2011 PVTC All-Comers Meet #2 - 5/29/2011             
                       Falls Church HS, Falls Church, VA                
                                    Results                             

Mixed 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Samuel Yeroushalmi       M16 Potomac, MD              10.84   NWI  1
  2 Alhaji Bah               M18 Annandale, VA            11.53   NWI  1
  3 Austin Dermody           M15 Burke, VA                11.6h   NWI 13
  4 Austin Kolko             M15 Vienna, VA               12.0h   NWI 13
  4 James Gibson             M14 Centreville, VA          12.0h   NWI 11
  4 Eric Carr                M16 Ft. Belvoir, VA          12.0h   NWI 13
  7 Jeremy Roberts           M48 Beltsville, MD           12.1h   NWI 13
  8 Greg Weiss               M18 Great Falls, VA          12.18   NWI  1
  9 Heave Nahu               W13 Lorton, VA               12.2h   NWI 10
 10 Andre Sturdivant         M28 Silver Spring, MD        12.28   NWI  1
 11 Daniel Kwon              M31 Arlington, VA            12.53   NWI  1
 12 Donna Lawrence           W43 Austin, TX               12.65   NWI  2
 13 Tanner Murray            M14 Ft. Belvoir, VA          12.9h   NWI 11
 13 Alex Pham                M15 Vienna, VA               12.9h   NWI 13
 15 Laman Dermody            M13 Burke, VA                13.0h   NWI 11
 15 Samuel Wartel            M14 Alexandria, VA           13.0h   NWI 11
 15 William Evans            M14 Ft. Belvoir, VA          13.0h   NWI 11
 18 Zeya Luo                 W14 Potomac, MD              13.1h   NWI 10
 19 unknown Lane 2           M50 Unattached               13.19   NWI  2
 20 Bryant Taylor            M14 Bowie, MD                13.2h   NWI 11
 20 Lance DeKoninck          M12 Arlington, VA            13.2h   NWI 11
 22 Vince Granger            M49 Silver Spring, MD        13.34   NWI  1
 23 Unknown Ft. Belvoir      M15 Unattached               13.4h   NWI 13
 24 Alby Williams            M71 Bethesda, MD             13.55   NWI  3
 25 Daniel Durante           M67 Gainesville, VA          13.57   NWI  3
 26 Keyana Dunn              W16 Ft. Belvoir, VA          13.7h   NWI 13
 26 Christian Rankin         M14 Lorton, VA               13.7h   NWI 11
 28 Brandon Murray           M13 Ft. Belvoir, VA          13.8h   NWI 12
 28 Tyrone Crabb             M12 Fairfax, VA              13.8h   NWI  9
 28 E.B. Etta                M12 Silver Spring, MD        13.8h   NWI  9
 28 Keyshawn Copeland         M9 Woodbridge, VA           13.8h   NWI  7
 32 Kiana Seabrook           W14 Ft. Belvoir, VA          13.9h   NWI 10
 32 Genesis Oliver           W13 Bowie, MD                13.9h   NWI 10
 34 Sydney Evans             W15 Clifton, VA              14.16   NWI  2
 35 Daniel Alex              M11 Brambleton, VA           14.2h   NWI  9
 36 Terri Rath               W47 Ashburn, VA              14.29   NWI  2
 37 Amber Hilderbrand        W13 Ft. Belvoir, VA          14.3h   NWI 10
 38 Coach Marlow             M40 Ft. Belvoir, VA          14.36   NWI  2
 39 Jim Etter                M64 Fairfax, VA              14.47   NWI  3
 40 Brian McMullen           M12 Alexandria, VA           14.5h   NWI  9
 40 Chane Rainer              M9 Silver Spring, MD        14.5h   NWI  7
 40 Keshawn Lewis            M10 Reisterstown, MD         14.5h   NWI 11
 43 Joshua Breece            M12 Ft. Belvoir, VA          14.6h   NWI  9
 44 Jalynn Evans             W11 Woodbridge, VA           14.7h   NWI  8
 45 Larenia Rankin           W12 Lorton, VA               14.8h   NWI  8
 45 James Grant               M9 Ft. Belvoir, VA          14.8h   NWI  7
 45 Aysia Brames             W14 Bowie, MD                14.8h   NWI 13
 45 Renee Harrison           M13 Centreville, VA          14.8h   NWI 11
 49 Christina Landrum        W13 Centreville, VA          14.9h   NWI 10
