2013  PVA Masters Invitational - 3/2/2013                   
                   Prince George's Sports & Learning Complex                    
                                    Results                                    
 
W15-18 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Hinton, Natalia          W18 Unattached              7.70       7.92  
  2 Kilgore, Briauna         W18 Elizabeth Seton                    8.26  
 
W30 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James, Shaunta           W31 Glenarden TC            8.75       8.72  
 
W35 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Manns, DaBeth            W36 Tnt Internat                      10.57  
 
W40 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 White, TJ                W40 Unattached              7.80       8.49  
  2 Davis, Erica             W42 Unattached                         9.48  
 
W45 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rath, Terri              W49 Athena TC               8.81       9.01  
 
W50 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Robinson, Wanda          W51 Unattached                         9.33  
  2 Phelps, Jo               W54 Unattached                        10.08  
 
W60 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eason, Titina            W62 Glenarden TC                      12.07  
 
M15-18 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas, Kameron          M18 Trenton TC              7.20       7.38  
 
M19-29 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Vergies, Daryl           M23 Trenton TC              7.18       7.11  
  2 Zhang, Xiaozha           M23 Unattached                         7.12  
  3 Savage, TJ               M27 Unattached              6.84       7.61  
  4 Saha, Avishek            M22 Unattached                         7.63  
  5 Amasiatu, Mircale        M22 Unattached                         7.73  
 
M30 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Baum, Caleb              M30 Unattached              7.40       7.42  
  2 Colemean, Philip         M32 Unattached                         7.65  
 
M35 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nelson, Etroy            M39 Unattached              7.20       7.37  
  2 Crowell, Matthew         M35 Tnt Internat            7.50       7.83  
  3 Rene, Ford               M36 Glenarden TC                       8.17  
 
M40 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sales, Louis             M41 Unattached                         7.52  
  2 Fields, Clinton          M41 Tnt Internat            7.40       7.70  
  3 Scott, David             M43 Unattached                         8.16  
 
M45 60 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Lionel          M47 Glenarden TC                       7.86   2 
  2 Davis, Don               M46 Unattached                         7.94   1 
  3 Onyenyeonwu, George      M46 Glenarden TC                       7.95   2 
  4 Mallory, Lynn            M48 Unattached              7.80       8.31   2 
  5 Rogers, Walter           M48 Unattached              8.14       8.33   2 
  6 Gottlieb, Matthew        M49 Us Navy                            8.49   2 
  7 Truesdel, Michael        M48 Unattached                         8.78   2 
 
M50 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gold, Jeff               M50 Unattached              7.52       7.66  
  2 Roberts, Jeremy          M50 Self                    7.90       8.01  
  2 Fulton Sr, Tony          M54 Unattached                         8.01  
  4 McGee, Don               M52 Potomac Vall                       8.20  
  5 Muehsam, Edward          M53 Unattached                         8.83  
  6 Quarrie, Cliff           M52 Unattached                         9.12  
  7 Clarke, Samuel           M53 Glenarden TC                       9.19  
 
M55 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Thomas            M58 Potomac Vall                       7.80  
  2 McBarnette, Bruce        M55 Unattached                         8.42  
  3 Coenen, Stephen          M57 Unattached                         8.52  
  4 Anton, Eugene            M55 Unattached              8.10       8.60  
 
M60 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peyton, Oscar            M60 Unattached              7.75       7.70  
 
M65 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Ty                M68 Glenarden TC                       8.27  
  2 Fields, Melvin           M67 Glenarden TC                       9.02  
  3 Austin, Cortez           M65 Unattached              9.21       9.75  
 
M70 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Albert         M72 Unattached              8.50       8.61  
 
M75 60 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dewitt, Cliff            M78 Potomac Vall                      12.80  
 
W35 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Manns, DaBeth            W36 Tnt Internat                      41.67  
 
W45 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rath, Terri              W49 Athena TC                         30.57  
  2 Shisler, Beth            W48 Athena TC              31.00      32.07  
 
W50 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phelps, Jo               W54 Unattached                        35.78  
 
M19-29 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hill, Brandon            M19 Trenton TC             22.50      23.55  
  2 Wills, Keshawn           M23 Unattached                        23.80  
  3 Thomas, Kameron          M18 Trenton TC                        24.27  
  4 Amasiatu, Mircale        M22 Unattached                        24.82  
 
M30 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Baum, Caleb              M30 Unattached             24.00      24.49  
 -- Colemean, Philip         M32 Unattached                          DNF  
 
M35 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Payne, Courtney          M37 Unattached                        27.21  
 
M45 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Lionel          M47 Glenarden TC                      26.06   2 
  2 Rogers, Walter           M48 Unattached             29.00      28.16   2 
  3 Mallory, Lynn            M48 Unattached             25.30      28.56   2 
  4 Truesdel, Michael        M48 Unattached                        28.98   2 
 
