Reservoir High School, Fulton MD
                  (Throws at Howard Community College, Columbia MD)
                                  July 8, 2017
                            PVTC All-Comers Meet #3                            
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 10.1h  7/6/1997    Sayon Cooper, unattached                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 Sundiata Kamau           M17 Laurel, MD               11.27   3.4  1 
  2 Joseph Ewon              M16 Baltimore, MD            11.32   3.4  2  11.313
  3 Sebastien Toscano        M18 MD, MD                   11.32   3.4  1  11.316
  4 Chris Lytle              M16 Columbia, MD             11.35   1.8 16 
  5 Anjayooluwa Adegboyo     M15 Ellicott City, MD        11.44   1.4 15 
  6 Samson Agbayewa          M15 Laurel, MD               11.46   1.4 15 
  7 Jonathan Robertson       M18 Lexington Park, MD       11.49   3.4  1 
  8 Ali Bowens               M16 Columbia, MD             11.50   1.8 16 
  9 Erick Jackson            M26 Washington, DC           11.53   3.4  1 
 10 Ibraham Diallo           M15 Severn, MD               11.55   3.4  2 
 11 Faris Khan               M24 MD, MD                   11.58   3.4  1 
 12 Tyson Riley II           M15 Columbia, MD             11.68   1.8 16 
 13 Phayde Gotjen            M16 Falls Church, VA         11.81   NWI 17 
 14 Austin Holloway          M14 Luray, VA                11.82   1.9 12 
 15 Dakota Mayfield          M14 Laurel, MD               11.93   1.4 15 
 16 Carl Hicks               M13 Baltimore, MD            11.95   1.9 12 
 17 Zach Zitzer              M17 Luray, VA                12.01   1.9 12  12.003
 18 Juan Parra               M17 Ellicott City, MD        12.01   1.8 16  12.005
 19 Maxwell Myers            M15 Columbia, MD             12.04   1.4 15 
 20 Gyasi Bowens             M16 Columbia, MD             12.07   1.8 16 
 21 Nicolas Rouat            M17 McLean, VA               12.13   1.8 16  12.124
 22 Cameron Greene           M17 Elkridge, MD             12.13   3.4  1  12.125
 23 Courtland Simmons        M13 Ft. Belvoir, VA          12.18   1.4 15 
 24 Josh Krutz               M17 Laurel, MD               12.20   NWI 17 
 25 Andrew Hong              M16 Columbia, MD             12.25   1.8 16 
 26 Benjamin Cureton         M51 Fayetteville, NC         12.34   2.2  3 
 27 Michael Afful            M14 Ft. Belvoir, VA          12.41   1.4 15 
 28 Andrew Horrocks          M16 Clarksville, MD          12.45   NWI 17 
 29 Nsereko Kiwalabye        M15 MD, MD                   12.50   1.4 15 
 30 Elijah Jarvis            M14 Owings Mills, MD         12.58   1.9 12 
 31 Lionel Jackson           M52 Centreville, VA          12.59   3.4  2 
 32 Styles Thompson          M14 Ft. Belvoir, VA          12.71   1.4 15 
 33 Glenn Staples            M49 Severna Park, MD         12.72   3.4  2 
 34 Hadassah Hampton         W16 Largo, MD                12.74   3.0 14 
 35 James Kirk               M18 Laurel, MD               12.80   NWI 17 
 36 Adaobi Tabugbo           W16 Laurel, MD               12.80   2.3 13 
 37 Jordan Hemsley           M13 MD, MD                   12.81   1.9 12  12.803
 38 Sidney Strong            W16 Elkridge, MD             12.88   2.7 11  12.875
 39 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           12.88   2.2  3  12.878
 40 Erin Palmer              W16 Baltimore, MD            12.97   2.3 13 
 41 Ashley Harvey            W16 Columbia, MD             13.04   3.0 14 
 42 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               13.05   3.4  2 
 43 Miguel Lambert           M39 Laurel, MD               13.08   3.4  1 
 44 David Bryan              M13 Washington, DC           13.09   1.9 12 
 45 Tenae Minor              W17 Baltimore, MD            13.11   2.3 13 
 46 Diamond Turner           W17 Laurel, MD               13.12   2.3 13 
 47 Aniyah Nelson            W15 Columbia, MD             13.16   2.7 11 
 48 Xavier Jones             M14 Silver Spring, MD        13.17   3.4  1 
 49 Jordan Davis             M11 Ft. Belvoir, VA          13.27   2.1 10 
 50 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           13.29   3.0 14 
 51 Denver Shields           W11 Owings Mills, MD         13.32   2.1 10 
 52 William Settle           M15 Ft. Belvoir, VA          13.33   1.8 16  13.324
 53 Evangel Oshego           W13 Owings Mills, MD         13.33   2.7 11  13.328
 54 Latisha Daal             W14 Manassas Park, VA        13.40   2.7 11 
 55 Makayla Jones-Suggs      W14 Vienna, VA               13.43   2.7 11 
