2012 PVTC All-Comers Meet #1                   
                                 May 13, 2012
                       Falls Church HS, Falls Church VA                 
                                    Results                             

Mixed 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1  1947 Jonathan Harper    M20 Greenbelt, MD                     10.94   NWI  1
  2  1946 Andrew Hairston    M19 Greenbelt, MD                     11.28   NWI  1
  3   134 Maurice Pinckney   M31 Hagerstown, MD                    11.65   NWI  1
  4  1941 Adam Alderton      M37 Alexandria, VA                    11.69   NWI  1
  5   451 Lynn Mallory       M47 Richmond, VA                      12.57   NWI  2
  6  1913 Spencer Jenkins    M12 Leesburg, VA                      12.87   NWI 14
  7     8 James Barr         M44 Arlington, VA                     13.03   NWI  2
  8  1939 Kayla Sharpe       W16 Vienna, VA                        13.06   NWI  2
  9   851 J. Scott Mosher    M14 Vienna, VA                        13.21   NWI 15
 10  1940 Kenny Sharpe       M12 Vienna, VA                        13.34   NWI  2
 11  1944 Kayla Hugg         W11 Ashburn, VA                       13.51   NWI  8
 12   468 Jack Weston        M13 Centerville, VA                   13.60   NWI 14
 13  1936 Alby Williams      M72 Bethesda, MD                      13.66   NWI  2
 13   462 Mary Fowler        W54 Germantown, MD                    13.66   NWI  3
 15   450 Arnie Figueroa     M57 Fairfax, VA                       13.73   NWI  2
 16  1091 Maya Whitfield     W10 Sterling, VA                      13.95   NWI  8
 17   467 Keyshawn Copeland  M10 Woodbridge, VA                    13.96   NWI 11
 17  1912 Sydney Jenkins     W11 Leesburg, VA                      13.96   NWI  9
 19   464 Andrews Merkel     M34 Woodbridge, VA                    14.04   NWI  2
 20  1875 Marvin Chalmers    M11 Gainesville, VA                   14.12   NWI 11
 21   443 Christin Hackney   W13 Silver Spring, MD                 14.17   NWI 13
 22  1942 Austin Vetsch      M13 Centerville Yout                  14.18   NWI 15
 23   466 Jebreel Adonis     M12 Silver Spring, MD                 14.27   NWI 14
 24  1933 Terri Rath         W48 Ashburn, VA                       14.32   NWI  3
 25   488 Michaela Worrell   W12 Fairfax, VA                       14.37   NWI  8
 26   470 Dakota Kindred     W12 Ft. Belvoir, VA                   14.55   NWI  9
 27  1932 Erika Davis        W41 Alexandria, VA                    14.59   NWI  3
 28  1906 Jordon Greene      M12 Lansdowne, VA                     14.80   NWI 15
 29   167 Jordan Wright      M10 Centreville, VA                   15.24   NWI 12
 30   454 Malakai Pinckney    M9 Hagerstown, MD                    15.67   NWI  7
 31  1592 Chris Martin       M12 Centreville, VA                   15.72   NWI 11
 32   481 Seth Schumacher     M9 Leesburg, VA                      15.78   NWI  7
 33   161 Candace Schourek   W11 Centreville, VA                   15.85   NWI  9
 34   492 Erin Warren        W12 Centreville, VA                   15.86   NWI 13
 35   854 Makayla Jones-Sugg  W9 Vienna, VA                        15.89   NWI  6
 36   839 Matthew Fuller     M14 Vienna, VA                        15.90   NWI 14
 36   478 Kierra Coleman     W12 Lorton, VA                        15.90   NWI  8
 38   491 Ashley Martin      W10 Centreville, VA                   15.98   NWI  8
 39   844 Madeline Tchong    W12 Fairfax, VA                       16.17   NWI  9
 40   485 Daniel Larios      M16 Lorton, VA                        16.19   NWI  2
 41   857 Sidney Miralao     W12 Vienna, VA                        16.22   NWI  9
 42   482 Alex Szlucha       M12 Clifton, VA                       16.24   NWI 11
 43   434 Kirsten Tildon     W13 Silver Spring, MD                 16.29   NWI 13
 44   840 Jonathon Fuller    M12 Vienna, VA                        16.37   NWI 12
 45   849 Alex Richlin        M9 Oakton, VA                        16.42   NWI  7
 46   832 Abby Ramey         W10 Vienna, VA                        16.45   NWI 10
 47   494 Emily Warren       W12 Centreville, VA                   16.46   NWI 13
 48   842 Luke Mayo          M12 Oakton, VA                        16.51   NWI 11
 49   821 Jack Odell         M10 Oakton, VA                        16.68   NWI  7
 50   855 Madeleine Min      W12 Vienna, VA                        16.72   NWI  8
 51  1582 Wesley Wright       M8 Centreville, VA                   17.28   NWI  5
 52   480 Eric Schumacher    M11 Leesburg, VA                      17.39   NWI 11
 53   442 Melanie Keller     W10 Silver Spring, MD                 17.45   NWI  6
 54   137 Nicole Collins      W9 Vienna, VA                        17.47   NWI  6
 55  1911 Kaitlyn Jenkins     W7 Lansdowne, VA                     17.69   NWI  4
 56   845 Olivia Freeman      W8 Vienna, VA                        18.09   NWI  5
 57   856 Andrew Denman-Grim  M8 Vienna, VA                        18.14   NWI  5
 58   416 Kamari Bullock      W7 Ft. Belvoir                       18.29   NWI  4
 59   487 Nia Baskins         W8 Lorton, VA                        18.43   NWI  5
 60   841 Sara Fuller        W12 Vienna, VA                        18.61   NWI 10
 61   847 Cassidy McKee      W11 Vienna, VA                        18.78   NWI 10
 62   820 Bryce Nystrom      M11 Vienna, VA                        18.85   NWI 12
 63   385 Taylor Cummings     W6 Ft. Belvoir                       19.44   NWI  4
 63   419 Jemere Mullen       M6 Ft. Belvoir                       19.44   NWI  4
 65   710 Jack Brown          M8 Vienna, VA                        19.97   NWI  5
 66   393 Tatiana Berumen     W7 Ft. Belvoir                       20.51   NWI  4
 67   316 Emily Pacheco       W7 Ft. Belvoir                       21.55   NWI  4
 68   130 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                 23.37   NWI  3

