PVA Masters & Open Indoor Championship - 2/11/2017           
                         PG Sports and Learning Center                         
                                    Results                                    
 
W35 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mock, Jill               W37 Unattached              8.30       8.62  
 
W45 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gooden, LaDonna          W49 Unattached              8.85       8.61  
 
W50 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rath, Terri              W54 Unattached              9.22       9.20  
  2 Gibson, Dr. Koura        W53 Its                     9.43       9.55  
 
W55 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Triolo, Sandy            W55 Unattached              8.80       8.90  
 
W60 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Good, Keg                W60 Unattached             10.30      10.56  
  2 Barrett, Donna           W61 Glenarden Master                  12.23  
 
W75 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Rose              W79 Unattached             10.10      10.72  
 
M19-29 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gray, Warren             M28 Unattached              7.10       7.29   4  10   
  2 Pryor, Michael           M22 Unattached              7.54       7.65   4   8   
  3 Ellis, Stephen           M24 Unattached                         8.05   4   6   
 
M30 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Backmon, Steve           M31 Unattached              7.55       7.71   4  10   
 
M35 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gerima, Negasi           M39 Tnt Internat            7.00       7.48   4  10   
 
M40 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alderton, Adam           M43 Unattached                         7.78   3  10   
  2 Muir, Jermaine           M43 Unattached                         8.02   4   8   
  3 Trach, Andrei            M44 Unattached                         8.46   3   6   
 
M45 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Staples, Glenn           M49 Potomac Vall            7.79       7.98   3  10   
  2 Burton, Brett            M47 Potomac Vall                       8.06   3   8   
  3 Ingram, Ronald           M47 Unattached                         8.42   3   6   
  4 Ash, David               M47 Tnt Internat            8.00       9.64   3   5   
 
M50 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 jackson, lionel          M52 lionel jacks                       7.90   2  10   
  2 owens, keith             M54 Unattached                         8.13   2   8   
 
M55 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hooker, Lonnie           M55 Unattached              7.36       7.49   2  10   
  2 Tolin, Zac               M56 Unattached                         8.22   2   8   
  3 Clarke, Derrick          M55 Unattached                         9.41   1   6   
 
M60 60 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jones, Tom               M64 Glenarden Master                   8.06   2  10   
  2 Pinkus, Mark             M62 Unattached              8.00      11.49   2   8   
 
M65 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Dan            M68 Unattached              9.99      10.73   10   
 
M70 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koontz, Robert           M73 Potomac Vall            9.06       9.50   10   
  2 Boyer, Donald            M74 Unattached             12.10      12.62    8   
 
M75 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached             10.60      10.44   10   
 
M90 60 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hemphill, Dixon          M92 Potomac Vall           20.00      12.60   10   
 
W35 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mock, Jill               W37 Unattached             28.10      28.52   2 
 
W45 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gooden, LaDonna          W49 Unattached             28.70      29.30   2 
  2 Kelly, Cynthia           W48 Unattached                        34.68   1 
 
W50 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Roberts, Charmaine       W50 Unattached                        29.84   1 
  2 Rath, Terri              W54 Unattached             30.21      30.80   2 
 
W55 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Triolo, Sandy            W55 Unattached             30.00      30.50   2 
  2 Frazier, Karen           W57 Glenarden Master       32.17      33.54   1 
  3 Matthews, Marguerite     W55 Glenarden Master                  33.97   1 
 
W60 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Good, Keg                W60 Unattached             35.43      37.20  
 
W75 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Rose              W79 Unattached             37.00      36.68  
 
M19-29 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gray, Warren             M28 Unattached             23.50      24.19   4 
  2 Pryor, Michael           M22 Unattached             23.98      25.17   4 
  3 Ellis, Stephen           M24 Unattached                        27.52   4 
 
M30 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Backmon, Steve           M31 Unattached             24.50      25.76   4 
  2 Campbell, Damond         M34 Unattached                        26.72   2 
 
M40 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alderton, Adam           M43 Unattached                        25.03   3 
  2 Muir, Jermaine           M43 Unattached                        26.60   4 
  3 Trach, Andrei            M44 Unattached                        28.24   3 
 
M45 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Proctor, James           M46 Unattached             29.00      29.35   3 
 
M50 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 jackson, lionel          M52 lionel jacks                      26.75   2 
  2 Hickey, Christopher      M54 Unattached             28.50      28.33   2 
 
M55 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hooker, Lonnie           M55 Unattached             24.80      25.44   2 
  2 Clarke, Derrick          M55 Unattached                        31.65   4 
 
M60 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 vanderhoof, gary         M61 Unattached             29.00      30.11   2 
 
M65 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Dan            M68 Unattached             35.00      35.00  
 
M75 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached             35.05      35.97  
 
W19-29 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mgbodille, Adaobi        W28 Unattached           1:00.00    1:00.75  
 
W50 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roberts, Charmaine       W50 Unattached                      1:06.00  
 
W55 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frazier, Karen           W57 Glenarden Master        1.18    1:21.82  
  2 Matthews, Marguerite     W55 Glenarden Master                1:23.87  
 
W75 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Green, Rose              W79 Unattached           1:30.00    1:40.54  
 
M30 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Backmon, Steve           M31 Unattached           1:00.00    1:00.59  
 
M45 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Proctor, James           M46 Unattached           1:04.00    1:06.87  
 