 50 Lawrence Cameron         M14 Ft. Belvoir, VA          15.0h   NWI 12
 50 Landon Dermody           M12 Burke, VA                15.0h   NWI 11
 50 Jebreel Adonis           M12 Silver Spring, MD        15.0h   NWI  9
 50 Luke Ried                M14 Lorton, VA               15.0h   NWI 12
 50 Samari Holland           W10 Ft. Belvoir, VA          15.0h   NWI  8
 55 Peter Berkowite          M18 Great Falls, VA          15.03   NWI  3
 56 Roshon Carr              M11 Ft. Belvoir, VA          15.1h   NWI  9
 57 Eric Cann                M13 Vienna, VA               15.2h   NWI 12
 57 Zachary Sampson          M10 Bowie, MD                15.2h   NWI  7
 57 Kenny Bolton             M11 South Riding, VA         15.2h   NWI  9
 60 Keme Etta                M10 Silver Spring, MD        15.3h   NWI  7
 61 Halsey Sinclair          W21 Silver Spring, MD        15.64   NWI  2
 62 Carrington Yzer           M9 Centreville, VA          15.7h   NWI  7
 63 Paryce Brames            W10 Bowie, MD                15.9h   NWI  8
 63 Kenday Reed              W12 Lorton, VA               15.9h   NWI  8
 65 Xavier Echevarria         M8 Dale City Track          16.1h   NWI  6
 66 Kyro Holland              M7 Ft. Belvoir, VA          16.2h   NWI  6
 66 Ben McNair               M13 Ft. Belvoir, VA          16.2h   NWI  9
 68 Sainey Ceesay             W9 Greenbelt, MD            16.3h   NWI  6
 69 Richard Kolko            M51 Vienna, VA               16.33   NWI  3
 70 Victoria Rankin          W12 Lorton, VA               16.4h   NWI  4
 70 Christopher Saylor       M11 Dale City Track          16.4h   NWI  9
 72 Kirsten Tildon           W12 Silver Spring, MD        16.5h   NWI  8
 73 Aiyanna Seally           W14 Ft. Belvoir, VA          16.6h   NWI 10
 74 Evan Zajkowski           M10 Vienna, VA               16.9h   NWI  7
 74 Annika Bolton             W9 South Riding, VA         16.9h   NWI  6
 74 Scott Mikolski           M10 South Riding, VA         16.9h   NWI  7
 77 Joshua Laney             M12 Vienna, VA               17.1h   NWI  9
 78 Micole Collins            W8 Vienna, VA               17.2h   NWI  6
 78 Raven Evans               W7 Woodbridge, VA           17.2h   NWI  4
 80 Devin Sealey              M6 Ft. Belvoir, VA          17.3h   NWI  5
 80 Anthony Jackson           M8 Dale City Track          17.3h   NWI  7
 82 Skyelar Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA          17.4h   NWI  6
 83 Solenne Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA          17.6h   NWI  6
 83 Alexander Cann           M11 Vienna, VA               17.6h   NWI  9
 85 Bianca Ess               W13 Falls Church, VA         17.7h   NWI 10
 85 Jalen Redfearn            M7 Woodbridge, VA           17.7h   NWI  5
 87 Laura DePasquale         W12 Oakton, VA               17.8h   NWI  8
 88 Keante lewis              W8 Reisterstown, MD         17.9h   NWI  6
 88 Justin Byrd               M6 Dale City Track          17.9h   NWI  5
 90 Sydney Byrd               W6 Woodbridge, VA           18.2h   NWI  4
 90 Nikhil Thaker            M10 Centreville, VA          18.2h   NWI  6
 92 Nolan Ward                M9 McLean, VA               18.3h   NWI  7
 92 Nia Smalls                W7 Silver Spring, MD        18.3h   NWI  4
 94 Eva Pillado              W10 Ft. Belvoir, VA          18.4h   NWI  6
 95 Alexander Roberts         M6 Ft. Belvoir, VA          18.5h   NWI  5
 96 Jordyn Evans              W7 Woodbridge, VA           18.6h   NWI  4
 97 Bryce Nystrom            M10 Vienna, VA               18.8h   NWI  7
 98 Luke Cann                M10 Vienna, VA               19.0h   NWI  7
 99 Garshall Shaw             W6 Silver Spring, MD        19.5h   NWI  4
100 Je'Mere Mullen            M6 Ft. Belvoir, VA          20.0h   NWI  5
100 Aaron Jackson             M6 Dale City Track          20.0h   NWI  5