Mixed 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1   447 Anthony Swindell   M19 Lorton, VA                        23.08   NWI  1
  2   400 Kenneth Washington M31 Mount Rainer, MD                  23.85   NWI 15
  3  1952 Andrew Walker      M31 Gainesville, VA                   24.33   NWI  1
  4   134 Maurice Pinckney   M31 Hagerstown, MD                    24.54   NWI  1
  5   386 CJ Heyward         M15 Ft. Belvoir                       24.71   NWI 12
  6   440 Joshua Thorne      M15 Lorton, VA                        24.84   NWI 13
  7  1913 Spencer Jenkins    M12 Leesburg, VA                      26.27   NWI 10
  8   485 Daniel Larios      M16 Lorton, VA                        26.42   NWI 14
  9   390 Aristole Patrick   M15 Ft. Belvoir                       27.34   NWI 12
 10   329 Aja Russell        W16 Fort Washington, MD               27.87   NWI 14
 11   467 Keyshawn Copeland  M10 Woodbridge, VA                    27.92   NWI  6
 12   437 Jamel Tolson       M13 Silver Spring, MD                 28.29   NWI 13
 13   464 Andrews Merkel     M34 Woodbridge, VA                    28.55   NWI  1
 14   389 Osirus Patrick     M14 Ft. Belvoir                       28.57   NWI 12
 15  1912 Sydney Jenkins     W11 Leesburg, VA                      28.61   NWI  9
 16   438 Luke Reid          M13 Lorton, VA                        28.90   NWI 10
 17   428 Bewai Desheilds    W14 Ft. Belvoir                       29.01   NWI 12
 18   459 Darrion Vinson     M13 Silver Spring, MD                 29.04   NWI 10
 19  1091 Maya Whitfield     W10 Sterling, VA                      29.08   NWI  9
 20   446 Brian McMullen     M13 Alexandria, VA                    29.11   NWI 10
 21  1875 Marvin Chalmers    M11 Gainesville, VA                   29.21   NWI  6
 22  1942 Austin Vetsch      M13 Centerville Yout                  29.80   NWI 13
 23   443 Christin Hackney   W13 Silver Spring, MD                 30.19   NWI 11
 24   167 Jordan Wright      M10 Centreville, VA                   30.35   NWI  6
 25  1932 Erika Davis        W41 Alexandria, VA                    30.51   NWI 14
 26   488 Michaela Worrell   W12 Fairfax, VA                       30.60   NWI  8
 27  1906 Jordon Greene      M12 Lansdowne, VA                     30.91   NWI 10
 28   484 Jada Gaskins       W12 Ft. Belvoir, VA                   31.14   NWI 11
 29   420 Jarina Miller      W13 Ft. Belvoir                       31.40   NWI 11
 30   454 Malakai Pinckney    M9 Hagerstown, MD                    32.25   NWI  5
 31   372 David Scott         M9 Ft. Belvoir                       32.27   NWI  4
 32   839 Matthew Fuller     M14 Vienna, VA                        32.31   NWI 13
 33  1592 Chris Martin       M12 Centreville, VA                   32.43   NWI  9
 34   486 Zoe Rogers         W11 Lorton, VA                        32.72   NWI  7
 35   481 Seth Schumacher     M9 Leesburg, VA                      32.75   NWI  5
 36   413 Kiara Bullock      W11 Ft. Belvoir                       32.87   NWI  7
 37   844 Madeline Tchong    W12 Fairfax, VA                       32.94   NWI  8
 38   391 John Medina        M12 Ft. Belvoir                       33.00   NWI  6
 39   840 Jonathon Fuller    M12 Vienna, VA                        33.32   NWI  9
 40   423 Lauren Epperson    W12 Ft. Belvoir                       33.75   NWI  9
 41   857 Sidney Miralao     W12 Vienna, VA                        33.84   NWI  8
 42   492 Erin Warren        W12 Centreville, VA                   34.03   NWI 11
 43   849 Alex Richlin        M9 Oakton, VA                        34.11   NWI  5
 44   491 Ashley Martin      W10 Centreville, VA                   34.16   NWI  9
 45   383 Austin Bergeson     M9 Ft. Belvoir                       34.56   NWI  5
 46   478 Kierra Coleman     W12 Lorton, VA                        34.64   NWI 11
 47   489 Nia James           W9 Centerville Yout                  34.69   NWI  4
 48  1582 Wesley Wright       M8 Centreville, VA                   34.71   NWI  5
 49   427 Gulia Mesa         W11 Ft. Belvoir                       34.77   NWI  7
 50   411 Skylear Montgomery W10 Ft. Belvoir                       34.81   NWI  4
 51  1950 Matthew Drumgold    M7 Ft. Belvoir, VA                   35.02   NWI  3
 52   832 Abby Ramey         W10 Vienna, VA                        35.16   NWI  8
 53   441 Madison Cowlin     W10 Silver Spring, MD                 35.30   NWI  7
 54   821 Jack Odell         M10 Oakton, VA                        35.65   NWI  5
 55   494 Emily Warren       W12 Centreville, VA                   36.12   NWI 11
 56   480 Eric Schumacher    M11 Leesburg, VA                      37.20   NWI  6
 57   392 Ryan Medina        M11 Ft. Belvoir                       37.24   NWI  4
 58   856 Andrew Denman-Grim  M8 Vienna, VA                        37.42   NWI  3
 59   442 Melanie Keller     W10 Silver Spring, MD                 37.45   NWI  7
 60   387 Zackary Heyward     M8 Ft. Belvoir                       37.56   NWI  4
 61   410 Soyene Montgomery  W10 Ft. Belvoir                       37.60   NWI  4
 62   487 Nia Baskins         W8 Lorton, VA                        38.24   NWI  3
 63   416 Kamari Bullock      W7 Ft. Belvoir                       38.87   NWI  2
 64  1911 Kaitlyn Jenkins     W7 Lansdowne, VA                     39.61   NWI  3
 65   412 Amotae Washington  M10 Ft. Belvoir                       39.74   NWI  6
 66   424 Kayla Sippel       W17 Ft. Belvoir                       40.15   NWI 14
 67   841 Sara Fuller        W12 Vienna, VA                        40.82   NWI  8
 68   384 Andre Bergeson      M7 Ft. Belvoir                       41.68   NWI  3
 69   847 Cassidy McKee      W11 Vienna, VA                        42.62   NWI  8
 70   419 Jemere Mullen       M6 Ft. Belvoir                       43.42   NWI  2
 71     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                     45.66   NWI  1
 72   385 Taylor Cummings     W6 Ft. Belvoir                       46.60   NWI  2
 73   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                       47.42   NWI  3
 74   316 Emily Pacheco       W7 Ft. Belvoir                       49.56   NWI  2
 75   394 Olivia Vargo        W6 Ft. Belvoir                       50.04   NWI  2
 76   903 Kilian Dziepak      W6 Vienna, VA                        57.97   NWI  2

