PVTC All-Comers Meet #4                            
                                August 6, 2016
                       Edison High School, Alexandria VA
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1 John Lundy               M24 Washington, DC           10.69  +0.0  1 
  2 Andre Butler             M21 Poolesville, MD          11.20  +0.0  1 
  2 Daniel Koomson           M20 McLean, VA               11.20   NWI  2 
  4 Lawrence Qiu             M17 Clarkesville, VA         11.21  +0.0  1 
  5 Daniel Tutskey           M36 Berea, OH                11.36   NWI  2 
  6 Asia Ruth                W25 Washington, DC           11.39  +0.0  1 
  7 Bobby Lewis              M24 Herndon, VA              11.49   NWI  2 
  8 Roderick Brooks          M32 Leesburg, VA             11.50  +0.0  1 
  9 Ernest Rutherford        M37 Burke, VA                11.69  +0.0  1 
 10 Jacob Adolphe            M16 Leesburg, VA             11.99  +0.0  3 
 11 Yvette-Teesa Pribitkan   W18 Chalfont, PA             12.04   NWI  2 
 12 Edgar Pereira            M20 Burke, VA                12.08   NWI  2 
 13 Adam Alderton            M42 Alexandria, VA           12.19  +0.0  3 
 14 Miracle Amasiatn         M25 Gwynn Oak, MD            12.43  -0.4  4 
 15 Marco Elia               M40 Ardmore, PA              12.77  +0.0  3 
 16 Darryl Fears             M55 Rockville, MD            12.83  +0.0  3 
 17 Eric Carter              M12 Marlburg, MD             13.07  +0.0 10 
 18 Zac Tolin                M54 Rockville, MD            13.11  -0.4  4 
 19 James Barr               M48 Arlington, VA            13.23  +0.0 10 
 20 Rory Lewis, Sr.          M54 Kensington, MD           13.46  +0.0  3 
 21 Jerimiah Monroe          M13 Alexandria, VA           13.51  +0.0 10 
 22 Glenn Staples            M48 Severna Park, MD         13.54  -0.4  4 
 23 Braylon Jackson          M12 Clinton, MD              13.93  +0.0 10 
 24 Kelanie Crockett         W16 Bristow, VA              14.02  -0.4  4 
 25 Lorraine Johnson         W45 Silver Spring, MD        14.21  -0.4  4 
 26 Jaseigha Bartnell        M11 Dunkirk, MD              14.34  +0.0  8 
 27 Kheya Yankey             M14 Clinton, MA              14.46   1.3 11 
 28 Eluse Autrey             W10 Fairfax, VA              14.59  +0.0  8 
 28 Alexis Baumgartner       W12 Alexandria, VA           14.59   1.3 11 
 30 Vaughn Gallcano          M13 Alexandria, VA           14.69  +0.0 10 
 31 Steven Pham              M19 Springfield, VA          14.70  +0.0  3 
 32 Qawnana Crockett         W38 Gainesville, VA          14.74  -0.4  4 
 33 Kamryn Powell            W14 Alex, VA                 14.76   1.3 11 
 34 Katarina Selewski        M12 Centreville, VA          15.63  +0.0  8 
 35 Justin Billups            M9 Alexandria, VA           16.07   0.1  7 
 36 Noah Kelley              W10 Springfield, VA          16.13   1.0  9 
 37 Emma Reynolds            W13 Alexandria, VA           16.32   1.3 11 
 38 Johnnie Peace            M10 Silver Spring, MD        16.51   1.0  9 
 39 Jeremiah Brooks          M18 Springfield, VA          16.52   NWI  2 
 40 Mckenzie Cleveland       W14 Bowie, MD                16.55   1.3 11 
 41 Kenaz Sullivan            M7 Alexandria, VA           16.72  -0.2  5 
 42 Korey Billups            M13 Alexandria, VA           16.75   1.3 11 
 43 Madeline Crowe           W10 Alexandria, VA           16.81  +0.0  8 
 44 Erianna Mayden           W10 Alexandria, VA           16.89  +0.0  6 
 45 Kyanna Quiroz             W8 Alexandria, VA           17.29  +0.0  6 
 46 Payton Holmes             M8 Bristow, VA              17.34  -0.2  5 
 47 Kamdri Sullivan           W9 Alexandria, VA           17.46  +0.0  6 
 48 Sean Owens                M9 Alexandria, VA           17.50   0.1  7 
 49 Divine Adusei Poku        M6 Fredericksburg, VA       17.88  -0.2  5 
 50 Emma Crane               W11 Alexandria, VA           17.98  +0.0  8 
 51 Bryce Polge               M9 Marlburg, MD             18.11   0.1  7 
 52 Micah Cleveland           W9 Bowie, MD                18.13  +0.0  6 
 53 Sebastian Rutherford     M10 Burke, VA                18.18   0.1  7 
 54 Matthew Nichols          M10 Vienna, VA               18.24   1.0  9 
 55 laela Ferrick             M8 Alex, VA                 18.33  -0.2  5 
 56 Clara Reynolds           W11 Alexandria, VA           18.88  +0.0  8 
 57 Devin Johnson             M9 Alexandria, VA           19.42   0.1  7 
 58 Caleb Walker              M7 JB Andrews, MD           19.82  -0.2  5 
 59 Langlie Ferrick           M6 Alex, VA                 20.18  -0.2  5 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 John Lundy               M24 Washington, DC           21.81  -2.8  1 
  2 Andre Butler             M21 Poolesville, MD          22.68  -2.8  1 
  3 Daniel Koomson           M20 McLean, VA               22.90  -2.8  1 
  4 Erick Jackson            M25 Washington, DC           23.40  -2.8  1 
