            W11 Ft. Belvoir, VA        1:02.53   8 
 13 Max Rocchio              M12 Alexandria, VA         1:03.50   8 
 14 Joshua Dill              M26 Unattached             1:05.26   1 
 15 Jonathan Anthony         M10 Ft. Belvoir, VA        1:05.88   8 
 16 Naomi Clarke             W13 Lorton, VA             1:05.96  10 
 17 Ajani Goode              M15 Unattached             1:08.15  11 
 18 Jarina Miller            W17 Ft. Belvoir            1:08.24  12 
 19 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD             1:08.26  10 
 20 Nikko Webb               M12 MD, MD                 1:09.76   8 
 21 Lee Beckham              M52 Potomac Valley TC      1:09.92   2 
 22 Skyelar Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA        1:10.37  10 
 23 Kristen Bitsberger       W17 Washington, DC         1:11.28  12 
 24 Jay Padgett              M10 Elite Performance      1:13.27   6 
 25 Keshae Wright            W10 Alexandria, VA         1:13.58   5 
 26 Duane Reid               M10 Ft. Belvoir, VA        1:13.79   6 
 27 Niriyah Moses            W12 Severn, MD             1:14.91   9 
 28 Caiya Campbell           W12 Severn, MD             1:15.01   9 
 29 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA        1:15.46   8 
 30 Alyssa Scardina          W14 Warrenton, VA          1:15.47   9 
 31 Solenne Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA        1:16.47  10 
 32 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        1:17.61   5 
 33 Cabral Campbell           M9 Severn, MD             1:19.00   6 
 34 Abby Granberg            W15 SYA                    1:20.15  10 
 35 Kenaz Sullivan            M8 Titans Track           1:21.03   4 
 36 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA        1:21.51   4 
 37 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA         1:23.19   2 
 38 Rayna Golden             W12 Washington, DC         1:24.16   9 
 39 Aniah McClain            W10 Ft. Belvoir, VA        1:25.28   5 
 40 Kahlili Pattereson        M9 Washington, DC         1:28.10   6 
 41 Wesley Hazelworth        M56 Bristow, VA            1:28.37   2 
 42 Ryan Gold                M22 Unattached             1:29.33   3 
 43 Chloe Adams               W8 Alexandria, VA         1:30.59   3 
 44 Sienna Adams              W8 Alexandria, VA         1:30.70   3 
 45 Hope Anthony              W7 Ft. Belvoir, VA        1:30.94   3 
 46 Kidde Harris             M10 Ft. Belvoir, VA        1:31.02   7 
 47 Archer Muir               M8 Titans Track           1:32.90   4 
 48 Addison Gutherie          M8 Alexandria, VA         1:33.28   4 
 49 Drake Curry               M7 Severn, MD             1:33.87   4 
 50 Eva Vinik                 W8 Arlington, VA          1:34.96   3 
 51 Laela Ferrick             W9 Titans Track           1:37.52   5 
 52 Langlie Ferrick           W8 Titans Track           1:37.61   3 
 53 Chase McGrath             M9 Severn, MD             1:38.58   6 
 54 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC      1:41.55   2 
 55 Colin Badzett             M9 Ft. Belvoir, VA        1:43.54   7 
 56 Derek Weihmiller          M9 Alexandria, VA         1:44.86   7 
 57 Kamori Sullivan          W10 Titans Track           1:46.13   5 
 58 Donovan McNeal            M9 Suitland, MD           1:49.28   7 
 
Mixed 800 Meter Run
===================================================================
   All-comer: * 1:47.21  6/11/2016   Julian Parker, Unattached                 
       Women: ! 2:01.23  7/25/2009   Phoebe Wright                             
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kristoff Inocentes       M25 Falls Church, VA       2:07.62   1 
  2 Timmy Bitsberger         M17 Washington, DC         2:08.26   1 
  3 Ariana Wright            W14 Clinton, MD            2:35.80   1 
  4 Olivia Richards          W15 Omak, WA               2:41.14   1 
  5 Nikko Webb               M12 MD, MD                 2:41.18   1 
  6 Naomi Clarke             W13 Lorton, VA             2:43.28   2 