Mixed 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   447 Anthony Swindell   M19 Lorton, VA                        50.46   1
  2  1941 Adam Alderton      M37 Alexandria, VA                    52.25   1
  3   440 Joshua Thorne      M15 Lorton, VA                        56.46  11
  4  1952 Andrew Walker      M31 Gainesville, VA                   56.51   1
  5  1945 Travis Hugg        M13 Ashburn, VA                       57.49   2
  6   485 Daniel Larios      M16 Lorton, VA                        57.65  11
  7   386 CJ Heyward         M15 Ft. Belvoir                       59.15   1
  8   390 Aristole Patrick   M15 Ft. Belvoir                     1:00.82  11
  9  1940 Kenny Sharpe       M12 Vienna, VA                      1:01.12   7
 10  1913 Spencer Jenkins    M12 Leesburg, VA                    1:01.39   2
 11  1944 Kayla Hugg         W11 Ashburn, VA                     1:02.72   8
 12   329 Aja Russell        W16 Fort Washington, MD             1:03.47   1
 13   437 Jamel Tolson       M13 Silver Spring, MD               1:03.72  10
 14   389 Osirus Patrick     M14 Ft. Belvoir                     1:04.55  11
 15   459 Darrion Vinson     M13 Silver Spring, MD               1:04.99  10
 16   851 J. Scott Mosher    M14 Vienna, VA                      1:05.85  11
 17   468 Jack Weston        M13 Centerville, VA                 1:06.63  10
 18  1936 Alby Williams      M72 Bethesda, MD                    1:07.13   2
 19   464 Andrews Merkel     M34 Woodbridge, VA                  1:07.52   2
 20   446 Brian McMullen     M13 Alexandria, VA                  1:09.25  10
 21   490 Alexa McAnally     W13 Centreville, VA                 1:09.39  12
 22  1912 Sydney Jenkins     W11 Leesburg, VA                    1:09.45   8
 23   167 Jordan Wright      M10 Centreville, VA                 1:09.71   7
 24   470 Dakota Kindred     W12 Ft. Belvoir, VA                 1:10.64   9
 25   438 Luke Reid          M13 Lorton, VA                      1:11.49  11
 26   391 John Medina        M12 Ft. Belvoir                     1:11.90   7
 27   321 Khcina Boyce       W13 Ft. Belvoir                     1:11.93  12
 28  1906 Jordon Greene      M12 Lansdowne, VA                   1:11.96   2
 29   488 Michaela Worrell   W12 Fairfax, VA                     1:12.49   9
 30  1592 Chris Martin       M12 Centreville, VA                 1:13.78   7
 31  1875 Marvin Chalmers    M11 Gainesville, VA                 1:13.97  10
 32   842 Luke Mayo          M12 Oakton, VA                      1:14.94   7
 33   840 Jonathon Fuller    M12 Vienna, VA                      1:15.23   7
 34   492 Erin Warren        W12 Centreville, VA                 1:15.68  12
 34   420 Jarina Miller      W13 Ft. Belvoir                     1:15.68  12
 36   372 David Scott         M9 Ft. Belvoir                     1:16.03   6
 37   491 Ashley Martin      W10 Centreville, VA                 1:16.53   8
 38   443 Christin Hackney   W13 Silver Spring, MD               1:16.57  12
 39   481 Seth Schumacher     M9 Leesburg, VA                    1:17.18   6
 40   484 Jada Gaskins       W12 Ft. Belvoir, VA                 1:17.22   9
 41   494 Emily Warren       W12 Centreville, VA                 1:18.35  12
 42   855 Madeleine Min      W12 Vienna, VA                      1:18.95   8
 43  1582 Wesley Wright       M8 Centreville, VA                 1:19.91   5
 44   486 Zoe Rogers         W11 Lorton, VA                      1:20.05   9
 45   383 Austin Bergeson     M9 Ft. Belvoir                     1:20.26   6
 46   441 Madison Cowlin     W10 Silver Spring, MD               1:20.48   8
 47  1950 Matthew Drumgold    M7 Ft. Belvoir, VA                 1:21.38   5
 48   423 Lauren Epperson    W12 Ft. Belvoir                     1:21.39  12
 49   478 Kierra Coleman     W12 Lorton, VA                      1:21.77   9
 50   413 Kiara Bullock      W11 Ft. Belvoir                     1:22.49   9
 51   489 Nia James           W9 Centerville Yout                1:22.54   6
 52  1911 Kaitlyn Jenkins     W7 Lansdowne, VA                   1:23.28   4
 53   845 Olivia Freeman      W8 Vienna, VA                      1:23.79   4
 54   427 Gulia Mesa         W11 Ft. Belvoir                     1:24.27   8
 55   387 Zackary Heyward     M8 Ft. Belvoir                     1:25.44   5
 56   392 Ryan Medina        M11 Ft. Belvoir                     1:26.35   6
 57   856 Andrew Denman-Grim  M8 Vienna, VA                      1:26.90   5
 58   412 Amotae Washington  M10 Ft. Belvoir                     1:28.26   5
 59   384 Andre Bergeson      M7 Ft. Belvoir                     1:28.90   5
 60   487 Nia Baskins         W8 Lorton, VA                      1:31.18   4
 61     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                   1:34.74  12
 62   430 Isaaic Pachelo     M10 Ft. Belvoir                     1:34.94   6
 63   419 Jemere Mullen       M6 Ft. Belvoir                     1:39.54   3
 64   416 Kamari Bullock      W7 Ft. Belvoir                     1:42.57   4
 65   385 Taylor Cummings     W6 Ft. Belvoir                     1:47.69   4
 66   393 Tatiana Berumen     W7 Ft. Belvoir                     1:49.55   3
 67   316 Emily Pacheco       W7 Ft. Belvoir                     1:52.18   4
 68   394 Olivia Vargo        W6 Ft. Belvoir                     1:56.02   3
 69   426 Sean Owens          M5 Ft. Belvoir                     1:56.85   3
 70   903 Kilian Dziepak      W6 Vienna, VA                      1:59.31   3
 --   421 Kerry Bullock      M14 Ft. Belvoir                         DNF  10

