2011 PVTC All-Comer Meet #8 - 8/21/2011              
                       Falls Church HS, Falls Church, VA                
                                   Results                                         

Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1   985 Davon Little       M18 Washington DC            11.57   NWI  1
  2   971 Samuel Asiamah     M20 Silver Spring, MD        11.60   NWI  1
  3   979 Victor Cardwell    M46 Upper Marlboro, MD       12.17   NWI  1
  3    75 Mirian Khan        W23 Hopewell, NJ             12.17   NWI  1
  5    64 Montgomery McCarth M17 Alexandria, VA           12.45   NWI  1
  6   984 Matthew Hazelworth M15 Centreville, VA          12.54   NWI  1
  7    60 Lynn Mallory       M47 Richmond, VA             12.74   NWI  2
  8   973 Rachelle Bernadel  W19 College Park, MD         13.43   NWI  2
  9    61 Maya Mallory       W11 Richmond, VA             13.64   NWI  4
 10   970 Chimere Stevenson  W21 College Park, MD         13.80   NWI  2
 11   991 Stephen Lengel     M12 Fairfax, VA              13.84   NWI  4
 12    73 Arnie Figueroa     M56 Fairfax, VA              13.85   NWI  2
 13    65 Tony Porter        M60 Lexington Park, MD       13.91   NWI  2
 14  1143 Renee Harrison     M14 Centreville, VA          14.63   NWI  2
 15   982 Brandon Lowe       M12 Lexington Park, MD       15.14   NWI  4
 16   992 Megan Lengel       W14 Fairfax, VA              15.34   NWI  4
 17   997 Jazz Parker         M9 Lexington Park, MD       15.94   NWI  4
 18   981 James Spencer      M65 Alexandria, VA           17.38   NWI  3
 19   993 Carrington Menley   W9 Centreville, VA          17.52   NWI  3
 19   980 Shakeara Mingo     W22 College Park, MD         17.52   NWI  3
 21  1152 Tay Ray             M9 Baltimore, MD            18.36   NWI  4
 22   959 Spencer Durbin      M7 Bethesda, MD             19.30   NWI  3
 22   960 Katherine Gerber   W58 Massies Mill, VA         19.30   NWI  3
 24    66 Skyy Crawford-Port M12 Lexington Park, MD       19.34   NWI  4
 25   983 Ryan Lowe           M8 Lexington Park, MD       19.38   NWI  3
 26  1155 Kwalin Ray          M8 Baltimore, MD            19.45   NWI  4
 27    63 Lana Kane          W71 Conestoga, PA            19.67   NWI  3
 27   978 Christopher Dobryd  M7 Annandale, VA            19.67   NWI  3
 29  1153 Kamar Booze         M5 Baltimore, MD            22.49   NWI  4
 30  1154 Malik Boose         M4 Baltimore, MD            23.19   NWI  4
 31   592 Wesley Hazelworth  M50 Bristol, VA              27.76   NWI  3
 31   966 Johnnie Peace III   M5 Silver Spring, MD        27.76   NWI  3

Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   182 Blair Desio        M40 Arlington, VA            23.73   NWI  1
  2   987 Anthony Swindell   M18 Lorton, VA               23.83   NWI  1
  3  1160 Mike McBride       M39 Vienna, VA               25.33   NWI  1
  4   984 Matthew Hazelworth M15 Centreville, VA          25.93   NWI  2
  5  1147 Sheldon Harris     M14 Richmond, VA             25.97   NWI  2
  6  1141 Kevin Jefferson    M36 Baltimore, MD            26.18   NWI  2
  7  1151 Remus Medley       M41 Baltimore, MD            26.79   NWI  1
  8    60 Lynn Mallory       M47 Richmond, VA             26.83   NWI  2
  9   995 Ben Clark          M21 Annapolis, MD            27.18   NWI  1
 10   965 Winona Peace       W14 Silver Spring, MD        27.64   NWI  3
 11   990 Meghan Jean-Baptis W16 Fairfax, VA              28.06   NWI  3
 12   973 Rachelle Bernadel  W19 College Park, MD         28.14   NWI  1
 13    61 Maya Mallory       W11 Richmond, VA             28.51   NWI  3
 14   975 Bria Patnett       W15 Lorton, VA               29.24   NWI  3
 15   970 Chimere Stevenson  W21 College Park, MD         29.85   NWI  2
 16  1143 Renee Harrison     M14 Centreville, VA          30.70   NWI  2
 17   592 Wesley Hazelworth  M50 Bristol, VA              31.38   NWI  4
 18   992 Megan Lengel       W14 Fairfax, VA              32.80   NWI  3
 19   981 James Spencer      M65 Alexandria, VA           34.80   NWI  4
 20   960 Katherine Gerber   W58 Massies Mill, VA         35.78   NWI  4
 21  1152 Tay Ray             M9 Baltimore, MD            35.99   NWI  5
 22   993 Carrington Menley   W9 Centreville, VA          36.22   NWI  5
 23   980 Shakeara Mingo     W22 College Park, MD         37.82   NWI  4
 24  1155 Kwalin Ray          M8 Baltimore, MD            39.84   NWI  5
 25   959 Spencer Durbin      M7 Bethesda, MD             40.53   NWI  5
 26  1154 Malik Boose         M4 Baltimore, MD            47.17   NWI  5
 27  1153 Kamar Booze         M5 Baltimore, MD            49.10   NWI  5
 28   966 Johnnie Peace III   M5 Silver Spring, MD        49.94   NWI  5

Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   987 Anthony Swindell   M18 Lorton, VA               51.44   1
  2    64 Montgomery McCarth M17 Alexandria, VA           55.34   1
  3   985 Davon Little       M18 Washington DC            55.84   1
  4   967 Michael McCormack  M16 Gainesville, VA          56.34   1
  5   984 Matthew Hazelworth M15 Centreville, VA          57.54   1
  6  1149 Patrick Walker     M31 Washington, DC           58.67   1
  7  1147 Sheldon Harris     M14 Richmond, VA             58.94   2
  8   995 Ben Clark          M21 Annapolis, MD            59.94   1
  9    74 Charles Edwards    M50 Woodbridge, VA         1:00.44   2
 10  1015 Alisa Harvey       W45 Manassas, VA           1:01.32   1
 11   974 Erikka Kirk        W13 Ft. Belvoir, VA        1:05.12   1
 12  1148 David Stein        M45 NY, NY                 1:05.14   2
 13   975 Bria Patnett       W15 Lorton, VA             1:05.29   1
 14  1143 Renee Harrison     M14 Centreville, VA        1:06.47   1
 15   965 Winona Peace       W14 Silver Spring, MD      1:09.76   1
 16    69 Norman Thomas      M62 Solon, OH              1:12.84   2
 17   982 Brandon Lowe       M12 Lexington Park, MD     1:14.14   2
 18   983 Ryan Lowe           M8 Lexington Park, MD     1:14.34   2
 19   592 Wesley Hazelworth  M50 Bristol, VA            1:17.44   2
 20  1152 Tay Ray             M9 Baltimore, MD          1:27.14   2
 21  1155 Kwalin Ray          M8 Baltimore, MD          1:39.44   2
 22  1154 Malik Boose         M4 Baltimore, MD          1:54.44   2
 23  1153 Kamar Booze         M5 Baltimore, MD          2:02.34   2
 24   966 Johnnie Peace III   M5 Silver Spring, MD      2:02.84   2

Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   961 DeAngelo Harper    M18 Severn, MD             1:55.9h
  2  1156 Del'Vaughn Rooks   M20 Baltimore, MD          2:09.3h
  3   987 Anthony Swindell   M18 Lorton, VA             2:14.4h
  4   976 Connor Lee         M16 Haymarket, VA          2:15.8h
  5  1149 Patrick Walker     M31 Washington, DC         2:18.1h
  6  1015 Alisa Harvey       W45 Manassas, VA           2:22.7h
  7  1148 David Stein        M45 NY, NY                 2:22.8h
  8  1014 Virginia Hill      W17 Manassas, VA           2:30.4h
  9   967 Michael McCormack  M16 Gainesville, VA        2:32.0h
 10  1157 Lance Rooks        M16 Baltimore, MD          2:41.2h
 11    80 Ben Calloway       M53 Fairfax, VA            2:55.1h
 12   481 Chloe Tran         W11 Fairfax, VA            3:00.4h
 13    69 Norman Thomas      M62 Solon, OH              3:05.0h
 14   975 Bria Patnett       W15 Lorton, VA             3:28.1h
 15  1152 Tay Ray             M9 Baltimore, MD          3:51.2h
 16  1154 Malik Boose         M4 Baltimore, MD          4:09.7h
 17  1155 Kwalin Ray          M8 Baltimore, MD          4:15.1h
 18  1153 Kamar Booze         M5 Baltimore, MD          4:29.1h