100 Kyle Williams            M13 Dale City Track          20.0h   NWI 12
103 Ava Meanor                W4 Fairfax, VA              20.4h   NWI  4
104 Gloria Bartolomei         W8 Ft. Belvoir, VA          20.9h   NWI  4
105 Wain Barnes              M70 Bowie, MD                21.16   NWI  3
106 Kieran Weldon             M9 Dale City Track          22.0h   NWI  6
107 Xander Hilderbrand        M6 Ft. Belvoir, VA          22.4h   NWI  5
108 Nicolette Henry           W5 Bowie, MD                23.8h   NWI  4
109 Olivia Vargo              W6 Ft. Belvoir, VA          26.1h   NWI  4
110 Colin Weldon              M6 Dale City Track          26.4h   NWI  5
111 Taylor Cummings           W6 Ft. Belvoir, VA          27.0h   NWI  4
112 Gianni Shaw               M3 Silver Spring, MD        30.4h   NWI  5
113 Killian Dzlepak           W5 Vienna, VA               33.1h   NWI  4

Mixed 200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Alhaji Bah               M18 Annandale, VA            22.77   0.2  2
  2 Warren Gray              M22 Oxon Hill, MD            23.56   0.2  2
  3 Anthony Swindell         M18 Ft. Belvoir, VA          24.40   0.2  2
  4 Samuel Yeroushalmi       M16 Potomac, MD              24.91   0.7  4
  5 Austin Kolko             M15 Vienna, VA               24.93   1.3  5
  6 James Gibson             M14 Centreville, VA          25.12   1.3  5
  7 Daianne Barron           W19 Fairfax, VA              25.27   0.2  1
  8 Greg Weiss               M18 Great Falls, VA          25.64   0.7  4
  9 Alex Tritell             M17 Bethesda, MD             26.00   0.7  4
  9 Niko Velkoss             M15 Alexandria, VA           26.0h   0.8 15
 11 Jeremy Roberts           M48 Beltsville, MD           26.20   1.5  3
 12 William Evans            M14 Ft. Belvoir, VA          26.7h   1.1 14
 13 Sheyda Khodaei           W17 Lorton, VA               26.84   0.7  4
 14 Azuree Catledge          W23 College Park, MD         26.86   0.7  4
 15 Alex Pham                M15 Vienna, VA               26.90   1.3  5
 16 Charmaine Roberts        W44 Beltsville, MD           26.98   0.2  1
 17 Tanner Murray            M14 Ft. Belvoir, VA          27.0h   1.1 14
 18 Zeya Luo                 W14 Potomac, MD              27.2h   1.1 14
 19 Kiana Seabrook           W14 Ft. Belvoir, VA          27.6h   0.7 13
 20 Daniel Lacios            M15 Lorton, VA               27.9h   0.8 15
 21 Heave Nahu               W13 Lorton, VA               28.6h   0.7 13
 22 Christian Rankin         M14 Lorton, VA               28.9h   1.1 14
 23 Keyana Dunn              W16 Ft. Belvoir, VA          29.1h   1.1 14
 24 Keyshawn Copeland         M9 Woodbridge, VA           29.45   0.7 10
 25 Unknown Ft. Belvoir      M15 Unattached               29.5h   0.8 15
 26 Terri Rath               W47 Ashburn, VA              29.53   0.2  1
 27 Emily Maguder            W15 Ft. Belvoir, VA          29.8h   1.1 14
 28 Tyrone Crabb             M12 Fairfax, VA              30.0h   0.5 12
 29 Jim Etter                M64 Fairfax, VA              30.12   1.5  3
 30 Keshawn Lewis            M10 Reisterstown, MD         30.2h   0.5 12
 31 Boy 1 Unknown            M17 Unattached               30.34   1.3  5
 32 Peter Berkowite          M18 Great Falls, VA          30.5h   0.7  4
 33 Chane Rainer              M9 Silver Spring, MD        30.85   0.7 10
 33 James S. Anderson        M51 Annapolis, MD            30.85   1.5  3
 35 Roshon Carr              M11 Ft. Belvoir, VA          30.9h   0.5 12
 36 Amber Hilderbrand        W13 Ft. Belvoir, VA          31.0h   0.7 13
 36 Brian McMullen           M12 Alexandria, VA           31.0h   1.1 14
 38 Daniel Alex              M11 Brambleton, VA           31.2h   0.5 12
 39 Samari Holland           W10 Ft. Belvoir, VA          31.49   1.3 11
 40 Jebreel Adonis           M12 Silver Spring, MD        31.6h   0.5 12
