35th Annual Potomac Valley Games 2010 - September 5, 2010   
                   Falls Church High School, Falls Church VA            
                                    Results                             

Event 1  Women 19&U 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Otencia Vanzie            16 Baltimore, MD            13.42   2.8
  2 Bobbie Jones              15 Baltimore, MD            14.05   2.8
  3 Summer Brown              16 Baltimore, MD            15.81   2.8

Event 1  Women 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Linda Jarjisian           50 Cochranville, PA         16.63  -1.6  2

Event 1  Women 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Katherine Gerber          57 Massies Mill, VA         16.59  -1.6  2

Event 1  Women 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ashley Childs*            60 Royal Oak, MD            18.60  -1.6  2

Event 1  Women 75-79 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Audrey Lary*              76 Frederick                18.77  -1.6  2

Event 1  Men 19&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Deven Patterson           17 Unattached               11.36   NWI  3
  2 Raynard Sinclair          16 Cougar                   11.86   NWI  3
  3 Markeese Ruffin           18 Greenville, NC           11.88   NWI  3

Event 1  Men 20-24 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mike Musiowski            20 Andrews Afb, MD          12.39  -1.3  4
  2 Stephen Backmon*          24 Baltimore, MD            12.46  -1.3  4

Event 1  Men 25-29 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Braulio Peralta           29 Haverstraw, NY           12.85  -1.3  4

Event 1  Men 30-34 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Negasi Gerima             32 Laurel, MD               11.73  -2.5  5
  2 Phi Hou                   32 VA, VA                   14.30  -2.5  5

Event 1  Men 35-39 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 David Ash                 39 Spring Valley, NY        14.17  -2.5  5
  2 Nuku Ofori                36 Silver Spring, MD        14.34  -2.5  5

Event 1  Men 40-44 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Don Davis*                43 Clarksville, PA          12.69  -3.9  7

Event 1  Men 45-49 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lonnie Hooker             47 Upper Marlboro, MD       11.69  -3.9  7
  2 Jeff Gold*                48 Odenton, MD              12.22  -3.9  7
  3 Robert Harding            48 Forest, VA               12.76  -3.9  7
  4 Kim Bullock               45 Nexus                    12.74  -1.2  6
  5 Lionel Jackson*           45 Washington, DC           12.83  -1.2  6
  6 Craig Greene              45 Manassas, VA             13.16  -1.2  6
  7 Lynn Mallory              46 Mechanicsville, VA       13.30  -3.9  7
  8 Matthew Gottlieb          46 Alexandria, VA           14.02  -1.2  6
  9 Wesley Hazelworth         49 Bristol, VA              14.60  -1.2  6

Event 1  Men 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Kaestner McDonnough       53 Richmond, VA             12.77  -0.4  8
  2 Byron Friend              52 Laurel, DE               13.20  -0.4  8
  3 Vincent Harris*           50 Glenn Dale, MD           13.18  -0.4  8
  4 Danny Royer*              51 Alexandria, VA           13.29  -0.4  8
  5 John Billingsley          52 Richmond, VA             13.47  -0.4  8

Event 1  Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Oscar Peyton*             57 Accokeek, MD             11.94  -0.9  9
  2 Robert Bowen              58 Martinsburg, WV          12.94  -0.9  9
  3 Keith Witherspoon         57 Richmond, VA             13.07  -0.9  9

Event 1  Men 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Joe Mack                  60 Henrico, VA              14.10  -2.3 10
  2 Dave Shields              62 Winter Haven, FL         14.83  -2.3 10
  3 John Borden               60 Phildelphia, PA          15.51  -2.3 10

Event 1  Men 65-69 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ty Brown*                 65 Washington, DC           13.19  -1.9 11
  2 Robert Koontz*            66 Washington, DC           15.12  -1.9 11
  3 Wain Barnes               69 Bowie, MD                22.78  -1.9 11

Event 1  Men 70-74 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Alby Williams             70 Bethesda, MD             13.61  -1.9 11

Event 1  Men 80-84 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 James Stookey             80 Dickerson, MD            17.99  -0.7 12
  2 John Martin               83 Potomac Valley           21.17  -0.7 12

