34th Annual Potomac Valley Games 2009 - 9/5/2009 to 9/6/2009          
                               Falls Church H.S.                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 19&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1  1844 Riley Louden        17 Falls Church, VA         13.98   NWI  1 
  2   191 Briana Redd         17 Rockville, MD            14.07   NWI  2 
  3    68 Caitlin Davis       15 Clarksville, MD          14.19   NWI  1 
  4   138 Samantha Mancuso    14 Clarksville, MD          15.24   NWI  1 
 
Event 1  Women 25-29 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    80 Demetra Fells-Payn  29 Richmond, VA             13.88   NWI 
 
Event 1  Women 35-39 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   246 Jill Cypress Turne  37 Lancaster, PA            13.07   NWI 
 
Event 1  Women 40-44 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   500 Tracey Berryman*    42 Upper Marlboro, MD       13.60   NWI  2 
  2    71 Towanda Davis*      43 Laurel, MD               14.65   NWI  2 
  3    46 Addrienne Brown     42 Newport News, VA         16.65   NWI  2 
 
Event 1  Women 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  6269 Carolyn Wells       53 Washington, DC           16.33   NWI  3 
 
Event 1  Women 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    88 Katherine Gerber    56 Massies Mill, VA         17.94   NWI  3 
 
Event 1  Women 75-79 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   128 Audrey Lary*        75 Frederick, MD            17.33   NWI  3 
 
Event 1  Men 19&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    98 Jason Harkley       19 Winterville, NC          11.50   NWI  5 
  2    54 Justin Chickery     15 Springfield, VA          13.65   NWI  4 
 
Event 1  Men 20-24 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  2524 Robert Woodward     24 Germantown, MD           10.93   NWI  5 
  2   498 Andre Faulcon       24 Richmond, VA             10.96   NWI  4 
  3   264 Leon Hunt           22 Petersburg, VA           11.33   NWI  4 
  4   235 Troy Wilkerson      23 Norfolk, VA              11.34   NWI  4 
  5   232 Jared White         22 Reading, PA              11.89   NWI  4 
  6   109 Jasper Holland      21 Reisterstown, MD         12.31   NWI  5 
  7   100 Keith Harris Jr.    22 Richmond, VA             12.29   NWI  5 
 
Event 1  Men 25-29 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1863 Philip Coleman      29 Randallstown, MD         11.35   NWI  6 
  1  1842 Didier Assoumou     26 Alexandria, VA           11.35   NWI  6 
  3  5413 Anthony Meadows     25 Baltimore, MD            12.19   NWI  6 
 
Event 1  Men 30-34 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    65 Matthew Crowell     31 Downingtown, PA          12.14   NWI  7 
  2    43 Willie Bowers       34 Lanexa, VA               12.54   NWI  7 
  3  4682 Karl Garcia         34 Dulles, VA               13.31   NWI  7 
  4  5822 Jontae Ross         33 Washington, DC           13.94   NWI  7 
 
Event 1  Men 35-39 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   176 Earl Owens          35 Winterville, NC          11.38   NWI  8 
  2  5884 Charles Sawyer      39 Phila, PA                12.02   NWI  8 
  3   162 Dan Murdock         35 Brookville, PA           12.18   NWI  8 
  4   126 Mike Koot           35 Washington, PA           12.25   NWI  8 
  5  4425 Mark Crutchfiled    38 Rockville, MD            12.58   NWI  8 
 
Event 1  Men 40-44 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   189 Robert Pruitt       42 Laurel, MD               12.65   NWI  9 
  2    72 Ronald Davy         44 North Bellmore, NY       13.04   NWI  9 
  3  1849 Kim Bullock         44 Richmond, VA             13.05   NWI  9 
  4    52 Michael Cassidy     40 Vienna, VA               12.84   NWI  9 
 
Event 1  Men 45-49 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   293 Lonnie Hooker       46 Upper Marlboro, MD       11.13   NWI 10 
  2    22 Jeff Gold*          47 Odenton, MD              11.62   NWI 10 
  3   292 Karl Smith          49 Alexandria, VA           11.65   NWI 10 
  4    97 Robert Harding      47 Forest, VA               12.01   NWI 10 
  5   260 Kevin Wideman       46 Leesburg, VA             13.39   NWI 10 
  6   300 Lorenzo Thomas      45 Waldorf, MD              13.53   NWI 10 
 
Event 1  Men 50-54 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    49 Lovell Butler       50 Wernersville, PA         11.98   NWI 11 
  2   197 Danny Royer*        50 Alexandria, VA           13.24   NWI 11 
  3    39 Remo Biagioni       50 Englewood, NJ            13.88   NWI 11 
  4   262 David Lapreziosa    52 Pottstown, PA            14.79   NWI 11 
 