 56 Kaelyn Woodrun           W16 Baltimore, MD            13.59   2.7 11 
 57 Jill Mock                W37 Ellicott City, MD        13.65   2.2  3 
 58 Mark Jones               M62 Shepherdstown, WV        13.79   3.4  2 
 59 Jaidon Agbemble          M13 MD, MD                   13.84   1.9 12 
 60 Azariah Jones            W12 Baltimore, MD            13.94   2.3  9 
 61 Princeton Graham         M13 Severn, MD               14.10   1.9 12  14.093
 62 Akira White              W17 Washington, DC           14.10   2.3 13  14.094
 63 Atira Wong               W14 MD, MD                   14.15   2.3 13 
 64 Alexander Lambert        M11 Laurel, MD               14.20   2.2  8 
 65 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD               14.34   2.7 11 
 66 Ricardo Jones             M9 Baltimore, MD            14.50   3.2  7 
 67 Christopher Hanks         M7 Windsor Mill, MD         14.54   2.3  9 
 68 Naeveh Thompson           W9 Ft. Belvoir, VA          14.55   2.2  8 
 69 Jordan Mitchell          W17 Waldorf, MD              14.68   3.0 14 
 70 Erica Brown              W37 Havre De Grace, MD       14.73   2.2  3 
 71 Kaylyn Johnson           W11 Owings Mills, MD         14.74   2.3  9 
 72 Jalaia Creary            W10 Owings Mills, MD         14.94   2.3  9 
 73 Jay Padgett              M10 Washington, DC           14.95   3.2  7  14.944
 74 Sarah Bruegmann          W17 Washington, DC           14.95   2.2  3  14.946
 75 Dallyce Harrell           W9 Westminster, MD          14.99   2.2  8 
 76 Raquel Tolin             W11 MD, MD                   15.03   2.2  8 
 77 Keith Knight             M12 Ft. Belvoir, VA          15.09   2.1 10 
 78 Keira Beaumont           W11 Ft. Belvoir, VA          15.14   2.3  9 
 79 Brendan Gross            M12 Manchester, MD           15.18   2.1 10 
 80 Wesley Miller             M8 Severn, MD               15.24   3.2  7 
 81 Rayna Golden             W12 Washington, DC           15.48   2.7 11 
 82 Derek Brunpon            M11 MD, MD                   15.62   2.1 10 
 83 Shane Brown               M8 Owings Mills, MD         15.64   3.2  7 
 84 Marquis Johnson          M13 Ft. Belvoir, VA          15.72   NWI 17 
 85 Wesley Hazelworth        M56 Bristow, VA              15.74   3.4  2 
 86 Kameron Crosse            M9 Ellicott City, MD        15.75   3.2  7 
 87 Savon Ferdinand          M10 Severn, MD               15.87   3.2  7 
 88 Locia Arnette             M8 Ft. Belvoir, VA          16.01   2.3  5 
 89 Xavier DeVaughn           M7 Baltimore, MD            16.06   3.9  6  16.052
 90 Payton Bennett            W8 Baltimore, MD            16.06   1.7  4  16.059
 91 Paige Cooper              W7 Baltimore, MD            16.07   2.3  5 
 92 Shania Staats            W11 Pikesville, MD           16.24   2.3  9 
 93 Trevor White, Jr.         M7 Baltimore, MD            16.30   1.7  4 
 94 Anderson Lambert          M8 Laurel, MD               16.55   1.7  4 
 95 Chyna Ward                W8 Severn, MD               16.70   2.3  5 
 96 Cedric Drachenburg       M11 Ft. Belvoir, VA          16.73   2.2  8 
 97 Madison Mayo              W9 MD, MD                   16.77   2.2  8 
 98 Davila Chasity           W14 Ft. Belvoir, VA          16.84   2.2  3 
 99 Cynne Thompson            W9 Upper Marlboro, MD       16.92   2.2  8 
100 Leia Vennie               W5 Columbia, MD             17.34   3.9  6 
101 Deshawn Moses             M7 Severn, MD               17.47   1.7  4 
102 Kennedy Roberts          W11 Owings Mills, MD         17.64   2.3  5 
103 Nicholas Hewitt           M7 Upper Marlboro, MD       17.71   3.9  6 
104 Jeremiah Kollare-Carline  M9 Severn, MD               17.80   2.3  5 
105 Leon Bryant               M7 MD, MD                   17.85   1.7  4 
106 Jacob Knight              M9 Ft. Belvoir, VA          17.96   3.2  7 
107 Chase McGrath             M9 Severn, MD               17.97   3.2  7  17.967
108 Alza Navratil            W11 Ft. Belvoir, VA          17.97   2.3  9  17.970
109 Anika Wong               W10 MD, MD                   18.21   2.2  8 
110 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD             19.11   3.4  2 
111 Cassius Wong              M5 MD, MD                   20.00   1.7  4 
112 Madelyn Edwards           W8 Manchester, MD           20.13   1.7  4 
113 Syndey Thompson           M8 Severn, MD               20.22   1.7  4  20.214
114 Ava Jones                 W4 Baltimore, MD            20.22   2.3  5  20.220
115 Aleena Pean               W7 MD, MD                   20.83   2.3  5 