M50 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Muehsam, Edward          M53 Unattached                        31.72   2 
 
M55 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coenen, Stephen          M57 Unattached                        27.62  
 
M60 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Peyton, Oscar            M60 Unattached             24.19      24.82  
 
M75 200 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colbert, Larry           M76 Glenarden TC                      33.41  
 
W30 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brunson, Natoshia        W34 Unattached                      1:08.30  
 
W35 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Walles, Maurelhena       W38 Unattached             59.89    1:02.66  
 
W45 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Roberts, Charmaine       W45 Athena TC            1:01.25    1:00.58  
  2 Harvey, Alisa            W47 Unattached           1:00.77    1:02.29  
  3 Hunter, Joan             W49 Athena TC            1:03.35    1:04.11  
  4 Shisler, Beth            W48 Athena TC            1:09.00    1:09.27  
 
W50 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hayden, Julie            W53 Athena TC            1:09.00    1:09.63  
 
M19-29 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hill, Brandon            M19 Trenton TC             49.00      51.97  
  2 Vergies, Daryl           M23 Trenton TC             54.00      53.83  
 
M30 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Najjar, Ali              M32 Knights TC             50.50      51.38  
 
M40 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rossen, Gary             M44 Unattached             56.20      56.44  
  2 Scott, David             M43 Unattached             59.00      58.39  
  3 Zuehlke, John            M43 Unattached           1:00.54    1:03.07  
  4 Hannan, Michael          M44 Unattached           1:06.00    1:05.98  
 
M45 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stewart, Daniel          M49 Potomac Vall         1:10.00    1:12.89  
 
M50 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mckinley, Derek          M52 Unattached                      1:02.68  
 
M55 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coenen, Stephen          M57 Unattached                      1:01.93  
 
M70 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Williams, Albert         M72 Unattached           1:08.00    1:09.43  
  2 Hemphill, Dixon          M88 Potomac Vall                    3:02.75  
 
M85 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hemphill, Dixon          M88 Potomac Vall                    3:02.75  
 
W15-18 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Horowitz, Lisa           W18 Unattached           2:40.00    2:45.64  
 
W45 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter, Joan             W49 Athena TC            2:28.50    2:29.04  
  2 Alves, Krystal           W48 Glenarden TC                    4:07.42  
 
W50 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hayden, Julie            W53 Athena TC            2:40.00    2:37.15  
 
M30 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Najjar, Ali              M32 Knights TC           2:04.00    2:06.89  
 
M40 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Medley, Remus            M43 Unattached           2:10.00    2:21.80  
  2 Cooper, James            M43 Unattached                      2:31.56  
 
M50 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aukward, Joseph          M52 Us Paralympi         2:55.00    2:59.55  
 
M55 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Coleman, Dennis          M55 Unattached           2:18.00    2:29.84  
  2 Davis, Curtis            M55 Unattached           2:27.20    2:31.38  
 
M85 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hemphill, Dixon          M88 Potomac Vall                    7:00.16  
 
W45 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alves, Krystal           W48 Glenarden TC                    8:33.39  
 
M40 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cooper, James            M43 Unattached                      5:17.54  
  2 Idler, Jose              M42 Potomac Vall                    5:57.76  
 
M50 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Poulos, Ted              M51 Pvtc                            5:15.57  
  2 Aukward, Joseph          M52 Us Paralympi                    6:47.90  
 
M55 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pointer, Maurice         M57 Unattached                      5:33.75  
  2 Burno, Joe               M59 Unattached                      5:43.18  
  3 Blank, Peter             M58 Potomac Vall                    7:29.45  
 
W15-18 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Nicole            W16 Unattached                     14:23.56  
 
W30 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Patricia          W33 Glenarden TC                   14:12.52  
 
W60 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phillips, Hannah         W60 Pvtc                           14:19.61  
 
M40 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chasse, Craig            M43 Potomac Vall                   10:17.76  
  2 Mills, Michael           M41 Unattached                     11:35.27  
  3 Idler, Jose              M42 Potomac Vall        10:00.00   11:56.39  
 
M50 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Poulos, Ted              M51 Pvtc                10:14.70   10:19.98  
 
M55 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wigglesworth, Henry      M55 Unattached                     10:00.08  
 
M65 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Weiner, Robert           M65 Potomac Vall        14:00.00   14:38.63  
 
W15-18 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amsterdam, Iana          W18 Unattached              8.60       9.31  
  2 Hinton, Natalia          W18 Unattached              8.90       9.39  
  3 Taylor, Chelsea          W17 Unattached                        10.35  
  4 Kilgore, Briauna         W18 Elizabeth Seton                   10.44  
  5 Johnson, Vanessa         W15 Elizabeth Seton                   12.45  
 