  7 Connor McGrath           M10 Severn, MD             2:50.23   2 
  8 Mercer Alden             M13 Ft. Belvoir            2:52.79   1 
  9 Jarina Miller            W17 Ft. Belvoir            2:53.12   1 
 10 Alexis Curry             W10 Severn, MD             2:54.84   2 
 11 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        2:55.49   2 
 12 Duane Reid               M10 Ft. Belvoir, VA        2:55.72   2 
 13 Alyssa Scardina          W14 Warrenton, VA          3:04.84   2 
 14 Caiya Campbell           W12 Severn, MD             3:05.56   2 
 15 Matthew Galbrieth        M13 Asburn, VA             3:06.94   1 
 16 Aoi Barnes                W9 Fpyc                   3:09.06   2 
 17 Joi Bullock              W12 Severn, MD             3:13.03   2 
 18 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA        3:21.12   2 
 19 Dan Williams             M68 Reston, VA             3:32.72   2 
 20 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC      3:37.64   2 
 
Mixed 1 Mile Run
===================================================================
   All-comer: * 4:00.4h  7/9/2000    Scott Anderson, Unattached                
       Women: ! 4:40.0h  7/25/1993   Rosalind Taylor                           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 James Sherwood           M35 Falls Church, VA       4:51.37   1 
  2 Kristoff Inocentes       M25 Falls Church, VA       4:51.91   1 
  3 Randall Myers            M41 Rosslyn, VA            4:52.91   1 
  4 Max Sifuentes            M13 Centreville, VA        5:37.80   2 
  5 Peter Guevara            M23 Unattached             5:41.14   1 
  6 Robert Martin            M54 Fairfax Station, VA    5:45.52   1 
  7 David Keaton             M57 Rockville, MD          5:51.10   1 
  8 Ethan Agudzi-Addo        M13 Ft. Belvoir, VA        6:03.91   1 
  9 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD             6:05.02   2 
 10 Kathryn Moran            W12 Ft. Belvoir            6:07.71   1 
 11 Mercer Alden             M13 Ft. Belvoir            6:08.20   1 
 12 Lee Beckham              M52 Potomac Valley TC      6:14.34   2 
 13 Nathan Agudzi-Addo       M11 Ft. Belvoir, VA        6:24.17   2 
 14 Alexis Curry             W10 Severn, MD             6:26.90   2 
 15 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        6:32.60   2 
 16 Matthew Galbrieth        M13 Asburn, VA             6:37.46   2 
 17 Naomi Clarke             W13 Lorton, VA             6:38.99   2 
 18 Laliah Jean               W9 Ft. Belvoir, VA        6:51.94   2 
 19 Jim Darr                 M62 Falls Church, VA       6:56.10   2 
 20 Abby Granberg            W15 SYA                    6:57.46   2 
 21 Lisa Coyle               W41 Vienna, VA             7:09.48   2 
 22 Chloe Adams               W8 Alexandria, VA         7:19.92   2 
 23 Yasmine Davila            W9 Ft. Belvoir, VA        7:22.00   2 
 24 Hannah Phillips          W65 Alexandria, VA         7:40.11   2 
 25 Addison Gutherie          M8 Alexandria, VA         8:00.39   2 
 26 David Kodner             M60 Frederick, MD          8:15.14   2 
 27 Seamus McClure           M14 Alexandria, VA         8:34.62   2 
 28 Jim Verdier              M75 Alexandria, VA         8:56.78   2 
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
   All-comer: * 8:25.0h  5/29/1994   Darrell General, Unattached               
       Women: ! 9:44.38  6/13/2010   Claire Hallissey                          
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Bukari Salaam            M18 Severn, MD             9:56.27  
  2 Jonathan Amao            M18 Severn, MD            10:43.30  
  3 Connor McGrath           M10 Severn, MD            12:10.41  
  4 Fabio 961                M40 Unattached            12:32.60  
  5 Kathryn Moran            W12 Ft. Belvoir           12:56.46  
  6 Raushan Salaam           M44 Severn, MD            13:07.48  
  7 Patrick Rankin           M14 Severn, MD            13:32.08  
  8 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC     14:39.87  
  9 Abby Granberg            W15 SYA                   14:52.53  
 