116 Picaldo Portillo          M5 Sterling, VA             20.89   2.3  5 
117 Ezra LeCron               M8 Columbia, MD             23.03   3.9  6 
118 Zion Julian               W6 District Heights, MD     24.39   3.9  6 
119 Olivia Staples            W6 Severna Park, MD         24.84   3.9  6 
120 Malik Taylor             M11 Ft. Belvoir, VA          29.83   2.1 10 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
   All-comer: * 20.89  	7/23/2016    John Lundy, Washington DC                    
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 John Heriot              M18 Columbia, MD             22.60   NWI  3 
  2 Sebastien Toscano        M18 MD, MD                   22.72   NWI  1 
  3 Chris Lytle              M16 Columbia, MD             23.06   NWI  5 
  4 Anjayooluwa Adegboyo     M15 Ellicott City, MD        23.15   NWI  6 
  5 Andrew Hong              M16 Columbia, MD             23.18   NWI  3 
  6 Derwin Davis             M39 Forestville, MD          23.27   NWI  1 
  7 Erick Jackson            M26 Washington, DC           23.30   NWI  1 
  8 Sundiata Kamau           M17 Laurel, MD               23.44   NWI  3 
  9 Joshua Mitchell          M20 Waldorf, MD              23.48   NWI  1 
 10 Samson Agbayewa          M15 Laurel, MD               23.58   NWI  6 
 11 Tyson Riley II           M15 Columbia, MD             23.71   NWI  3 
 12 Ali Bowens               M16 Columbia, MD             23.76   NWI  5 
 13 Juan Parra               M17 Ellicott City, MD        23.81   NWI  3 
 14 Joshua Evans             M17 Durham, NC               23.98   NWI  3 
 15 Dakota Mayfield          M14 Laurel, MD               24.15   NWI  6 
 16 Phayde Gotjen            M16 Falls Church, VA         24.23   NWI  5 
 17 Maxwell Myers            M15 Columbia, MD             24.26   NWI  6 
 18 Carl Hicks               M13 Baltimore, MD            24.45   NWI  6 
 19 Cameron Greene           M17 Elkridge, MD             24.49   NWI  5 
 20 Jeremy Williams          M32 MD, MD                   24.49   NWI  2 
 21 Kenneth Lee              M13 Columbia, MD             24.75   NWI  7 
 22 Benjamin Cureton         M51 Fayetteville, NC         24.89   NWI  1 
 23 Keith Roberts            M15 Owings Mills, MD         25.09   NWI  5 
 24 Elijah Jarvis            M14 Owings Mills, MD         25.19   NWI  7 
 25 Gyasi Bowens             M16 Columbia, MD             25.57   NWI  5 
 26 Nsereko Kiwalabye        M15 MD, MD                   25.66   NWI  6 
 27 Tyauna Bailey            W17 Ellicott City, MD        26.01   NWI  4 
 28 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           26.02   NWI  3 
 29 Sidney Strong            W16 Elkridge, MD             26.10   NWI  7 
 30 Lionel Jackson           M52 Centreville, VA          26.11   NWI  2 
 31 Hadassah Hampton         W16 Largo, MD                26.31   NWI  4 
 32 Myles Sykes              M14 Randallstown, MD         26.51   NWI  5 
 33 Celita Pope              W17 Columbia, MD             26.65   NWI  4 
 34 Jordan Hemsley           M13 MD, MD                   26.73   NWI  7 
 35 Blair Todd               M39 Upper Marlboro, MD       26.86   NWI  2 
 36 Jaidon Agbemble          M13 MD, MD                   27.04   NWI  7 
 37 Erin Palmer              W16 Baltimore, MD            27.06   NWI  8 
 38 Vaughn DeVaughn III      M12 Baltimore, MD            27.20   NWI  7 
 39 Aniyah Nelson            W15 Columbia, MD             27.24   NWI  7 
 40 Makayla Jones-Suggs      W14 Vienna, VA               27.29   NWI  4 
 41 Latisha Daal             W14 Manassas Park, VA        27.33   NWI  8 
 42 Andrei Trach             M44 Laurel, MD               27.38   NWI  2 
 43 Catherine Bradsher       M15 Lorton, VA               27.46   NWI  8 
 44 Gary Vanderhoof          M61 Washington, DC           27.82   NWI  2 
 45 Ashley Harvey            W16 Columbia, MD             27.83   NWI  4 
 46 Brooks Stevens           M36 Falls Church, VA         27.91   NWI  1 
 47 Corey Palmer             M11 Baltimore, MD            27.94   NWI  9 
 48 Jill Mock                W37 Ellicott City, MD        27.96   NWI  2 
 49 Azariah Jones            W12 Baltimore, MD            27.99   NWI 10 
 50 Channell DeVaughn        W13 Baltimore, MD            27.99   NWI  9 
 51 Xavier Jones             M14 Silver Spring, MD        28.30   NWI  5 
 52 David Bryan              M13 Washington, DC           28.31   NWI  7 
 53 Joseph Bullock           M13 Severn, MD               28.41   NWI  6 
 54 Atira Wong               W14 MD, MD                   28.58   NWI  9 
