41st Annual Potomac Valley Games - 9/3/2016 to 9/4/2016            
                                 T.C. Williams                                 
                                    Results                                    
 
M18&U 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Brandon Baumgartner      M16 Alexandria, VA        11:35.02  
  2 Charlie Wixson           M16 Alexandria, VA        14:32.18  
  3 Dayamon Henderson        M17 Alexandria, VA        15:03.48  
 
M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Craig Chasse             M47 Reston, VA            12:45.53  
 
M50 3000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Randy Miller             M54 Montville, NJ         14:11.59  
  2 Ted Poulos*              M54 McLean, VA            14:13.18  
  3 Alan Murray              M54 Crofton, MD           16:39.91  
 
M18&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lawrence Qui             M17 Clarksville, MD          11.54  +0.0  4 
  2 Jacob Adolphe            M17 Leesburg, VA             12.05  +0.0  4 
  3 Adam Putch               M17 Chantilly, VA            12.22  +0.0  4 
  4 Baxter Hamilton          M16 Hyattsville, MD          12.44  +0.0  4 
 
W18&U 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Lauren Hoffman           W17 Haymarket, VA            13.73  -0.5 
  2 Jordyn Katz              W15 New York, NY             13.82  -0.5 
 
M19-24 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lemar Daniels            M23 Toledo, OH               12.19  +0.0  5 
  2 Kurtis Blair             M22 Lorton, VA               13.11  +0.0  5 
 
M25-29 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Richard Jackson          M28 New Rochelle, NY         11.11  +0.0  5 
  2 Seth Wimberly            M28 New York, NY             11.36  +0.0  5 
  3 Lex-Jordan Ibegbu*       M26 Raleigh, NC              11.92  +0.0  5 
 
M30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andrew Bouis             M33 Glenn Dale, MD           11.46  -0.4  6 
 
M35 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ernest Rutherford        M37 Burke, VA                11.38  -0.4  6 
  2 Philip Coleman           M36 Randalltown, MD          11.66  -0.4  6 
  3 Radenko Miskovic         M36 Brooklyn, NY             11.74  -0.4  6 
  4 Anthony Billet           M35 York, PA                 12.60  -0.4  6 
 
W35 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 LaTisha Moulds*          W39 Panama City, FL          12.94  -0.5 
  2 Erica Brown              W36 Havre de Grace, MD       15.47  -0.5 
 
W40 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Melia Tyndall            W44 Myrtle Beach, SC         14.11  -0.5 
  2 DaBeth Manns             W40 Washington, DC           19.17  -0.5 
 
M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andy Wray                M41 Carteret, NJ             12.58  -0.7  7
  2 Jermaine Muir            M41 Silver Spring, MD        12.82  -0.7  7
 
W45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lorraine Johnson         W45 Silver Spring, MD        14.12  +0.0  2 
  2 Tracey Battle            W49 Silver Spring, MD        14.42  +0.0  2 
  3 Nedenia West             W48 Piscataway, NJ           14.70  +0.0  2 
  4 Erika Davis*             W45 Alexandria, VA           15.41  +0.0  2 
  5 Jana Law                 W49 Boothwyn, PA             15.62  +0.0  2 
  6 Julie Abizaid*           W49 Arlington, VA            16.34  +0.0  2 
 
M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Glenn Staples            M48 Severna Park, MD         13.15  -0.7  7
  2 Roger Malone             M49 Carmel, IN               13.59  -0.7  7
  3 Robert Walter*           M48 Fairfax, VA              14.03  -0.7  7
 
M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lonnie Hooker            M53 Upper Marlboro, MD       11.50  -0.2  9 
 
W50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Terri Rath*              W52 Ashburn, VA              14.57  +0.0  3 
  2 Sandy Triolo             W54 Baltimore, MD            14.70  +0.0  3 
  3 Dr. Koura Gibson         W52 Washington, DC           15.02  +0.0  3 
 
M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Don McGee                M56 Potomac Valley           12.05  -0.2  9 
  2 Zac Tolin                M55 Rockville, MD            12.78  -0.2  9 
  3 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA            14.99  -0.2  9 
  4 Wesley Hazelworth*       M55 Bristow, VA              16.16  -0.2  9 
 
W60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Donna Barrett*           W60 Cheltenham, MD           19.95  +0.0  3 
 
