40th Annual Potomac Valley Games -  9/6/2015     
                T.C. Williams High School track, Alexandria VA                         
                                    Results                             

M25-29 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Justin Knoernschild      M26 Alexandria, VA                 12:42.39    8

M45 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
45 Meet Reco: $ 12:11.42  8/31/2014   Craig Chasse*, Potomac Valley     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Craig Chasse             M46 Reston, VA                     12:14.00    8

M50 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
50 Meet Reco: $ 17:39.07  8/31/2014   Ted Poulos*, Potomac Valley       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ted Poulos               M53 McLean, VA                     14:37.76$   8

M18&U 100 Meter Dash
========================================================================================
18&U Meet Re: $ 11.41  9/2/2007    Chaz Martin, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Genesis Lucius           M17 Gainesville, VA                   11.81   NWI  9
  2 Dante Small              M16 Culpeper, VA                      11.89   NWI  9
  3 Jacob Adolphe            M16 Leesburg, VA                      12.09   NWI  9
  4 Sebastien Francois       M16 Dorchester, MA                    12.96   NWI  9
  5 Darrien MacIntosh        M17 Woodbridge, VA                  1:59.05   NWI  8
  6 Elijah Morton            M18 Culpeper, VA                    1:59.47   NWI  8
  7 John Jackson             M17 Culpeper, VA                    1:59.86   NWI  8
  8 Adam Putch               M16 Chantilly, VA          11.50    1:59.93   NWI  8

M19-24 100 Meter Dash
========================================================================================
19-24 Meet R: $ 11.63  9/2/2007    Eric Wright, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Kurtis Blair             M21 Lorton, VA                        11.73   NWI  7
  2 Michael Pryor            M19 Washington, DC                    12.12   NWI  7
  3 Mathue Duhaney           M24 Brooklyn, NY                      12.16   NWI  7
  4 Mohammad Janjua          M24 Ashburn, VA                       12.27   NWI  7
  5 Alimony Kougbo           M19 Alexandria, VA                    12.45   NWI  9

W19-24 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Maggie Le                W20 Alexandria, VA                    15.56   NWI 10

M25-29 100 Meter Dash
========================================================================================
25-29 Meet R: $ 10.92  9/2/2007    Adam Wooten, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Sean Holston             M26 Springfield, VA                   10.76$  NWI  6
  2 Najua Ward               M26 New York, NY                      11.39   NWI  7
  3 Seth Wimberly            M27 New York, NY                      11.58   NWI  6
  4 Harry Williams           M25 Dorchester, MA                    11.82   NWI  7
  5 Stephen Backmon          M29 Baltimore, MD          11.65      12.00   NWI  6
  6 James Pungello           M26 Great Falls, VA                   12.27   NWI  7
  7 AJ Cheetah               M25 Laurel, MD                        12.39   NWI  6
  8 Dominic Buckner          M25 Hyattsville, MD                   13.08   NWI  6

M30 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Andrew Bouis             M32 Glenn Dale, MD                    11.34   NWI  5
  2 Ryan Whitcomb            M31 Alexandria, VA                    12.18   NWI  5
  3 Mark Laurri              M30 Arlington, VA                     12.45   NWI  5
  4 Robert Provine           M32 Brooklyn, NY                      12.70   NWI  5
  5 Detwone Braden           M31 California, MD         13.46      13.19   NWI  5

M35 100 Meter Dash
========================================================================================
35 Meet Reco: $ 11.74  9/2/2007    Jamaal Abdullah, Unattached          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ernest Rutherford        M36 Burke, VA                         11.43$  NWI  4
  2 Radenko Miskovic         M35 Brooklyn, NY                      11.56$  NWI  4
  3 Demetrius Doss           M35 Manassas, VA                      11.75   NWI  4

W35 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 LaTisha Moulds           W38 Joppa, MD                         12.83   NWI 10
  2 Erica Brown              W35 Havre de Grace, MD                15.41   NWI 10

W40 100 Meter Dash
========================================================================================
40 Meet Reco: $ 16.42  9/2/2007    Karen Spraill, Loudon                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lorraine Johnson         W44 Silver Spring, MD                 15.41$  NWI 10

M45 100 Meter Dash
========================================================================================
45 Meet Reco: $ 11.63  9/2/2007    Jeff Gold*, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Philippe Futa            M45 Clifton, VA                       12.59   NWI  4
  2 Ross O'Neill             M45 Cherry Hill, NJ                   12.79   NWI  4

W45 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Tracey Battle            W48 Silver Spring, MD                 14.14   NWI 10
  2 Jennifer Renee Edwards   W45 Woodbridge, VA                    14.74   NWI 10