 55 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           28.80   NWI  4 
 56 Sarah Ricketts           W15 Laurel, MD               28.81   NWI  8 
 57 Diamond Turner           W17 Laurel, MD               29.10   NWI  4 
 58 Ricardo Jones             M9 Baltimore, MD            29.13   NWI 12 
 59 Jordan Davis             M11 Ft. Belvoir, VA          29.27   NWI 11 
 60 Nikko Webb               M11 MD, MD                   29.31   NWI  9 
 61 Akira White              W17 Washington, DC           29.38   NWI  4 
 62 Justin DeVaughn          M10 Baltimore, MD            29.54   NWI 12 
 63 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD               29.81   NWI  8 
 64 Princeton Graham         M13 Severn, MD               29.87   NWI  6 
 65 Safinat Adekola          W14 Laurel, MD               29.93   NWI  8 
 66 Niriyah Moses            W12 Severn, MD               30.59   NWI  9 
 67 Kristina Jewell          W15 Fulton, MD               30.67   NWI  8 
 68 Raquel Tolin             W11 MD, MD                   31.28   NWI 10 
 69 Jada Rose                W11 Severn, MD               31.56   NWI 10 
 70 Jay Padgett              M10 Washington, DC           31.75   NWI 12 
 71 Solenne Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA          31.76   NWI  8 
 72 Dallyce Harrell           W9 Westminster, MD          32.08   NWI 13 
 73 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA          32.30   NWI 11 
 74 Nathaniel Hewitt          M9 Upper Marlboro, MD       32.30   NWI 12 
 75 Wesley Miller             M8 Severn, MD               32.32   NWI 11 
 76 Dan Williams             M67 Reston, VA               32.68   NWI  1 
 77 Niya Unknown             W17 MD, MD                   32.79   NWI  2 
 78 Rayna Golden             W12 Washington, DC           32.91   NWI  9 
 79 Derek Brunpon            M11 MD, MD                   33.01   NWI 11 
 80 Keira Beaumont           W11 Ft. Belvoir, VA          33.03   NWI 10 
 81 Kameron Crosse            M9 Ellicott City, MD        33.13   NWI 11 
 82 Ronald Molteni           M51 Arlington, VA            33.16   NWI  1 
 83 Patrel Graham            M11 Severn, MD               33.74   NWI  9 
 84 Marquis Johnson          M13 Ft. Belvoir, VA          34.06   NWI  9 
 85 Nicholas Hewitt           M7 Upper Marlboro, MD       34.16   NWI 15 
 86 Brendan Gross            M12 Manchester, MD           34.40   NWI 10 
 87 Payton Bennett            W8 Baltimore, MD            34.59   NWI 13 
 88 Matthew Saccone          M12 Hampstead, MD            34.69   NWI 10 
 89 Justyce Ferdinand        W11 Severn, MD               35.11   NWI 10 
 90 Carter Gross             M11 Manchester, MD           35.16   NWI 11 
 91 Erica Brown              W37 Havre De Grace, MD       35.20   NWI  2 
 92 Madison Vennie            W8 Columbia, MD             35.25   NWI 13 
 93 Locia Arnette             M8 Ft. Belvoir, VA          35.58   NWI 15 
 94 Cynne Thompson            W9 Upper Marlboro, MD       36.25   NWI 13 
 95 Trevor White, Jr.         M7 Baltimore, MD            36.69   NWI 12 
 96 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA          36.76   NWI 13 
 97 Christopher Hanks         M7 Windsor Mill, MD         36.88   NWI 12 
 98 Savon Ferdinand          M10 Severn, MD               37.07   NWI 11 
 99 Madison Mayo              W9 MD, MD                   37.29   NWI 13 
100 Chyna Ward                W8 Severn, MD               37.97   NWI 13 
101 Xavier DeVaughn           M7 Baltimore, MD            38.64   NWI 15 
102 Anika Wong               W10 MD, MD                   38.72   NWI 13 
103 Zoe Todd                  W7 Upper Marlboro, MD       38.76   NWI 14 
104 Leon Bryant               M7 MD, MD                   39.15   NWI 15 
105 Jacob Knight              M9 Ft. Belvoir, VA          40.30   NWI 12 
106 Mikalia Moses            W11 Severn, MD               40.31   NWI 10 
107 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD             40.40   NWI  3 
108 Edwin Davila             M11 Ft. Belvoir, VA          40.47   NWI 11 
109 Jeremiah Kollare-Carline  M9 Severn, MD               41.19   NWI 12 
110 Cassius Wong              M5 MD, MD                   45.43   NWI 15 
111 Ava Jones                 W4 Baltimore, MD            45.68   NWI 14 
112 Matthew Sullivan         M11 Vienna, VA               46.85   NWI 15 
113 Jaxson Miller             M6 Severn, MD               48.27   NWI 15 
114 Picaldo Portillo          M5 Sterling, VA             48.43   NWI 15 
115 Leia Vennie               W5 Columbia, MD             51.42   NWI 14 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