  5 Bobby Lewis              M24 Herndon, VA              23.70  -0.9  2 
  6 Adam Alderton            M42 Alexandria, VA           24.62  -2.8  1 
  7 Jacob Adolphe            M16 Leesburg, VA             24.93  -0.9  2 
  8 Michael Pryor            M20 Washington, DC           25.32  -0.9  2 
  9 TJ Savage                M30 Woodbridge, VA           25.86  -2.8  1 
 10 Joe Speight              M14 Upper Marlboro, MD       27.41  -3.8  6 
 11 Eric Carter              M12 Marlburg, MD             27.66  -3.8  6 
 12 Anne Peartree            W17 McLean, VA               28.24  -1.5  3 
 13 Jessica Speight          W14 Upper Marlboro, MD       28.66  -1.8  8 
 14 Jerimiah Monroe          M13 Alexandria, VA           28.69  -3.8  6 
 15 Nyera Ofosu-Davis        M15 Springfield, VA          29.12  -1.8  8 
 16 Lorraine Johnson         W45 Silver Spring, MD        29.46  -1.5  3 
 17 Kheya Yankey             M14 Clinton, MA              29.98  -1.8  8 
 18 Kelanie Crockett         W16 Bristow, VA              30.45  -1.5  3 
 19 Gary Vanderhoot          W62 Washington, DC           30.49  -0.9  2 
 20 Braylon Jackson          M12 Clinton, MD              30.76  -3.8  6 
 21 Kamryn Powell            W14 Alex, VA                 30.90  -3.2  7 
 22 Katarina Selewski        M12 Centreville, VA          32.97  -1.8  8 
 23 Qawnana Crockett         W38 Gainesville, VA          33.49  -1.5  3 
 24 Justin Billups            M9 Alexandria, VA           34.23  -3.8  4 
 25 Kenaz Sullivan            M7 Alexandria, VA           35.10  -3.8  4 
 26 Korey Billups            M13 Alexandria, VA           35.88  -3.2  7 
 27 Erianna Mayden           W10 Alexandria, VA           36.84  -2.0  5 
 28 Kamdri Sullivan           W9 Alexandria, VA           38.50  -2.0  5 
 29 Kyanna Quiroz             W8 Alexandria, VA           39.30  -2.0  5 
 30 Sharon Depry             W45 Silver Spring, MD        39.60  -1.5  3 
 31 Sean Owens                M9 Alexandria, VA           40.16  -3.8  4 
 32 Emma Crane               W11 Alexandria, VA           40.91  -3.2  7 
 33 laela Ferrick             M8 Alex, VA                 42.10  -2.0  5 
 34 Wesley Hodges             M9 Alexandria, VA           42.99  -3.8  4 
 35 Devin Johnson             M9 Alexandria, VA           43.34  -3.8  4 
 36 Clara Reynolds           W11 Alexandria, VA           43.61  -3.2  7 
 37 Rebecca Campos           W11 Woodbridge, VA           46.20  -2.0  5 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Andre Butler             M21 Poolesville, MD          49.74   1 
  2 Rolon Doughtey           M23 Washington, DC           50.16   1 
  3 Nobel Iyebote            M26 Springfield, VA          53.27   1 
  4 John Curtis              M50 Abingdon, MD             53.37   1 
  5 Joe Speight              M14 Upper Marlboro, MD       58.46   6 
  6 Eric Carter              M12 Marlburg, MD           1:02.08   6 
  7 Jessica Speight          W14 Upper Marlboro, MD     1:04.38   7 
  8 Jerimiah Monroe          M13 Alexandria, VA         1:04.80   6 
  9 Charmaine Roberts        W49 Beltsville, MD         1:05.31   2 
 10 Anne Peartree            W17 McLean, VA             1:05.72   2 
 11 Nyera Ofosu-Davis        M15 Springfield, VA        1:08.86   7 
 12 Perry Shoemaker          W45 Vienna, VA             1:09.93   2 
 13 Kathryn Machenic         W16 Arlington, VA          1:11.36   2 
 14 Benjamin Chader          M10 Alexandria, VA         1:12.57   6 
 15 Eluse Autrey             W10 Fairfax, VA            1:14.82   5 
 16 Kamryn Powell            W14 Alex, VA               1:17.38   7 
 17 Sharon Depry             W45 Silver Spring, MD      1:17.98   3 
 18 Johnnie Peace            M10 Silver Spring, MD      1:18.38   6 
 19 Emma Reynolds            W13 Alexandria, VA         1:20.74   7 
 20 Korey Billups            M13 Alexandria, VA         1:20.87   7 
 21 Mason Morales            M10 Ashburn, VA            1:21.11   4 
 22 JD Hodges                W12 Alexandria, VA         1:21.33   6 
 23 Mary Lowe Mayhugh        W60 Washington, DC         1:23.56   3 
 24 Hannah Phillips          W64 Alexandria, VA         1:23.60   3 
 25 Justin Billups            M9 Alexandria, VA         1:24.49   4 
 26 Matthew Nichols          M10 Vienna, VA             1:33.68   4 
 27 Erianna Mayden           W10 Alexandria, VA         1:36.09   5 
 28 Wesley Hodges             M9 Alexandria, VA         1:37.81   4 
 29 laela Ferrick             M8 Alex, VA               1:42.08   5 
 30 Devin Johnson             M9 Alexandria, VA         1:48.13   4 
 31 Kyanna Quiroz             W8 Alexandria, VA         1:48.98   5 
 32 Langlie Ferrick           M6 Alex, VA               1:52.96   5 
 33 Tami Graf                W80 Lusby, MD              2:14.00   3 
 34 Dixon Hemphill           M91 Fairfax Station, VA    3:32.20   3 
 -- Gary Vanderhoot          W62 Washington, DC             DNF   1 
 
Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Teran Wakefield          M25 Frederick, MD          2:13.37  
  2 Roosevelt Edmonds III    M27 Lorton, VA             2:28.85  
  3 Tom Winkert              M52 Potomac, MD            2:47.50  
  4 David Sullivan           M54 Alexandria, VA         2:47.78  
  5 Tyler Plummer            M16 Waldorf, MD            2:52.15  
  6 Benjamin Chader          M10 Alexandria, VA         3:02.51  
  7 Noah Lipps               M10 Romney, WV             3:05.17  
  8 Mason Morales            M10 Ashburn, VA            3:11.11  
  9 JD Hodges                W12 Alexandria, VA         3:19.22  
 10 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA          3:36.11  
 11 Wesley Hodges             M9 Alexandria, VA         3:44.85  
 12 Katie Dice               M11 Augusta, WV            4:29.23  
 
Mixed 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Thomas Bean              M27 College Park, MD       4:31.93  
  2 Jim Sherwood             M34 Falls Church, VA       5:01.48  
  3 Perry Shoemaker          W45 Vienna, VA             5:16.41  
  4 Jack Maeberle            M24 Arlington, VA          5:18.70  
  5 Jose Idler               M45 Hyattsville, MD        5:29.25  
  6 Steven Pham              M19 Springfield, VA        5:39.64  
  7 Douglas Ratay            M39 Rockville, MD          5:48.62  
  8 Jeremiah Brooks          M18 Springfield, VA        5:55.45  
  9 Jack Brown               M13 Vienna, VA             5:57.16  
 10 Curtis Davis             M58 Gaithersburg, MD       5:58.01  
 11 John Pena-Baker          M14 Ft. Belvoir, VA        6:05.67  
 12 Bob Freund               M60 Pittsburgh, PA         6:09.75  
 13 Jeff Peterson            M60 Fredricksburg, VA      6:13.01  
 14 Jim Noone                M72 Fairfax, VA            6:37.75  
 15 Mary Lowe Mayhugh        W60 Washington, DC         6:38.87  
 16 Teryn Senn                M9 Belton, TX             6:47.78  
 17 Thomas Rockett           M19 Clinton, MD            6:57.64  
 18 JD Hodges                W12 Alexandria, VA         6:58.95  
 19 Hannah Phillips          W64 Alexandria, VA         7:33.22  
 20 Braylon Jackson          M12 Clinton, MD            7:42.57  
 21 Katie Dice               M11 Augusta, WV            7:53.95  
 22 Maynard Weyers           M80 Alexandria, VA         8:34.65  
 23 Tami Graf                W80 Lusby, MD             10:45.29  
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Perry Shoemaker          W45 Vienna, VA            10:51.76  
  2 Steven Pham              M19 Springfield, VA       11:46.81  
  3 Jim Noone                M72 Fairfax, VA           13:37.25  
  4 Jim Garster              M49 Springfield, VA       13:41.74  
  5 Claire Garster           M18 Springfield, VA       13:48.24  
  6 Jay Jacob Wind           M66 Arlington, VA         14:45.78  
  7 Ted Poulos               M54 McLean, VA            18:44.71  
 -- John Pena-Baker          M14 Ft. Belvoir, VA            DNF  
 