M50 100 Meter Dash
========================================================================================
50 Meet Reco: $ 11.73  9/2/2007    Oscar Peyton, Potomac Valley         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Cornell Stephenson       M52 Bowie, MD              12.00      12.36   NWI  3
  2 Darryl Fears             M54 Rockville, MD                     12.84   NWI  3
  3 Gary Burgess             M53 Stone Mountain, GA                13.08   NWI  3
  4 Jeffrey Shad             M51 Alexandria, VA                    13.84   NWI  3
  5 Harry Patrinos           M51 Bethesda, MD                      14.59   NWI  3
  6 Jeff Gold                M53 Odenton, MD                       19.08   NWI  3

M55 100 Meter Dash
========================================================================================
55 Meet Reco: $ 12.68  9/2/2007    Leo Sanders, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Don A. McGee             M55 Clinton, MD                       12.19$  NWI  2
  2 Brian Hankerson          M55 Hollywood, FL                     12.37$  NWI  2
  3 Bob Putch                M56 Oakton, VA                        17.54   NWI  2

M60 100 Meter Dash
=====================================================================================
60 Meet Reco: $ 12.88  9/2/2007    Robert Koontz*, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Oscar Peyton             M62 Accokeek, MD                      12.13$  NWI
  2 Mark Jones               M60 Shepherdstown, WV                 13.34   NWI
  3 Arnaldo Figueroa         M61 Fairfax, VA                       15.72   NWI

M65 100 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Ethelbert Peters         M66 Mount Rainier, MD                 13.70   NWI
  2 Joachim C. M. Acolatse   M67 Philadelphia, PA                  14.61   NWI
  3 Jeff Young               M66 McLean, VA                        14.78   NWI

M70 100 Meter Dash
========================================================================================
70 Meet Reco: $ 14.11  9/2/2007    Larry Colbert, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ty Brown                 M70 Washington, DC                    13.53$  NWI  1
  2 Daniel Durante           M71 Gainesville, VA                   15.96   NWI  2

W75 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Lana Kane                W75 Conestoga, PA                     20.96   NWI 10

M80 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Cliff Dewitt             M81 Vienna, VA                        22.09   NWI  2

M18&U 200 Meter Dash
========================================================================================
18&U Meet Re: $ 23.18  9/2/2007    Chaz Martin, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Darrien MacIntosh        M17 Woodbridge, VA                    23.54   NWI 12   8
  2 Genesis Lucius           M17 Gainesville, VA                   23.67   NWI 13   6
  3 Matthew Thrower          M16 Washington, DC                    23.86   NWI 13   4
  4 Dante Small              M16 Culpeper, VA                      23.93   NWI 13   3
  5 Jesse Cai                M17 McLean, VA                        24.49   NWI 12   2
  6 John Jackson             M17 Culpeper, VA                      24.62   NWI 12   1
  7 Adam Putch               M16 Chantilly, VA          23.50      25.36   NWI 13
  8 Sebastien Francois       M16 Dorchester, MA                    27.17   NWI 12

W18&U 200 Meter Dash
========================================================================================
18&U Meet Re: $ 27.33  9/2/2007    Candice McCray, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Eliza Futa               W15 Clifton, VA                       29.01   NWI  2   8

M19-24 200 Meter Dash
========================================================================================
19-24 Meet R: $ 22.97  9/2/2007    Reuben Russell, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Paul Dedewo              M24 Bronx, NY                         20.85$  NWI 11   8
  2 Dakota Porter            M24 Chantilly, VA                     23.31   NWI 11   6
  3 Allen Turner             M23 Dorchester, MA                    24.83   NWI 11   4
  4 Mohammad Janjua          M24 Ashburn, VA                       25.00   NWI 13   3
  5 Alimony Kougbo           M19 Alexandria, VA                    25.44   NWI 11   2

M25-29 200 Meter Dash
========================================================================================
25-29 Meet R: $ 22.53  9/2/2007    Adam Wooten, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Najua Ward               M26 New York, NY                      22.99   NWI 10   8
  2 Seth Wimberly            M27 New York, NY                      23.31   NWI  9   6
  3 Stephen Backmon          M29 Baltimore, MD          24.02      24.90   NWI  9   4
  4 James Pungello           M26 Great Falls, VA                   25.31   NWI 10   3
  5 AJ Cheetah               M25 Laurel, MD                        25.40   NWI  9   2
  6 Dominic Buckner          M25 Hyattsville, MD                   27.92   NWI  9   1

W30 200 Meter Dash
========================================================================================
30 Meet Reco: $ 25.91  9/2/2007    Latisha Moulds*, Potomac Valley      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Danielle Todman          W30 Scotch Plains, NJ                 29.67   NWI  2   8
  2 Jane Greenberg           W30 Arlington, VA                     32.23   NWI  2   6

M30 200 Meter Dash
========================================================================================
30 Meet Reco: $ 23.43  9/2/2007    Earl Owens Jr., Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ryan Whitcomb            M31 Alexandria, VA                    25.09   NWI  8   8
  2 Robert Provine           M32 Brooklyn, NY                      25.71   NWI  8   6