M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Oscar Alvin Peyton       M63 Accokeek, MD             12.41   NWI 10 
  2 Thomas Jones             M62 Glenndale, MD            12.76   NWI 10 
  3 Mark Jones               M61 Pikesville, MD           13.34   NWI 10 
  4 Noel Ruebel*             M60 Winston-Salem, NC        14.53   NWI 10 
 
W65 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Barbara Warren           W69 Charleston, WV           19.40  +0.0  3 
 
M70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Robert Koontz            M72 Washington, DC           15.52   NWI 10 
 
M75 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Larry Colbert            M79 Bowie, MD                16.47   NWI 10 
  2 William Rhoad*           M75 Raleigh, NC              17.17   NWI 10 
 
W75 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rose Green               W78 Upper Marlboro, MD       17.06  +0.0  3 
 
M18&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Baxter Hamilton          M16 Hyattsville, MD          25.06  +0.0  5 
  2 Jacob Adolphe            M17 Leesburg, VA             25.36  +0.0  5 
 
W18&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jordyn Katz              W15 New York, NY             27.88  -0.4  7 
  2 Aniya Dubose             W15 Washington, DC           28.44  -0.4  7 
 
M19-24 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lemar Daniels            M23 Toledo, OH               24.77  +0.0  5 
 
M25-29 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Richard Jackson          M28 New Rochelle, NY         21.96  +0.0  5 
  2 Seth Wimberly            M28 New York, NY             22.39  +0.0  5 
  3 Lex-Jordan Ibegbu*       M26 Raleigh, NC              23.95  +0.0  5 
 
M30 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Robert Provine           M33 Brooklyn, NY             24.55  -0.1  4 
 
M35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Radenko Miskovic         M36 Brooklyn, NY             22.92  -0.1  4 
  2 Ernest Rutherford        M37 Burke, VA                23.25  -0.1  4 
  3 Philip Coleman           M36 Randalltown, MD          23.40  -0.1  4 
 
W35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 LaTisha Moulds*          W39 Panama City, FL          26.75  -0.4  7 
 
M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Andy Wray                M41 Carteret, NJ             25.54  +0.0  3 
  2 Jermaine Muir            M41 Silver Spring, MD        26.28  +0.0  3 
 
W40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Melia Tyndall            W44 Myrtle Beach, SC         29.33  -0.4  7 
  2 DaBeth Manns             W40 Washington, DC           47.80  -0.4  7 
 
W45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lorraine Johnson         W45 Silver Spring, MD        29.49   0.8  6 
  2 Michelle Reichenbach     W48 Allentown, PA            35.32  -0.4  7 
 
M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lonnie Hooker            M53 Upper Marlboro, MD       24.19  +0.0  3 
  2 Richard Hill*            M50 Haymarket, VA            28.23  +0.0  3 
 
W50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Terri Rath*              W52 Ashburn, VA              30.21   0.8  6 
  2 Sandy Triolo             W54 Baltimore, MD            30.72   0.8  6 
 
M55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Don McGee                M56 Potomac Valley           24.65  -0.1  2 
  2 Zac Tolin                M55 Rockville, MD            28.49  -0.1  2 
  3 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA            31.18  -0.1  2 
 
W55 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Keg Good*                W59 Woodbridge, VA           36.60   0.8  6 
 
M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Oscar Alvin Peyton       M63 Accokeek, MD             25.30  -0.1  2 
  2 Thomas Jones             M62 Glenndale, MD            26.66  -0.1  2 
  3 Mark Jones               M61 Pikesville, MD           27.86  -0.1  2 
  4 Gary Vanderhoof          M60 Washington, DC           30.13  -0.5  1 
  5 Joseph Grikis            M64 College Park, MD       1:04.01  -0.5  1 
 
W60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Hannah Phillips*         W64 Alexandria, VA           35.77   0.8  6 
 
M65 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA            50.65  -0.5 
 
M75 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Larry Colbert            M79 Bowie, MD                34.18  -0.5 
  2 William Rhoad*           M75 Raleigh, NC              35.61  -0.5 
 
W75 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Rose Green               W78 Upper Marlboro, MD       35.68   0.8  6 
 
M90+ 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dixon Hemphill           M91 Fairfax Station, VA    1:19.43  -0.5 
 