Mixed 800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1956 Edi Turco          M39 Arlington, VA                   2:18.98
  2  1958 Miles Aitken       M28 Washington, DC                  2:22.90
  3   437 Jamel Tolson       M13 Silver Spring, MD               2:38.06
  4   389 Osirus Patrick     M14 Ft. Belvoir                     2:39.41
  5   390 Aristole Patrick   M15 Ft. Belvoir                     2:46.38
  6   372 David Scott         M9 Ft. Belvoir                     2:57.81
  7   391 John Medina        M12 Ft. Belvoir                     3:00.21
  8   386 CJ Heyward         M15 Ft. Belvoir                     3:01.90
  9   479 Adam Jefferson      M8 Centerville, VA                 3:02.68
 10   411 Skylear Montgomery W10 Ft. Belvoir                     3:05.25
 11  1950 Matthew Drumgold    M7 Ft. Belvoir, VA                 3:08.26
 12     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                   3:09.96
 13   441 Madison Cowlin     W10 Silver Spring, MD               3:11.10
 14   417 Nat Castro         M12 Ft. Belvoir                     3:20.27
 15   420 Jarina Miller      W13 Ft. Belvoir                     3:21.91
 16   392 Ryan Medina        M11 Ft. Belvoir                     3:25.57
 17   413 Kiara Bullock      W11 Ft. Belvoir                     3:32.45
 18   388 Ryan Abdulkalik    M10 Ft. Belvoir                     3:34.35
 19   423 Lauren Epperson    W12 Ft. Belvoir                     3:35.32
 20   430 Isaaic Pachelo     M10 Ft. Belvoir                     3:46.95
 21   387 Zackary Heyward     M8 Ft. Belvoir                     3:51.71
 22   412 Amotae Washington  M10 Ft. Belvoir                     3:55.17
 23   426 Sean Owens          M5 Ft. Belvoir                     4:15.70
 24   393 Tatiana Berumen     W7 Ft. Belvoir                     4:19.01