W35 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 LaTisha Moulds           W38 Joppa, MD                         26.76   NWI  2   8

M35 200 Meter Dash
========================================================================================
35 Meet Reco: $ 24.39  9/2/2007    David Lizama, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Radenko Miskovic         M35 Brooklyn, NY                      23.18$  NWI  7   8
  2 Ernest Rutherford        M36 Burke, VA                         24.12$  NWI  7   6
  3 Demetrius Doss           M35 Manassas, VA                      25.40   NWI  7   4
  4 Andrzej H. Sakaluk       M39 Arlington, VA                     27.56   NWI 13   3

M45 200 Meter Dash
========================================================================================
45 Meet Reco: $ 24.03  9/2/2007    Robert Harding, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Thomas Miglin            M47 Alexandria, VA                    31.27   NWI  7   8

M50 200 Meter Dash
========================================================================================
50 Meet Reco: $ 24.39  9/2/2007    Oscar Peyton*, Potomac Valley        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Jeffrey Shad             M51 Alexandria, VA                    28.64   NWI  6   8
  2 John Ramsey              M54 New Carrollton, MD                31.52   NWI  6   6

W55 200 Meter Dash
=====================================================================================
55 Meet Reco: $ 45.66  9/2/2007    Gale McCarty, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Karen Frazier            W55 Largo, MD                         33.62$  NWI   8

M55 200 Meter Dash
========================================================================================
55 Meet Reco: $ 26.04  9/2/2007    Leo Sanders, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Don A. McGee             M55 Clinton, MD                       25.05$  NWI  5   8
  2 Frederick Thomas         M56 Alrington, VA                     29.26   NWI  5   6
  3 Bernard Gant             M58 Lumberton, NC                     30.30   NWI  5   4

M60 200 Meter Dash
========================================================================================
60 Meet Reco: $ 32.67  9/2/2007    Robert Koontz*, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Oscar Peyton             M62 Accokeek, MD                      25.21$  NWI  4   8
  2 Mark Jones               M60 Shepherdstown, WV                 28.11$  NWI  4   6

W60 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Elizabeth J. Row         W60 Arlington, VA                     41.90   NWI   8

M65 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ethelbert Peters         M66 Mount Rainier, MD                 28.35   NWI  3   8
  2 Joachim C. M. Acolatse   M67 Philadelphia, PA                  30.74   NWI  3   6
  3 Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                   1:01.42   NWI  3   4

M70 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Ty Brown                 M70 Washington, DC                    27.81   NWI  3   8

W75 200 Meter Dash
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Lana Kane                W75 Conestoga, PA                     46.29   NWI   8

M90+ 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Dixon Hemphill           M90 Fairfax Station, VA             1:18.38   NWI  3   8

M18&U 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Trevor Stewart           M18 VA, VA                            49.53   5
  2 Darrien MacIntosh        M17 Woodbridge, VA                    51.65   5
  3 Matthew Thrower          M16 Washington, DC                    52.33   5
  4 Jesse Cai                M17 McLean, VA                        53.95   5
  5 Skyler Prue              M16 Fort Washington, MD               55.50   5

W19-24 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 EnNijah Jasmine Majors   W19 Lorton, VA           1:00.00    1:02.52   6

M19-24 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Paul Dedewo              M24 Bronx, NY                         45.91   4
  2 Dakota Porter            M24 Chantilly, VA                     51.97   4
  3 Allen Turner             M23 Dorchester, MA                    58.60   4

M25-29 400 Meter Dash
===================================================================================
25-29 Meet R: $ 53.51  9/2/2007    Greg Lambort, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Najua Ward               M26 New York, NY                      50.45$  4
  2 Stephen Backmon          M29 Baltimore, MD          55.70      56.82   4

M30 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ryan Whitcomb            M31 Alexandria, VA                    58.00   2

M50 400 Meter Dash
===================================================================================
50 Meet Reco: $ 55.18  9/2/2007    Thomas Jones, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jeffrey Shad             M51 Alexandria, VA                  1:05.77   2
  2 Bruce Becker             M53 Chevy Chase, MD                 1:09.98   2
  3 John Ramsey              M54 New Carrollton, MD              1:12.90   2
  4 Alan Murray              M53 Crofton, MD                     1:13.95   2

M55 400 Meter Dash
================================================================================
55 Meet Reco: $ 1:25.86  9/2/2007    Jay Wind*, Potomac Valley          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Frederick Thomas         M56 Alrington, VA                   1:05.29$
  2 Bernard Gant             M58 Lumberton, NC                   1:09.45$

W55 400 Meter Dash
===================================================================================
55 Meet Reco: $ 1:50.28  9/2/2007    Gale McCarty, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Karen Frazier            W55 Largo, MD                       1:20.24$  6