 40 Austin Stout             M11 Arlington, MD            31.6h   1.1 14
 42 Larenia Rankin           W12 Lorton, VA               31.72   1.3 11
 43 Aysia Brames             W14 Bowie, MD                32.7h   1.1 14
 44 Jalynn Evans             W11 Woodbridge, VA           32.86   1.3 11
 45 Brian Merski             M11 Vienna, VA               32.9h   0.5 12
 46 Kourtney Houston         W13 Ft. Belvoir, VA          33.2h   0.7 13
 47 James Grant               M9 Ft. Belvoir, VA          34.29   0.7 10
 48 William Rhoad            M69 Montogomery Village      34.3h   0.8 15
 49 Paryce Brames            W10 Bowie, MD                34.65   1.3 11
 50 Carrington Yzer           M9 Centreville, VA          35.04   0.7 10
 51 Xavier Echevarria         M8 Dale City Track          35.47   0.7 10
 52 Chantel Pike             W10 Ft. Belvoir, VA          35.62   0.7 10
 53 Victoria Rankin          W12 Lorton, VA               35.91   1.2  7
 54 Kirsten Tildon           W12 Silver Spring, MD        35.98   1.3 11
 55 Kyro Holland              M7 Ft. Belvoir, VA          36.10   0.7 10
 56 Ryan Abdulkhalik         M10 Ft. Belvoir, VA          36.22   0.7 10
 57 Lauren Taylor            W10 Bowie, MD                36.44   1.3 11
 58 Skyelar Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA          37.02   0.7 10
 59 Kaylin Ayd               W10 StoneRidge, VA           37.14   0.7 10
 60 Raven Evans               W7 Woodbridge, VA           37.16   1.2  7
 61 Ben McNair               M13 Ft. Belvoir, VA          37.3h   1.1 14
 62 Keante lewis              W8 Reisterstown, MD         37.74   1.2  7
 63 Micole Collins            W8 Vienna, VA               37.76   1.2  7
 64 Zoe Rogers               W10 Ft. Belvoir, VA          38.30   0.7 10
 65 Jalen Redfearn            M7 Woodbridge, VA           38.31   0.3  9
 66 Cameron Byrd              M8 Woodbridge, VA           39.15   0.3  9
 67 Anthony Jackson           M8 Dale City Track          39.59   0.3  9
 68 Solenne Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA          39.60   0.7 10
 69 Justin Byrd               M6 Dale City Track          39.8h   1.0  8
 70 Devin Sealey              M6 Ft. Belvoir, VA          40.16   0.3  9
 71 Sydney Byrd               W6 Woodbridge, VA           40.55   0.8  6
 72 Alexander Roberts         M6 Ft. Belvoir, VA          42.2h   1.0  8
 73 Jordyn Evans              W7 Woodbridge, VA           42.25   1.2  7
 74 Garshall Shaw             W6 Silver Spring, MD        42.59   0.8  6
 75 Nia Smalls                W7 Silver Spring, MD        43.05   1.2  7
 76 Aaron Jackson             M6 Dale City Track          45.3h   1.0  8
 77 Gloria Bartolomei         W8 Ft. Belvoir, VA          48.60   1.2  7
 78 Xander Hilderbrand        M6 Ft. Belvoir, VA          49.4h   1.0  8
 79 Wain Barnes              M70 Bowie, MD                49.54   1.5  3
 80 Je'Mere Mullen            M6 Ft. Belvoir, VA          49.6h   1.0  8
 81 Taylor Cummings           W6 Ft. Belvoir, VA          50.98   0.8  6
 82 Nicolette Henry           W5 Bowie, MD                58.12   0.8  6
 83 Ava Meanor                W4 Fairfax, VA            1:11.76   0.8  6
 84 Olivia Vargo              W6 Ft. Belvoir, VA        1:14.95   0.8  6

Mixed 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Alhaji Bah               M18 Annandale, VA            51.22   1
  2 Blair Desio              M40 Arlington, VA            51.73   1
  3 Lincoln Scott            M16 Falls Church, VA         52.58   1
  4 Andrew Berry             M29 Washington, DC           53.02   1
  5 Anthony Swindell         M18 Ft. Belvoir, VA          55.42   1
  6 Austin Kolko             M15 Vienna, VA               56.21   8
  7 Daianne Barron           W19 Fairfax, VA              57.33   1