Event 3  Women 19&U 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Otencia Vanzie            16 Baltimore, MD            27.88  +0.0
  2 Bobbie Jones              15 Baltimore, MD            29.63  +0.0

Event 3  Women 50-54 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Linda Jarjisian           50 Cochranville, PA         35.65  +0.0

Event 3  Women 55-59 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Katherine Gerber          57 Massies Mill, VA         38.68  +0.0

Event 3  Women 60-64 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ashley Childs*            60 Royal Oak, MD            38.88  +0.0

Event 3  Women 70-74 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ben Shiriak               71 Chantilly Youth          38.47  +0.0  7

Event 3  Men 19&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Deven Patterson           17 Unattached               22.28  +0.0  2
  2 Raynard Sinclair          16 Cougar                   24.56  +0.0  2
  3 Markeese Ruffin           18 Greenville, NC           23.94  +0.0  2

Event 3  Men 20-24 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Warren Gray               21 Oxon Hill, MD            24.00   NWI  8
  2 Jonathan Shelton          20 Oxon Hill, MD            26.69   NWI  8
  3 Stephen Backmon*          24 Baltimore, MD            27.74   NWI  8

Event 3  Men 25-29 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mike George*              29 Arlington, VA            23.95  +0.0  2

Event 3  Men 30-34 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Negasi Gerima             32 Laurel, MD               23.27   2.0  3

Event 3  Men 35-39 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Earl Owens, Jr.           36 Winterville, NC          23.01   2.0  3
  2 Adam Gardner              38 Maple Shade, NJ          26.71   2.0  3
  3 Nuku Ofori                36 Silver Spring, MD        29.30   2.0  3

Event 3  Men 40-44 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adrian Cotterell          44 Unattached               26.42   NWI  4

Event 3  Men 45-49 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lonnie Hooker             47 Upper Marlboro, MD       23.87   NWI  4
  2 Robert Harding            48 Forest, VA               25.31   NWI  4
  3 Chris Richardson          45 Alexandria, VA           28.33   NWI  4

Event 3  Men 50-54 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Karl Smith                50 Alexandria, VA           24.63  +0.0  5
  2 Kaestner McDonnough       53 Richmond, VA             26.89  +0.0  5
  3 Byron Friend              52 Laurel, DE               27.49  +0.0  5
  4 Vincent Harris*           50 Glenn Dale, MD           27.81  +0.0  5
  5 Danny Royer*              51 Alexandria, VA           28.35  +0.0  5
  6 Bernard Gant              53 Lumberton, NC            30.72  -2.6  6

Event 3  Men 55-59 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Oscar Peyton*             57 Accokeek, MD             24.48  -2.6  6
  2 Robert Bowen              58 Martinsburg, WV          26.61  -2.6  6

Event 3  Men 65-69 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ty Brown*                 65 Washington, DC           27.34  +0.0  7

Event 3  Men 70-74 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Alby Williams             70 Bethesda, MD             28.13  +0.0  7
  2 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           34.67  +0.0  7

Event 4  Women 30-34 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth May             30 Arlington, VA          1:00.40

Event 4  Women 35-39 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erica Nemmers             38 Arlington, VA            59.84

Event 4  Women 60-64 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ashley Childs*            60 Royal Oak, MD          1:36.50

Event 4  Men 19&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Darren Foreman            18 Alexandria, VA           51.09   2

Event 4  Men 20-24 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mike Musiowski            20 Andrews Afb, MD          51.44   2
  2 Shermon Willis            20 Oxon Hill, MD            55.06   2
  3 Stephen Backmon*          24 Baltimore, MD            58.59   2

Event 4  Men 25-29 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mike George*              29 Arlington, VA            53.78   3
  2 Braulio Peralta           29 Haverstraw, NY           55.22   3

Event 4  Men 30-34 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Radenko Miskovic          30 Brooklyn, NY             52.02   3
  2 Pete Rosembert            30 Unattached               56.81   3
  3 Napoleon Griffin*         30 Silver Spring, MD        57.24   3