   All-comer: * 45.55  8/15/2015   Paul Dedewo, Bronx, NY                      
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 John Lundy               M26 Washington, DC           49.45   1 
  2 Desaun White             M17 MD, MD                   50.71   1 
  3 Jonathan Robertson       M18 Lexington Park, MD       51.40   1 
  4 John Heriot              M18 Columbia, MD             52.36  13 
  5 Kamau Richardson         M15 MD, MD                   53.04  11 
  6 Maxwell Myers            M15 Columbia, MD             53.57   1 
  7 Stephen Cobb             M16 Waldorf, MD              54.67   1 
  8 Derwin Davis             M39 Forestville, MD          54.90   2 
  9 Kristoff Inocentes       M25 MD, MD                   55.01   2 
 10 Joshua Mitchell          M20 Waldorf, MD              55.07   1 
 11 Markus Bryant            M17 Waldorf, MD              55.13  13 
 12 Joseph Ewon              M16 Baltimore, MD            55.56  11 
 13 Alika Gibson             M16 Columbia, MD             55.60   1 
 14 Jonathan Amao            M18 Severn, MD               56.24  13 
 15 Brian Shadrick           M44 Ellicott City, MD        56.63   2 
 16 Nsereko Kiwalabye        M15 MD, MD                   56.92  11 
 17 Jeremy Williams          M32 MD, MD                   56.94   2 
 18 Andrew Ray               M14 Owings Mills, MD         57.21  11 
 19 Sundiata Kamau           M17 Laurel, MD               57.96   1 
 20 Miguel Lambert           M39 Laurel, MD               58.56   2 
 21 Makarios Oshegbo         M14 Owings Mills, MD         58.73  13 
 22 Steven Gilbert           M33 Alexandria, VA           58.76   2 
 23 Elijah Jarvis            M14 Owings Mills, MD         58.82  11 
 24 Myles Sykes              M14 Randallstown, MD         59.67  13 
 25 Tyauna Bailey            W17 Ellicott City, MD      1:00.57  12 
 26 Gary Vanderhoof          M61 Washington, DC         1:02.38   2 
 27 Tenae Minor              W17 Baltimore, MD          1:03.18  12 
 28 Catherine Bradsher       M15 Lorton, VA             1:03.31  12 
 29 Brooks Stevens           M36 Falls Church, VA       1:03.73   3 
 30 Hannah Smith             W17 Vienna, VA             1:03.96  12 
 31 Corey Palmer             M11 Baltimore, MD          1:04.06   8 
 32 Anya Ramsey              W13 Upper Marlboro, MD     1:04.12  10 
 33 Makayla Jones-Suggs      W14 Vienna, VA             1:04.94  12 
 34 Sarah Ricketts           W15 Laurel, MD             1:05.13  12 
 35 Joseph Bullock           M13 Severn, MD             1:05.14  11 
 36 Latisha Daal             W14 Manassas Park, VA      1:05.35  12 
 37 Nadira Cantey            W11 Owings Mills, MD       1:05.54   9 
 38 Kaelyn Woodrun           W16 Baltimore, MD          1:05.80  12 
 39 Jordan Hemsley           M13 MD, MD                 1:06.23  11 
 40 Nikko Webb               M11 MD, MD                 1:06.78   8 
 41 Evangel Oshego           W13 Owings Mills, MD       1:07.34  13 
 42 Azariah Jones            W12 Baltimore, MD          1:08.81   9 
 43 Alexander Lambert        M11 Laurel, MD             1:09.07   8 
 44 Mondrian Bowdry          W15 Severn, MD             1:09.21  10 
 45 Kaylyn Johnson           W11 Owings Mills, MD       1:09.37   9 
 46 Ronald Molteni           M51 Arlington, VA          1:10.19   3 
 47 Christopher LeCron       M41 Columbia, MD           1:10.42   3 
 48 Skyelar Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA        1:11.08  10 
 49 Shanise Staats           W12 Owings Mills, MD       1:11.90  13 
 50 Niriyah Moses            W12 Severn, MD             1:12.35  10 
 51 Ricardo Jones             M9 Baltimore, MD          1:12.66   6 
 52 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA        1:14.08   8 
 53 Dallyce Harrell           W9 Westminster, MD        1:14.40   5 
 54 Erin Palmer              W16 Baltimore, MD          1:14.41  10 
 55 Jay Padgett              M10 Washington, DC         1:15.58   6 
 56 Kristina Jewell          W15 Fulton, MD             1:15.78  10 
 57 Justin DeVaughn          M10 Baltimore, MD          1:15.80   8 
 58 Jordan Davis             M11 Ft. Belvoir, VA        1:15.93   8 
 59 Duane Reid               M10 Ft. Belvoir, VA        1:16.49   7 
 60 Jada Rose                W11 Severn, MD             1:17.67   9 
 61 Atira Wong               W14 MD, MD                 1:17.77  10 
 62 Derek Brunpon            M11 MD, MD                 1:17.83   9 
 63 Brendan Gross            M12 Manchester, MD         1:18.33   5 