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Carlton T Marshall       M53 Washington, DC           15.48   NWI  1 
  2 John Pena-Baker          M14 Ft. Belvoir, VA          16.80   NWI  2 
  3 Styles Thompson          M13 Ft. Belvoir, VA          17.94   NWI  2 
 
Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Teran Wakefield          M25 Frederick, MD            14.89   NWI 
 -- Ernest Asante            M30 Woodbridge, VA          X15.98   NWI 
 
Mixed 300 Meter Hurdles 300M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Styles Thompson          M13 Ft. Belvoir, VA             NT  
 -- John Pena-Baker          M14 Ft. Belvoir, VA             NT  
 
Mixed 400 Meter Hurdles 400M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
 -- Teran Wakefield          M25 Frederick, MD               NT  
 -- Edgar Pereira            M20 Burke, VA                   NT  
 -- Matthew Lutz             M17 Ashburn, VA                 NT  
 
Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Titans Track Club  'A'                              1:06.85  
 
Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Momodou Drammen          M24 Frederick, MD          6-02.00      1.87m 
  2 Jack Reichenback         W17 Allentown, PA          6-00.00      1.82m 
  3 Ryan Thomas              M16 Leesburg, VA           5-10.00      1.77m 
  3 Andre Butler             M21 Poolesville, MD        5-10.00      1.77m 
  5 Collin Shipp             M17 Potomac, MD            5-06.00      1.67m 
  6 Rayna Smith              M16 Haymarket, VA          5-02.00      1.57m 
  7 Megan Ney                W28 Arlington, VA          5-00.00      1.52m 
  7 Erin Messher             M15 Leesburg, VA           5-00.00      1.52m 
  9 Lauryn Helstram          W17 Sterling, VA           4-10.00      1.47m 
  9 Victoria Kasande         W22 Ashburn, VA            4-10.00      1.47m 
 11 Valery Ararubar          M16 Leesburg, VA           4-06.00      1.37m 
 12 Payton Holmes             M8 Bristow, VA            3-02.00      0.96m 
 13 Sean Owens                M9 Alexandria, VA         3-00.00      0.91m 
 -- Edgar Pereira            M20 Burke, VA                   NH            
 -- Emma Reynolds            W13 Alexandria, VA              NH            
 -- Tyra Baptiste            W19 Centreville, VA             NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Brandon Kong             M17 Martinsville, NJ      13-00.00      3.96m 
  2 Austin Takei             W17 Chalfont, PA          12-06.00      3.81m 
  3 John Thurnma             M15 Virginia Beach, VA    12-00.00      3.65m 
  4 Caleb Johnson            M16 Baltimore, MD         12-00.00      3.65m 
  5 Paul Masse               M50 Richmond, VA          12-00.00      3.65m 
  6 Jonathon Maruer          M16 Chalfont, PA          11-06.00      3.50m 
  7 Elizabeth Jefferson      W17 Chalfont, PA          11-00.00      3.35m 
  8 Cristina Young           W15 Martinsville, NJ      10-06.00      3.20m 
  9 Yvette-Teesa Pribitkan   W18 Chalfont, PA          10-00.00      3.04m 
 10 Samantha Ronald          W16 Chalfont, PA           8-06.00      2.59m 
 11 Ellie Hohenstein         W16 va, VA                 7-06.00      2.28m 
 -- Nhaj Snekaim             M40 Herndon, VA                 NH            
 