Mixed 80 Meter Hurdles
=====================================================================
   All-comer: * 13.86  7/8/2017    Kennedy Roberts, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jada Rose                W11 Severn, MD             17.16   NWI 
 
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
   All-comer: * 14.16  4/22/2001   Nathan Hoyte                                
       Women: ! 14.3h  7/24/1992   Monyetta Haynesworth                        
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Carlton T Marshall       M54 Washington, DC           15.11   NWI  3 
  2 Sabrina Sokol            W15 Ashburn, VA              17.09   NWI  1 
  3 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           18.33   NWI  1 
  4 Ethan Agudzi-Addo        M13 Ft. Belvoir, VA          19.68   NWI  2 
  5 Joseph Bullock           M13 Severn, MD               19.96   NWI  2 
  6 Joi Bullock              W12 Severn, MD               22.58   NWI  1 
 
Mixed 110 Meter Hurdles
========================================================================
   All-comer: * 13.4h  6/14/1992   Renaldo Nehemiah                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ernest Asante            M31 Unattached               14.95   NWI  1 
  2 Aiko Barnes              W11 Fpyc                     15.35   NWI  2 
  3 Jamarcus Plato           M17 Silver Spring, MD        15.40   NWI  2 
  4 Matthew Wilson           M17 Bristow, VA              15.43   NWI  3 
  5 Marcus Wilson            M15 Unattached               15.49   NWI  3 
  6 Ryan Thomas              M17 Unattached               15.90   NWI  1 
  7 Joshua Evans             M17 Durham, NC               16.08   NWI  1 
  8 Uriya Mishor             M17 Ashburn, VA              16.76   NWI  2 
  9 Blair Todd               M39 Upper Marlboro, MD       18.46   NWI  2 
 10 Connor Maloney           M15 Unattached               19.83   NWI  3 
 
Mixed 400 Meter Hurdles 400M
===================================================================
   All-comer: * 51.9h  6/8/1992    Karl Smith, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 McDaniel Olivier         M25 Miami, FL                53.47   1 
  2 Carlton T Marshall       M54 Washington, DC         1:04.32   1 
  3 Joshua Evans             M17 Durham, NC             1:05.60   2 
  4 Blair Todd               M39 Upper Marlboro, MD     1:08.83   2 
 
Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================
   All-comer: * 41.3h  8/20/2000   Unnamed team, unattached                    
       Women: ! 51.6h  7/23/2000   Unnamed team                                
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ft. Belvoir Track Club  'A'                           49.56!  ADULTS
  2 Elite Performance Athletes  'A'                       59.15  
  3 Ft. Belvoir Track Club  'B'                         1:06.52   YOUTH
  4 Potomac Valley Track Club  'A'                      1:09.46  
 
Mixed High Jump
==========================================================================
   All-comer: * 7-02.50  5/16/1993   William Skinner                           
       Women: !    6-00  7/8/2006    Neville Jianna                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Momdou Drammeh           M25 Unattached             6-06.00!     1.98m 
  2 Ryan Thomas              M17 Unattached             6-04.00!     1.93m 
  3 Trenton Snipes           M19 Unattached             5-10.00      1.77m 
  4 Cheyenne Johnson         M18 Frederick, MD          5-08.00      1.72m 
  5 Janeanne Tvedt           W16 McLean, VA             5-04.00      1.62m 
  6 Max Berenschot           M17 VA, VA                 5-02.00      1.57m 
  6 Chris Hexter             M20 Unattached             5-02.00      1.57m 
  8 Laurn Helstrom           W18 Unattached             5-00.00      1.52m 
  8 Sabrina Sokol            W15 Ashburn, VA            5-00.00      1.52m 
  8 Aaron Willie             M27 Ft. Belvoir, VA        5-00.00      1.52m 