Mixed 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   986 Kwabena Bempong    M18 Lorton, VA             4:46.3h
  2   709 Michael Vega       M33 Ashburn, VA            4:59.2h
  3   968 Keith Freeburn     M37 Centreville, VA        5:00.5h
  4     5 Craig Chasse       M41 Reston, VA             5:03.0h
  5   988 Donovan Bates      M26 Woodbridge, VA         5:04.9h
  6  1015 Alisa Harvey       W45 Manassas, VA           5:09.3h
  7    81 Sid Murthy         M30 Rockville, MD          5:19.0h
  8   964 Sean McLaughlin    M25 Centreville, VA        5:27.2h
  9   962 Heather Jelen      W24 Falls Church, VA       5:28.5h
 10    82 John Crosset       M55 York, PA               5:31.8h
 11  1018 Evan Massaro       M15 Falls Church, VA       5:34.0h
 12   557 Larry Washington   M60 Rockville, MD          5:59.4h
 13   850 Stephen Blau       M50 Springfield, VA        6:11.8h
 14   996 Richard Viola      M50 Arlington, VA          6:14.1h
 15   977 Joey Dovrydney     M10 Annandale, VA          6:18.6h
 16   817 Jim Darr           M56 Falls Church, VA       6:19.1h
 17     6 Jay Jacob Wind     M61 Arlington, VA          6:32.1h
 18    22 Peter Blank        M56 Annandale, VA          7:45.3h
 19  1000 Elizabeth Row      W56 Arlington, VA          7:50.7h

Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1146 Matthew Roberson   M26 Lawrenceville, GA      9:10.9h
  2   976 Connor Lee         M16 Haymarket, VA          9:43.2h
  3  1145 Sam Leu            M26 Falls Church, VA      10:01.2h
  4   709 Michael Vega       M33 Ashburn, VA           10:20.1h
  5  1151 Remus Medley       M41 Baltimore, MD         10:23.3h
  6    80 Ben Calloway       M53 Fairfax, VA           12:34.4h
  7  1159 Mark Baugh         M51 Glenn Dale, MD        12:49.5h

Mixed 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    70 Janae Jones        W17 Matuaca, VA              18.91   NWI

Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   971 Samuel Asiamah     M20 Silver Spring, MD        15.94   NWI
  2   994 Tim Schweiterman   M15 Chicago, IL              22.21   NWI

Mixed 300 Long Hurdles 300M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   994 Tim Schweiterman   M15 Chicago, IL              57.74

Mixed 400 Long Hurdles 400M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    70 Janae Jones        W17 Matuaca, VA            1:17.04

Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1   998 Bruce McBarnette   M53 Sterling, VA             1.87m    6-01.50
  2   989 Karl Hawke         M45 NY, NY                   1.78m    5-10.00
  3    68 Freddy Mejia       M49 Ashburn, VA              1.73m    5-08.00
  4  1140 Vincent Harris     M51 Celemandem, MD           1.32m    4-04.00
  5    78 Eric Kreb          M13 Chantilly, VA            1.27m    4-02.00
  6    77 Austin Kreb        M11 Chantilly, VA            0.91m    2-11.75
  7    79 Jordan Coleman      W7 Washington, DC           0.81m    2-07.75
 --    76 Fabrizio Dulanto   M10 Aldie, VA                   NH         

Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1  1119 Daniel Kwon        M31 Arlington, VA         13-00.00      3.96m
  2   958 Logan Besougloff   M16 McLean, VA            11-06.00      3.50m
  3   963 Sean Lindsay       M36 Alexandria, VA         7-06.00      2.28m
  4    78 Eric Kreb          M13 Chantilly, VA          6-06.00      1.98m

Mixed Long Jump Adult
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1    71 Les Young          M41 Petersburg, VA        15-10.00   NWI     4.82m
 --  1150 Kimeka Johnson     W30 Gaithersburg, MD          FOUL         

Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1   990 Meghan Jean-Baptis W16 Fairfax, VA           16-08.50   NWI     5.09m
  2   984 Matthew Hazelworth M15 Centreville, VA       16-04.00   NWI     4.97m
  3    70 Janae Jones        W17 Matuaca, VA           16-03.00   NWI     4.95m
  4   965 Winona Peace       W14 Silver Spring, MD     15-06.50   NWI     4.73m
  5   975 Bria Patnett       W15 Lorton, VA            14-05.25   NWI     4.40m
  6    78 Eric Kreb          M13 Chantilly, VA         12-10.00   NWI     3.91m
  7    77 Austin Kreb        M11 Chantilly, VA         10-01.25   NWI     3.07m
  8   993 Carrington Menley   W9 Centreville, VA        8-09.50   NWI     2.67m
  9    76 Fabrizio Dulanto   M10 Aldie, VA              6-11.00   NWI     2.10m

Mixed Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1  1161 Aaron Gadson       M24 Ashland, MD           47-07.50   NWI    14.51m
  2   989 Karl Hawke         M45 NY, NY                40-03.00   NWI    12.26m
  3    70 Janae Jones        W17 Matuaca, VA           35-10.00   NWI    10.92m

Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1     8 James Barr         M43 Arlington, VA           12.41m   40-08.75
  2   570 Kunle Lawson       M39 Athens, OH              11.10m   36-05.00
  3  1158 J.R. Shellington   M64 Ft. Belvoir, VA         10.28m   33-08.75
  4  1144 Jim Barrineau      M56 Burke, VA               10.10m   33-01.75

Mixed Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1   570 Kunle Lawson       M39 Athens, OH              44.52m     146-01
  2    71 Les Young          M41 Petersburg, VA          37.24m     122-02
  3   969 Mike Koshuta       M17 Great Falls, VA         36.65m     120-03
  4  1158 J.R. Shellington   M64 Ft. Belvoir, VA         34.22m     112-03
  5     8 James Barr         M43 Arlington, VA           33.23m     109-00
  6    72 Robert Ponton      M17 Springfield, VA         31.60m     103-08
  7  1144 Jim Barrineau      M56 Burke, VA               29.01m      95-02
  8    67 John Lang          M71 Bethlehem, PA           25.80m      84-08
  9    79 Jordan Coleman      W7 Washington, DC           4.28m      14-00

Mixed Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1    71 Les Young          M41 Petersburg, VA          44.73m     146-09
  2     8 James Barr         M43 Arlington, VA           43.95m     144-02
  3   999 Paul Decot         M65 Fairfax, VA             41.23m     135-03
  4    39 Adam Alderton      M37 Alexandria, VA          39.86m     130-09
  5   570 Kunle Lawson       M39 Athens, OH              34.47m     113-01
  6  1158 J.R. Shellington   M64 Ft. Belvoir, VA         34.07m     111-09
  7    67 John Lang          M71 Bethlehem, PA           33.42m     109-08
  8  1134 Sekenia Welch      M35 Alexandria, VA          27.50m      90-03
  9    78 Eric Kreb          M13 Chantilly, VA           23.34m      76-07
 10   982 Brandon Lowe       M12 Lexington Park, MD      20.68m      67-10
 11    63 Lana Kane          W71 Conestoga, PA           17.74m      58-02
 12    66 Skyy Crawford-Port M12 Lexington Park, MD      16.08m      52-09
 13   983 Ryan Lowe           M8 Lexington Park, MD      12.17m      39-11
 14   997 Jazz Parker         M9 Lexington Park, MD      11.44m      37-06
 15    77 Austin Kreb        M11 Chantilly, VA           10.32m      33-10
 16    76 Fabrizio Dulanto   M10 Aldie, VA                6.71m      22-00
 --   981 James Spencer      M65 Alexandria, VA            FOUL         

Mixed Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1   570 Kunle Lawson       M39 Athens, OH              14.16m   46-05.50
  2     8 James Barr         M43 Arlington, VA           11.64m   38-02.25
  3  1142 Cindy Lea Arbelbid W62 Front Royal, VA         11.11m   36-05.50

Mixed Super Weight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1   570 Kunle Lawson       M39 Athens, OH              11.10m   36-05.00
  2  1142 Cindy Lea Arbelbid W62 Front Royal, VA          8.02m   26-03.75
  3     8 James Barr         M43 Arlington, VA            7.34m   24-01.00

Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    22 Peter Blank        M56 Annandale, VA         19:06.7h
  2  1041 Sheldon Contract   M72 North Bethesda, MD    20:54.0h
  3    15 Thomas Augustine   M61 Woodbridge, VA        21:25.8h
  4    62 Margaret Fisher    W58 Cabin John, MD        22:15.4h