M60 400 Meter Dash
===================================================================================
60 Meet Reco: $ 1:10.02  9/2/2007    Daniel Durante, Potomac Valley     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 George Haywood           M62 washington, DC                  1:00.66$  2
  2 Scott V. Campbell        M64 Springfield, VA                 1:24.34   1
  3 Michael Kalnas           M64 Paulsboro, NJ                   1:44.06   1

W60 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elizabeth J. Row         W60 Arlington, VA                   1:35.47   6

M65 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                   2:02.29   2

M18&U 800 Meter Run
================================================================================
18&U Meet Re: $ 2:10.42  9/2/2007    Anthony Swindell, Unattached       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cole Bransford           M18 McLean, VA                      2:00.84$   8
  2 Wyatt Lowenback          M16 Jefferson, VA                   2:33.87    6

M19-24 800 Meter Run
================================================================================
19-24 Meet R: $ 2:01.42  9/2/2007    Patrick DeRocco, Unattached        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeremy Williams          M21 Fort Meade, MD                  2:01.03$   8

W19-24 800 Meter Run
================================================================================
19-24 Meet R: $ 2:46.64  9/2/2007    Colleen Cole, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Myah Hicks               W22 Alexandria, VA                  2:06.18$   8

M25-29 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Darnell Almanzar         M28 Washington, DC                  2:03.37    8

M30 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniel Ianos             M31 Washington, DC                  2:02.39    8

W30 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christine Boyce          W34 Alexandria, VA                  4:01.37    8
 -- Danielle Todman          W30 Scotch Plains, NJ                   DNF

W45 800 Meter Run
================================================================================
45 Meet Reco: $ 2:29.43  9/2/2007    Julie Hayden, Athena Track Clu     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donyale Greenwell        W46 Hiram, GA                       2:34.86    8

M50 800 Meter Run
================================================================================
50 Meet Reco: $ 2:40.05  9/2/2007    Jim Darr*, Potomac Valley          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruce Becker             M53 Chevy Chase, MD                 2:52.14    8
  2 Alan Murray              M53 Crofton, MD                     3:02.84    6

M65 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                   4:05.38    8

M70 800 Meter Run
================================================================================
70 Meet Reco: $ 3:44.06  9/2/2007    Rolland Elliott, Potomac Valley    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robert Zukas             M71 Saxonburg, PA                   3:38.99$   8

W75 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tami Graf                W79 Lusby, MD                       4:40.73    8

M19&U 1 Mile Run
================================================================================
19&U Meet Re: $ 4:35.23  8/31/2003   Brian Fussell, Cobra Track Club    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wyatt Lowenback          M16 Jefferson, VA                   5:29.28    8

M25-29 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Randy Smith              M27 Washington, DC                  4:40.61    8
  2 Justin Knoernschild      M26 Alexandria, VA                  5:22.37    6

W30 1 Mile Run
================================================================================
30 Meet Reco: $ 7:08.19  9/2/2007    Rachel Austin, Unattached          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christine Boyce          W34 Alexandria, VA                  8:35.75    8

M35 1 Mile Run
================================================================================
35 Meet Reco: $ 7:47.98  9/2/2007    Darrell Boyce, Potomac Valley      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fabio Clavijo            M38 Fairfax, VA                     5:59.90$   8

M40 1 Mile Run
================================================================================
40 Meet Reco: $ 4:39.20  9/2/2007    Kevin Forde, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tom Stanmeyer            M40 Vienna, VA                      5:08.51    8

W45 1 Mile Run
================================================================================
45 Meet Reco: $ 5:39.46  9/2/2007    Linda Foley*, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alisa Harvey             W49 Manassas, VA                    5:16.03$   8

M50 1 Mile Run
================================================================================
50 Meet Reco: $ 5:47.10  9/2/2007    Michael Bordell, Unattached        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bruce Becker             M53 Chevy Chase, MD                 5:43.09$   8
  2 Ted Poulos               M53 McLean, VA                      5:49.44    6
  3 Terry McLaughlin         M54 Spotsylvania, VA                6:28.60    4

M55 1 Mile Run
================================================================================
55 Meet Reco: $ 5:14.70  9/2/2007    Dan Eddy, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Henry Wigglesworth       M57 Washington, DC                  4:59.10$   8
  2 Jeff Peterson            M59 Fredericksburg, VA              5:57.66    6

M60 1 Mile Run
================================================================================
60 Meet Reco: $ 5:54.65  9/2/2007    Jim Noone, Potomac Valley          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alan Pemberton           M62 Silver Spring, MD               5:41.88$   8
  2 Bob Draim                M61 Alexandria, VA                  6:16.71    6
  3 Jim Darr                 M60 Falls Church, VA                6:38.67    4