  8 Marcus Dunlap            M15 Burke, VA                57.56   1
  9 Qasim Jerome             M14 Bowie, MD                57.74   8
 10 David Fishman            M19 Springfield, VA          57.79   1
 11 Niko Velkoss             M15 Alexandria, VA           57.85   8
 12 Alex Tritell             M17 Bethesda, MD             57.93   8
 13 Craig Greene             M46 Manassas, VA             58.36   1
 14 Eric Carr                M16 Ft. Belvoir, VA          58.54   8
 15 Charmaine Roberts        W44 Beltsville, MD           58.56   1
 16 Shermon Willis           M21 Oxon Hill, MD            58.63   2
 17 Greg Weiss               M18 Great Falls, VA          59.83   8
 18 James Gibson             M14 Centreville, VA        1:00.32   7
 19 Tanner Murray            M14 Ft. Belvoir, VA        1:00.43   7
 20 Mark Wakhinsky           M32 Alexandria, VA         1:00.61   2
 21 Alex Pham                M15 Vienna, VA             1:00.87   8
 22 Marcus Denham            M14 Fairfax, VA            1:02.26   7
 23 Sheyda Khodaei           W17 Lorton, VA             1:02.35   8
 24 Henry Wigglesworth       M53 Washington, DC         1:02.89   1
 25 Daniel Lacios            M15 Lorton, VA             1:03.14   8
 26 Christian Rankin         M14 Lorton, VA             1:03.96   7
 27 James S. Anderson        M51 Annapolis, MD          1:05.00   1
 28 Kiana Seabrook           W14 Ft. Belvoir, VA        1:06.32   6
 29 William Evans            M14 Ft. Belvoir, VA        1:06.44   7
 30 Renee Harrison           M13 Centreville, VA        1:07.06   7
 31 Heave Nahu               W13 Lorton, VA             1:07.11   6
 32 Brian McMullen           M12 Alexandria, VA         1:08.13   5
 33 Bryant Taylor            M14 Bowie, MD              1:09.03   7
 34 Mathew Rhodes            M15 Annandale, VA          1:09.36   8
 35 Keyana Dunn              W16 Ft. Belvoir, VA        1:09.85   6
 36 Elizabeth May            W30 Arlington, VA          1:09.86   2
 37 E.B. Etta                M12 Silver Spring, MD      1:11.25   5
 38 Keyshawn Copeland         M9 Woodbridge, VA         1:11.50   4
 39 Elnaz Ghajar-Rahimi      W12 Vienna, VA             1:12.00   6
 40 Lawrence Cameron         M14 Ft. Belvoir, VA        1:12.35   7
 41 Austin Stout             M11 Arlington, MD          1:12.68   6
 42 Peter Berkowite          M18 Great Falls, VA        1:13.07   8
 43 Kenny Bolton             M11 South Riding, VA       1:13.33   5
 44 Roshon Carr              M11 Ft. Belvoir, VA        1:13.43   5
 45 Joshua Breece            M12 Ft. Belvoir, VA        1:14.40   6
 46 Alison Suckling          W55 Arnold, MD             1:14.87   2
 47 Amber Hilderbrand        W13 Ft. Belvoir, VA        1:15.03   6
 48 Jaida Jenkins            W15 Bowie, MD              1:15.57   6
 49 Aysia Brames             W14 Bowie, MD              1:15.94   6
 50 Brandon Murray           M13 Ft. Belvoir, VA        1:16.06   7
 51 Chane Rainer              M9 Silver Spring, MD      1:16.4h   4
 51 Annika Bolton             W9 South Riding, VA       1:16.4h   9
 53 Jalynn Evans             W11 Woodbridge, VA         1:17.04   5
 54 Zachary Sampson          M10 Bowie, MD              1:17.85   5
 55 Sebastian Perez          M12 Centreville, VA        1:19.63   6
 56 Xavier Echevarria         M8 Dale City Track        1:19.9h   4
 57 Arth Sharma              M14 Bowie, MD              1:19.91   7
 58 Paryce Brames            W10 Bowie, MD              1:21.15   5
 59 Brandon Merski            M9 Vienna, VA             1:21.8h   4
 60 Evan Zajkowski           M10 Vienna, VA             1:22.23   4
 61 Kourtney Houston         W13 Ft. Belvoir, VA        1:22.66   6
 62 Sainey Ceesay             W9 Greenbelt, MD          1:23.0h   9
 63 Xavier Jerome             M8 Bowie, MD              1:23.19   5
 64 Chantel Pike             W10 Ft. Belvoir, VA        1:24.8h   9