M55 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bynoe, David             M56 Unattached                        59.93  
 
M60 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 vanderhoof, gary         M61 Unattached           1:05.00    1:06.21  
 
M70 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittain, John           M73 Unattached           1:15.00    1:14.41  
 
W30 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Julien, Deborah          W34 Deborah Juli         2:30.00    2:30.34  
 
W50 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harvey, Alisa            W52 Unattached           2:18.00    2:22.45  
 
M30 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Almanzar, Darnell        M30 Glenarden Master                2:06.52   2 
 
M35 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walchinsky, Mark         M38 Unattached           2:11.00    2:16.92   2 
 
M45 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Proctor, James           M46 Unattached           2:50.00    2:54.23   2 
 
M55 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bynoe, David             M56 Unattached                      2:27.82   2 
 
M60 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pinkus, Mark             M62 Unattached           2:50.00    4:43.01   2 
 
M70 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brittain, John           M73 Unattached           2:50.00    3:01.87   2 
 
M80 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Price, William           M83 Mountain Express                4:56.49   2 
 
M19-29 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Napier, Sean             M25 Unattached           6:15.00    6:05.14  
 
M35 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walchinsky, Mark         M38 Unattached           4:41.00    4:56.22  
  2 Leake, James             M36 Unattached           5:12.00    5:17.24  
 
M55 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, David          M55 Unattached           5:50.00    6:26.96  
  2 Poulos, Ted              M56 Unattached           6:45.00    7:57.14  
 
M80 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, William           M83 Mountain Express               10:42.46  
 
M55 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Poulos, Ted              M56 Unattached          12:02.00   12:43.96  
  2 Sullivan, David          M55 Unattached          12:39.00   12:51.25  
 
M80 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Price, William           M83 Mountain Express               20:44.03  
 
W45 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gooden, LaDonna          W49 Unattached                        11.18  
 
W50 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibson, Dr. Koura        W53 Its                     9.73      10.68  
  2 Evans, Wanda             W53 Its                    12.76      12.40  
 
M19-29 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Kyle             M23 Track Expres            8.19       8.34  
 
M35 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gerima, Negasi           M39 Tnt Internat            8.20       8.64   2 
 
M45 60 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ash, David               M47 Tnt Internat           10.50      11.95  
 
M50 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marshall, Carlton T      M54 Unattached              8.80       9.17   2 
 
M55 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, Karl              M58 Unattached              8.60       8.68   2 
 
M75 60 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached             14.19      16.13   2 
 
W50 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evans, Wanda             W53 Its                    1.14m      1.15m  
 
M75 High Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached                        0.95m  
 
M50 Pole Vault
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Finney, John             M50 Unattached             4.42m      4.11m  
 
M19-29 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gray, Warren             M28 Unattached             7.14m      6.51m  
  2 Pryor, Michael           M22 Unattached                        4.86m  
 
M40 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Muir, Jermaine           M43 Unattached                        5.30m  
 
M55 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clarke, Derrick          M55 Unattached                        3.48m  
 
M70 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Koontz, Robert           M73 Potomac Vall                      2.76m  
 
M75 Long Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached                        2.43m  
 
W50 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibson, Dr. Koura        W53 Its                    8.90m      8.66m  
 
M19-29 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ellis, Stephen           M24 Unattached                        9.93m  
 
M75 Triple Jump
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rhoad, William           M76 Unattached                        5.07m  
 
W40 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ingles, Penelope         W41 Unattached             7.54m      7.17m  
 
W55 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkins, Mary            W56 Unattached                        9.50m  
 
W60 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrett, Donna           W61 Glenarden Master                  8.62m  
 
W70 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abdullah, Wahidah        W70 Glenarden Master                  4.91m  
 
M55 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Petersson, Bengt         M56 Huddinge Ais                     14.99m  
  2 Fisher, Jeff             M59 Unattached                        9.58m  
 
M65 Shot Put
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kalnas, Michael          M67 Garden State Ath                  9.68m  
  2 Jordan, Rufus            M68 Tnt Internat                      8.40m  
 
W40 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ingles, Penelope         W41 Unattached             5.12m      9.50m  
 
W55 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkins, Mary            W56 Unattached                       11.22m  
 
W60 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrett, Donna           W61 Glenarden Master                 11.69m  
  2 Good, Keg                W60 Unattached             7.77m      7.70m  
 
W70 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abdullah, Wahidah        W70 Glenarden Master                  8.13m  
 
M45 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ash, David               M47 Tnt Internat                      7.73m  
 
M55 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tozer Jr, Bentz          M58 Unattached            14.17m     14.91m  
  2 Fisher, Jeff             M59 Unattached                        7.00m  
 
M65 Weight Throw 35#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Tnt Internat                     12.83m  
  2 Kalnas, Michael          M67 Garden State Ath                 10.04m  
 
W40 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ingles, Penelope         W41 Unattached                        5.65m  
 
W55 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wilkins, Mary            W56 Unattached                        7.75m  
 
W60 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrett, Donna           W61 Glenarden Master                  7.84m  
 
W70 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abdullah, Wahidah        W70 Glenarden Master                  5.58m  
 
M55 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tozer Jr, Bentz          M58 Unattached                        6.98m  
 
M65 Super Weight 65#
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jordan, Rufus            M68 Tnt Internat                      7.15m