Potomac Valley Track Club
         37th Annual Potomac Valley Games 2012 - 9/1/2012 to 9/2/2012   
                               Falls Church H.S.                        
                                    Results                             

Event 1  W18&U 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1  1433 Jasmine Hill       W16 Fort Belvoir, VA                  12.94   0.6 11
  2  1494 Winona Peace       W15 Silver Spring, MD      13.20      13.22   0.6 11
  3  1093 Alexis Wheeler     W16 District Heights, M               14.11   0.6 11

Event 1  W19-24 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   932 Zeona Walker-Latro W19 Boyds, MD                         13.59   0.6 11

Event 1  W40 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL                    15.65   1.0 10

Event 1  W45 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1370 Tracey Battle      W45 Silver Spring, MD      13.61      13.96   1.0 10
  2   965 Koura Gibson       W48 Washington, DC                    15.07   1.0 10

Event 1  W50 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1    35 Wanda Robinson     W50 Bowie, MD                         15.79   1.0 10

Event 1  W55 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1    26 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                 23.70   NWI  9

Event 1  W60 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1396 Ashley M. Childs   W62 Royal Oak, MD          16.95      17.21   NWI  9

Event 1  M18&U 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1424 Kenneth Grisamer   M16 Mansfield Center, C    10.86      11.64   0.9  7
  2  1376 Kurtis Blair       M18 Lorton, VA                        11.65  +0.0  8
  3  1084 William Truman     M17 Richmond, VA                      11.88  +0.0  8
  4   824 Matthew Hazelworth M16 Centreville, VA                   12.77  +0.0  8
  5    22 Mark Napoli        M15 Alexandria, VA         11.50      13.05   0.9  7
  6   875 Isiah George       M16 Washington, DC                    14.15  +0.0  8

Event 1  M19-24 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   401 Sasha Avishek      M21 Adelphi, MD                       11.95   0.9  7
  2  1398 Brandon Clayton    M21 Stanardsville, VA                 12.17   0.9  7
  3    14 Marc Proietto      M20 Firfax, VA             12.40      12.71   0.9  7

Event 1  M25-29 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1391 Eric Carlson       M26 Arlington, VA          11.00      11.66   1.0  6

Event 1  M30 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   383 Ernest Rutherford  M33 Burke, VA              11.80      11.49   1.0  6
  2  1445 Wayne Kee          M30 District Heights, M               11.76   1.0  6

Event 1  M35 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1439 Steven Jackson     M35 North Chesterfield,               12.04   1.0  6

Event 1  M40 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1    31 Charles Windle     M43 Purcellville, VA                  13.93   0.7  5
  2  1071 James Sosnicky     M40 Washington, DC                    14.58   0.7  5

Event 1  M45 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1365 Chris Bahret       M47 Alexandria, VA         13.78      13.33   0.7  5

Event 1  M50 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1428 Robert Harding     M50 Forest, VA                        12.19  +0.0  3
  2  1421 Jeff Gold          M50 Odenton, MD            12.00      12.57  +0.0  3
  3   898 Dan Royer          M53 Alexandria, VA         12.60      13.79  +0.0  3
  4   704 Wesley Hazelworth  M51 Bristol, VA                       14.74  +0.0  3

Event 1  M55 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1478 Kaestner McDonnoug M55 Richmond, VA           12.70      12.74   1.4  2
  2   323 Bernie Grimm       M56 Great Falls, VA        12.00      14.71   1.4  2

Event 1  M60 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1381 Robert Bowen       M60 Martinsburg, WV                   12.76   1.4  2

Event 1  M65 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1354 Charles Allie      M65 Pittsburgh, PA                    12.40  -0.8
  2  1383 Ty Brown           M67 Washington, DC         12.98      13.18  -0.8
  3  1434 Jeffrey Horick     M66 Carlisle, PA           13.95      14.18  -0.8

Event 2  W40 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   849 Debby Adler        W42 Silver Spring, MD              27:19.94

Event 2  W55 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   897 Elizabeth J. Row   W57 Arlington, VA                  39:15.25

Event 2  M25-29 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1353 Miles Aitken       M28 Washington, DC      17:30.00   17:56.61

Event 2  M45 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1    25 Howard Frost       M46 Falls Church, VA               19:58.86

Event 2  M50 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1444 Phillip Kardis     M51 Falls Church, VA               20:53.17
  2  1389 Ben Calloway       M54 Fairfax, VA                    23:01.00

Event 2  M60 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   861 David Strauss      M62 Bismarck, ND                   26:47.65

Event 2  M60 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   862 Deborah Forbes     W61 Falls Church, VA               39:15.25

Event 2  M65 5000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1490 Jason Page         M67 Hamilton, VA        20:26.00   21:05.42
  2  1395 William Chadim     M65 Midlothian, VA                 25:47.39

Event 3  W18&U 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1433 Jasmine Hill       W16 Fort Belvoir, VA                  26.06   NWI
  2  1494 Winona Peace       W15 Silver Spring, MD      27.50      28.19   NWI
  3  1093 Alexis Wheeler     W16 District Heights, M               28.90   NWI
  4  1068 Adavis Small       W13 Norfolk, VA                       32.28   NWI

Event 3  W19-24 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   968 Adaobi Mabodille   W22 Beltsville, MD                    27.75   0.7  3
  2   932 Zeona Walker-Latro W19 Boyds, MD                         28.22   0.7  3

Event 3  W40 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL                    35.46   0.7  3

Event 3  W60 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1396 Ashley M. Childs   W62 Royal Oak, MD          37.07      36.62   0.7  3

Event 3  M18&U 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1424 Kenneth Grisamer   M16 Mansfield Center, C    22.85      23.17  +0.0  2
  2  1096 Charles Williams   M17 Alexandria, VA                    23.54   NWI  4
  3  1376 Kurtis Blair       M18 Lorton, VA                        23.84  +0.0  2
  4   967 Joshua Thorne      M15 Lorton, VA                        25.07   NWI  4
  5   403 Michael McLornack  M17 Gainesville, VA                   25.52  +0.0  2
  6    22 Mark Napoli        M15 Alexandria, VA         25.00      26.41  +0.0  2
  7   875 Isiah George       M16 Washington, DC                    29.20  +0.0  2

Event 3  M19-24 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   971 Davon Little       M19 Washington, DC                    23.57   NWI  4
  2    14 Marc Proietto      M20 Firfax, VA             25.50      25.92   NWI  4

Event 3  M25-29 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1391 Eric Carlson       M26 Arlington, VA          23.00      23.66   NWI  5
  2  1363 Kevyn Backmon      M26 Baltimore, MD          11.97      24.58   NWI  4