Event 4  Men 35-39 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Blair DeSio*              39 Arlington, VA            53.51   4
  2 Earl Owens, Jr.           36 Winterville, NC          52.93   4
  3 Adam Gardner              38 Maple Shade, NJ        1:00.33   4

Event 4  Men 40-44 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Adrian Cotterell          44 Unattached               57.15   5
  2 Windsor Jones*            44 Bel, MD                  57.40   5

Event 4  Men 45-49 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robert Harding            48 Forest, VA               56.80   5
  2 Adrian Harrison           49 Charlotte, NC            59.76   6
  3 Wesley Hazelworth         49 Bristol, VA            1:11.33   6

Event 4  Men 50-54 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kaestner McDonnough       53 Richmond, VA           1:01.29   6
  2 Bernard Gant              53 Lumberton, NC          1:04.57   6

Event 4  Men 55-59 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Robert Bowen              58 Martinsburg, WV        1:02.19   7

Event 4  Men 60-64 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Doug Hawkland             64 Dayton, MD             1:11.15   7
  2 Jay Jacob Wind*           60 Arlington, VA          1:38.26   7

Event 5  Women 19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Lyn Midcap                16 Easton, MD             3:01.74

Event 5  Women 25-29 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Deborah Green*            26 Baltimore, MD          2:33.14
  2 Zulei Thomas              28 Stafford, VA           2:46.19

Event 5  Women 70-74 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tami Graf                 74 Lusby, MD              4:21.95

Event 5  Men 19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Anthony Swindell          17 Lorton, VA             1:57.75
  2 Darren Foreman            18 Alexandria, VA         2:00.08

Event 5  Men 20-24 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Shermon Willis            20 Oxon Hill, MD          2:14.38
  2 Mike Musiowski            20 Andrews Afb, MD        2:27.92

Event 5  Men 30-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Pete Rosembert            30 Unattached             2:12.14

Event 5  Men 40-44 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Remus Medley*             40 Baltimore, MD          2:07.92
  2 Windsor Jones*            44 Bel, MD                2:19.30

Event 5  Men 55-59 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 George Haywood            57 washington, DC         2:24.67
  2 Jim Darr*                 55 Falls Church, VA       2:53.62

Event 5  Men 60-64 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Doug Hawkland             64 Dayton, MD             2:51.44
  2 Robert Weiner*            63 Accokeek, MD           3:10.91
  3 Jay Jacob Wind*           60 Arlington, VA          3:19.98

Event 6  Women 19&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Adugna Desalegn           18 Alexandria, VA         5:54.93
  2 Lyn Midcap                16 Easton, MD             6:26.60

Event 6  Women 30-34 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Elizabeth May             30 Arlington, VA          6:13.13

Event 6  Women 35-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Erica Nemmers             38 Arlington, VA          4:59.27

Event 6  Women 40-44 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alisa Harvey*             44 Manassas, VA           4:59.96
  2 Jennifer Lazio*           42 Potomac Valley         7:09.51

Event 6  Women 55-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alison Suckling*          55 Arnold, MD             6:03.80

Event 6  Women 70-74 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tami Graf                 74 Lusby, MD              9:10.91

Event 6  Men 19&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dylan Freeman             15 Falls Church, VA       5:22.99

Event 6  Men 20-24 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Mike Musiowski            20 Andrews Afb, MD        5:22.99

Event 6  Men 25-29 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Andrew Ciarfalia          27 Reston, VA             4:52.82

Event 6  Men 30-34 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Pete Rosembert            30 Unattached             4:59.94

Event 6  Men 35-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jie You                   38 Bethesda, MD           5:20.40

Event 6  Men 40-44 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Roger Malone              43 Carmel, IN             5:40.39

Event 6  Men 45-49 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Terence McLaughlin        49 Spotsylvania, VA       5:42.91
  2 Michael Boswell           47 Frederick, MD          6:22.04

Event 6  Men 50-54 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Henry Wigglesworth        52 Washington, DC         5:07.41
  2 Kevin McMahon             50 Oak Hill, VA           6:10.82

Event 6  Men 55-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Dan Eddy                  59 Alexandria, VA         5:45.22
  2 Jim Darr*                 55 Falls Church, VA       6:11.15
  3 Peter Blank*              55 Annandale, VA          6:53.41