M18&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Adam Putch               M17 Chantilly, VA            54.30   2 
  2 Sean Hoffman             M15 Haymarket, VA          1:04.66   2 
 
M19-24 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Lemar Daniels            M23 Toledo, OH               56.10   2 
 
M30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 D.J. Perkins*            M31 Greensboro, NC         1:06.52   3 
 
W30 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaleena Nwokeuku        W31 Parkville, MD          1:09.89  
 
M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Anthony Billet           M35 York, PA                 56.83   3 
  2 Adam Popp                M37 Arlington, VA          1:16.12   3 
 
M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Charles Iliff            M42 Annapolis, MD            57.04   3 
 
W40 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Melia Tyndall            W44 Myrtle Beach, SC       1:06.04  
  2 DaBeth Manns             W40 Washington, DC         1:58.66  
 
W45 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Charmaine Roberts        W49 Beltsville, MD         1:03.62  
 
M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 John Curtis              M50 Abingdon, MD             57.89   4 
  2 Getulio Echeandia        M52 New York, NY             58.50   4 
  3 Benjamin Cureton*        M50 Fayetteville, NC       1:04.00   4 
  4 Bruce Becker             M54 Chevy Chase, MD        1:11.25   4 
  5 Alan Murray              M54 Crofton, MD            1:16.88   4 
 
M55 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ronald Humphrey*         M57 Chesapeake, VA           57.68   5 
  2 Bernard Gant*            M59 Lumberton, NC          1:09.04   5 
  3 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA          1:12.53   5 
 
M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robert Bowen             M64 Martinsburg, WV        1:01.05   6 
  2 Noel Ruebel*             M60 Winston-Salem, NC      1:07.02   6 
 -- George Haywood           M63 washington, DC             DNF   6 
 
M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Scott V. Campbell*       M65 Springfield, VA        1:23.04   7 
  2 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA          1:40.33   7 
 
M70 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Hernon             M70 Lancaster, PA          1:15.84   7 
 
W75 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Rose Green               W78 Upper Marlboro, MD     1:30.33  
 
M18&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adam Putch               M17 Chantilly, VA          2:13.38  
 
M25-29 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Aaron Hawkes             M26 Dundalk, MD            2:19.62  
 
M30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adam Van Etten*          M32 Alexandria, VA         2:14.58  
  2 D.J. Perkins*            M31 Greensboro, NC         2:34.47  
 
W30 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shaleena Nwokeuku        W31 Parkville, MD          3:00.93  
 
M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adam Popp                M37 Arlington, VA          2:49.58  
 
M40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin Suresh            M40 Arlington, VA          2:19.74  
 
M55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ronald Humphrey*         M57 Chesapeake, VA         2:34.69  
  2 Curtis Davis             M58 Gaithersburg, MD       2:37.13  
  3 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA          2:53.95  
 
W55 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lesley Chaplin*          W58 Atlanta, GA            2:39.64  
 
M65 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 David Williams           M65 Cleveland, OH          2:54.49  
  2 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA          3:38.42  
 
W80 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tami Graf                W80 Lusby, MD              5:07.98  
 
M30 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Luke Holman*             M32 Arlington, VA          4:45.30  
  2 Adam Van Etten*          M32 Alexandria, VA         4:58.85  
  3 D.J. Perkins*            M31 Greensboro, NC         5:38.47  
 
M35 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Adam Popp                M37 Arlington, VA          6:01.14  
 
M50 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Christopher Johnston*    M52 Fairfax, VA            5:36.00  
  2 Bruce Becker             M54 Chevy Chase, MD        6:10.21  
  3 Ted Poulos*              M54 McLean, VA             8:27.66  
 
W60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Lowe Mayhugh        W60 Washington, DC         6:46.13  
  2 Hannah Phillips*         W64 Alexandria, VA         7:16.37  
 
M60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jim Darr*                M61 Falls Church, VA       6:57.06  
 
M65 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Larry Washington         M65 Rockville, MD          6:31.97  
  2 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA          7:37.25  
  3 Robert Weiner            M69 Accokeek, MD           8:23.66  
 
M70 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jim Noone*               M72 Fairfax, VA            6:42.95  
  2 Jim Verdier              M74 Alexandria, VA         8:28.75  
 
W80 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tami Graf                W80 Lusby, MD             10:48.24  
 
M90+ 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon Hemphill           M91 Fairfax Station, VA   16:19.03  
 