 64 Moryah Barnett           W10 District Heights, MD   1:18.59   5 
 65 Nathaniel Hewitt          M9 Upper Marlboro, MD     1:18.84   7 
 66 Dan Williams             M67 Reston, VA             1:19.11   3 
 67 Marquis Johnson          M13 Ft. Belvoir, VA        1:19.49  11 
 68 Wesley Miller             M8 Severn, MD             1:20.39   7 
 69 Cabral Campbell           M9 Severn, MD             1:20.64   7 
 70 Matthew Saccone          M12 Hampstead, MD          1:20.80   9 
 71 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        1:21.32   6 
 72 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD           1:21.57   3 
 73 Carter Gross             M11 Manchester, MD         1:22.04   8 
 74 Madison Vennie            W8 Columbia, MD           1:22.48   5 
 75 Nicholas Hewitt           M7 Upper Marlboro, MD     1:22.74   4 
 76 Trevor White, Jr.         M7 Baltimore, MD          1:22.76   4 
 77 Wesley Hazelworth        M56 Bristow, VA            1:25.98   3 
 78 Christopher Hanks         M7 Windsor Mill, MD       1:26.38   4 
 79 Madison Mayo              W9 MD, MD                 1:26.76   5 
 80 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA        1:28.27   5 
 81 Paige Cooper              W7 Baltimore, MD          1:28.29   4 
 82 Ezra LeCron               M8 Columbia, MD           1:28.31   4 
 83 Payton Bennett            W8 Baltimore, MD          1:30.41   4 
 84 Savon Ferdinand          M10 Severn, MD             1:30.80   8 
 85 Caiya Campbell           W12 Severn, MD             1:33.13  10 
 86 Cynne Thompson            W9 Upper Marlboro, MD     1:33.60   6 
 87 Alza Navratil            W11 Ft. Belvoir, VA        1:36.08   9 
 88 Jori Watkins              W9 Severn, MD             1:36.65   5 
 89 Afia Caleb               W10 Upper Marlboro, MD     1:40.00   9 
 90 Anika Wong               W10 MD, MD                 1:40.83   6 
 91 Drake Curry               M7 Severn, MD             1:42.10   4 
 92 Cassius Wong              M5 MD, MD                 1:44.83   4 
 93 Zoe Todd                  W7 Upper Marlboro, MD     1:45.74   5 
 
Mixed 800 Meter Run
===================================================================
   All-comer: * 1:47.21  6/11/2016   Julian Parker, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Markus Bryant            M17 Waldorf, MD            2:03.34   1 
  2 Darnell Almanzar         M30 Hempstead, NY          2:04.63   1 
  3 Kristoff Inocentes       M25 MD, MD                 2:10.77   1 
  4 Stephen Cobb             M16 Waldorf, MD            2:12.65   1 
  5 Jonathan Amao            M18 Severn, MD             2:13.14   1 
  6 Syndey Gilbert           W16 Owings Mills, MD       2:28.70   2 
  7 Hannah Smith             W17 Vienna, VA             2:29.27   2 
  8 Anya Ramsey              W13 Upper Marlboro, MD     2:29.35   2 
  9 Courtland Simmons        M13 Ft. Belvoir, VA        2:30.18   3 
 10 Nadira Cantey            W11 Owings Mills, MD       2:32.37   2 
 11 Makarios Oshegbo         M14 Owings Mills, MD       2:34.66   3 
 12 Corey Palmer             M11 Baltimore, MD          2:35.37   3 
 13 Alexander Lambert        M11 Laurel, MD             2:36.38   3 
 14 Ronald Molteni           M51 Arlington, VA          2:45.68   1 
 15 Nikko Webb               M11 MD, MD                 2:47.32   3 
 16 Duane Reid               M10 Ft. Belvoir, VA        2:52.35   3 
 17 Jason Page               M72 Hamilton, VA           2:55.30   1 
 18 Alexis Curry             W10 Severn, MD             2:56.21   2 
 19 Skyelar Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA        2:57.48   2 
 20 Connor McGrath           M10 Severn, MD             3:00.47   3 
 21 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        3:02.55   2 
 22 Saida Caleb               W8 Upper Marlboro, MD     3:03.54   2 
 23 Sean Owens               M10 Ft. Belvoir, VA        3:06.37   3 
 24 Moryah Barnett           W10 District Heights, MD   3:09.87   2 
 25 Jada Morgan              W11 Ft. Belvoir, VA        3:10.18   2 
 26 Brian Patnett            M10 Ft. Belvoir, VA        3:10.52   3 
 27 Joi Bullock              W12 Severn, MD             3:13.73   2 
 28 Akhili Reece             M10 Silver Spring, MD      3:22.94   3 
 29 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD           3:25.01   1 
 30 Yasmin Davila             W9 Ft. Belvoir, VA        3:25.42   2 
 31 Edwin Davila, Sr.        M36 Ft. Belvoir, VA        3:26.28   2 
 32 Andrew Baran             M12 Manchester, MD         3:31.68   3 
 33 Alza Navratil            W11 Ft. Belvoir, VA        3:42.08   2 