Event 3  M30 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   383 Ernest Rutherford  M33 Burke, VA              22.40      23.03   NWI  5
  2   969 Philip Coleman     M32 Randalltown, MD                   23.20   NWI  5
  3  1445 Wayne Kee          M30 District Heights, M               24.10   NWI  5

Event 3  M35 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1439 Steven Jackson     M35 North Chesterfield,               24.85   NWI  5

Event 3  M40 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  2544 Rocco Yeargin      M41 Uniontown, OH          26.06      26.32   NWI  6

Event 3  M45 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1438 Lionel Jackson     M47 Washington, DC                    25.97   NWI  6

Event 3  M50 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1428 Robert Harding     M50 Forest, VA                        24.71   NWI  6
  2   898 Dan Royer          M53 Alexandria, VA         26.60      28.36   NWI  7
  3   874 Marshall Ray       M54 Williamsburg, VA       28.38      28.69   NWI  7

Event 3  M55 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1478 Kaestner McDonnoug M55 Richmond, VA           26.00      26.69   NWI  7

Event 3  M60 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1381 Robert Bowen       M60 Martinsburg, WV                   26.31   0.1  8

Event 3  M65 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1354 Charles Allie      M65 Pittsburgh, PA                    24.85   0.1  8
  2  1434 Jeffrey Horick     M66 Carlisle, PA           28.75      29.55   0.1  8
  3   963 Fred Cassady       M65 Pitman, NJ                        30.89   0.1  8
  4  1485 Richard Moon       M65 Charlottesville, VA    31.70      32.15   0.1  8

Event 4  W18&U 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1433 Jasmine Hill       W16 Fort Belvoir, VA                  59.35
  2   481 Bria Pratt         W16 Ft. Belvoir, VA                 1:03.63

Event 4  W19-24 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   968 Adaobi Mabodille   W22 Beltsville, MD                  1:02.52
  2   932 Zeona Walker-Latro W19 Boyds, MD                       1:02.91

Event 4  W50 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1459 Phyllis Lewis      W51 Greenbelt, MD                   1:13.03   5

Event 4  W55 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   972 Cynthia Evans      W57 Randallstown, MD                1:30.28   5
  2   897 Elizabeth J. Row   W57 Arlington, VA                   1:39.08   5

Event 4  W60 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1396 Ashley M. Childs   W62 Royal Oak, MD        1:27.00    1:31.46   5

Event 4  M18&U 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1424 Kenneth Grisamer   M16 Mansfield Center, C    49.23      50.99   2
  2  1096 Charles Williams   M17 Alexandria, VA                    52.83   2
  3   967 Joshua Thorne      M15 Lorton, VA                        57.51   2
  4  1441 Robert Jones       M16 Cordova, MD                     1:00.29   2

Event 4  M25-29 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1470 Carlington Marsh   M29 Wheaton, MD                       52.31   2

Event 4  M40 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  2544 Rocco Yeargin      M41 Uniontown, OH          59.01      56.94   3

Event 4  M45 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1402 Adrian Cotterell   M46 Glen Allen, VA         56.63      59.94   3
  2  1365 Chris Bahret       M47 Alexandria, VA       1:05.74    1:01.04   3

Event 4  M50 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1428 Robert Harding     M50 Forest, VA                        55.84   4
  2  1430 Adrian Harrison    M51 Germantown, MD         58.60      59.10   4
  3  1427 Elliott Hamilton   M52 Hyattsville, MD                 1:03.46   4
  4   874 Marshall Ray       M54 Williamsburg, VA     1:10.00    1:05.74   4

Event 4  M65 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1354 Charles Allie      M65 Pittsburgh, PA                    56.28   6
  2   963 Fred Cassady       M65 Pitman, NJ                      1:10.83   6
  3  1485 Richard Moon       M65 Charlottesville, VA  1:10.34    1:11.57   6

Event 4  M75 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   703 Larry Colbert      M75 Bowie, MD                       1:15.25   6

Event 5  W18&U 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   975 Kimberly Mertens   W16 Alexandria, VA                  2:35.64
  2   481 Bria Pratt         W16 Ft. Belvoir, VA                 2:54.83
  3   831 Jessica Davis      W17 Norfolk, VA          3:00.00    2:57.48
  4  1475 Megan McCulley     W14 Trappe, MD                      2:59.51
  5  1474 Maria McCulley     W14 Trappe, MD                      3:01.96

Event 5  M18&U 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1394 Sam Cavanaugh      M16 Unattached           2:15.00    2:09.31
  2  1441 Robert Jones       M16 Cordova, MD                     2:18.83
  3  1366 Asa Barksdale      M17 Norfolk, VA          2:45.00    2:37.94

Event 5  M19-24 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1080 Anthony Swindell   M19 Lorton, VA           1:56.06    1:57.12

Event 5  M30 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1085 Patrick Walker     M32 Fairfax, VA          2:13.00    2:18.82

Event 5  M50 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   977 Curtis Davis       M54 Gaithersburg, MD                2:27.20
  2  1488 Alan Murray        M50 Crofton, MD          2:46.00    3:18.09

Event 5  M65 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1395 William Chadim     M65 Midlothian, VA                  3:17.82

Event 6  W19&U 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   831 Jessica Davis      W17 Norfolk, VA          6:00.00    6:20.32
  2  1475 Megan McCulley     W14 Trappe, MD                      6:27.68
  3  1474 Maria McCulley     W14 Trappe, MD                      6:29.78
  4  1359 Bianca Arias       W17 Norfolk, VA          7:00.00    7:49.04

Event 6  W25-29 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   958 Heather Jelen      W25 Falls Church, VA                5:24.78

Event 6  W35 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1384 Susan Budd         W39 Arlington, VA                   6:53.51

Event 6  W40 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL       6:15.00    6:29.17

Event 6  W55 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1076 Alison Suckling    W57 Arnold, MD           6:10.00    6:15.43
  2   972 Cynthia Evans      W57 Randallstown, MD                7:17.46

Event 6  M19&U 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   727 Ajmui Alumi        M16 Sterling, VA                    5:07.55
  2  1441 Robert Jones       M16 Cordova, MD                     5:07.87
  3  1366 Asa Barksdale      M17 Norfolk, VA          6:15.00    5:52.81

Event 6  M30 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1417 Sam Gale           M34 Ashburn, VA          5:07.00    5:10.43

Event 6  M35 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1437 Vijay Iyer         M35 Arlington, VA                   5:02.73

Event 6  M40 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   700 Gary Rossen        M43 Springfield, VA                 5:14.93

Event 6  M45 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1075 Frank Strong       M47 McLean, VA                      6:10.10