  8 Aryna Smith              W17 Unattached             5-00.00      1.52m 
  8 Jared Rogers             M16 Severn, MD             5-00.00      1.52m 
  8 Ibrahim Diallo           M15 Severn, MD             5-00.00      1.52m 
 14 Rod Drayton              M47 Ft. Belvoir, VA        4-10.00      1.47m 
 14 Madeleine Hecker         W14 Falls Church, VA       4-10.00      1.47m 
 16 Megan Ney                W29 Arlington, VA          4-08.00      1.42m 
 17 Curtis Morgan            M74 Unattached             4-06.00      1.37m 
 17 Ethan Agudzi-Addo        M13 Ft. Belvoir, VA        4-06.00      1.37m 
 19 Caiya Campbell           W12 Severn, MD             4-04.00      1.32m 
 20 Emily Rankin             W13 Severn, MD             4-02.00      1.27m 
 20 Anthony Michael Agudzi-A M40 Ft. Belvoir, VA        4-02.00      1.27m 
 22 Colin Anderson           M12 Ashburn, VA            3-10.00      1.16m 
 22 Solenne Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA        3-10.00      1.16m 
 22 Mercer Alden             M13 Ft. Belvoir            3-10.00      1.16m 
 22 Dean Dabney              M11 Fairfax, VA            3-10.00      1.16m 
 26 Alexis Curry             W10 Severn, MD             3-08.00      1.11m 
 27 Sean Owens               M10 Ft. Belvoir, VA        3-06.00      1.06m 
 27 Nathan Tvedt             M16 McLean, VA             3-06.00      1.06m 
 29 Sophia Rankin            W10 Severn, MD             3-04.00      1.01m 
 -- Marcus Wilson            M15 Unattached                  NH            
 -- Nathan Agudzi-Addo       M11 Ft. Belvoir, VA             NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
   All-comer: * 14-06  8/9/2014    Lawrence Johnson, Unattached                
       Women: ! 12-01  7/9/2000    Erin Nett                                   
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- John Finney              M49 Unattached                  NH            
 -- Paul Masse               M50 Unattached                  NH            
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jeremiah Monroe          M14 Alexandria, VA           4.62m   NWI  15-02.00 
  2 Max Sifuentes            M13 Centreville, VA          4.44m   NWI  14-07.00 
  3 Aniyah Toppin            W10 Columbia, MD             4.41m   NWI  14-05.75 
  4 Je'mere Mullen           M11 Ft. Belvoir              4.30m   NWI  14-01.25 
  4 Trinity Greene           W17 Ft. Belvoir, VA          4.30m   NWI  14-01.25 
  6 Caiya Campbell           W12 Severn, MD               4.00m   NWI  13-01.50 
  7 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD               3.93m   NWI  12-10.75 
  8 Joi Bullock              W12 Severn, MD               3.57m   NWI  11-08.50 
  9 Kymani Drayton            M7 Ft. Belvoir, VA          3.53m   NWI  11-07.00 
 10 Payton Holmes             M9 Bristow, VA              3.38m   NWI  11-01.25 
 11 Kenaz Sullivan            M8 Titans Track             3.36m   NWI  11-00.25 
 11 Max Rocchio              M12 Alexandria, VA           3.36m   NWI  11-00.25 
 13 Alexis Curry             W10 Severn, MD               3.29m   NWI  10-09.50 
 14 Connor McGrath           M10 Severn, MD               3.22m   NWI  10-06.75 
 15 Dnia Fielts              W12 Titans Track             3.20m   NWI  10-06.00 
 16 Cabral Campbell           M9 Severn, MD               3.12m   NWI  10-03.00 
 17 Keshae Wright            W10 Alexandria, VA           2.67m   NWI   8-09.25 
 18 Deshawn Moses             M7 Severn, MD               2.58m   NWI   8-05.75 
 19 Kahlili Pattereson        M9 Washington, DC           2.52m   NWI   8-03.25 
 20 Laela Ferrick             W9 Titans Track             2.41m   NWI   7-11.00 
 21 Keira Beaumont           W11 Ft. Belvoir, VA          2.38m   NWI   7-09.75 
 22 Faith Harris             W12 Titans Track             2.32m   NWI   7-07.50 
 23 Chase McGrath             M9 Severn, MD               2.21m   NWI   7-03.00 
 24 Langlie Ferrick           W8 Titans Track             2.16m   NWI   7-01.00 
 25 Lily Maison               W9 SYA                      2.04m   NWI   6-08.50 