Mixed Long Jump Adult
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ernest Rutherford        M37 Burke, VA                5.28m   NWI  17-04.00 
  2 Rory Lewis, Sr.          M54 Kensington, MD           4.85m   NWI  15-11.00 
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jacob Adolphe            M16 Leesburg, VA             5.35m   NWI  17-06.75 
  2 Jack Brown               M13 Vienna, VA               4.18m   NWI  13-08.75 
  3 Kathryn Machenic         W16 Arlington, VA            4.11m   NWI  13-06.00 
  4 Katarina Selewski        M12 Centreville, VA          3.57m   NWI  11-08.50 
  5 Johnnie Peace            M10 Silver Spring, MD        3.32m   NWI  10-10.75 
  6 Payton Holmes             M8 Bristow, VA              3.12m   NWI  10-03.00 
  7 Noah Lipps               M10 Romney, WV               3.01m   NWI   9-10.50 
  8 Eluse Autrey             W10 Fairfax, VA              2.79m   NWI   9-02.00 
  9 Henry Brown               M9 FallsChurch, VA          2.59m   NWI   8-06.00 
 10 Emma Reynolds            W13 Alexandria, VA           2.50m   NWI   8-02.50 
 11 JD Hodges                W12 Alexandria, VA           2.10m   NWI   6-10.75 
 12 Emma Crane               W11 Alexandria, VA           2.04m   NWI   6-08.50 
 -- Wesley Hodges             M9 Alexandria, VA            FOUL                 
 -- Clara Reynolds           W11 Alexandria, VA            FOUL                 
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 -- Ayanna Alexander         W34 VA, VA                    FOUL                 
 -- Samyr Laine              M32 Manassas Park, VA         FOUL                 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Joel Hoisington          M23 Springfield, VA         14.64m   48-00.50 
  2 Ethan Aus                M17 Great Mills, MD         14.61m   47-11.25 
  3 Ibrahim Babiker          M39 alexandria, VA          12.95m   42-06.00 
  4 John Gaboriault-Whitcomb M18 va, VA                  12.67m   41-07.00 
  5 BJ Ketchem               M39 Lorton, VA              11.76m   38-07.00 
  5 James Barr               M48 Arlington, VA           11.76m   38-07.00 
  7 John Urdahl              M27 Owings, MD              11.27m   36-11.75 
  8 David Shoop              W18 Dunkirk, MD             10.80m   35-05.25 
  9 Anthony Dziepak          M51 Vienna, VA              10.57m   34-08.25 
 10 James Shellington        M69 Ft Belvoir, VA           9.93m   32-07.00 
 11 Kylah Gray               M14 Chester, VA              9.79m   32-01.50 
 12 Lee McCabe               M76 Ellicott City, MD        9.40m   30-10.25 
 12 Parker Deal              M75 Reston, VA               9.40m   30-10.25 
 14 Patrick Baldwin          M17 Dunkirk, MD              8.57m   28-01.50 
 15 Curt Foianini            M55 California, MD           8.44m   27-08.25 
 16 Angel-Leigh Sewell       M18 Callaway, MD             8.27m   27-01.75 
 17 James Pearce             M71 Columbia, MD             8.24m   27-00.50 
 18 Olivia Barr               W7 Arlington, VA            4.94m   16-02.50 
 19 Lucy Ketchem              W6 Lorton, VA               2.25m    7-04.75 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ethan Aus                M17 Great Mills, MD         43.59m     143-00 
  2 Joel Hoisington          M23 Springfield, VA         41.46m     136-00 
  3 Anthony Dziepak          M51 Vienna, VA              39.90m     130-11 
  4 Alex Richlin             M14 Oakton, VA              37.90m     124-04 
  5 Curt Foianini            M55 California, MD          37.87m     124-03 
  6 John Gaboriault-Whitcomb M18 va, VA                  37.03m     121-06 
  7 James Barr               M48 Arlington, VA           35.63m     116-11 
  8 David Shoop              W18 Dunkirk, MD             34.68m     113-09 
  9 James Shellington        M69 Ft Belvoir, VA          34.41m     112-11 
 10 Angel-Leigh Sewell       M18 Callaway, MD            33.51m     109-11 
 11 TJ Savage                M30 Woodbridge, VA          31.82m     104-05 
 12 Adam Alderton            M42 Alexandria, VA          28.89m      94-09 
 13 John Urdahl              M27 Owings, MD              28.68m      94-01 
 14 James Pearce             M71 Columbia, MD            28.64m      93-11 
 15 Lee McCabe               M76 Ellicott City, MD       27.42m      89-11 
 16 Patrick Baldwin          M17 Dunkirk, MD             24.43m      80-02 
 17 Jessica Leser            M18 Dunkirk, MD             21.09m      69-02 
 18 Kylah Gray               M14 Chester, VA             20.96m      68-09 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ken Moss                 M69 Leesburg, VA            45.20m     148-03 
  2 Anthony Dziepak          M51 Vienna, VA              41.54m     136-03 
  3 Ethan Aus                M17 Great Mills, MD         32.95m     108-01 
  4 James Pearce             M71 Columbia, MD            32.36m     106-02 
  5 Curt Foianini            M55 California, MD          29.89m      98-01 
  6 David Shoop              W18 Dunkirk, MD             23.38m      76-08 
  7 Bob Freund               M60 Pittsburgh, PA          21.42m      70-03 
  8 Patrick Baldwin          M17 Dunkirk, MD             16.14m      52-11 
 
