Prince George's Sportsfest, Wayne K. Curry Sports and Learning Complex
Landover MD
Sunday, December 18, 2011

  • Future meets:
  • Sunday, January 8, 2012, Thomas Jefferson Community Center, Arlington VA
  • Sunday, January 8, 2012, Prince George's Sportsplex, Landover MD
  • Sunday, January 22, 2012, Thomas Jefferson Community Center, Arlington VA
  • Sunday, January 22, 2012, Prince George's Sportsplex, Landover MD
  • Saturday, February 4, 2012, Prince George's Sportsplex, Landover MD
  • Sunday, February 5, 2012, Thomas Jefferson Community Center, Arlington VA
  • Results compiled by J.J.Wind. Send additions or corrections.
      ##   Name                              G Age City State                Time
      --  ------------------------           - --- -----------------        -------
          One Mile
      1   Alisa Harvey                       F 46  Manassas VA               5:10.91
      2   Julie Hayden                       F 51  Ashburn VA                6:08.12
      1   Spider Rossiter                    M 60  Washington DC             5:29.98
      2   Joe Aukward                        M 51  Bethesda MD               6:40.49
      3   G. Jerome Smith                    M 66  Oxon Hill MD              6:47.28
      4   Jay Jacob Wind                     M 61  Arlington VA              6:54.56
      5   Bob Weiner                         M 64  Accokeek MD               7:38.14
    
          60 Meter Dash
      1   Allison Joan Hall-Pridgen          F 45  Baltimore MD              0:08.80
      2   Terri Rath                         F 48  Ashburn VA                0:08.81
      3   Erika Davis                        F 40                            0:08.94
      4   Juanita Matthews                   F 47                            0:09.11
      5   Donna Y. Gunter                    F 47                            0:09.47
      1   Don Davis                          M 45  Clarksville MD            0:07.33
      2   Jeff Gold                          M 49  Odenton MD                0:07.47
      3   Derrick McKinley                   M                               0:07.55
      4   Tony S. Fulton Sr.                 M 53  Yeadon PA                 0:07.56
      5   Lionel Jackson                     M 46  Washington DC             0:07.57
      6   Jeremy Roberts                     M 49  Beltsville MD             0:07.67
      7   Don McGee                          M 51                            0:07.72
      8   Unknown Runner                     M                               0:07.94
      9   Leon V. Winder                     M 47                            0:08.05
      10  Wesley Hazelworth                  M 51  Bristow VA                0:08.20
      11  Robert D. Koontz                   M 67  Washington DC             0:08.43
      12  Lorenzo Thomas                     M 47  Fort Washington MD        0:08.58
      13  Unknown Runner                     M 55                            0:08.73
      14  Wilton Gordon                      M 82  Glenarden MD              0:10.73
    
          1500 Meter Racewalk
      1   Peter Blank                        M 57  Annandale VA              8:45.83
      2   Jim Wass                           M 59  Riverdale MD              9:13.31
      3   Thomas Augustine                   M 61  Woodbridge VA            10:05.45
    
          400 Meter Dash
      1   Byron Friend                       M 53  Laurel DE                 1:04.39
      2   Steven A. Coles                    M 54  Springdale MD             1:11.79
      3   Larry Colbert                      M 74  Bowie MD                  1:12.56
      4   KC Ford                            F 48  Glenarden MD              1:26.49
    
          800 Meter Run
      1   Jay Jacob Wind                     M 61  Arlington VA              3:20.10
    
          200 Meter Dash
      1   Allison Joan Hall-Pridgen          F 45  Baltimore MD              0:32.33
      2   Maria Mastroianni                  F 42  Adelphi MD                0:33.37
      3   Donna Y. Gunter                    F 47                            0:33.91
      1   Lionel Jackson                     M 46  Washington DC             0:26.66
      2   Frank Williams                     M 28                            0:26.83
      3   Byron Friend                       M 53  Laurel DE                 0:26.95
      4   Don McGee                          M 51                            0:27.31
      5   Benjamin N. Harrison               M 50  Washington DC             0:28.35
      6   Wesley Hazelworth                  M 51  Bristow VA                0:31.36
      7   Jay Jacob Wind                     M 61  Arlington VA              0:53.94
    
          3200 Meter Run
      1   Michael Winters                    M 18  Robert Morris College     9:33.74
      2   Connor Aiden Lee                   M 16  Haymarket VA             10:05.17
      2   Marcelo Jauregui-Volpe             M 15  McLean VA                11:14.85
      3   Jay Jacob Wind                     M 61  Arlington VA             13:46.24
      4   Cameron Byrd                       M  9  Woodbridge VA            17:39.00