 26 Evertt Ruff              M11 Titans Track             1.79m   NWI   5-10.50 
 27 David Marley              M4 Warrenton, VA            1.53m   NWI   5-00.25 
 27 KC Gilliam                M5 Ft. Belvoir, VA          1.53m   NWI   5-00.25 
 29 Derek Weihmiller          M9 Alexandria, VA           1.44m   NWI   4-08.75 
 30 Emilynn Privett           W7 Ft. Belvoir, VA          1.42m   NWI   4-08.00 
 31 Kathy Dokey               W6 Ft. Belvoir, VA          1.41m   NWI   4-07.50 
 32 Cole Ruff                 M7 Titans Track             1.31m   NWI   4-03.75 
 -- John Ruff                M11 Titans Track              FOUL                 
 
Mixed Long Jump Adult
===============================================================================
   All-comer: * 26-10  6/9/1996    Derrick Hemesley, Unattached                
       Women: ! 6.40m  5/30/1999   Abby Harry                                  
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Cheyenne Johnson         M18 Frederick, MD            6.37m   NWI  20-10.75 
  2 Adam Hinders             M19 Fairfax, VA              6.19m   NWI  20-03.75 
  3 Arno Landry              M17 VA, VA                   6.09m   NWI  19-11.75 
  4 Cameron Rice             M17 Silver Spring, MD        6.06m   NWI  19-10.75 
  5 Rod Drayton              M47 Ft. Belvoir, VA          5.70m   NWI  18-08.50 
  6 Aaron Willie             M27 Ft. Belvoir, VA          4.75m   NWI  15-07.00 
  7 Sabrina Sokol            W15 Ashburn, VA              4.72m   NWI  15-06.00 
  8 Dean Dabney              M11 Fairfax, VA              4.17m   NWI  13-08.25 
  9 Nathan Tvedt             M16 McLean, VA               4.09m   NWI  13-05.00 
 10 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA          3.88m   NWI  12-08.75 
 11 Karen Frazier            W57 Largo, MD                3.65m   NWI  11-11.75 
 12 Colin Anderson           M12 Ashburn, VA              3.29m   NWI  10-09.50 
 13 Chyna Ward                W8 Severn, MD               2.85m   NWI   9-04.25 
 14 Emily Rankin             W13 Severn, MD               2.82m   NWI   9-03.00 
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================
   All-comer: *    55-02  5/15/2005   Sam Okantey
, Unattached                
       Women: ! 44-00.75  6/14/1998   Timobe Hurd                              
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ayanna Alexander         W35 VA, VA                  13.32m   NWI  43-08.50 
  2 Adam Hinders             M19 Fairfax, VA             12.18m   NWI  39-11.50 
  3 Chris Hexter             M20 Unattached              10.93m   NWI  35-10.50 
 -- Momdou Drammeh           M25 Unattached                FOUL                 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
   All-comer: * 19.26m  6/13/2010   Justin Clickett, Manassas, VA              
       Women: ! 14.67m  7/23/2011   LeVania Henderson                          
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ben Clay                 M17 Henrico, VA             15.47m!  50-09.25 
  2 Joel Hoisington          M24 Springfield, VA         14.65m   48-00.75 
  3 Lauren Coleman           W25 Ft. Belvoir             14.27m   46-10.00 
  4 Kevin Parkhurst          M27 Floyd, VA               12.57m   41-03.00 
  5 John Urdahl, Sr.         M60 Owings, MD              11.33m   37-02.25 
  6 Georgia Coleman          W18 Bowie, MD               11.15m   36-07.00 
  7 Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA              10.72m   35-02.00 
  8 Courtney Holford         W15 Alexandria, VA          10.56m   34-07.75 
  9 Curt Foianini            M56 Unattached              10.55m   34-07.50 
 10 Dakota Kindred           W17 Ft. Belvoir, VA         10.41m   34-02.00 
 11 Jeff Fisher              M59 Middletown, VA          10.31m   33-10.00 
 12 Henry Abbot              M79 Unattached               9.88m   32-05.00 
 13 David Bryan              M14 Washington, DC           9.70m   31-10.00 
 14 Connor Maloney           M15 Unattached               9.70m   31-10.00 