Mixed Javelin Throw Turbo Jav
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Noah Lipps               M10 Romney, WV              19.61m      64-04 
  2 Sean Owens                M9 Alexandria, VA          15.65m      51-04 
  3 Olivia Barr               W7 Arlington, VA           14.88m      48-10 
  4 Johnnie Peace            M10 Silver Spring, MD       13.41m      44-00 
  5 Payton Holmes             M8 Bristow, VA             13.18m      43-03 
  6 Wesley Hodges             M9 Alexandria, VA          13.10m      43-00 
  7 Emma Crane               W11 Alexandria, VA           9.28m      30-05 
  8 Katie Dice               M11 Augusta, WV              8.88m      29-02 
  9 Clara Reynolds           W11 Alexandria, VA           5.57m      18-03 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ken Moss                 M69 Leesburg, VA            17.47m   57-03.75 
  2 Anthony Dziepak          M51 Vienna, VA              16.27m   53-04.50 
  3 James Pearce             M71 Columbia, MD            12.39m   40-07.75 
  4 David Shoop              W18 Dunkirk, MD              9.50m   31-02.00 
  5 Patrick Baldwin          M17 Dunkirk, MD              7.68m   25-02.50 
 
Mixed Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ken Moss                 M69 Leesburg, VA             8.65m   28-04.50 
  2 James Pearce             M71 Columbia, MD             5.44m   17-10.25 
 -- Anthony Dziepak          M51 Vienna, VA                FOUL            
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Morrison            M67 Essex, MD              9:59.24  
  2 Thomas Augustine         M66 Woodbridge, VA        10:41.85  
  3 Albert A. Arcand Jr.     M61 Woodbridge, VA        10:48.86  
  4 Tami Graf                W80 Lusby, MD             13:42.82  
  5 Terry Copeland           M78 Frederick, MD         14:17.48