M55 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anton, Eugene            M55 Unattached              9.10       9.49  
 
M65 60 Meter Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brown, Ty                M68 Glenarden TC                       9.30  
  2 Carson, Bruce            M66 Glenarden TC                      11.74  
 
W15-18 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Elizabeth Seton HS  'A'                                      4:03.25  
 
W40 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W41 Unattached                        1.37m    4-06.00 
 
W50 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Phelps, Jo               W54 Unattached                        1.27m    4-02.00 
 
M35 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hay,Jr, Irvin            M36 Glenarden TC                      1.57m    5-01.75 
 
M45 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Keys, James              M47 Potomac Vall           1.73m      1.67m    5-05.75 
 -- Gooden, Mark             M49 Unattached                           NH            
 -- Hill, Richard            M47 Unattached             1.73m         NH            
 
M55 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M55 Unattached                        1.72m    5-07.75 
 
M45 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muzzio, Rob              M48 Potomac Vall           3.66m      3.80m   12-05.50 
  2 Keys, James              M47 Potomac Vall           3.71m      3.50m   11-05.75 
 
M50 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Casale, John             M53 Loudoun Trac           3.66m      3.50m   11-05.75 
 
W15-18 Long Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hinton, Natalia          W18 Unattached             5.79m      5.24m   17-02.25 
  2 Amsterdam, Iana          W18 Unattached             5.99m      5.21m   17-01.25 
 
W50 Long Jump runway 2
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Phelps, Jo               W54 Unattached                        3.42m   11-02.75 
 
M30 Long Jump runway 2
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Chittchang, Patrick      M33 Unattached             5.26m      5.59m   18-04.25 
 
M35 Long Jump runway 2
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Rene, Ford               M36 Glenarden TC           6.10m      5.46m   17-11.00 
 
M45 Long Jump runway 2
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Hill, Richard            M47 Unattached             5.08m      4.56m   14-11.50 
 
M60 Long Jump runway 1
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Peyton, Oscar            M60 Unattached                        4.73m   15-06.25 
 
W15-18 Triple Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alexander, Ayanna        W20 Unattached                       13.16m   43-02.25 
  2 Amsterdam, Iana          W18 Unattached            12.50m     11.54m   37-10.50 
 
M35 Triple Jump runway 1
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall                     10.90m   35-09.25 
 
M50 Triple Jump runway 1
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Makozy, Frank            M53 Pvtc                   9.45m      9.58m   31-05.25 
 
M60 Triple Jump runway 2
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall                      9.02m   29-07.25 
 
W30 Shot Put Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 James, Shaunta           W31 Glenarden TC           9.65m      9.20m   30-02.25 
 
W40 Shot Put Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W41 Unattached                        8.46m   27-09.25 
 
W45 Shot Put Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Whitfield, Virginia      W45 Unattached                        7.15m   23-05.50 
 
W50 Shot Put Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wilkins, Mary            W52 Glenarden TC                      9.62m   31-06.75 
  2 Phelps, Jo               W54 Unattached                        6.48m   21-03.25 
 
W55 Shot Put Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Donna           W56 Glenarden TC                      8.97m   29-05.25 
 
W65 Shot Put Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Silbas, Monica           W53 Unattached                        9.23m   30-03.50 
 
W80 Shot Put Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Good, Sharon             W80 Potomac Vall                      3.93m   12-10.75 
 
M45 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Muzzio, Rob              M48 Potomac Vall          12.80m     13.11m   43-00.25 
  2 Keys, James              M47 Potomac Vall          10.36m     10.53m   34-06.75 
  3 Gottlieb, Matthew        M49 Us Navy               11.71m      9.98m   32-09.00 
 
M50 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Shawn          M52 Unattached                       11.22m   36-09.75 
  2 Fulton Sr, Tony          M54 Unattached                        8.54m   28-00.25 
 
M60 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Kalnas, Michael          M62 Unattached                       10.79m   35-05.00 
 
M65 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moss, Ken                M65 Pvtc                             12.21m   40-00.75 
  2 Brown, Ty                M68 Glenarden TC                     10.73m   35-02.50 
  3 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Unattached                        8.82m   28-11.25 
  4 Pearce, James            M67 Unattached                        8.10m   26-07.00 
 
M70 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McCabe, Lee              M73 Unattached                        8.07m   26-05.75 
 
M80 Shot Put Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dempster, Darrell        M83 Pvtc                              6.77m   22-02.50 
 
W15-18 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Agoris, Christine        W16 Unattached                        9.98m   32-09.00 
 
W40 Weight Throw Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Stephens, Jennifer       W41 Unattached                       11.01m   36-01.50 
 