Event 6  M50 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1094 Henry Wigglesworth M54 Washington, DC                  5:08.02
  2  1479 Terry McLaughlin   M51 Spotsylvania, VA     5:21.46    5:30.37
  3   872 Ted Poulos         M50 McLean, VA                      5:48.31
  4  1427 Elliott Hamilton   M52 Hyattsville, MD      5:59.00    5:57.15

Event 6  M55 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1377 Peter Blank        M57 Annandale, VA        7:15.00    8:02.83
  2   961 John Winkert       M56 South Riding, VA                9:56.40

Event 7  W19&U 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   831 Jessica Davis      W17 Norfolk, VA         12:30.00   12:18.59

Event 7  W55 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
 --  1076 Alison Suckling    W57 Arnold, MD          11:57.00        DNF

Event 7  M40 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   363 Steve Moyer        M40 Reston, VA          11:30.00   11:36.13
 --   702 Doug Kelly         M43 OH, OH                              DNF

Event 7  M50 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1094 Henry Wigglesworth M54 Washington, DC                 10:33.74
  2  1479 Terry McLaughlin   M51 Spotsylvania, VA    10:27.00   10:35.74
  3   872 Ted Poulos         M50 McLean, VA                     11:25.87
  4  1389 Ben Calloway       M54 Fairfax, VA                    12:48.57

Event 7  M60 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   819 Steven Schaeffer   M63 Mount Airy, MD                 14:48.63
 --  1099 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                       DNF

Event 7  M65 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1395 William Chadim     M65 Midlothian, VA                 14:46.09

Event 8  W40 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL         14.70      15.19   NWI

Event 8  W45 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                     14.84   NWI
  2   965 Koura Gibson       W48 Washington, DC                    15.69   NWI

Event 8  M75 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1493 Robert Paulen      M75 Dewey Beach, DE                   15.91   NWI

Event 9  M60 100 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   726 Ivan Black         M63 NY, NY                            20.48  -1.0

Event 9  M65 100 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1383 Ty Brown           M67 Washington, DC         15.92      16.13  -1.0

Event 10  M19&U 110 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   380 Selwyn Lawrence    M17 Ashburn, WY            17.76      15.59   NWI

Event 10  M20-24 110 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
 --    12 Travis Morgan      M20 Fredericksburg, VA     16.30        DNF   NWI

Event 11  W40 300 Long Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL                    57.67   2

Event 11  M60 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1098 Rodney Wiltshire   M62 Newtonville, NY        50.01      49.48
  2   726 Ivan Black         M63 NY, NY                            57.72

Event 11  M75 300 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1493 Robert Paulen      M75 Dewey Beach, DE                   57.93
 --  1397 William Clark      M78 Sicklerville, NJ       56.85        DNF

Event 12  M19&U 400 Long Hurdles
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   380 Selwyn Lawrence    M17 Ashburn, WY            40.83    1:08.91

Event 14  W19&U 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1412 Irene Fletemeyer   W17 Germantown, MD      17:40.00   18:10.10

Event 14  M50 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   858 Lubin Hermandez Pa M52 Silver Spring, MD              18:09.94

Event 14  M55 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1377 Peter Blank        M57 Annandale, VA       18:24.00   19:46.71

Event 14  M60 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1486 John Morrison      M63 Essex, MD                      19:55.25
  2  1361 Thomas Augustine   M62 Woodbridge, VA                 20:49.24

Event 14  M65 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1418 John Gersh         M65 Columbia, MD                   20:19.34
  2   922 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                     21:23.73

Event 14  M70 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1400 Sheldon Contract   M73 North Bethesda, MD             21:20.48
  2  1401 Terry Copeland     M74 Frederick, MD       22:00.00   24:16.40

Event 14  M75 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1087 Roger Webb         M75 Unattached                     24:54.99

Event 15  W19&U 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1412 Irene Fletemeyer   W17 Germantown, MD       8:40.00    9:04.88

Event 15  M55 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1377 Peter Blank        M57 Annandale, VA        9:30.00    9:47.91
  2   961 John Winkert       M56 South Riding, VA               13:50.28

Event 15  M60 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1486 John Morrison      M63 Essex, MD                       9:54.43
  2  1361 Thomas Augustine   M62 Woodbridge, VA                 10:38.84

Event 15  M65 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1418 John Gersh         M65 Columbia, MD                   10:18.87
  2   922 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                     10:33.90

Event 15  M70 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1400 Sheldon Contract   M73 North Bethesda, MD             10:58.43
  2  1401 Terry Copeland     M74 Frederick, MD       12:00.00   12:31.49

Event 15  M75 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1087 Roger Webb         M75 Unattached                     12:03.89
  2  1419 Donald Gerson      M78 Silver Spring, MD              15:46.97

Event 15  M85 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   960 Charles Boyle      M88 Annapolis, MD                  13:12.99

Event 16  W19&U High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1448 Nadia Khoury       W15 Midlothian, VA         1.60m      1.47m    4-09.75
  2   362 Lori Kostka        W17 Leesburg, VA                      1.42m    4-07.75
  3   370 Victoria Kasonde   W18 Ashburn, VA                       1.37m    4-06.00

Event 16  W40 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1464 Dr. Kristine Longs W44 Doylestown, PA                    0.75m    2-05.50

Event 16  W45 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                     1.22m    4-00.00

Event 16  W50 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1414 Mary Fowler        W54 Alexandria, VA         1.25m         NH

Event 16  M19&U High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   701 Joseph Boyd        M17 Fairfax Station, VA               1.87m    6-01.50
  2   379 Jonathan Kasonde   M16 Ashburn, VA                       1.82m    5-11.50
  3   973 Romere Hopson      M16 Gainesville, VA                   1.72m    5-07.75
  3  1358 Nick Anderson      M17 Chantilly, VA          1.82m      1.72m    5-07.75
  5   403 Michael McLornack  M17 Gainesville, VA                   1.67m    5-05.75

Event 16  M20-24 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1368 Thomas Barrineau   M24 Burke, VA              2.04m         NH

Event 16  M45 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   725 Karl Hawke         M46 NY, NY                            1.77m    5-09.75

Event 16  M50 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1473 Bruce McBarnette   M54 Sterling, VA           1.84m      1.82m    5-11.50
  2  1482 Freddy M. Mejia    M50 Ashburn, VA                       1.67m    5-05.75
 --    36 Theodore Robinson  M53 Alexandria, VA                       NH
 --  1077 Ross Sugar         M52 Towson, MD                           NH

Event 16  M55 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1367 Jim Barrineau      M57 Burke, VA              1.80m      1.72m    5-07.75
  2    99 Keith Witherspoon  M59 Richmond, VA                      1.42m    4-07.75

Event 16  M60 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1472 W. Keith Mathis    M60 Reisterstown, MD       1.52m      1.42m    4-07.75
  2   726 Ivan Black         M63 NY, NY                            1.32m    4-04.00