 65 Kaylin Ayd               W10 StoneRidge, VA         1:25.2h   9
 66 Imani Houston            W12 Ft. Belvoir, VA        1:26.69   5
 67 Zoe Rogers               W10 Ft. Belvoir, VA        1:27.0h   9
 68 Solenne Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA        1:27.4h   9
 69 James Grant               M9 Ft. Belvoir, VA        1:27.66   4
 70 Anthony Jackson           M8 Dale City Track        1:28.23   4
 71 Christopher Saylor       M11 Dale City Track        1:28.73   6
 72 Jalen Redfearn            M7 Woodbridge, VA         1:29.1h   3
 73 Ben McNair               M13 Ft. Belvoir, VA        1:29.60   6
 73 Ryan Abdulkhalik         M10 Ft. Belvoir, VA        1:29.6h   4
 75 Skyelar Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA        1:30.0h   9
 76 Keante lewis              W8 Reisterstown, MD       1:30.2h   2
 77 Nikhil Thaker            M10 Centreville, VA        1:31.8h   4
 78 Cameron Byrd              M8 Woodbridge, VA         1:33.4h   3
 79 Austin Kreb              M10 Chantilly, VA          1:34.6h   4
 80 Alexander Roberts         M6 Ft. Belvoir, VA        1:36.7h   3
 81 Eva Pillado              W10 Ft. Belvoir, VA        1:36.82   5
 82 Joseph Kenkel            M13 Ft. Belvoir, VA        1:37.02   7
 83 Raven Evans               W7 Woodbridge, VA         1:38.5h   2
 84 Devin Sealey              M6 Ft. Belvoir, VA        1:38.8h   3
 85 Justin Byrd               M6 Dale City Track        1:40.0h   3
 86 Jordyn Evans              W7 Woodbridge, VA         1:40.3h   2
 87 Sydney Byrd               W6 Woodbridge, VA         1:40.6h   2
 88 Fernando Falco            M5 Silver Spring, MD      1:43.0h   3
 89 Aaron Jackson             M6 Dale City Track        1:43.2h   3
 90 Gloria Bartolomei         W8 Ft. Belvoir, VA        1:43.4h   3
 91 Garshall Shaw             W6 Silver Spring, MD      1:45.0h   2
 92 Taylor Cummings           W6 Ft. Belvoir, VA        1:58.9h   2
 93 Fatima Ceesay            W11 Bowie, MD              1:59.21   5
 94 Olivia Vargo              W6 Ft. Belvoir, VA        2:16.6h   2
 95 Killian Dzlepak           W5 Vienna, VA             2:22.4h   2
 96 Colin Weldon              M6 Dale City Track        2:36.7h   3

Mixed 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lincoln Scott            M16 Falls Church, VA       2:13.04
  2 Elmer McPhail            M55 Gambrills, MD          2:14.84
  3 Eric Carr                M16 Ft. Belvoir, VA        2:23.40
  4 Shermon Willis           M21 Oxon Hill, MD          2:23.84
  5 John Jack                M18 Alexandria, VA         2:27.70
  6 Mathew Rhodes            M15 Annandale, VA          2:28.17
  7 Marcus Denham            M14 Fairfax, VA            2:29.24
  8 Alex Hoak                M19 Manassas, VA           2:33.58
  9 Qasim Jerome             M14 Bowie, MD              2:35.96
 10 Brandon Wells            M13 South Riding, VA       2:37.73
 11 Devyn Kreb               M13 Chantilly, VA          2:45.51
 12 Isaac Bartolomei         M14 Ft. Belvoir, VA        2:51.09
 13 Austin Stout             M11 Arlington, MD          2:55.73
 14 Gerald Kenkel            M14 Ft. Belvoir, VA        2:57.68
 15 Xavier Echevarria         M8 Dale City Track        3:03.9h
 16 Brandon Merski            M9 Vienna, VA             3:05.2h
 17 Brandon Murray           M13 Ft. Belvoir, VA        3:07.49
 18 Trinity Wilkins          W10 Bowie, VA              3:17.9h
 19 E.B. Etta                M12 Silver Spring, MD      3:18.93
 20 Nathan Ward              M45 McLean, VA             3:19.2h
 21 Dakota Kindred           W11 Ft. Belvoir, VA        3:21.21
 22 Jalen Redfearn            M7 Woodbridge, VA         3:22.3h
 23 Jaida Jenkins            W15 Bowie, MD              3:23.13
 24 Colin Weldon              M6 Dale City Track        3:24.44