 34 Davila Chasity           W14 Ft. Belvoir, VA        3:49.74   2 
 35 Akosua Ishangi           W36 District Heights, MD   3:50.77   1 
 
Mixed 1 Mile Run
===================================================================
   All-comer: * 4:00.4h  7/9/2000    Scott Anderson, Unattached                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Luke Holman              M33 McLean, VA             4:46.99   1 
  2 Leo Smith                M30 Asburn, VA             4:47.10   1 
  3 Bryce Walker             M20 Columbia, MD           4:56.53   1 
  4 Kristoff Inocentes       M25 MD, MD                 4:57.63   1 
  5 Brian Shadrick           M44 Ellicott City, MD      5:00.02   1 
  6 Markus Bryant            M17 Waldorf, MD            5:07.98   1 
  7 Keith Roberts            M15 Owings Mills, MD       5:11.55   1 
  8 Chauncey Liscomb         M17 Luray, VA              5:13.13   1 
  9 Jonathan Amao            M18 Severn, MD             5:13.49   3 
 10 Stephen Cobb             M16 Waldorf, MD            5:17.82   1 
 11 Corey Palmer             M11 Baltimore, MD          5:25.32   2 
 12 Samuel Graves            M22 Ft. Meade, MD          5:25.39   2 
 13 Nadira Cantey            W11 Owings Mills, MD       5:36.75   2 
 14 Connor McGrath           M10 Severn, MD             6:01.34   2 
 15 Kiley Mann               W11 Ellicott City, MD      6:06.50   2 
 16 John Crosset             M61 Dallastown, PA         6:08.67   2 
 17 Nikko Webb               M11 MD, MD                 6:10.20   3 
 18 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD           6:14.84   2 
 19 Patrick Rankin           M14 Severn, MD             6:18.90   2 
 20 Christopher LeCron       M41 Columbia, MD           6:19.82   2 
 21 Safi Caleb               M12 Upper Marlboro, MD     6:29.15   3 
 22 Jason Page               M72 Hamilton, VA           6:31.05   3 
 23 Nathan Agudzi-Addo       M11 Ft. Belvoir, VA        6:34.74   3 
 24 Elizabeth Agudzi-Addo    W10 Ft. Belvoir, VA        6:38.53   3 
 25 Alexis Curry             W10 Severn, MD             6:38.63   2 
 26 Saida Caleb               W8 Upper Marlboro, MD     6:47.37   3 
 27 Akosua Ishangi           W36 District Heights, MD   6:50.94   2 
 28 Matthew Galbrieth        M13 Asburn, VA             6:52.92   3 
 29 Moryah Barnett           W10 District Heights, MD   7:15.15   3 
 30 Yasmin Davila             W9 Ft. Belvoir, VA        7:26.92   3 
 31 Ezra LeCron               M8 Columbia, MD           7:29.49   2 
 32 London Booker             W8 Ft. Belvoir, VA        7:34.80   3 
 33 Margaret Rankin           W9 Ft. Meade, MD          8:32.08   3 
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
   All-comer: * 8:25.0h  5/29/1994   Darrell General, Unattached               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leo Smith                M30 Asburn, VA            10:06.25  
  2 Brian Shadrick           M44 Ellicott City, MD     11:14.46  
  3 Connor McGrath           M10 Severn, MD            12:29.71  
  4 Saida Caleb               W8 Upper Marlboro, MD    12:57.90  
  5 Josiah Curry             M12 Severn, MD            12:59.09  
  6 Alan Mulindwa            M44 Columbia, MD          13:33.56  
  7 Jada Morgan              W11 Ft. Belvoir, VA       14:03.93  
  8 Bill Stahr               M56 The Plains, VA        14:18.47  
  9 Laura Portillo           W35 Fairfax, VA           20:53.17  
 10 Jeannette Novak          W73 Damascus, MD          23:27.71  
 
Mixed 80 Meter Hurdles
========================================================================
   All-comer: * 13.86  7/8/2017    Kennedy Roberts, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kennedy Roberts          W11 Owings Mills, MD         13.86*  NWI  2 
  2 Denver Shields           W11 Owings Mills, MD         16.36   NWI  1 
  3 Akhili Reece             M10 Silver Spring, MD        17.68   NWI  1 
  4 Kaylyn Johnson           W11 Owings Mills, MD         18.50   NWI  2 
  5 Jada Morgan              W11 Ft. Belvoir, VA          18.66   NWI  1 
  6 Jalaia Creary            W10 Owings Mills, MD         19.47   NWI  2 
 
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
   All-comer: * 14.16  4/22/2001   Nathan Hoyte                                
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adaobi Tabugbo           W16 Laurel, MD               15.84   NWI  1 
  2 Vanessa Hill-Edwards     W17 Columbia, MD             16.10   NWI  1 
  3 Vaughn DeVaughn III      M12 Baltimore, MD            16.49   NWI  3 