Event 16  M65 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1449 Richard Klehm      M68 Spotsylvania, VA                  1.37m    4-06.00
  2  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                      1.12m    3-08.00

Event 16  M70 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1447 James Edward Kenne M71 White Plains, MD       1.27m      1.22m    4-00.00

Event 16  M75 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1493 Robert Paulen      M75 Dewey Beach, DE                   1.17m    3-10.00

Event 17  W18&U Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1069 Erin Smith         W15 Middletown, MD                    2.59m    8-06.00

Event 17  W19-24 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   956 Caitlin Brezina    W19 Manassas, VA                      3.04m    9-11.75

Event 17  W25-29 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1436 Kayla Irwin        W25 Richmond, VA                      3.05m   10-00.00

Event 17  W40 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1464 Dr. Kristine Longs W44 Doylestown, PA                       NH

Event 17  W45 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                     1.29m    4-02.75

Event 17  W65 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   705 Nancy Berger       W67 Hunt Valley, MD                   1.29m    4-02.75

Event 17  M30 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1450 Daniel Kwon        M32 Arlington, VA                     3.80m   12-05.50

Event 17  M35 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1941 Adam Alderton      M38 Alexandria, VA                       NH
 --  1420 Geoff Giles        M36 Ashburn, VA                          NH

Event 17  M45 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   869 John Ritchie       M48 Richmond, VA                      3.05m   10-00.00
 --  1471 Paul Masse         M46 Richmond, VA           3.96m         NH

Event 17  M55 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --    27 Philip Barth       M57 Fairfax, VA            3.35m         NH

Event 17  M65 Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1449 Richard Klehm      M68 Spotsylvania, VA                  2.74m    8-11.75
 --   838 Gerard Dunne       M65 New York, NY                         NH

Event 18  W19&U Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   404 Kerisha Goode      W15 Alexandria, VA                    4.97m   NWI  16-03.75
  2  1494 Winona Peace       W15 Silver Spring, MD      4.80m      4.69m   NWI  15-04.75

Event 18  W45 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1370 Tracey Battle      W45 Silver Spring, MD      5.09m      4.82m   NWI  15-09.75
  2  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                     3.94m   NWI  12-11.25

Event 18  W75 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --  1454 Audrey Lary        W78 Frederick, MD                        ND   NWI

Event 18  M19&U Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1084 William Truman     M17 Richmond, VA                      5.93m   NWI  19-05.50
  2   824 Matthew Hazelworth M16 Centreville, VA                   4.93m   NWI  16-02.25
  3  1393 Caleb Carter       M15 Gainesville, VA                   4.43m   NWI  14-06.50

Event 18  M25-29 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --   877 John Raymond       M26 Concord, NH                          ND   NWI

Event 18  M30 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   383 Ernest Rutherford  M33 Burke, VA              5.81m      5.55m   NWI  18-02.50

Event 18  M40 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1497 Chris Perry        M41 Columbia, MD                      4.36m   NWI  14-03.75

Event 18  M50 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   898 Dan Royer          M53 Alexandria, VA                    4.81m   NWI  15-09.50
  2   704 Wesley Hazelworth  M51 Bristol, VA                       4.25m   NWI  13-11.50
  3  1488 Alan Murray        M50 Crofton, MD            4.45m      3.84m   NWI  12-07.25
  4  1077 Ross Sugar         M52 Towson, MD                        3.21m   NWI  10-06.50
 --  1369 Marcus Battle      M53 Silver Spring, MD                    ND   NWI

Event 18  M55 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1    99 Keith Witherspoon  M59 Richmond, VA                      4.83m   NWI  15-10.25

Event 18  M60 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   726 Ivan Black         M63 NY, NY                            4.02m   NWI  13-02.25
 --  1472 W. Keith Mathis    M60 Reisterstown, MD                     ND   NWI

Event 18  M65 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1383 Ty Brown           M67 Washington, DC         4.53m      4.77m   NWI  15-07.75
  2  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                      3.08m   NWI  10-01.25
 --   838 Gerard Dunne       M65 New York, NY                         ND   NWI

Event 18  M75 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1493 Robert Paulen      M75 Dewey Beach, DE                   3.44m   NWI  11-03.50

Event 19  W19&U Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1494 Winona Peace       W15 Silver Spring, MD      9.83m      9.46m   NWI  31-00.50
  2  1067 Marcel Singleton   W16 Silver Spring, MD                 8.62m   NWI  28-03.50

Event 19  W40 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL                    6.33m   NWI  20-09.25

Event 19  W45 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1370 Tracey Battle      W45 Silver Spring, MD      9.97m      9.48m   NWI  31-01.25
  2   965 Koura Gibson       W48 Washington, DC                    8.46m   NWI  27-09.25
  3  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                     7.35m   NWI  24-01.50

Event 19  W75 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --  1454 Audrey Lary        W78 Frederick, MD                        ND   NWI

Event 19  M19&U Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   701 Joseph Boyd        M17 Fairfax Station, VA              12.47m   NWI  40-11.00
  2   380 Selwyn Lawrence    M17 Ashburn, WY                      11.44m   NWI  37-06.50
  3   474 Jermaine Azu       M16 Lorton, VA                       10.79m   NWI  35-05.00
  4   970 John Andrzejewski  M17 South Riding, VA                 10.62m   NWI  34-10.25

Event 19  M25-29 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --   877 John Raymond       M26 Concord, NH                          ND   NWI

Event 19  M45 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   725 Karl Hawke         M46 NY, NY                           11.75m   NWI  38-06.75

Event 19  M50 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1488 Alan Murray        M50 Crofton, MD            8.07m      8.02m   NWI  26-03.75
 --  1077 Ross Sugar         M52 Towson, MD                           ND   NWI
 --  1081 Charles Swindell   M51 Lorton, VA                           ND   NWI
 --  1369 Marcus Battle      M53 Silver Spring, MD                    ND   NWI

Event 19  M55 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   964 Muraji Nakazawa    M55 Herndon VA, VA                    9.11m   NWI  29-10.75

Event 19  M60 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   726 Ivan Black         M63 NY, NY                            8.98m   NWI  29-05.50
  2  1472 W. Keith Mathis    M60 Reisterstown, MD                  8.93m   NWI  29-03.75

Event 19  M65 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                      6.72m   NWI  22-00.75
 --   838 Gerard Dunne       M65 New York, NY                         ND   NWI

Event 19  M75 Triple Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1493 Robert Paulen      M75 Dewey Beach, DE                   7.01m   NWI  23-00.00

Event 20  W19&U Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   806 Galissia Canse     W17 Gainesville, VA                  35.56m     116-08