 25 David Bruns              M38 Washington, DC         3:24.49
 26 Solenne Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA        3:26.6h
 27 Skyelar Montegomery       W9 Ft. Belvoir, VA        3:28.4h
 28 Jada Gaskins             W11 Ft. Belvoir, VA        3:29.48
 29 Joseph Kenkel            M13 Ft. Belvoir, VA        3:32.80
 30 Eva Pillado              W10 Ft. Belvoir, VA        3:34.2h
 31 Jordan Kenkel            W10 Ft.Belvoir, VA         3:36.6h
 32 Sainey Ceesay             W9 Greenbelt, MD          3:37.6h
 33 Ayana Arrington          W12 MD, MD                 3:39.20
 34 Xavier Jerome             M8 Bowie, MD              3:44.7h
 35 Katelyn Hilderbrand      W12 Ft. Belvoir, VA        3:48.85
 36 Justin Byrd               M6 Dale City Track        3:49.0h
 37 Jordyn Evans              W7 Woodbridge, VA         3:53.3h
 38 Fernando Falco            M5 Silver Spring, MD      3:54.9h
 39 Sydney Byrd               W6 Woodbridge, VA         3:55.5h
 40 Malise Greene            W11 Ft. Belvoir, VA        4:02.37
 41 Keante lewis              W8 Reisterstown, MD       4:21.8h
 42 Fatima Ceesay            W11 Bowie, MD              5:02.70

Mixed 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scott Anderson           M37 Washington, DC         4:27.54
  2 Brian Kirby              M24 Alexandria, VA         4:34.75
  3 Henry Wigglesworth       M53 Washington, DC         4:51.27
  4 Elmer McPhail            M55 Gambrills, MD          5:00.19
  5 Geller Bedoya            M18 Falls Church, VA       5:00.85
  6 Mark Wakhinsky           M32 Alexandria, VA         5:07.55
  7 Marcelo Jauregui-Volpe   M15 McLean, VA             5:07.89
  8 Dylan Freeman            M16 Falls Church, VA       5:08.34
  9 Will Smagh               M13 Ashburn, VA            5:11.63
 10 Colin Whelpley           M14 Vienna, VA             5:22.56
 11 Miguel Amaya             M24 West New York, NJ      5:27.53
 12 Joe Burno                M57 Mitchellville, MD      5:28.09
 13 Patrick Walker           M31 Washington, DC         5:32.73
 14 Halsey Sinclair          W21 Silver Spring, MD      5:35.21
 15 Marcus Denham            M14 Fairfax, VA            5:42.71
 16 Larry Washington         M59 Rockville, MD          5:45.11
 17 Mike McLenigan           M47 Clifton, VA            5:46.45
 18 Elizabeth May            W30 Arlington, VA          5:46.58
 19 Frank Strong             M46 McLean, VA             5:47.28
 20 Ashlyn Sinclair          W21 Silver Spring, MD      5:53.18
 21 Brandon Wells            M13 South Riding, VA       5:54.05
 22 John Brittain            M67 Alexandria, VA         5:55.27
 23 James S. Anderson        M51 Annapolis, MD          6:03.65
 24 Qasim Jerome             M14 Bowie, MD              6:03.68
 25 Isaac Bartolomei         M14 Ft. Belvoir, VA        6:04.97
 26 Alison Suckling          W55 Arnold, MD             6:05.37
 27 John Whelpley            M43 Vienna, VA             6:06.15
 28 Austin Stout             M11 Arlington, MD          6:09.40
 29 Nathan Ward              M45 McLean, VA             6:28.68
 30 David Bruns              M38 Washington, DC         6:29.49
 31 Patrick Mullery          M13 McLean, VA             6:35.84
 32 Sebastian Perez          M12 Centreville, VA        6:38.26
 33 Matthew Strong            M9 McLean, VA             6:44.35
 34 Keshawn Lewis            M10 Reisterstown, MD       6:53.46
 35 Austin Kreb              M10 Chantilly, VA          6:57.18
 36 Gerald Kenkel            M14 Ft. Belvoir, VA        7:09.19
 37 Cameron Byrd              M8 Woodbridge, VA         7:12.82
 38 Robert Weiner            M64 Accokeek, MD           7:16.00
 39 Richard Gagnon           M45 Washington D.C., DC    7:18.30
 40 Xavier Jerome             M8 Bowie, MD              7:20.71
 41 Keme Etta                M10 Silver Spring, MD      7:28.41