Event 6  Men 60-64 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Karl Fields               60 Greensboro, NC         5:50.38
  2 Jay Jacob Wind*           60 Arlington, VA          6:47.73
  3 Robert Weiner*            63 Accokeek, MD           7:23.86

Event 7  Women 40-44 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jennifer Lazio*           42 Potomac Valley        13:57.24

Event 7  Women 55-59 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Alison Suckling*          55 Arnold, MD            12:13.40

Event 7  Women 70-74 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tami Graf                 74 Lusby, MD             18:23.45

Event 7  Men 20-24 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Abel Yemer                20 Alexandria, VA        11:35.59

Event 7  Men 35-39 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kareem Lanier             37 Lincoln, PA            9:35.40

Event 7  Men 40-44 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jack Lovett               40 Newport News, VA      10:17.22

Event 7  Men 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Ted Poulos*               48 McLean, VA            10:13.31
  2 Andrew Gordon             48 North                 10:27.56
  3 Terence McLaughlin        49 Spotsylvania, VA      10:37.44
  4 Robert Nesbit             46 Spring Lake, NC       10:47.87

Event 7  Men 50-54 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Elmer McPhail*            54 Gambrills, MD          9:43.24
  2 Peter Cini                52 Fairfax, VA           11:30.62
  3 Mark Baugh                51 Glenn Dale, MD        11:32.79

Event 7  Men 55-59 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Peter Blank*              55 Annandale, VA         14:34.26

Event 7  Men 70-74 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Rolland Elliott           74 Accokeek, MD          18:38.32

Event 7  Men 75-79 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Jack McMahon*             79 Silver Spring, MD     15:37.56

Event 8  Women 40-44 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Kristine Longshore        42 Doylestown, PA           17.16   NWI

Event 8  Men 70-74 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           15.91   NWI

Event 9  Women 19&U 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tykisha Jackson           16 Baltimore, MD            20.64  -0.6
  1 Otencia Vanzie            16 Baltimore, MD            21.48  -0.6

Event 9  Men 50-54 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Mark Williamson           52 Unattached               15.25   NWI  2
  2 John Billingsley          52 Richmond, VA             18.47   NWI  2

Event 11  Men 70-74 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           55.68

Event 11  Men 75-79 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 William Clark             76 Sicklerville, NJ         58.14

Event 12  Women 19&U 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Tykisha Jackson           16 Batton, MD             1:25.25

Event 12  Women 40-44 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Kristine Longshore        42 Doylestown, PA         1:28.14

Event 14  Men 55-59 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Peter Blank*              55 Annandale, VA         18:57.23

Event 14  Men 60-64 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 John Gersh*               63 Columbia, MD          19:26.40
  2 John Morrison*            61 Essex, MD             22:27.18
  3 Thomas Augustine*         60 Woodbridge, VA        22:27.84

Event 14  Men 65-69 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Victor Litwinski          66 McLean, VA            21:11.05

Event 14  Men 70-74 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Sheldon Contract          71 North Bethesda, MD    22:14.13
  2 Roger Webb                73 Alexandria, VA        23:25.18
  3 Terry Copeland*           72 Frederick, MD         23:25.82

Event 15  Men 19&U 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Leatrice Lee                 FPYC                  11:31.51

Event 15  Men 55-59 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Peter Blank*              55 Annandale, VA          9:44.74

Event 15  Men 60-64 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 John Morrison*            61 Essex, MD              8:53.72
  2 John Gersh*               63 Columbia, MD           9:52.55

Event 15  Men 65-69 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Victor Litwinski          66 McLean, VA            10:20.27

Event 15  Men 70-74 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1 Roger Webb                73 Alexandria, VA        11:52.35
  2 Sheldon Contract          71 North Bethesda, MD    11:48.66
  3 Terry Copeland*           72 Frederick, MD         12:22.79

Event 16  Women 60-64 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ashley Childs*            60 Royal Oak, MD            1.08m    3-06.50

Event 16  Men 19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Josh Mathis               16 Reisterstown, MD         1.87m    6-01.50
  2 Elbert Maxwell            17 Alexandria, VA           1.77m    5-09.75