Mixed 1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   867 David Goldberg     M27 Elkridge, MD                    5:00.33
  2   870 Sean McLaughlin    M26 VA, VA                          5:02.37
  3  1938 Patrick Walker     M32 Washington, DC                  5:15.03
  4   465 Spider Rossitan    M60 Washington, DC                  5:30.83
  5  1914 Chris McKee        M43 Vienna, VA                      5:34.08
  6   389 Osirus Patrick     M14 Ft. Belvoir                     5:43.08
  7   852 Abigail Shoemaker  W12 Vienna, VA                      5:48.30
  8   318 Hansel Aguilar     M24 Centreville, VA                 5:58.07
  9   843 Connor Spehlmann   M13 Vienna, VA                      6:01.23
 10  1943 Dave Nystrom       M47 Vienna, VA                      6:06.69
 11  1850 Antonio Rico-Sulay M36 Arlington, VA                   6:10.39
 12   846 Gillian Livingston W11 Vienna, VA                      6:19.51
 13   853 Rachel Shoemaker   W11 Vienna, VA                      6:34.56
 14   448 Rohit Eyyunni      M12 McLean, VA                      6:38.63
 15   999 Unknown Runner     M101 Unknown, VA                     6:38.85
 16   428 Bewai Desheilds    W14 Ft. Belvoir                     6:42.69
 17   479 Adam Jefferson      M8 Centerville, VA                 6:43.48
 18   490 Alexa McAnally     W13 Centreville, VA                 6:45.89
 19   411 Skylear Montgomery W10 Ft. Belvoir                     6:47.57
 20   410 Soyene Montgomery  W10 Ft. Belvoir                     6:48.20
 21  1949 Erin Robinson      W14 Laurel, MD                      6:50.42
 22   161 Candace Schourek   W11 Centreville, VA                 7:07.96
 23   452 David Daley        M60 Centerville, VA                 7:25.28
 23   417 Nat Castro         M12 Ft. Belvoir                     7:25.28
 25   898 Leo Brennan         M7 Centerville, VA                 7:40.85
 26   453 Peter Blank        M57 Annandale, VA                   7:44.12
 27   388 Ryan Abdulkalik    M10 Ft. Belvoir                     7:57.25
 28  1853 Elizabeth Row      W57 Arlington, VA                   8:06.91
 29   430 Isaaic Pachelo     M10 Ft. Belvoir                     8:15.46
 30   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                     8:45.22