Event 20  W50 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1095 Mary Wilkins       W51 District Heights, M   22.98m     22.37m      73-05
  2  1466 Karen Mahoney      W52 Oakton, VA            16.07m     15.61m      51-02

Event 20  W55 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1    26 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                16.94m      55-07

Event 20  M19&U Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1399 Francis Cline      M16 Stafford, VA                     37.57m     123-03
  2   866 Erin DeGutis       M18 Herndon, VA                      27.50m      90-03

Event 20  M40 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1455 Kunle Lawson       M40 Columbus, OH                     38.48m     126-03
  2  1071 James Sosnicky     M40 Washington, DC        33.77m     28.08m      92-01
 --     8 James Barr         M44 Arlington, VA                        ND

Event 20  M50 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1083 Warren Taylor      M53 Columbia, PA                     46.68m     153-02
  2  1390 Frank Cancino      M53 Hopewell, VA          38.96m     36.92m     121-01
  3  1477 Ross McDonald      M53 Midlothian, VA        37.23m     32.60m     106-11
  4  1413 Joe Fogler         M51 Charlottesville, VA   30.48m     31.58m     103-07
  5   954 Jonathan Echols    M50 Suffolk, VA                      29.64m      97-03
  6  1379 Anthony Boerio     M51 Greensburg, PA                   23.13m      75-11

Event 20  M60 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1480 William McNelis    M60 Altoona, PA           45.87m     38.82m     127-04
  2  1483 Barry Merritt      M61 Gaithersburg, MD      29.99m     31.17m     102-03
  3  1442 Michael Kalnas     M61 Gibbstown, NJ                    22.12m      72-07

Event 20  M65 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1487 Ken Moss           M65 Leesburg, VA                     44.92m     147-04
  2   925 Nick Nichols       M65 Fredricksburg, MD                38.28m     125-07
  3  1066 James Shellington  M65 Fort Belvoir, VA      36.57m     34.27m     112-05
  4  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                     31.99m     104-11
  5  1496 James W. Pearce    M67 Columbia, MD                     31.74m     104-02
  6  1380 Jerry Bookin-Weine M66 Columbia, MD                     29.50m      96-09
 --  1395 William Chadim     M65 Midlothian, VA                       ND

Event 20  M70 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1457 George P. Levendis M70 Arlington, VA         32.96m     31.25m     102-06
  2   917 John Lang          M72 Bethlehem, PA                    29.16m      95-08
  3    29 Lee McCabe         M73 Ellicott City, MD                25.92m      85-00

Event 20  M80 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD                    20.11m      66-00

Event 20  M85 Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   868 Charlie Pistorino  M89 McLean, VA                       16.82m      55-02

Event 21  W50 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1095 Mary Wilkins       W51 District Heights, MD             26.63m      87-04

Event 21  M19&U Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1422 Ryan Gold          M17 Lincoln University, PA           44.29m     145-04
  2  1399 Francis Cline      M16 Stafford, VA                     39.93m     131-00

Event 21  M50 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1373 Michael Bersch     M52 Hainesport, NJ        42.67m     38.25m     125-06

Event 21  M55 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1079 Gary Sutton        M58 Richmond, VA          32.00m         ND

Event 21  M60 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1442 Michael Kalnas     M61 Gibbstown, NJ                    25.55m      83-10

Event 21  M65 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1487 Ken Moss           M65 Leesburg, VA                     46.43m     152-04
  2  1380 Jerry Bookin-Weine M66 Columbia, MD                     29.87m      98-00
  3  1496 James W. Pearce    M67 Columbia, MD                     29.85m      97-11
  4  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                     28.79m      94-05

Event 21  M80 Hammer Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD                    21.17m      69-05

Event 22  W40 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1371 Christine Bell     W44 Naperville, IL                   14.66m      48-01

Event 22  W45 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1425 Kia Habisreitinger W45 Arlington, VA                    18.77m      61-07
  2  1492 Anne-Marie Pastork W47 Fairfax, VA                      12.80m      42-00

Event 22  W50 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1095 Mary Wilkins       W51 District Heights, M   19.53m     20.28m      66-06
 --  1414 Mary Fowler        W54 Alexandria, VA        21.02m         ND

Event 22  M19-24 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1484 Stephen Michaelis  M19 Oakton, VA            46.00m     46.27m     151-10

Event 22  M45 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1365 Chris Bahret       M47 Alexandria, VA                   30.64m     100-06

Event 22  M50 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1360 Brian Atkin        M51 Culpeper, VA                     40.85m     134-00

Event 22  M55 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   398 Monte Makous       M55 Falls Church, VA                 47.62m     156-03
  2    99 Keith Witherspoon  M59 Richmond, VA                     23.28m      76-04

Event 22  M60 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1480 William McNelis    M60 Altoona, PA           47.20m     41.58m     136-05
  2  1472 W. Keith Mathis    M60 Reisterstown, MD                 36.34m     119-03

Event 22  M65 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   962 Paul Decot         M66 Fairfax, VA                      40.60m     133-02
  2  1066 James Shellington  M65 Fort Belvoir, VA                 36.70m     120-05
  3   963 Fred Cassady       M65 Pitman, NJ                       35.33m     115-11
  4  1449 Richard Klehm      M68 Spotsylvania, VA                 32.23m     105-09
 --  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                         ND

Event 22  M70 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1447 James Edward Kenne M71 White Plains, MD      41.26m     39.24m     128-09
  2   917 John Lang          M72 Bethlehem, PA                    33.97m     111-05

Event 22  M75 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1378 Herman Blinchikoff M78 Pikesville, MD                   24.78m      81-03

Event 22  M80 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD                    10.87m      35-08

Event 22  M85 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   868 Charlie Pistorino  M89 McLean, VA                       16.77m      55-00

Event 23  W19&U Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   806 Galissia Canse     W17 Gainesville, VA                  10.95m   35-11.25

Event 23  W45 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1492 Anne-Marie Pastork W47 Fairfax, VA            6.25m      5.71m   18-09.00

Event 23  W50 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1095 Mary Wilkins       W51 District Heights, M    9.53m      9.46m   31-00.50
  2  1466 Karen Mahoney      W52 Oakton, VA             6.53m      6.63m   21-09.00

Event 23  W55 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1    26 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                 5.72m   18-09.25

Event 23  M19&U Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1399 Francis Cline      M16 Stafford, VA                     13.16m   43-02.25
  2   866 Erin DeGutis       M18 Herndon, VA                       9.28m   30-05.50

Event 23  M50 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1477 Ross McDonald      M53 Midlothian, VA        12.52m     14.48m   47-06.25
  2  1390 Frank Cancino      M53 Hopewell, VA          11.35m     11.86m   38-11.00
  3  1413 Joe Fogler         M51 Charlottesville, VA   11.58m      9.97m   32-08.50