Event 16  Men 40-44 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 James Barr*               42 Arlington, VA            1.62m    5-03.75

Event 16  Men 45-49 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Freddy Mejia              48 Ashburn, VA              1.77m    5-09.75

Event 16  Men 50-54 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Theodore Robinson         51 Alexandria, VA           1.82m    5-11.50
  2 Mark Williamson           52 Unattached               1.72m    5-07.75
  3 Dave Hughes               50 Hummelstown, PA          1.42m    4-07.75

Event 16  Men 55-59 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 James Barrineau*          55 Burke, VA                1.72m    5-07.75
  2 Keith Mathis*             58 Potomac Valley           1.37m    4-06.00

Event 16  Men 65-69 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Richard Klehm             66 Spotsylvania, VA         1.32m    4-04.00
  2 James Kenney*             69 White Plains, MD         1.23m    4-00.50

Event 16  Men 70-74 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           1.18m    3-10.50

Event 17  Women 19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  2 Caitlin Davis             16 Clarksville, PA        7-06.00      2.28m
  2 Charlotte Louden          16 Falls Church, VA       7-06.00      2.28m
  4 Kelly Davis               16 Clarksville, MD        7-00.00      2.13m

Event 17  Women 65-69 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Nancy Berger              65 Hunt Valley, MD        4-00.00      1.21m

Event 17  Men 19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
 -- Nabeel Janjua             17 Annandale, MD               NH         

Event 17  Men 45-49 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 John Ritchie              46 Richmond, VA          10-00.00      3.04m

Event 17  Men 50-54 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Mark Williamson           52 Unattached            10-00.00      3.04m
  2 Paul Taylor*              54 Bowie, MD              8-06.00      2.59m

Event 17  Men 55-59 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
 -- Philip Barth*             55 Fairfax, VA                 NH         

Event 17  Men 65-69 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Richard Klehm             66 Spotsylvania, VA       8-06.00      2.59m

Event 18  Women 40-44 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Tracey Berryman*          43 Upper Marlboro, MD       4.40m   NWI  14-05.25

Event 18  Women 75-79 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Audrey Lary*              76 Frederick                2.84m   NWI   9-04.00

Event 18  Men 19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Christopher McClenney     16 Ellicott City, MD        6.51m   NWI  21-04.25
  1 Elbert Maxwell            17 Alexandria, VA           6.09m   NWI  19-11.75
  2 Thus Laddaphan            17 Vienna, VA               5.52m   NWI  18-01.50

Event 18  Men 20-24 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Warren Gray               21 Oxon Hill, MD            6.79m   NWI  22-03.50

Event 18  Men 30-34 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 John Porter Jr            32 Wrightsville, PA         5.59m   NWI  18-04.25

Event 18  Men 35-39 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 David Ash                 39 Spring Valley, NY        4.82m   6.1  15-09.75

Event 18  Men 45-49 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Wesley Hazelworth         49 Bristol, VA              3.99m   NWI  13-01.25

Event 18  Men 50-54 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Danny Royer*              51 Alexandria, VA           4.56m   NWI  14-11.50

Event 18  Men 55-59 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Keith Witherspoon         57 Richmond, VA             5.13m   NWI  16-10.00

Event 18  Men 60-64 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Roger Crockett*           62 Glasgow, VA              4.65m   NWI  15-03.25
  2 Bob Rockwell              60 Taylors, SC              4.23m   NWI  13-10.50

Event 18  Men 70-74 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           3.73m   NWI  12-03.00

Event 18  Men 80-84 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 James Stookey             80 Dickerson, MD            2.96m   NWI   9-08.50

Event 19  Women 19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Caitlin Davis             16 Clarksville, PA          9.39m   NWI  30-09.75
  2 Kelly Davis               16 Clarksville, MD          8.55m   NWI  28-00.75

Event 19  Women 75-79 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Audrey Lary*              76 Frederick                6.74m   NWI  22-01.50

Event 19  Men 19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Javan Walker              17 Woodbridge, VA          12.18m   NWI  39-11.50
  2 Thus Laddaphan            17 Vienna, VA              11.71m   NWI  38-05.00