Mixed 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1956 Edi Turco          M39 Arlington, VA                   9:57.52
  2  1958 Miles Aitken       M28 Washington, DC                 10:23.17
  3  1914 Chris McKee        M43 Vienna, VA                     11:16.19
  4   435 Matthew Rhodes     M16 Annandale, VA                  11:18.02
  5  1955 Jason Marules      M15 Falls Church, VA               11:22.06
  6   843 Connor Spehlmann   M13 Vienna, VA                     11:56.81
  7   402 Ethan Epstein      M13 Vienna, VA                     11:58.89
  8   318 Hansel Aguilar     M24 Centreville, VA                12:15.26
  9   241 Nicholas Rodgers   M16 Vienna, VA                     12:23.01
 10   403 Matt Quandt        M16 Annandale, VA                  12:40.05
 11   846 Gillian Livingston W11 Vienna, VA                     12:41.45
 12  1957 Simonetta Nussio   W38 Arlington, VA                  13:11.30
 13     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                  14:40.74

Mixed 80 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1922 Koura Gibson       W47 Washington, DC                    16.31   NWI

Mixed 100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1  1954 Shaunta James      W30 Centreville, VA                   21.26   NWI
  2   482 Alex Szlucha       M12 Clifton, VA                       24.14   NWI

Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   241 Nicholas Rodgers   M16 Vienna, VA                        22.82   NWI
  2   403 Matt Quandt        M16 Annandale, VA                     23.41   NWI

Mixed 200 Long Hurdles 200M
=====================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1   437 Jamel Tolson       M13 Silver Spring, MD                 31.67   NWI
  2   459 Darrion Vinson     M13 Silver Spring, MD                 34.27   NWI

Mixed 400 Long Hurdles 400M
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   241 Nicholas Rodgers   M16 Vienna, VA                      1:11.00

Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ashburn Elite  'B'                                             56.39
  2 Ashburn Elite  'A'                                             57.09
  3 Potomac Valley Track Club  'A'                               1:03.31
  4 Vienna Youth  'A'                                            1:05.13

Mixed 4x400 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Unattached  'A'                                              4:39.06

Mixed High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1  1953 Freddy Mejia       M50 Ashburn, VA                       1.85m    6-00.75
  2     8 James Barr         M44 Arlington, VA                     1.65m    5-05.00
  3  1873 Decker Barborek    M12 FPYC                              1.37m    4-06.00
  4   472 Curtis Morgan      M69 Falls Church, VA                  1.37m    4-06.00
  5   467 Keyshawn Copeland  M10 Woodbridge, VA                    1.17m    3-10.00
  5   462 Mary Fowler        W54 Germantown, MD                    1.17m    3-10.00

Mixed Pole Vault
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1  1937 Daniel Kwon        M31 Arlington, VA                     3.81m   12-06.00
  2   131 Charlotte Heffelmi W15 Vienna`, VA                       2.04m    6-08.25

Mixed Long Jump Adult
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1   463 Darnell Roy        M18 Alexandria, VA                    6.78m   NWI  22-03.00
  2   428 Bewai Desheilds    W14 Ft. Belvoir                       3.74m   NWI  12-03.25
  3   472 Curtis Morgan      M69 Falls Church, VA                  3.68m   NWI  12-01.00

