Prince George's Sportsfest, Wayne K. Curry Sports and Learning Complex
Landover MD
Sunday, January 13, 2013

  • More indoor meets:
  • At Prince George's Sportsplex - January 20 and February 2 | Complete information
  • At Thomas Jefferson Community Center - January 27 and February 10 | Complete information
  • Results compiled by J.J.Wind. Send additions or corrections.
      ##   Name                              G  Age   City State                           Time
      --  ------------------------           -  ---   -----------------                   -------
          60 Meter Dash
      1   Juanita Matthews                   F   48   Glenarden MD                         0:08.28
      2   Erika Davis                        F   40                                        0:09.12
      3   Titina Eason                       F   61   Glenarden MD                         0:11.76
    
      1   Lonnie Hooker                      M   50   Upper Marlboro MD                    0:07.02
      2   DaVaughn Taylon                    M                                             0:07.27
      3   Adam Alderton                      M   38   Arlington VA                         0:07.56
      4   Terrial Williams                   M                                             0:07.70
    
      1   Jaleel Sassafrass                  M                                             0:07.00
      2   Clifton Quarrie                    M   52   Beltsville MD                        0:07.39
      3   George Onyenyeonam                 M   46   US Air Force                         0:07.50
      4   Lionel Jackson                     M   47   Glenarden MD                         0:07.64
      5   Don McGee                          M   52   US Air Force                         0:07.78
      6   Jeremy Roberts                     M   49   Beltsville MD                        0:08.08
      7   Wilton Gordon                      M   83   Glenarden MD                         0:11.25
    
          200 Meter Dash                     M
      1   Karl Smith                         M   53   ITS                                       NT
                                             M
          400 Meter Dash                     M
      1   Thomas A. Jones                    M   59   Glenn Dale MD                        0:59.09
      2   Dave Barmer                        M   49   Washington DC                        1:01.20
      3   Natoshia                           M   30                                        1:10.00
      4   Larry Colbert                      M   75   Bowie MD                             1:14.13
    
          800 Meter Run
      1   Wendall E. Brown                   M   46   District Heights MD                  2:45.53
    
          Women's Mile
      1   Alisa Harvey                       F   47   Manassas VA                          5:18.53
    
          3000 Meter Run
      1   Ted Poulos                         M   51   McLean VA                           11:26.43
    
          Shot Put
      1   John Lancaster                     M   17                                         12.27m
      2   James Fenwick                      M 15-18                                        11.54m
      3   Trevon Brown                       M 15-18                                        10.97m
      4   Richard Addi                       M   15                                         10.79m
      5   Amie Fenwick                       M 15-18                                        10.74m
      6   Romael Cruz                        M 15-18                                        10.47m
      7   Keandra Bartson                    M 15-18                                        10.12m
      8   Anene Wynn                         F   21                                         09.67m
      9   Mary L. Wilkins                    F   52   District Heights MD                   09.18m
      10  Tiara Fenwick                      F 15-18                                        09.17m
      11  Jordan West                        M 15-18                                        09.13m
      12  Jeniece Taylor                     F 15-18                                        08.55m
      13  Jerry Bookin-Weiner                M   66   Columbia MD                           08.51m
      14  Jarel Anderson                     M 15-18                                        08.26m
      15  James W. Pearce                    M   67   Columbia MD                           07.89m
      16  James Carr                         M 15-18                                        07.73m
      17  Sharon Good                        F   80   Silver Spring MD                      03.36m
      18  Katie Salke                        F   21                                             NM
    
          SuperWeight Throw
      1   Mary L. Wilkins                    F   52   District Heights MD                   07.58m
      2   John Lancaster                     M   17                                         06.11m
      3   James W. Pearce                    M   67   Columbia MD                           05.60m
      4   Sharon Good                        F   80   Silver Spring MD                      03.43m
    
          Weight Throw
      1   John Lancaster                     M   17                                         11.52m
      2   James W. Pearce                    M   67   Columbia MD                           11.17m
      3   Donna Maria Barrett                F   56   Cheltenham MD                         10.75m
      4   Jerry Bookin-Weiner                M   66   Columbia MD                           10.43m
      5   Mary L. Wilkins                    F   52   District Heights MD                   10.01m
      6   Richard Addi                       M   15                                         06.22m
      7   Sharon Good                        F   80   Silver Spring MD                      05.26m