Event 19  Men 20-24 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Warren Gray               21 Oxon Hill, MD           14.52m   NWI  47-07.75
  2 Stephen Backmon*          24 Baltimore, MD           11.68m   NWI  38-04.00

Event 19  Men 30-34 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 John Porter Jr            32 Wrightsville, PA        11.56m   NWI  37-11.25

Event 19  Men 50-54 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Charles Swindell*         50 Lorton, VA              13.18m   NWI  43-03.00
  2 Marcus Battle*            51 Silver Spring, MD       10.95m   NWI  35-11.25

Event 19  Men 55-59 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Keith Witherspoon         57 Richmond, VA            10.94m   NWI  35-10.75

Event 19  Men 60-64 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Bob Rockwell              60 Taylors, SC             10.43m   NWI  34-02.75
  2 Roger Crockett*           62 Glasgow, VA              9.59m   NWI  31-05.75
  3 Doug Hawkland             64 Dayton, MD               7.31m   NWI  23-11.75

Event 19  Men 70-74 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 Robert Paulen*            73 Potomac Valley           7.77m   NWI  25-06.00

Event 19  Men 80-84 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind   
===============================================================================
  1 James Stookey             80 Dickerson, MD            6.50m   NWI  21-04.00

Event 21  Women 19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ashlen Veatch             16 Roanoke, VA             46.40m     152-03

Event 21  Women 45-49 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Gina Lanier               45 Lincoln University,     23.38m      76-08

Event 21  Women 60-64 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Cindy Lea Arbelbide       61 Front Royal, VA         26.00m      85-04

Event 21  Men 19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Aric Veatch               14 Roanoke, VA             28.31m      92-10

Event 21  Men 55-59 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Michael Kalnas            59 Gibbstown, NJ           15.14m      49-08

Event 21  Men 60-64 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ken Moss*                 63 Leesburg                44.03m     144-05

Event 21  Men 70-74 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Lee McCabe*               71 Ellicott City, MD       22.13m      72-07

Event 21  Men 75-79 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ezzat Pashai*             75 Fairfax, VA             27.34m      89-08

Event 21  Men 80-84 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 William Bergen            82 Dade City, FL           19.60m      64-04

Event 22  Women 19&U Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Nicole Candelori          15 Vienna, VA              17.49m      57-04

Event 22  Women 35-39 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Jill Turner               38 Centerville Yout        22.49m      73-09

Event 22  Women 45-49 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Gina Lanier               45 Lincoln University,     11.91m      39-01

Event 22  Women 50-54 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Shirley Geisbert          53 Charlotte Hall, MD      22.24m      72-11

Event 22  Women 60-64 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Cindy Lea Arbelbide       61 Front Royal, VA         19.29m      63-03

Event 22  Men 19&U Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Michael Lang              17 Bethlehem, PA           38.01m     124-08
  2 Mike Koshuta              16 Great Falls, VA         33.49m     109-10

Event 22  Men 20-24 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Hanna DuBois              20 Thurmont, MD            31.91m     104-08

Event 22  Men 55-59 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Keith Mathis*             58 Potomac Valley          35.49m     116-05

Event 22  Men 60-64 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Paul Decot                64 Fairfax, VA             41.19m     135-02
  2 Fred Schumacher           63 Frederick, MD           22.46m      73-08

Event 22  Men 65-69 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 James Kenney*             69 White Plains, MD        41.09m     134-10
  2 Russ White                66 Keswick, VA             40.75m     133-08
  3 Richard Klehm             66 Spotsylvania, VA        30.84m     101-02

Event 22  Men 70-74 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 John Lang                 70 Bethlehem, PA           34.33m     112-07
  2 Lee McCabe*               71 Ellicott City, MD       21.17m      69-05

Event 22  Men 75-79 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Ezzat Pashai*             75 Fairfax, VA             32.33m     106-01

Event 22  Men 80-84 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 William Bergen            82 Dade City, FL           10.67m      35-00

Event 22  Men 85-89 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals         
==========================================================================
  1 Charles Pistorino*        87 Potomac Valley          22.33m      73-03