M65 1 Mile Run
================================================================================
65 Meet Reco: $ 6:14.99  9/2/2007    Stephen Forman, Unattached         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robert S. Weiner         M68 Accokeek, MD                    7:40.49    8
  2 Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                   8:22.62    6

M75 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Elliott             M77 Columbia, MD                    7:50.36    8

W75 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tami Graf                W79 Lusby, MD                      10:20.44    8

M90+ 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon Hemphill           M90 Fairfax Station, VA            13:53.70    8

W25-29 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jonathan Bristow         W27 Fort Washington, MD            12:56.07    8

M50 3000 Meter Run
================================================================================
50 Meet Reco: $ 9:50.46  9/2/2007    Maurice Pointer*, Potomac Valley   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 George Anhang            M52 Washington, DC                 10:39.79    8
  2 Ted Poulos               M53 McLean, VA                     11:15.91    6
  3 Terry McLaughlin         M54 Spotsylvania, VA               11:26.15    4

W55 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liza Recto               W59 Lexington Park, MD             14:23.14    8

M55 3000 Meter Run
================================================================================
55 Meet Reco: $ 12:22.13  9/2/2007    Jay Wind*, Potomac Valley         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 David Keaton             M55 Rockville, MD                  12:03.65$   8

M60 3000 Meter Run
================================================================================
60 Meet Reco: $ 11:43.68  9/2/2007    Jim Noone, Potomac Valley         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stephen Chantry          M60 Williamsburg, VA               10:38.97$   8

W60 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hannah Phillips          W63 Alexandria, VA                 15:07.05    8

M65 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                  16:16.53    8

M75 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Elliott             M77 Columbia, MD                   15:08.90    8

W40 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jessica Reifer           W41 Briarcliff Manor, N             8:28.38    8

W45 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kristine Longshore       W47 Doylestown, PA                 12:39.59    8

M65 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Robert S. Weiner         M68 Accokeek, MD                   11:28.19    8

M75 2000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Elliott             M77 Columbia, MD                   11:40.40    8

Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================================
 Meet Record: $ 45.05  8/31/2014   Potomac Valley Track Club, Potomac Valley
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unattached  'B'                                                45.39
     1) Michael Pryor 19                2) Stephen Backmon 29           
     3) Ernest Rutherford 36            4) Kurtis Blair 21              
  2 Unattached  'A'                                                48.24
     1) Matthew Delgado 17              2) AJ Cheetah 25                
     3) Dominic Buckner 25              4) Genesis Lucius 17            

W19&U High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sydney Erin Banks        W14 Woodbridge, VA                    1.63m    5-04.25
  2 Lauren Eley              W15 Culpeper, VA                      1.40m    4-07.00

M19&U High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Joshua Gilliard          M15 Manassas, VA                      1.88m    6-02.00
  1 Jack Reichenbach         M16 Allentown, PA                     1.88m    6-02.00
 -- Ryan Thomas              M15 Leesburg, VA                         NH

M20-24 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Allen Turner             M23 Dorchester, MA                    1.80m    5-10.75

M45 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Karl Hawke               M49 NY, NY                            1.70m    5-07.00
  2 James Barr               M47 Arlington, VA                     1.55m    5-01.00

M55 High Jump
==========================================================================================
55 Meet Reco: $ 1.51m  9/2/2007    Keith Mathis*, Potomac Valley        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Theodore Robinson        M56 Alexandria, MD                    1.68m$   5-06.00
 -- Mustafa Akkoyunlu        M55 Columbia, MD                         NH

M60 High Jump
==========================================================================================
60 Meet Reco: $ 1.37m  9/2/2007    Richard Klehm, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gerard Nezet             M64 Arlington, VA                     1.35m    4-05.00
  2 Keith Mathis             M63 Reisterstown, MD                  1.30m    4-03.25

W60 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Donna Zukas              W60 Apollo, PA                        0.95m    3-01.25

M65 High Jump
==========================================================================================
65 Meet Reco: $ 1.17m  9/2/2007    Michael Valle, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jeff Young               M66 McLean, VA                        1.35m$   4-05.00

M70 High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Curtis Morgan            M72 Falls Church, VA                  1.40m    4-07.00
  2 Robert Zukas             M71 Saxonburg, PA                     1.15m    3-09.25

M19&U Long Jump
===============================================================================================
19&U Meet Re: $ 6.30m  9/2/2007    Chris Kourlesis, Unattached          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Terry Watkins            M19 Henrico, VA                       6.00m   NWI  19-08.25
  2 John Jackson             M17 Culpeper, VA                      5.64m   NWI  18-06.00
  3 Matthew Delgado          M17 Gainesville, VA                   5.53m   NWI  18-01.75