Event 1  Men 55-59 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   183 Oscar Peyton*       56 Accokeek, MD             11.79   NWI 12 
  2   212 Neil Steinberg      55 Pawtucket, RI            12.65   NWI 12 
  2   201 Leo Sanders         58 Virginia Beach, VA       12.89   NWI 12 
  4    45 James Broun         57 Sarasota, FL             13.24   NWI 13 
  5   240 Keith Witherspoon   56 Richmond, VA             13.18   NWI 13 
  6    81 Arnaldo Figueroa*   55 Fairfax, VA              14.06   NWI 12 
 
Event 1  Men 60-64 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    25 Ty Brown*           64 Washington, MD           12.76   NWI 14 
  2   103 Joel Liles          64 Garner, NC               14.31   NWI 14 
  3  1824 Craig El'Amin       61 Gathersburg, MD          14.68   NWI 14 
 
Event 1  Men 65-69 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1876 Robert Koontz*      65 Washington, DC           13.27   NWI 13 
  2    19 Barry Kline         69 Washington, PA           19.00   NWI 14 
 
Event 1  Men 75-79 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    21 James Stookey*      79 Dickerson, MD            17.15   NWI 15 
 
Event 1  Men 80-84 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    13 Lawrence Greco      80 Hendersonville, PA       20.34   NWI 15 
 
Event 1  Men 85-89 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    16 Sam Madia           85 Cold Center, PA          20.71   NWI 15 
 
Event 2  Women 19&U 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   172 Mary Olohan         14 Warrenton, VA         22:35.76  
 
Event 2  Women 35-39 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    50 Hilary Cairns       38 Washington, DC        18:29.47  
 
Event 2  Women 45-49 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     7 Pamela Lovett       47 Newport News, VA      20:12.04  
 
Event 2  Men 45-49 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   144 Terence McLaughlin  48 Spotsylvania, VA      18:09.48  
  2    36 Bruce Becker        47 Chevy Chase, MD       22:08.51  
 
Event 2  Men 50-54 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   263 Mark Malander       51 Oak Hill, VA          17:26.50  
  2   274 Steve Anderson      53 Arlington, VA         18:00.17  
  3   276 Pat O'Mara          51 Fairfax, VA           18:57.69  
 
Event 2  Men 55-59 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     6 Jay Jacob Wind*     59 Arlington, VA         22:33.03  
 
Event 2  Men 60-64 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    10 Walter Allen        61 Lynchburg, VA         21:26.47  
 
Event 2  Men 65-69 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 Jim Noone           65 Fairfax, VA           20:40.80  
 
Event 2  Men 75-79 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    74 Larry Dickerson*    78 Burke, VA             28:15.39  
 
Event 3  Women 19&U 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  4290 Christina Carr      16 Alexandria, VA           29.44   NWI 
  2   119 Crystal Johnson     15 Lorton, VA               31.17   NWI 
 
Event 3  Women 20-24 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   273 Andria Smallwood*   22 Washington, DC           25.16   NWI 
 
Event 3  Women 25-29 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    80 Demetra Fells-Payn  29 Richmond, VA             29.49   NWI 
 
Event 3  Women 40-44 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    71 Towanda Davis*      43 Laurel, MD               30.31   NWI  2 
 
Event 3  Women 45-49 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  2484 Renay Smith         49 Brookhaven, PA           32.39   NWI  2 
 
Event 3  Women 50-54 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  6269 Carolyn Wells       53 Washington, DC           34.66   NWI  3 
 
Event 3  Women 75-79 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   128 Audrey Lary*        75 Frederick, MD            36.91   NWI  3 
 
Event 3  Men 19&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    54 Justin Chickery     15 Springfield, VA          24.11   NWI  4 
  2  1887 Nabil Mezher        16 Fairfax, VA              24.13   NWI  4 
  3  1851 Darren Foreman      17 Alexandria, VA           24.13   NWI  4 
  4  5288 James Maci          15 Unattached               24.95   NWI  4 
  5    98 Jason Harkley       19 Winterville, NC          23.63   NWI  4 
 
Event 3  Men 20-24 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   235 Troy Wilkerson      23 Norfolk, VA              23.13   NWI  5 
  2   232 Jared White         22 Reading, PA              25.32   NWI  5 
 
Event 3  Men 25-29 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   283 Kevin Lee           26 Baltimore, MD            22.64   NWI  6 
  2  1863 Philip Coleman      29 Randallstown, MD         23.00   NWI  6 
  3   150 Radenko Miskovic    29 Brooklyn, NY             23.45   NWI  6 
  4  5413 Anthony Meadows     25 Baltimore, MD            24.30   NWI  6 
 