 42 Katherine Strong          W7 MC Lean, VA            7:31.61
 43 Kate Abbott              W46 Fairfax, VA            7:39.40
 44 Joseph Kenkel            M13 Ft. Belvoir, VA        7:48.10
 45 Trinity Wilkins          W10 Bowie, VA              7:52.04
 46 Jordan Kenkel            W10 Ft.Belvoir, VA         8:06.79
 47 Katelyn Hilderbrand      W12 Ft. Belvoir, VA        8:07.95
 48 Charles Gagnon            M9 Washington D.C., DC    9:38.38

Mixed 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sam Lev                  M25 Falls Church, VA      10:24.0h
  2 Mark Wakhinsky           M32 Alexandria, VA        10:28.0h
  3 Chris Johnston           M47 Fairfax, VA           11:29.8h

Mixed 80 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Keshawn Lewis            M10 Reisterstown, MD         17.63   NWI

Mixed 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Koura Gibson             W46 Washington, DC           17.10   NWI  2
  2 Sydney Evans             W15 Clifton, VA              19.52   NWI  2
  3 Genesis Oliver           W13 Bowie, MD                20.12   NWI  2
  4 E.B. Etta                M12 Silver Spring, MD        20.17   NWI  1
  5 Jada Gaskins             W11 Ft. Belvoir, VA          20.95   NWI  1
  6 Dakota Kindred           W11 Ft. Belvoir, VA          22.52   NWI  1
  7 Malise Greene            W11 Ft. Belvoir, VA          22.69   NWI  1
  8 Austin Kreb              M10 Chantilly, VA            27.05   NWI  1

Mixed 300 Long Hurdles 300M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alex Tritell             M17 Bethesda, MD             45.3h
  2 Devyn Kreb               M13 Chantilly, VA            53.7h
  3 Genesis Oliver           W13 Bowie, MD                55.1h

Mixed 400 Long Hurdles 400M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Samuel Yeroushalmi       M16 Potomac, MD              59.0h
  2 Aysia Brames             W14 Bowie, MD              1:24.2h

Mixed 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unattached  'C'                                       50.6h
  2 Unattached  'A'                                     1:02.9h
  3 Unattached  'B'                                     1:14.1h

Mixed 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unattached  'A'                                     4:37.4h
  2 Potomac Valley Track Club  'A'                      5:10.1h

Mixed 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Blank              M56 Annandale, VA          9:28.2h
  2 John Morrison            M62 Essex, MD              9:45.3h
  3 Victor Litwinski         M67 McLean, VA            10:34.5h
  4 Thomas Augustine         M61 Woodbridge, VA        10:38.2h
  5 Sheldon Contract         M71 North Bethesda, MD    10:52.7h
  6 Leander Aulisio          M64 Arlington, VA         12:06.2h
  7 Roger Webb               M73 Alexandria, VA        12:37.4h
  8 Lauren Taylor            W10 Bowie, MD             13:24.3h
  9 Alexis Oliver            W11 Bowie, MD             13:53.0h

Mixed 3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peter Blank              M56 Annandale, VA         18:33.4h
  2 Irene Fletemeyer         W16 Germantown, MD        18:38.4h
  3 John Morrison            M62 Essex, MD             19:21.8h
  4 Lois Dicker              W71 Silver Spring, MD     19:56.1h
  5 Thomas Augustine         M61 Woodbridge, VA        20:21.7h
  6 Victor Litwinski         M67 McLean, VA            20:29.8h
  7 Sheldon Contract         M71 North Bethesda, MD    21:14.1h
  8 Michael Schwed           M69 Silver Spring, MD     21:44.3h
  9 Leander Aulisio          M64 Arlington, VA         23:01.5h
 10 Roger Webb               M73 Alexandria, VA        23:44.7h
 11 Hugo Espara              M35 Falls Church, VA      24:19.3h
 12 Aiyanna Seally           W14 Ft. Belvoir, VA       25:07.0h