W19&U Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Lauren Eley              W15 Culpeper, VA                      4.39m   NWI  14-05.00
  2 Grace Eder               W17 Rockville, MD                     4.37m   NWI  14-04.00

M20-24 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Mohammad Janjua          M24 Ashburn, VA                       6.04m   NWI  19-09.75
  2 Cameron French           M24 Culpeper, VA                      5.40m   NWI  17-08.75

M30 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Andrew Richard           M30 York, PA                          6.17m   NWI  20-03.00

M35 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ernest Rutherford        M36 Burke, VA                         5.97m   NWI  19-07.00

M45 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Philippe Futa            M45 Clifton, VA                       6.00m   NWI  19-08.25

W45 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Tracey Battle            W48 Silver Spring, MD                 4.63m   NWI  15-02.25

M50 Long Jump
===============================================================================================
50 Meet Reco: $ 4.28m  9/2/2007    Muraji Nakazawa*, Potomac Valley     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
 -- Gary Burgess             M53 Stone Mountain, GA                 FOUL

W50 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Wanda Robinson           W53 Alexandria, VA                    3.79m   NWI  12-05.25

M55 Long Jump
===============================================================================================
55 Meet Reco: $ 4.78m  9/2/2007    Keith Mathis*, Potomac Valley        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Brian Hankerson          M55 Hollywood, FL                     6.14m$  NWI  20-01.75

M60 Long Jump
===============================================================================================
60 Meet Reco: $ 4.81m  9/2/2007    Ty Brown, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Keith Mathis             M63 Reisterstown, MD                  4.13m   NWI  13-06.75

W60 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Hannah Phillips          W63 Alexandria, VA                    2.80m   NWI   9-02.25
  2 Donna Zukas              W60 Apollo, PA                        2.71m   NWI   8-10.75

M65 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Jeff Young               M66 McLean, VA                        4.36m   NWI  14-03.75
  2 Joachim C. M. Acolatse   M67 Philadelphia, PA                  4.12m   NWI  13-06.25
  3 Roger Crockett           M67 Glasgow, VA                       4.06m   NWI  13-04.00

M70 Long Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Ty Brown                 M70 Washington, DC                    4.86m   NWI  15-11.50
  2 Robert Zukas             M71 Saxonburg, PA                     3.36m   NWI  11-00.25

M19&U Triple Jump
===============================================================================================
19&U Meet Re: $ 12.98m  9/2/2007    Chris Kourlesis, Unattached         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Terry Watkins            M19 Henrico, VA                      11.76m   NWI  38-07.00   8
  2 John Jackson             M17 Culpeper, VA                     11.54m   NWI  37-10.50   6

W19&U Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Grace Eder               W17 Rockville, MD                     9.61m   NWI  31-06.50   8
  2 Lauren Eley              W15 Culpeper, VA                      9.37m   NWI  30-09.00   6

M20-24 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
 -- Cameron French           M24 Culpeper, VA                       FOUL

W20-24 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Sheyda Khodaei           W21 Lorton, VA                       11.66m   NWI  38-03.25   8

M45 Triple Jump
===============================================================================================
45 Meet Reco: $ 13.57m  9/2/2007    Charles Swindell, Unattached        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Karl Hawke               M49 NY, NY                           11.82m   NWI  38-09.50   8

W45 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Tracey Battle            W48 Silver Spring, MD                 8.79m   NWI  28-10.25   8

M50 Triple Jump
===============================================================================================
50 Meet Reco: $ 10.81m  9/2/2007    Michael Graham*, Potomac Valley     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Alan Murray              M53 Crofton, MD                       7.97m   NWI  26-01.75   8

M55 Triple Jump
===============================================================================================
55 Meet Reco: $ 9.48m  9/2/2007    Keith Mathis*, Potomac Valley        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Marcus Battle            M56 Silver Spring, MD                 8.47m   NWI  27-09.50   8

M60 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Keith Mathis             M63 Reisterstown, MD                  8.11m   NWI  26-07.25   8

M65 Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Jeff Young               M66 McLean, VA                        8.25m   NWI  27-01.00   8
  2 Roger Crockett           M67 Glasgow, VA                       8.10m   NWI  26-07.00   6

M19&U Hammer Throw
==========================================================================================
19&U Meet Re: $ 45.04m  9/1/2007    Frank Nothaft, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Case Wright              M18 Chevy Chase, MD                  24.22m      79-05   8

W19&U Hammer Throw
==========================================================================================
19&U Meet Re: $ 39.82m  9/1/2007    Ashlen Veatch, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sarah Gardiner           W19 Drayden, MD                      35.58m     116-09   8

M20-24 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Carter Beardsley         M20 Summit, NJ                       43.09m     141-04   8

M40 Hammer Throw
==========================================================================================
40 Meet Reco: $ 45.10m  9/1/2007    Anthony Dziepak*, Potomac Valley    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kunle Lawson             M43 Columbus, OH                     45.97m$    150-10   8