W45 Weight Throw Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Whitfield, Virginia      W45 Unattached                        7.87m   25-10.00 
 
W50 Weight Throw Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Wilkins, Mary            W52 Glenarden TC                      6.47m   21-02.75 
 
W55 Weight Throw Infield
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Donna           W56 Glenarden TC                      9.96m   32-08.25 
 
W80 Weight Throw Studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Good, Sharon             W80 Potomac Vall                      5.00m   16-05.00 
 
M15-18 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Chavis, Jeffrey          M16 Unattached                       11.11m   36-05.50 
 
M45 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Gottlieb, Matthew        M49 Us Navy                           5.65m   18-06.50 
 
M50 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Robinson, Shawn          M52 Unattached                       17.25m   56-07.25 
 
M65 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moss, Ken                M65 Pvtc                             19.04m   62-05.75 
  2 Bookin-Weiner, Jerry     M66 Unattached                       11.66m   38-03.25 
  3 Pearce, James            M67 Unattached                        8.55m   28-00.75 
 
M70 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McCabe, Lee              M73 Unattached                        7.21m   23-08.00 
 
M80 Weight Throw studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dempster, Darrell        M83 Pvtc                              9.94m   32-07.50 
 
W40 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  3 Stephens, Jennifer       W41 Unattached                        5.82m   19-01.25 
 
W45 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  4 Whitfield, Virginia      W45 Unattached                        4.66m   15-03.50 
 
W50 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  2 Wilkins, Mary            W52 Glenarden TC                      6.20m   20-04.25 
 
W55 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Barrett, Donna           W56 Glenarden TC                      7.32m   24-00.25 
 
W80 Super Weight studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Good, Sharon             W80 Potomac Vall                      3.73m   12-03.00 
 
M65 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Moss, Ken                M65 Pvtc                              8.61m   28-03.00 
  2 Pearce, James            M67 Unattached                        5.71m   18-09.00 
 
M70 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 McCabe, Lee              M73 Unattached                        3.69m   12-01.25 
 
M80 Super Weight studio
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals           
===================================================================================
  1 Dempster, Darrell        M83 Pvtc                              5.97m   19-07.00 
 
M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall           3:14.62     541
 
Indoor Pentathlon: #5 M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Makozy, Frank            M53 Pvtc                   3:35.30     583
  2 Royer, Dan               M54 Potomac Vall           3:52.70     451
 
M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall           4:27.58     376
 
M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall              9.72     625
 
Indoor Pentathlon: #1 M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Royer, Dan               M54 Potomac Vall             10.63     642
  2 Makozy, Frank            M53 Pvtc                     11.77     449
 
M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall             13.09     385
 
M35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall             1.69m    5-06.50    569
 
M45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M45 Potomac Vall             1.69m    5-06.50    679
 
Indoor Pentathlon: #4 M50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Makozy, Frank            M53 Pvtc                     1.39m    4-06.75    472
  2 Royer, Dan               M54 Potomac Vall             1.36m    4-05.50    441
 
M60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall             1.42m    4-07.75    661
 
M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall             5.62m   18-05.25    542
 
M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M45 Potomac Vall             5.10m   16-08.75    563
 
Indoor Pentathlon: #2 M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Royer, Dan               M54 Potomac Vall             4.75m   15-07.00    550
  2 Makozy, Frank            M53 Pvtc                     3.96m   13-00.00    356
 
M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall             4.20m   13-09.50    567
 
M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall             9.23m   30-03.50    460
 
M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Barr, James              M45 Potomac Vall            11.47m   37-07.75    715
 
Indoor Pentathlon: #3 M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Royer, Dan               M54 Potomac Vall             8.98m   29-05.50    517
  2 Makozy, Frank            M53 Pvtc                     8.63m   28-03.75    492
 
M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall             9.01m   29-06.75    560
 
M35 Indoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alderton, Adam           M35 Potomac Vall                       2737  
 
M50 Indoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Royer, Dan               M54 Potomac Vall                       2601  
  2 Makozy, Frank            M53 Pvtc                               2352  
 
M60 Indoor Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mathis, Keith            M60 Potomac Vall                       2549  
 
W15-18 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fletemeyer, Irene        W19 Racewalk Mar                    8:36.68   Walked 1600m
 
W70 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dicker, Lois             W73 Unattached                     20:29.40  
 
W80 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  2 Manns, DaBeth            W36 Tnt Internat                   22:30.08  
 
M40 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chasse, Craig            M43 Potomac Vall                   20:02.99  
 
M55 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blank, Peter             M58 Potomac Vall        17:50.86    9:25.62   Walked 1600m
 
M60 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Morrison, John           M64 Unattached                     19:44.92  
  2 Augustine, Thomas        M63 Unattached                     20:56.31