Event 23  M60 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1480 William McNelis    M60 Altoona, PA           11.45m     10.99m   36-00.75
  2  1442 Michael Kalnas     M61 Gibbstown, NJ                    10.42m   34-02.25

Event 23  M65 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1487 	M65 Leesburg, VA                     13.23m   43-05.00
  2  1066 James Shellington  M65 Fort Belvoir, VA      10.66m      9.98m   32-09.00
  3  1380 Jerry Bookin-Weine M66 Columbia, MD                      9.32m   30-07.00
  4  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                      9.23m   30-03.50
  5  1496 James W. Pearce    M67 Columbia, MD                      8.09m   26-06.50

Event 23  M70 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1    29 Lee McCabe         M73 Ellicott City, MD                 8.60m   28-02.75

Event 23  M80 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD          7.00m      6.11m   20-00.50

Event 23  M85 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   868 Charlie Pistorino  M89 McLean, VA                        6.97m   22-10.50

Event 24  W50 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1095 Mary Wilkins       W51 District Heights, M    9.19m      8.65m   28-04.50

Event 24  W75 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1454 Audrey Lary        W78 Frederick, MD                        ND

Event 24  M55 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
 --  1079 Gary Sutton        M58 Richmond, VA          10.28m         ND

Event 24  M60 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1442 Michael Kalnas     M61 Gibbstown, NJ                    10.02m   32-10.50

Event 24  M65 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1487 Ken Moss           M65 Leesburg, VA                     18.43m   60-05.75
  2  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                     12.79m   41-11.50
  3  1380 Jerry Bookin-Weine M66 Columbia, MD                     11.84m   38-10.25
  4  1496 James W. Pearce    M67 Columbia, MD                     10.54m   34-07.00

Event 24  M80 Weight Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD                    10.88m   35-08.50
  2  1372 William Bergen Jr. M84 Dade City, FL          8.30m      8.10m   26-07.00

Event 26  W25-29 Weight Pentathlon
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1456 Stephanie Lawson   W29 Columbus, OH                       1453

Event 32  W13-14 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   836 Beki Eaton         W13 Alexandria, VA                 14:13.85

Event 32  M11-12 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   837 Charlie Eaton      M11 Alexandria, VA                 11:32.75
  2  1443 Nicholas Kardis    M12 Falls Church, VA               12:42.79

Event 32  M13-14 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   867 William Baxley     M13 McLean, VA                     11:16.35
  2   830 Brett Shaffer      M14 SYA                            11:32.96

Event 33  W11-12 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1498 Jazmia Perry       W12 Columbia, MD                      16.89  -0.5

Event 33  M9-10 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1453 Nathaniel Lacey    M10 Brookeville, MD                   17.14  -0.5
  2  1462 Thomas Lofton       M9 Philadelphia, PA                  18.97  -0.5

Event 33  M11-12 80 Short Hurdles
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1  1426 Justice Hall-Alexa M11 Philadelphia, PA                  16.64  -0.5

Event 35  W7-8 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   845 Jordyn Evans        W8 Woodbridge, VA       7:03.00    7:48.81
  2  1431 Juana Hernandez     W8 Reston, VA                      8:17.26
  3   923 Vera Korff          W7 Vienna, VA                      8:57.33

Event 35  W9-10 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1063 Abigail Schnerider W10 Bolling Afb, DC                 7:30.06
  2  1091 Kierra West         W9 Bolling Afb, DC                 8:14.26
  3  1092 Rylee West          W9 Bolling Afb, DC                 8:48.89

Event 35  W11-12 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   864 Anneliese Schneide W11 Bolling Afb, DC                 7:43.83
  2   892 Victoria Roach     W11 Bolling Afb, DC                 7:51.79

Event 35  M7-8 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1352 Othello Adjepong    M8 Philadelphia, PA     6:55.00    6:48.05
  2  1387 Justin Byrd         M7 Woodbridge, VA       6:54.00    7:01.28

Event 35  M9-10 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1465 Jake Lyons          M9 Bolling Afb, DC                 8:58.08
 --  1386 Cameron Byrd       M10 Woodbridge, VA       6:49.00        DNF

Event 35  M11-12 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1    32 Charlie Windle     M12 Purcellville, VA     6:42.00    6:29.20
  2   890 Kai Riley          M11 Bolling Afb, DC                 6:40.00
  3  1090 Justin West        M11 Bolling Afb, DC                 6:41.58

Event 35  M13-14 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   830 Brett Shaffer      M14 SYA                             6:02.82

Event 36  W6&U 100 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1    18 Josephine Seekford  W4 Leesburg, VA                      26.29   NWI
  2     5 Olivia Barr         W3 Arlington, VA                     27.44   NWI

Event 36  W7-8 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   851 Raven Evans         W8 Woodbridge, VA         16.31      16.47   NWI  3
  2  1388 Sydney Byrd         W7 Woodbridge, VA         16.98      17.75   NWI  1
  3   924 Alanna Korff        W8 Vienna, VA                        18.68   NWI  3
  4  1431 Juana Hernandez     W8 Reston, VA                        20.32   NWI  3
  5   923 Vera Korff          W7 Vienna, VA                        20.40   NWI  1
  6   859 Lindsay Phair       W7 Vienna, VA                        21.73   NWI  3
  7   940 Clare Shannon       W7 Dunn Loring, VA                   21.92   NWI  3

Event 36  W9-10 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   823 Jordan Spivey      W10 Centreville, VA                   15.65   NWI  5
  2    15 Lydia Seekford      W9 Leesburg, VA                      16.62   NWI  5
  3  1435 Alexis Inscho      W10 Leesburg, VA                      17.09   NWI  5
  4  1446 Caitlyn Kelley     W10 Leesburg, VA                      18.09   NWI  5

Event 36  W11-12 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   860 Dakota Kindred     W12 Ft. Belvoir, VA                   14.31   NWI  7
  2  1498 Jazmia Perry       W12 Columbia, MD           14.35      15.32   NWI  7
  3    13 Anne Louise Seekfo W11 Leesburg, VA                      16.95   NWI  5

Event 36  W13-14 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1088 Sidney Webb        W14 Sterling, VA                      13.72   NWI  7
  2  1078 Rebecca Sundel     W13 Falls Church, VA       13.50      13.75   NWI  7
  3  1374 Kelly Biladeau     W13 Herndon, VA                       16.37   NWI  7
  4  1068 Adavis Small       W13 Norfolk, VA                       18.97  -0.2  6