M25-29 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Darnell Almanzar         M29 Washington, DC        10:01.37  
 
M50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ted Poulos*              M54 McLean, VA            14:38.65  
 
W50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tina Klein*              W51 Kennesaw, GA          13:14.74  
 
M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jeffrey Peterson*        M60 Fredericksburg, VA    12:15.52  
 
W60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Lowe Mayhugh        W60 Washington, DC        13:50.67  
 
W65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nonie Hudnall*           W66 Spartanburg, SC       14:09.33  
 
M65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA         14:49.34  
 
W80 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tami Graf                W80 Lusby, MD             18:47.45  
 
W45 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kristine Longshore       W48 Doylestown, PA        12:31.78  
 
M55 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Spider Rossiter          M59 Washington, DC         8:52.89  
 
W60 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Lowe Mayhugh        W60 Washington, DC        10:09.33  
  2 Hannah Phillips*         W64 Alexandria, VA        10:29.72  
 
M65 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Robert Weiner            M69 Accokeek, MD          11:42.15  
 
W65 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nonie Hudnall*           W66 Spartanburg, SC       10:31.65  
 
W80 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Tami Graf                W80 Lusby, MD             15:38.19  
 
M90+ 2000 Meter Steeplechase
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Dixon Hemphill           M91 Fairfax Station, VA   24:32.59  
 
W19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  3 Erin Messner             W15 Leesburg, VA             1.63m    5-04.25 
  4 Molly Chapman            W16 Leesburg, VA             1.58m    5-02.25 
  4 Lauren Helstrom          W17 Streling, VA             1.58m    5-02.25 
 
M19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jack Reichenbach         M17 Allentown, PA            1.93m    6-04.00 
  1 Joshua Gilliard          M16 Manassas, VA             1.93m    6-04.00 
  1 Ben Steadlec             M15 Burke, VA                1.78m    5-10.00 
  2 Aidan Clark              M15 Broadlands, VA           1.73m    5-08.00 
  3 Ryan Thomas              M16 Leesburg, VA             1.78m    5-10.00 
  4 Rayna Smith              M16 Haymarket, VA            1.58m    5-02.25 
 
M20-24 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Momodou Drammeh          M24 Frederick, MD            1.93m    6-04.00 
 
W30 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elizabeth Ernst          W30 York, PA                 1.40m    4-07.00 
 
W35 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nicole Kelly*            W35 Greensboro, NC           1.35m    4-05.00 
 
W40 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jennifer Stephens        W44 Annandale, VA            1.25m    4-01.25 
 
W50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wanda Evans              W52 Washington, DC           1.15m    3-09.25 
 
M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Theodore Robinson*       M57 Alexandria, VA           1.68m    5-06.00 
  2 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA            1.20m    3-11.25 
 
M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steven Kopp              M63 Arlington, VA            1.40m    4-07.00 
 
M65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gerard Nezet*            M65 Arlington, VA            1.35m    4-05.00 
 
W65 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Barbara Warren           W69 Charleston, WV           1.10m    3-07.25 
 
M75 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 -- William Rhoad*           M75 Raleigh, NC                 NH            
 
W19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  3 Taylor Jones             W17 Fairfax Station, VA      5.12m   NWI  16-09.75 
 
M20-24 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Matthew Hazelworth       M20 Bristow, VA              6.33m   NWI  20-09.25 
 
M25-29 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lex-Jordan Ibegbu*       M26 Raleigh, NC              6.06m   NWI  19-10.75 
 
M30 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Andrew Richard           M31 York, PA                 6.70m   NWI  21-11.75 
 
M35 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ernest Rutherford        M37 Burke, VA                6.05m   NWI  19-10.25 
 
M40 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  2 Jermaine Muir            M41 Silver Spring, MD        5.94m   NWI  19-06.00 
 
W45 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Tracey Battle            W49 Silver Spring, MD        4.78m   NWI  15-08.25 
 
M45 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Robert Walter*           M48 Fairfax, VA              5.32m   NWI  17-05.50 
 
M50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Rory Lewis, Sr.          M54 Kensington, MD           5.39m   NWI  17-08.25 
 
W50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wanda Evans              W52 Washington, DC           3.37m   NWI  11-00.75 
 