W50 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Mary Wilkins             W54 District Heights, M              30.98m     101-08   8

M55 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Thomas Sputo             M55 Gainesville, FL                  36.73m     120-06   8
  2 Bentz Tozer Jr           M55 Enola, PA                        35.39m     116-01   6

M60 Hammer Throw
==========================================================================================
60 Meet Reco: $ 37.46m  9/1/2007    Anatoli Welihozkiy, Unattached      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Gary Sutton              M61 Richmond, VA                     37.16m     121-11   8
  2 Michael Kalnas           M64 Paulsboro, NJ                    24.11m      79-01   6

W60 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Suzanne Faller           W63 Morgantown, PA                   25.23m      82-09   8

M65 Hammer Throw
==========================================================================================
65 Meet Reco: $ 36.75m  9/1/2007    Michael Valle, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M68 Leesburg, VA                     42.09m$    138-01   8
  2 Rufus Pleasant Jordan, J M66 Smyrna, DE                       33.55m     110-01   6
  3 Jerry Bookin-Weiner      M69 Columbia, MD                     24.08m      79-00   4

M70 Hammer Throw
==========================================================================================
70 Meet Reco: $ 31.35m  9/1/2007    Ezzat Pashai*, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 David Marovich           M72 Chalfont, PA                     35.61m$    116-10   8
  2 James Pearce             M70 Columbia, MD                     34.64m$    113-08   6

W85 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sharon Good              W82 Silver Spring, MD                10.94m      35-11   8

M85 Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Darrell Dempster         M86 Annapolis, MD                    17.85m      58-07   8

M90+ Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 George Roudebush         M90 Chardon, OH                      10.94m      35-11   8

M18&U Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Cliff Tilley             M17 Potomac, MD                      41.07m     134-09   8
  2 Dakota Prue              M14 Fort Washington, MD              28.62m      93-11   6
  3 Alexander Vassallo       M15 Laytonsville, MD                 24.93m      81-09   4

W35 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Penny Ingles             W39 Arlington, VA                    18.52m      60-09   8

M50 Javelin Throw
==========================================================================================
50 Meet Reco: $ 32.77m  9/2/2007    Gary Sutton, Unattached             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Matthew Gottlieb         M51 Alexandria, VA                   39.14m$    128-05   8
  2 Paul Vassallo            M50 Laytonsville, MD                 30.22m      99-02   6

W50 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lisa Ninomaya            W54 Vienna, VA                       21.06m      69-01   8
  2 Susan Arant              W54 York, PA                         19.79m      64-11   6

W60 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Suzanne Faller           W63 Morgantown, PA                   26.20m      85-11   8
  2 Donna Zukas              W60 Apollo, PA                       17.76m      58-03   6

M65 Javelin Throw
==========================================================================================
65 Meet Reco: $ 29.83m  9/2/2007    Michael Valle, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Paul Decot               M69 Fairfax, VA                      32.88m$    107-10   8
  2 Rufus Pleasant Jordan, J M66 Smyrna, DE                       31.92m$    104-09   6

M70 Javelin Throw
==========================================================================================
70 Meet Reco: $ 40.81m  9/2/2007    Ezzat Pashai*, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Robert Zukas             M71 Saxonburg, PA                    33.19m     108-11   8
  2 Seyavash Karimian        M70 Hockessin, DE                    32.75m     107-05   6
  3 David Marovich           M72 Chalfont, PA                     28.45m      93-04   4
  4 Michael B. Harrington    M74 Reston, VA                       18.05m      59-03   3

M75 Javelin Throw
==========================================================================================
75 Meet Reco: $ 21.67m  9/2/2007    Ray Feick, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 John Lang                M75 Bethlehem, PA                    27.06m$     88-09   8

W75 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lana Kane                W75 Conestoga, PA                    14.83m      48-08   8

M80 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Geoffrey Stuart Kent     M81 Washington, DC                   26.95m      88-05   8
  2 Herman Blinchikoff       M81 Pikesville, MD                   24.79m      81-04   6

M85 Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Darrell Dempster         M86 Annapolis, MD                     8.96m      29-05   8

W19&U Weight Throw
==========================================================================================
19&U Meet Re: $ 10.28m  9/1/2007    Natalie Jean Baird, Unattached      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sarah Gardiner           W19 Drayden, MD                       9.69m   31-09.50

W35 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Penny Ingles             W39 Arlington, VA                     8.00m   26-03.00

W45 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kristine Longshore       W47 Doylestown, PA                    5.25m   17-02.75

M55 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bentz Tozer Jr           M55 Enola, PA                        13.21m   43-04.25
  2 Thomas Sputo             M55 Gainesville, FL                  11.21m   36-09.50