Event 36  M6&U 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   931 Dean Dabney         M6 Unattached                        18.84  -1.3  2
  2  1451 Alexander Lacey     M6 Brookeville, MD                   19.87  -1.3  2
  3   926 Ethan Jacks         M5 Sterling, VA                      22.21  -1.3  2
  4   916 Sebastian Rutherfo  M6 Burke, VA                         25.20  -1.3  2
  5   873 Carlos Valdivieso   M4 Unattached                        26.48   NWI  1
  6  1432 Nicolas Hernandez   M6 Reston, VA                        27.88  -1.3  2
  7  1500 Brady Phair         M5 Vienna, VA                        28.64  -1.3  2

Event 36  M7-8 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   826 Marcus Robertson    M8 SYA                               18.09   NWI  4
  2    17 David Seekford      M7 Leesburg, VA                      18.97   NWI  4
  3  1495 Johnnie Peace III   M7 Silver Spring, MD                 20.32   NWI  3
  4  1387 Justin Byrd         M7 Woodbridge, VA         15.72      21.92   NWI  4

Event 36  M9-10 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1453 Nathaniel Lacey    M10 Brookeville, MD                   15.67  -0.2  6
  2   825 Renzo Principe Phi  M9 SYA                               19.14   0.9  8
  3  1462 Thomas Lofton       M9 Philadelphia, PA                  21.73   NWI  4

Event 36  M11-12 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   904 Andre Hodges       M12 Unattached                        13.71  -0.2  6
  2    28 Baxter Hamilton    M12 Hyattsville, MD                   14.60  -0.2  6

Event 36  M13-14 100 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   870 Kenyatta Jeusi Jr. M13 Woodbridge, VA                    12.82   NWI  7
  2  1440 Grant M. Johnson   M14 Annandale, VA                     13.59   0.9  8
  3  4968 Schuyler Yeargin   M13 Uniontown, OH          15.00      15.23   0.9  8

Event 37  W6&U 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   948 Amira Pierre        W5 Chesapeake, VA                    49.75   NWI

Event 37  W7-8 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   851 Raven Evans         W8 Woodbridge, VA         33.50      37.07   NWI  2
  2  1388 Sydney Byrd         W7 Woodbridge, VA         35.58      38.41   NWI  2
  3    34 Maya Worthem        W8 Alexandria, VA         49.00      39.98   NWI  2
  4  1476 Elise McDonald      W8 Falls Church, VA       43.00      41.83   NWI  2

Event 37  W9-10 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   823 Jordan Spivey      W10 Centreville, VA                   33.28   NWI  4
  2  1435 Alexis Inscho      W10 Leesburg, VA                      35.29   NWI  4

Event 37  W13-14 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1078 Rebecca Sundel     W13 Falls Church, VA       26.90      28.15   0.1  6
  2  1088 Sidney Webb        W14 Sterling, VA                      29.68   0.1  6

Event 37  M6&U 200 Meter Dash
==============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
==============================================================================
  1   931 Dean Dabney         M6 Unattached                        43.63   NWI
  2   926 Ethan Jacks         M5 Sterling, VA                      51.52   NWI
  3  1432 Nicolas Hernandez   M6 Reston, VA                      1:05.57   NWI

Event 37  M7-8 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   938 Chris Dobrydney     M8 Annandale, VA                     38.51  -0.7  3
  2  1387 Justin Byrd         M7 Woodbridge, VA         35.22      38.73   NWI  1
  3   826 Marcus Robertson    M8 SYA                               39.06  -0.7  3
  4  1495 Johnnie Peace III   M7 Silver Spring, MD      42.00      45.31   NWI  2

Event 37  M9-10 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1  1453 Nathaniel Lacey    M10 Brookeville, MD                   32.40  +0.0  5
  2  1462 Thomas Lofton       M9 Philadelphia, PA       31.00      32.64  -0.7  3
  3   825 Renzo Principe Phi  M9 SYA                               44.03  +0.0  5

Event 37  M11-12 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   936 Joey Dobrydney     M12 Annandale, VA                     34.29  +0.0  5
  2   934 Dylan Spivey       M12 Manassas, VA                      38.07  +0.0  5

Event 37  M13-14 200 Meter Dash
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1   870 Kenyatta Jeusi Jr. M13 Woodbridge, VA                    27.33   0.1  6

Event 38  W7-8 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1    34 Maya Worthem        W8 Alexandria, VA       1:20.00    1:23.28   1
  2   851 Raven Evans         W8 Woodbridge, VA       1:19.20    1:24.93   1
  3  1388 Sydney Byrd         W7 Woodbridge, VA       1:21.00    1:29.03   1
  4   859 Lindsay Phair       W7 Vienna, VA                      1:50.05   1
  5   953 Lauren Gendron      W7 Dunn Loring, VA                 1:51.89   2

Event 38  W9-10 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   823 Jordan Spivey      W10 Centreville, VA                 1:15.33   2
 --  1086 Ashley Wallace      W9 Woodbridge, VA                      DNF   2
 --  1411 Caroline Fleenor    W9 Alexandria, VA       1:15.00        DNF   2

Event 38  W13-14 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1088 Sidney Webb        W14 Sterling, VA                    1:05.85   3
  2  1374 Kelly Biladeau     W13 Herndon, VA                     1:21.15   3

Event 38  M6&U 400 Meter Dash
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1451 Alexander Lacey     M6 Brookeville, MD                 1:45.63

Event 38  M7-8 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1   938 Chris Dobrydney     M8 Annandale, VA                   1:23.46   2
  2   941 Jason Cassidy       M8 Vienna, VA                      1:24.74   2
  3  1495 Johnnie Peace III   M7 Silver Spring, MD    1:50.00    1:42.63   1

Event 38  M11-12 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1  1452 Donovan Lacey      M12 Brookeville, MD      1:07.00    1:06.37   3
  2   936 Joey Dobrydney     M12 Annandale, VA                   1:12.85   3

Event 39  W7-8 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1    34 Maya Worthem        W8 Alexandria, VA       3:10.00    3:16.11
  2   845 Jordyn Evans        W8 Woodbridge, VA       3:13.00    3:29.28
  3  1476 Elise McDonald      W8 Falls Church, VA                3:41.61

Event 39  W9-10 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1064 Juliana Schumack   W10 Fairfax, VA          3:01.00    3:02.77
  2  1458 Kendall Lewis      W10 Christiansburg, VA              3:03.31

Event 39  M7-8 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1352 Othello Adjepong    M8 Philadelphia, PA     2:50.00    2:58.88

Event 39  M9-10 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1386 Cameron Byrd       M10 Woodbridge, VA       3:00.00    3:12.20
  2   955 Aiden Shannon       M9 Dunn Loring, VA                 3:30.88