M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ronald Humphrey*         M57 Chesapeake, VA           5.41m   NWI  17-09.00 
  2 John Pryor*              M55 Lynchburg, VA            4.18m   NWI  13-08.75 
 
M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bernard Grimm            M60 Washington, DC           4.05m   NWI  13-03.50 
 
M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bruce Patterson          M65 Cincinnati, OH           4.35m   NWI  14-03.25 
  2 William Griffin          M65 Brentwood, MO            4.28m   NWI  14-00.50 
 
W65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Barbara Warren           W69 Charleston, WV           3.05m   NWI  10-00.25 
 
M19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Aidan Clark              M15 Broadlands, VA          10.97m   NWI  36-00.00 
 
M25-29 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Chris Smith              M27 Lanham, MD              10.02m   NWI  32-10.50 
 
M30 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Andrew Richard           M31 York, PA                11.88m   NWI  38-11.75 
 
M45 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Nick Damalas             M47 Plymouth Meeting, P     11.87m   NWI  38-11.50 
  2 Robert Walter*           M48 Fairfax, VA             10.75m   NWI  35-03.25 
 
W50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Dr. Koura Gibson         W52 Washington, DC           8.62m   NWI  28-03.50 
 
M50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Alan Murray              M54 Crofton, MD              8.28m   NWI  27-02.00 
 
M65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Bruce Patterson          M65 Cincinnati, OH           9.60m   NWI  31-06.00 
  2 William Griffin          M65 Brentwood, MO            9.17m   NWI  30-01.00 
 
W65 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Barbara Warren           W69 Charleston, WV           6.45m   NWI  21-02.00 
 
M70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 David Marovich           M73 Chalfont, PA             6.54m   NWI  21-05.50 
 
M75 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 William Rhoad*           M75 Raleigh, NC              5.56m   NWI  18-03.00 
 
M19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Shoop              M18 Dunkirk, MD             19.26m      63-02 
 
M25-29 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Stas Snyder              M25 Glenside, PA            48.32m     158-06 
 
M50 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Anthony Dziepak          M51 Oakton, VA              49.07m     161-00 
 
M55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shawn Robinson           M55 Ellicott City, MD       42.04m     137-11 
  2 Bentz Tozer Jr           M56 Enola, PA               37.02m     121-05 
  3 Thomas Sputo*            M56 Gainesville, FL         36.07m     118-04 
 
W55 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mary Wilkins             W55 District Heights, M     27.02m      88-08 
 
W60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Donna Barrett*           W60 Cheltenham, MD          21.89m      71-10 
 
M65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ken Moss*                M69 Leesburg, VA            45.17m     148-02 
  2 Rufus Jordan, Jr.        M67 Snyrma, DE              30.11m      98-09 
 
W65 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wahidah Abdullah*        W69 Capitol Heights, MD     18.31m      60-01 
 
M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 David Marovich           M73 Chalfont, PA            33.52m     110-00 
  2 James Pearce             M71 Columbia, MD            31.37m     102-11 
  3 Jerry Bookin-Weiner      M70 Columbia, MD            31.30m     102-08 
 
M80 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 William Gramley*         M80 Lewisville, NC          33.32m     109-04 
 
M85 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Darrell Dempster         M87 Annapolis, MD           19.31m      63-04 
 
M50 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alan Murray              M54 Crofton, MD           12:23.48  
 
W55 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Keg Good*                W59 Woodbridge, VA        11:44.95  
 
M60 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Albert Arcand Jr.*       M61 Woodbridge, VA        10:23.13  
 
M65 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Morrison            M67 Essex, MD             10:14.79  
  2 Thomas Augustine*        M66 Woodbridge, VA        10:20.34  
 
M70 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Keith Ord           M73 Potomac, MD           11:21.02  
 
M75 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheldon Contract         M77 N. Bethesda, MD       11:33.84  
  2 Terry Copeland           M78 Frederick, MD         14:24.25  
 
M60 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Albert Arcand Jr.*       M61 Woodbridge, VA        20:12.25  
 
M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Morrison            M67 Essex, MD             20:04.62  
  2 Thomas Augustine*        M66 Woodbridge, VA        20:19.82  
 
M75 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sheldon Contract         M77 N. Bethesda, MD       22:20.74  
  2 Manny Eisner             M75 Pikesville, MD        22:42.00  
  3 Terry Copeland           M78 Frederick, MD         26:59.67