Mixed Long Jump youth
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1  1875 Marvin Chalmers    M11 Gainesville, VA                   3.98m   NWI  13-00.75
  2   391 John Medina        M12 Ft. Belvoir                       3.52m   NWI  11-06.75
  3   372 David Scott         M9 Ft. Belvoir                       3.25m   NWI  10-08.00
  4   844 Madeline Tchong    W12 Fairfax, VA                       3.09m   NWI  10-01.75
  5   383 Austin Bergeson     M9 Ft. Belvoir                       2.87m   NWI   9-05.00
  6   417 Nat Castro         M12 Ft. Belvoir                       2.85m   NWI   9-04.25
  7   839 Matthew Fuller     M14 Vienna, VA                        2.68m   NWI   8-09.50
  8   832 Abby Ramey         W10 Vienna, VA                        2.53m   NWI   8-03.75
  9   430 Isaaic Pachelo     M10 Ft. Belvoir                       2.49m   NWI   8-02.00
 10   898 Leo Brennan         M7 Centerville, VA                   2.45m   NWI   8-00.50
 11   392 Ryan Medina        M11 Ft. Belvoir                       2.43m   NWI   7-11.75
 12   856 Andrew Denman-Grim  M8 Vienna, VA                        2.14m   NWI   7-00.25
 13  1950 Matthew Drumgold    M7 Ft. Belvoir, VA                   2.04m   NWI   6-08.50
 14   842 Luke Mayo          M12 Oakton, VA                        2.01m   NWI   6-07.25
 15   412 Amotae Washington  M10 Ft. Belvoir                       1.97m   NWI   6-05.75
 15   388 Ryan Abdulkalik    M10 Ft. Belvoir                       1.97m   NWI   6-05.75
 17   416 Kamari Bullock      W7 Ft. Belvoir                       1.88m   NWI   6-02.00
 18   384 Andre Bergeson      M7 Ft. Belvoir                       1.80m   NWI   5-11.00
 19   393 Tatiana Berumen     W7 Ft. Belvoir                       1.47m   NWI   4-10.00
 20   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                       1.33m   NWI   4-04.50
 21   385 Taylor Cummings     W6 Ft. Belvoir                       1.21m   NWI   3-11.75
 22   426 Sean Owens          M5 Ft. Belvoir                       1.14m   NWI   3-09.00
 23   477 Zoe Brennan         W6 Centerville, VA                   0.99m   NWI   3-03.00
 24   316 Emily Pacheco       W7 Ft. Belvoir                       0.61m   NWI   2-00.00
 --   419 Jemere Mullen       M6 Ft. Belvoir                        FOUL

Mixed Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1  1939 Kayla Sharpe       W16 Vienna, VA                        9.35m   NWI  30-08.25
  2   472 Curtis Morgan      M69 Falls Church, VA                  8.48m   NWI  27-10.00

Mixed Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   138 Yao Adantor        M20 Laurel, MD                       14.43m   47-04.25
  2   336 Shawn Robinson     M51 Ellicott city, MD                11.81m   38-09.00
  3     8 James Barr         M44 Arlington, VA                    11.71m   38-05.00
  4   317 Jake DiBattista    M18 Laurel, MD                       10.51m   34-05.75
  5   382 Amari Newton       W14 Ft.Belvoir, VA                    9.52m   31-03.00
  6   470 Dakota Kindred     W12 Ft. Belvoir, VA                   9.41m   30-10.50
  7     3 Jennifer Stephens  W40 Annandale, VA                     8.91m   29-02.75
  8  1954 Shaunta James      W30 Centreville, VA                   8.78m   28-09.75
  9   472 Curtis Morgan      M69 Falls Church, VA                  8.35m   27-04.75
 10   466 Jebreel Adonis     M12 Silver Spring, MD                 8.24m   27-00.50
 11   848 Ben Sparrowgrove   M13 Vienna, VA                        8.01m   26-03.50
 12   831 Matthew Farley     M12 Vienna, VA                        7.51m   24-07.75
 13   445 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                        7.49m   24-07.00
 14   455 James Pearce       M66 Columbia, MD                      7.45m   24-05.50
 15   839 Matthew Fuller     M14 Vienna, VA                        6.93m   22-09.00
 16   424 Kayla Sippel       W17 Ft. Belvoir                       6.53m   21-05.25
 17  1934 Sean Tildon        M10 Silver Spring, MD                 6.31m   20-08.50
 18   130 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                 6.22m   20-05.00
 19   434 Kirsten Tildon     W13 Silver Spring, MD                 6.12m   20-01.00
 20   491 Ashley Martin      W10 Centreville, VA                   5.55m   18-02.50
 21   849 Alex Richlin        M9 Oakton, VA                        5.27m   17-03.50
 22   820 Bryce Nystrom      M11 Vienna, VA                        4.52m   14-10.00
 23   821 Jack Odell         M10 Oakton, VA                        4.17m   13-08.25
 24   898 Leo Brennan         M7 Centerville, VA                   2.58m    8-05.75
 25   903 Kilian Dziepak      W6 Vienna, VA                        2.39m    7-10.25