Event 39  M11-12 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1452 Donovan Lacey      M12 Brookeville, MD      2:45.00    2:41.33
  1   936 Joey Dobrydney     M12 Annandale, VA                   2:41.33
  3    33 Jacob Windle       M11 Purcellville, VA                2:54.64
  4  1426 Justice Hall-Alexa M11 Philadelphia, PA     2:45.00    2:58.39

Event 41  W7-8 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   865 Jordan Coleman      W8 Washington, DC                    0.79m    2-07.00
  2  1476 Elise McDonald      W8 Falls Church, VA                  0.79m    2-07.00

Event 41  W9-10 High Jump
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1458 Kendall Lewis      W10 Christiansburg, VA                1.17m    3-10.00
 --  1086 Ashley Wallace      W9 Woodbridge, VA                       NH

Event 42  W6&U Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --     5 Olivia Barr         W3 Arlington, VA                        ND   NWI

Event 42  W7-8 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   851 Raven Evans         W8 Woodbridge, VA                    3.01m  +0.0   9-10.50
  1   940 Clare Shannon       W7 Dunn Loring, VA                   3.01m  +0.0   9-10.50
  3   865 Jordan Coleman      W8 Washington, DC                    2.80m   1.1   9-02.25
  4   924 Alanna Korff        W8 Vienna, VA                        2.71m   1.3   8-10.75
  5  1476 Elise McDonald      W8 Falls Church, VA       2.25m      2.40m  -0.3   7-10.50
  6   859 Lindsay Phair       W7 Vienna, VA                        1.21m   0.8   3-11.75

Event 42  W9-10 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1458 Kendall Lewis      W10 Christiansburg, VA                3.45m   0.5  11-04.00
  2    15 Lydia Seekford      W9 Leesburg, VA                      2.84m   0.7   9-04.00
  2  1064 Juliana Schumack   W10 Fairfax, VA                       2.84m   1.4   9-04.00
 --  1086 Ashley Wallace      W9 Woodbridge, VA                       ND   NWI

Event 42  W11-12 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1498 Jazmia Perry       W12 Columbia, MD           4.19m      3.72m   1.0  12-02.50

Event 42  M6&U Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1   916 Sebastian Rutherfo  M6 Burke, VA                         1.54m   2.3   5-00.75

Event 42  M7-8 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1352 Othello Adjepong    M8 Philadelphia, PA                  2.91m  +0.0   9-06.75
  2  1495 Johnnie Peace III   M7 Silver Spring, MD      3.00m      2.84m  +0.0   9-04.00
  3    17 David Seekford      M7 Leesburg, VA                      2.49m  +0.0   8-02.00
  4   826 Marcus Robertson    M8 SYA                               2.41m  +0.0   7-11.00
  5   941 Jason Cassidy       M8 Vienna, VA                        2.11m  +0.0   6-11.25
  6   946 Brian Bogle         M8 Vienna, VA                        1.98m  +0.0   6-06.00

Event 42  M9-10 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
 --   825 Renzo Principe Phi  M9 SYA                                  ND   NWI

Event 42  M11-12 Long Jump
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind
========================================================================================
  1  1426 Justice Hall-Alexa M11 Philadelphia, PA                  4.04m   0.4  13-03.25
 --    28 Baxter Hamilton    M12 Hyattsville, MD                      ND   NWI

Event 43  W7-8 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   865 Jordan Coleman      W8 Washington, DC                    5.61m   18-05.00
  2   871 Jill Koshuta        W8 Vienna, VA                        4.81m   15-09.50

Event 43  W11-12 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1355 Aniyah Alston      W11 Philadelphia, PA                  9.08m   29-09.50
  2   860 Dakota Kindred     W12 Ft. Belvoir, VA                   8.66m   28-05.00
  3  1461 Lauren Lofton      W12 Philadelphia, PA                  6.76m   22-02.25

Event 43  M9-10 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1462 Thomas Lofton       M9 Philadelphia, PA                  6.28m   20-07.25

Event 43  M13-14 Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1463 Andrew Lofton Jr   M14 Philadelphia, PA                  8.92m   29-03.25

Event 44  W19&U 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1412 Irene Fletemeyer   W17 Germantown, MD                 30:38.97

Event 44  W65 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1382 Kay Brinkley       W66 Lemoyne, PA         35:29.00   36:28.23

Event 44  M50 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1   858 Lubin Hermandez Pa M52 Silver Spring, MD              30:41.97

Event 44  M55 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1377 Peter Blank        M57 Annandale, VA       31:58.00   32:55.38

Event 44  M60 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1486 John Morrison      M63 Essex, MD                      34:08.63
  2  1361 Thomas Augustine   M62 Woodbridge, VA                 35:26.55

Event 44  M65 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1392 James Carmines     M69 Etters, PA          33:00.00   31:59.49

Event 44  M70 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1400 Sheldon Contract   M73 North Bethesda, MD             35:48.64
  2  1401 Terry Copeland     M74 Frederick, MD       42:00.00   41:08.62

Event 44  M75 5000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
=========================================================================
  1  1087 Roger Webb         M75 Unattached                     40:38.68

Event 49  W75 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1     9 Sharon Good        W79 Silver Spring, MD                 3.73m   12-03.00

Event 49  M40 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1455 Kunle Lawson       M40 Columbus, OH                      9.08m   29-09.50
  2     8 James Barr         M44 Arlington, VA                     7.57m   24-10.00

Event 49  M60 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1442 Michael Kalnas     M61 Gibbstown, NJ                     5.00m   16-05.00

Event 49  M65 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1487 Ken Moss           M65 Leesburg, VA                      9.40m   30-10.25
  2  1469 David Marovich     M69 Chalfont, PA                      6.29m   20-07.75
  3  1496 James W. Pearce    M67 Columbia, MD                      5.08m   16-08.00

Event 49  M70 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1    29 Lee McCabe         M73 Ellicott City, MD                 3.75m   12-03.75

Event 49  M80 Super Weight
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   833 Darrell Dempster   M83 Annapolis, MD                     6.10m   20-00.25
  2  1372 William Bergen Jr. M84 Dade City, FL                     4.88m   16-00.25

Event 50  W7-8 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1   865 Jordan Coleman      W8 Washington, DC                   11.25m      36-11

Event 50  W11-12 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1    13 Anne Louise Seekfo W11 Leesburg, VA                     16.46m      54-00

Event 50  M7-8 Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals
===================================================================================
  1  1495 Johnnie Peace III   M7 Silver Spring, MD                 6.21m      20-04



Event 47  14&U 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Bohemia  'B'                                                 1:10.82
  2 Bohemia  'A'                                                 1:14.69
  3 Unattached                                                   1:27:37

Event 48  Adults 4x100 Meter Relay
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 Unattached                                                     45.18
  2 Unattached                                                     47.69
  3 Pony Express 'A'                                               49.51
  4 Pony Express 'B'                                               53.76