 15 Ethan Agudzi-Addo        M13 Ft. Belvoir, VA          9.52m   31-03.00 
 16 Jared Rogers             M16 Severn, MD               9.45m   31-00.00 
 17 Malice Greene            W17 Ft. Belvoir              9.34m   30-07.75 
 18 Lee McCabe               M77 Potomac Valley TC        9.18m   30-01.50 
 19 Michael Afful            M14 Ft. Belvoir, VA          9.09m   29-10.00 
 20 Alissa Martin            W10 Ft. Belvoir              5.27m   17-03.50 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
   All-comer: * 170-07  5/3/1998    Nick Welihosky, Unattached                 
       Women: ! 54.29m  6/11/2016   Sylvia Galzarza                            
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ben Clay                 M17 Henrico, VA             41.14m     135-00 
  2 Lauren Coleman           W25 Ft. Belvoir             40.05m     131-05 
  3 Curt Foianini            M56 Unattached              38.52m     126-04 
  4 Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA              37.64m     123-06 
  5 Joel Hoisington          M24 Springfield, VA         36.95m     121-03 
  6 Kevin Parkhurst          M27 Floyd, VA               36.37m     119-04 
  7 Courtney Holford         W15 Alexandria, VA          32.25m     105-10 
  8 John Urdahl, Sr.         M60 Owings, MD              31.75m     104-02 
  9 Georgia Coleman          W18 Bowie, MD               30.42m      99-10 
 10 Michael Afful            M14 Ft. Belvoir, VA         30.02m      98-06 
 11 Joshua Mitchell          M20 Waldorf, MD             29.27m      96-00 
 12 Malice Greene            W17 Ft. Belvoir             28.81m      94-06 
 13 Jerry Bookin-Weiner      M71 Potomac Valley TC       27.92m      91-07 
 14 Jim Pearce               M62 Unattached              27.71m      90-11 
 15 Lee McCabe               M77 Potomac Valley TC       27.60m      90-07 
 16 Dakota Kindred           W17 Ft. Belvoir, VA         26.66m      87-06 
 17 Jeff James               M58 Unattached              25.05m      82-02 
 18 Curtis Morgan            M74 Unattached              24.85m      81-06 
 19 Timothy Sullivan         M51 Vienna, VA              23.66m      77-07 
 20 Xavier Todd              M14 Forestville, MD         22.37m      73-05 
 21 Daniel Dwire             M44 Unattached              22.34m      73-03 
 22 Connor Maloney           M15 Unattached              21.52m      70-07 
 23 Je'mere Mullen           M11 Ft. Belvoir             15.93m      52-03 
 24 Matthew Sullivan         M11 Vienna, VA              14.22m      46-08 
 25 De'Lante Lorance         M18 Unattached              14.05m      46-01 
 26 Sampson Collin           M11 Unattached              11.52m      37-09 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
   All-comer: * 231-10  6/28/1998   Roman Linsheid, Unattached                 
       Women: ! 55.32m  7/23/2011   Effua Ampadu                               
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lauren Coleman           W25 Ft. Belvoir             49.35m     161-11 
  2 Ben Clay                 M17 Henrico, VA             41.74m     136-11 
  3 Kevin Parkhurst          M27 Floyd, VA               34.91m     114-06 
  4 James Barr               M49 Arlington, VA           32.04m     105-01 
  5 Jim Pearce               M62 Unattached              31.76m     104-02 
  6 Jerry Bookin-Weiner      M71 Potomac Valley TC       28.56m      93-08 
 -- Penelope Ingles          W41 Arlington, VA             FOUL            
 -- Grant Edwards            M54 Washington, DC            FOUL            
 -- Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA                FOUL            
 
Mixed Javelin Throw Turbo Jav
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mikalia Moses            W11 Severn, MD              13.70m      44-11 
  2 Deshawn Moses             M7 Severn, MD              12.80m      42-00 
  3 Kymani Drayton            M7 Ft. Belvoir, VA          7.60m      24-11 
  4 Donovan McNeal            M9 Suitland, MD             6.30m      20-08 