  4 Elijah Jarvis            M14 Owings Mills, MD         17.18   NWI  3 
  5 Hadassah Hampton         W16 Largo, MD                18.28   NWI  2 
  6 Channell DeVaughn        W13 Baltimore, MD            19.55   NWI  1 
  7 Makarios Oshegbo         M14 Owings Mills, MD         20.51   NWI  3 
  8 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           20.61   NWI  2 
  9 Solenne Montgomery       W15 Ft. Belvoir, VA          23.77   NWI  1 
 10 Joi Bullock              W12 Severn, MD               24.04   NWI  2 
 
Mixed 110 Meter Hurdles
========================================================================
   All-comer: * 13.4h  6/14/1992   Renaldo Nehemiah                            
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Joshua Evans             M17 Durham, NC               15.68   NWI  1 
  2 Nathaniel Gilmore        M17 Elkridge, MD             16.21   NWI  1 
  3 Justin Dunklin           M17 Elkridge, MD             16.39   NWI  1 
  4 Cedric Burden            M16 MD, MD                   18.76   NWI  2 
  5 Blair Todd               M39 Upper Marlboro, MD       19.02   NWI  2 
  6 Andrew Ray               M14 Owings Mills, MD         19.65   NWI  2 
 
Mixed 300 Meter Hurdles 300M
===================================================================
   All-comer: * 38.9h  6/28/2000   John Sparks                                 
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Joshua Evans             M17 Durham, NC               43.45   1 
  2 Cedric Burden            M16 MD, MD                   46.39   1 
  3 Anya Ramsey              W13 Upper Marlboro, MD       49.55   1 
  4 Kyra Liverpool           W17 Washington, DC           53.97   2 
 
Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================
   All-comer: * 41.3h  8/20/2000   Unnamed team, unattached                    
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 A Faster U  'A'                                       44.73   Boys
  2 A Faster U  'C'                                       45.66   Boys
  3 Current Marshall  'A'                                 49.29   Boys
  4 A Faster U  'B'                                       50.16   Female
  5 A Faster U  'D'                                       50.90   COED
  6 Bullseye Running  'A'                                 52.00   Boys
  7 Bullseye Running  'B'                                 53.43   Girls

  8 Elite Track  'A'                                    1:12.20   Boys
 
Mixed 4x400 Meter Relay
================================================================
   All-comer: * 3:27.5h  5/25/1997   Ed Waters, Ed Waters TC                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Bullseye Running  'A'                               4:00.49  
  2 Ft. Belvoir Track Club  'A'                         6:01.62  
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
   All-comer: * 6:26.3h  6/14/1998   Steve Pecinovsky, Unattached              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Samuel Graves            M22 Ft. Meade, MD          9:54.55  
  2 John Morrison            M68 Essex, MD             10:12.16  
  3 Patrel Graham            M11 Severn, MD            10:12.68  
  4 Sophia Rankin            W10 Severn, MD            10:35.51  
  5 Jayla Washington         W11 Severn, MD            10:51.24  
  6 Justyce Ferdinand        W11 Severn, MD            11:56.10  
  7 Sheldon Contract         M78 Rockville, VA         12:04.01  
  8 Mikalia Moses            W11 Severn, MD            12:43.01  
  9 Edwin Davila             M11 Ft. Belvoir, VA       13:44.11  
 
Mixed 800 Meter Race Walk
================================================================
   All-comer: * 3:58.0h  4/27/1997   Erik Manley
, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Margaret Rankin           W9 Ft. Meade, MD          5:27.47  
  2 Afia Caleb               W10 Upper Marlboro, MD     5:53.56  
  3 Zion Julian               W6 District Heights, MD   7:16.77  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
   All-comer: * 11:56.3h  7/21/1996   Phillip Dunn, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Samuel Graves            M22 Ft. Meade, MD         16:29.60  
  2 John Morrison            M68 Essex, MD             19:37.53  
  3 Art Klein                M64 Woodbridge, VA        19:41.49  
  4 Emily Rankin             W13 Ft. Meade, MD         20:28.13  
  5 John Gersh               M70 Columbia, MD          21:33.26  
  6 John Keith Ord           M74 Potomac, MD           22:30.59  
  7 Sheldon Contract         M78 Rockville, VA         23:20.43