M60 Weight Throw
==========================================================================================
60 Meet Reco: $ 15.13m  9/1/2007    Jerry Bookin-Weiner*, Potomac Valley
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M60 West Chester, PA                 15.53m$  50-11.50
  2 Gary Sutton              M61 Richmond, VA                     11.17m   36-07.75
  3 Michael Kalnas           M64 Paulsboro, NJ                     9.92m   32-06.50

W60 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Suzanne Faller           W63 Morgantown, PA                   10.04m   32-11.25

M65 Weight Throw
==========================================================================================
65 Meet Reco: $ 14.14m  9/1/2007    Michael Valle, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M68 Leesburg, VA                     17.48m$  57-04.25
  2 Rufus Pleasant Jordan, J M66 Smyrna, DE                       14.38m$  47-02.25
  3 Frederick Monesmith      M67 Potomac Valley                   12.57m   41-03.00

M70 Weight Throw
==========================================================================================
70 Meet Reco: $ 11.79m  9/1/2007    Ezzat Pashai, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 David Marovich           M72 Chalfont, PA                     13.74m$  45-01.00
  2 James Pearce             M70 Columbia, MD                     12.52m$  41-01.00

W75 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lana Kane                W75 Conestoga, PA                     7.86m   25-09.50

W80 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sharon Good              W82 Silver Spring, MD                 4.77m   15-07.75

M85 Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Darrell Dempster         M86 Annapolis, MD                     8.13m   26-08.25

M45 Super Weight
==========================================================================================
45 Meet Reco: $ 5.71m  9/1/2007    Nicholas Agoris*, Potomac Valley     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  2 James Barr               M47 Arlington, VA                     7.05m$  23-01.75

W45 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Kristine Longshore       W47 Doylestown, PA                    3.50m   11-05.75

M50 Super Weight
==========================================================================================
50 Meet Reco: $ 5.43m  9/1/2007    Gary Sutton, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Anthony Dziepak          M50 Oakton, VA                        7.67m$  25-02.00

M55 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Bentz Tozer Jr           M55 Enola, PA                         6.67m   21-10.75
  2 Thomas Sputo             M55 Gainesville, FL                   5.03m   16-06.00

M60 Super Weight
==========================================================================================
60 Meet Reco: $ 7.88m  9/1/2007    William Gainey, Unattached           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Hartley Palleschi        M60 West Chester, PA                  7.40m   24-03.50

W60 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Suzanne Faller           W63 Morgantown, PA                    7.77m   25-06.00

M65 Super Weight
==========================================================================================
65 Meet Reco: $ 6.61m  9/1/2007    Michael Valle, Unattached            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ken Moss                 M68 Leesburg, VA                      8.26m$  27-01.25
  2 Rufus Pleasant Jordan, J M66 Smyrna, DE                        7.54m$  24-09.00
  3 Frederick Monesmith      M67 Potomac Valley                    6.24m   20-05.75

M70 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 David Marovich           M72 Chalfont, PA                      8.07m   26-05.75
  2 James Pearce             M70 Columbia, MD                      6.61m   21-08.25

W75 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Lana Kane                W75 Conestoga, PA                     5.54m   18-02.25

W80 Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Sharon Good              W82 Silver Spring, MD                 3.27m   10-08.75

M50 1 Mile Race Walk
================================================================================
50 Meet Reco: $ 10:58.77  9/2/2007    Peter Blank*, Potomac Valley      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alan Murray              M53 Crofton, MD                    13:12.05    8

W55 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liza Recto               W59 Lexington Park, MD             13:17.13    8

M65 1 Mile Race Walk
================================================================================
65 Meet Reco: $ 12:40.31  9/2/2007    Terry Copeland, Unattached        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Morrison            M66 Essex, MD                       9:57.46$   8
  2 Thomas Augustine         M65 Woodbridge, VA                 10:31.03$   6
  3 Brent Bohlen             M65 Springfield, IL                11:05.73$   4
 -- Jay Jacob Wind           M65 Arlington, VA                       DNF

M75 1 Mile Race Walk
================================================================================
75 Meet Reco: $ 13:09.46  9/2/2007    Darrell Dempster, Unattached      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheldon Contract         M76 N. Bethesda, MD                11:43.70$   8

W19&U 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caitlyn Siljanoski       W10 Midlothian, VA                 21:53.83

M20-24 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steven Washburn          M21 Fairfax, VA                    13:06.29

M65 3000 Meter Race Walk
================================================================================
65 Meet Reco: $ 22:14.88  9/2/2007    Sheldon Contract, Unattached      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Morrison            M66 Essex, MD                      20:20.09$
  2 Thomas Augustine         M65 Woodbridge, VA                 20:24.65$
  3 Brent Bohlen             M65 Springfield, IL                21:58.88$

M75 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheldon Contract         M76 N. Bethesda, MD                22:51.79

                     Men - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Potomac Valley Track Club   16