 -- Sean Owens               M10 Ft. Belvoir, VA           FOUL            
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
   All-comer: * 208-04  6/13/1999   Kevin Kanyan, Potomac Valley               
       Women: ! 58.01m  7/5/2008    Dana Pounds                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steven Steenson          M19 Haymarket, VA           36.55m     119-11 
  2 Connor Maloney           M15 Unattached              27.13m      89-00 
  3 Jeff James               M58 Unattached              25.28m      82-11 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
   All-comer: *  56-07  8/5/2001    Nick Welihosky, Potomac Valley             
       Women: ! 13.60m  4/26/2000   Alice Chong                                
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Grant Edwards            M54 Washington, DC          17.36m!  56-11.50 
  2 Anthony Dziepak          M52 Vienna, VA              14.39m!  47-02.50 
  3 Kevin Parkhurst          M27 Floyd, VA               12.24m   40-02.00 
  4 Jim Pearce               M62 Unattached              11.77m   38-07.50 
  5 James Barr               M49 Arlington, VA           11.60m   38-00.75 
  6 Jerry Bookin-Weiner      M71 Potomac Valley TC       11.31m   37-01.25 
  7 Penelope Ingles          W41 Arlington, VA            9.66m   31-08.50 
  8 Jeff James               M58 Unattached               5.88m   19-03.50 
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
   All-comer: * 6:26.3h  6/14/1998   Steve Pecinovsky, Unattached              
       Women: ! 7:20.0h  7/25/1993   Tracey Briggs, PVTC                       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Hueley Alvarez           W15 Severn, MD             9:47.65  
  2 John Morrison            M68 Essex, MD             10:20.08  
  3 Art Klein                M64 Woodbridge, VA        10:33.73  
  4 Jayla Washington         W11 Severn, MD            10:41.54  
  5 Sophia Rankin            W10 Severn, MD            10:50.72  
  6 Patrel Graham            M11 Severn, MD            10:59.21  
  7 Albert Arcand            M62 Potomac Valley TC     11:08.91  
  8 Justyce Ferdinand        W11 Severn, MD            11:29.42  
  9 Keg Good                 W59 Potomac Valley TC     12:06.51  
 10 Mikalia Moses            W11 Severn, MD            12:12.29  
 11 Sheldon Contract         M78 Rockville, VA         12:28.93  
 12 Terence McLaughlin       M56 Potomac Valley TC     12:30.03  
 13 Edwin Davila             M11 Ft. Belvoir, VA       13:09.74  
 14 Monica Hoffman           W62 Unattached            13:23.37  
 15 Christy Davila           W32 Ft. Belvoir, VA       13:55.46  
 16 Jay Jacob Wind           M67 Potomac Valley TC     13:55.98  
 
Mixed 800 Meter Race Walk
================================================================
   All-comer: * 3:58.0h  4/27/1997   Erik Manley
, Unattached                 
       Women: ! 4:30.7h  5/11/1997   Kristi Link                               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aiko Barnes              W11 Fpyc                   5:22.74  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
   All-comer: * 11:56.3h  7/21/1996   Phillip Dunn, Unattached                 
       Women: ! 14:14.2h  8/18/1996   Marykirk Cunningham                      
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Morrison            M68 Essex, MD             19:48.01  
  2 Caitlyn Siljanoski       W12 Midlothian, VA        20:18.21  
  3 Art Klein                M64 Woodbridge, VA        20:30.22  
  4 Emily Rankin             W13 Severn, MD            20:49.84  
  5 Albert Arcand            M62 Potomac Valley TC     21:00.41  
  6 Mikayla Gaither          W13 Severn, MD            21:12.91  
  7 John Keith Ord           M74 Potomac, MD           22:13.64  
  8 Sheldon Contract         M78 Rockville, VA         23:43.37  
  9 Terence McLaughlin       M56 Potomac Valley TC     23:53.42  
 10 Liouidmila Anfilofyeva   W61 Alexandria, VA        24:50.23  
 11 Monica Hoffman           W62 Unattached            25:25.76