Mixed Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   483 Thor Serafenas     M19 Olney, MD                        46.90m     153-10
  2   138 Yao Adantor        M20 Laurel, MD                       42.95m     140-11
  3   336 Shawn Robinson     M51 Ellicott city, MD                37.08m     121-08
  4     8 James Barr         M44 Arlington, VA                    36.37m     119-04
  5   455 James Pearce       M66 Columbia, MD                     31.45m     103-02
  6   474 Beth Tomanek       W47 Woodbridge, VA                   26.79m      87-11
  7   445 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                       22.06m      72-04
  8   434 Kirsten Tildon     W13 Silver Spring, MD                20.63m      67-08
  9   382 Amari Newton       W14 Ft.Belvoir, VA                   19.98m      65-07
 10   466 Jebreel Adonis     M12 Silver Spring, MD                18.93m      62-01
 11   831 Matthew Farley     M12 Vienna, VA                       16.85m      55-03
 12  1934 Sean Tildon        M10 Silver Spring, MD                16.01m      52-06
 12   424 Kayla Sippel       W17 Ft. Belvoir                      16.01m      52-06
 14   130 Marilyn Fogel      W59 Silver Spring, MD                14.45m      47-05
 15   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                      14.41m      47-03
 16   841 Sara Fuller        W12 Vienna, VA                        9.89m      32-05

Mixed Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1   483 Thor Serafenas     M19 Olney, MD                        56.26m     184-07
  2   138 Yao Adantor        M20 Laurel, MD                       46.46m     152-05
  3     8 James Barr         M44 Arlington, VA                    34.28m     112-06
  4   455 James Pearce       M66 Columbia, MD                     31.22m     102-05
  5     3 Jennifer Stephens  W40 Annandale, VA                    30.99m     101-08
  6   317 Jake DiBattista    M18 Laurel, MD                       16.56m      54-04

Mixed Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1     8 James Barr         M44 Arlington, VA                    44.69m     146-07
  2  1919 Monte Makouo       M55 Falls Church, VA                 43.50m     142-08
  3   317 Jake DiBattista    M18 Laurel, MD                       37.22m     122-01
  4   464 Andrews Merkel     M34 Woodbridge, VA                   19.17m      62-11
  5   849 Alex Richlin        M9 Oakton, VA                       18.00m      59-01
  6   382 Amari Newton       W14 Ft.Belvoir, VA                   17.77m      58-04
  7   417 Nat Castro         M12 Ft. Belvoir                      15.86m      52-00
  8   424 Kayla Sippel       W17 Ft. Belvoir                      12.49m      41-00
  9   898 Leo Brennan         M7 Centerville, VA                   3.96m      13-00
 10   477 Zoe Brennan         W6 Centerville, VA                   2.89m       9-06

Mixed Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1     8 James Barr         M44 Arlington, VA                    12.25m   40-02.25
  2     3 Jennifer Stephens  W40 Annandale, VA                    11.81m   38-09.00
  3   455 James Pearce       M66 Columbia, MD                     11.63m   38-02.00

Mixed Super Weight
==========================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1     8 James Barr         M44 Arlington, VA                     7.96m   26-01.50

Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   469 John Morrison      M63 Essex, MD                      10:06.99
  2   452 David Daley        M60 Centerville, VA                10:59.89
  3  1091 Maya Whitfield     W10 Sterling, VA                   12:20.35
  4     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                  12:20.58
  5   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                    14:23.43
  6   445 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                     14:23.72

Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   469 John Morrison      M63 Essex, MD                      10:06.99
  2   452 David Daley        M60 Centerville, VA                10:59.89
  3  1091 Maya Whitfield     W10 Sterling, VA                   12:20.35
  4   425 Loriah Castro       W8 Ft. Belvoir                    14:23.43
  5   445 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                     14:23.72
 --     6 Jay Jacob Wind     M62 Arlington, VA                        DQ

Mixed 800 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   426 Sean Owens          M5 Ft. Belvoir                     8:13.90

Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   453 Peter Blank        M57 Annandale, VA                  18:24.89
  2   874 Donna Green        W59 Woodridge, IL                  18:34.59
  3   469 John Morrison      M63 Essex, MD                      19:37.55
  4   445 Victor Litwinski   M68 McLean, VA                     20:25.97
  5   475 Lois Dicker        W72 Silver Spring, MD              20:31.26
  6   452 David Daley        M60 Centerville, VA                21:06.85
  7   462 Mary Fowler        W54 Germantown, MD                 21:21.36
  8   473 Margaret Fisher    W58 Cabin John, MD                 21:21.74
  9   461 Michael Schwed     M70 Silver Spring, MD              22:45.49