Event 3  Men 30-34 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  4682 Karl Garcia         34 Dulles, VA               27.78   NWI  7 
  2  5822 Jontae Ross         33 Washington, DC           30.46   NWI  7 
 
Event 3  Men 35-39 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   176 Earl Owens          35 Winterville, NC          23.18   NWI  7 
  2   162 Dan Murdock         35 Brookville, PA           24.52   NWI  7 
  3   126 Mike Koot           35 Washington, PA           25.07   NWI  8 
  4  5884 Charles Sawyer      39 Phila, PA                25.28   NWI  7 
  5   167 Nuku Ofori          35 Silver Spring, MD        28.97   NWI  8 
 
Event 3  Men 40-44 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   238 Leon Winder         44 Philadelphia, PA         26.38   NWI  9 
  2   189 Robert Pruitt       42 Laurel, MD               26.47   NWI  9 
  3   192 Chris Richardson    44 Alexandria, VA           26.79   NWI  9 
 
Event 3  Men 45-49 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   293 Lonnie Hooker       46 Upper Marlboro, MD       23.08   NWI 10 
  2    97 Robert Harding      47 Forest, VA               24.40   NWI 10 
  3   260 Kevin Wideman       46 Leesburg, VA             29.36   NWI 10 
 
Event 3  Men 50-54 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   129 Gary Leigh          54 Kennett Square, PA       25.36   NWI 11 
  2    86 Bernard Gant        52 Lumberton, NC            25.55   NWI 11 
  3  5380 Kaestner McDonnough 52 Richmond, VA             25.75   NWI 11 
  4   262 David Lapreziosa    52 Pottstown, PA            25.95   NWI 11 
 
Event 3  Men 55-59 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   183 Oscar Peyton*       56 Accokeek, MD             24.27   NWI 13 
  2   248 George Haywood      56 Washington, DC           25.80   NWI 12 
  3   212 Neil Steinberg      55 Pawtucket, RI            25.93   NWI 13 
  4   201 Leo Sanders         58 Virginia Beach, VA       26.39   NWI 12 
  5   151 Collin Mitchell*    56 Silver Spring, MD        26.76   NWI 12 
  6   240 Keith Witherspoon   56 Richmond, VA             28.03   NWI 12 
  7   236 Stan Williams       55 Smyrna, GA               29.25   NWI 13 
 --    81 Arnaldo Figueroa*   55 Fairfax, VA                DNF   NWI 12 
 
Event 3  Men 60-64 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    25 Ty Brown*           64 Washington, MD           27.39   NWI 14 
  2   103 Joel Liles          64 Garner, NC               30.28   NWI 14 
  3  1824 Craig El'Amin       61 Gathersburg, MD          31.49   NWI 14 
 
Event 3  Men 65-69 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1876 Robert Koontz*      65 Washington, DC           28.84   NWI 15 
  2  1854 Howard Booth        66 Gregory, MI              30.30   NWI 15 
  3    32 Wain Barnes*        68 Bowie, MD              1:03.01   NWI 15 
 
Event 3  Men 80-84 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    13 Lawrence Greco      80 Hendersonville, PA       55.10   NWI 16 
 
Event 3  Men 85-89 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    16 Sam Madia           85 Cold Center, PA          50.39   NWI 16 
 
Event 4  Women 19&U 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  1881 Jessica Caldwell    15 Randallstown, MD       1:04.69  
  2   119 Crystal Johnson     15 Lorton, VA             1:08.53  
  3   247 Meena Elango        15 Alexandria, VA         1:13.21  
 
Event 4  Women 20-24 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   273 Andria Smallwood*   22 Washington, DC           56.36  
 
Event 4  Women 25-29 400 Meter Dash
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    99 Kristin Harman      29 Newport News, VA       1:06.40  
 
Event 4  Men 19&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1851 Darren Foreman      17 Alexandria, VA           51.95   7 
  2  1887 Nabil Mezher        16 Fairfax, VA              53.01   7 
  3  5288 James Maci          15 Unattached               53.68   2 
  3  5544 Michael Niedzwieck  17 Fairfax Station, VA      57.94   2 
  5   198 Jonathan Russell    15 Ashburn, VA              59.58   7 
 
Event 4  Men 20-24 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    28 Mallory Abney       23 Richmond, VA             55.77   2 
 
Event 4  Men 25-29 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   150 Radenko Miskovic    29 Brooklyn, NY             51.64   2 
  2   111 Luke Holman         25 McLean, VA               57.41   2 
 
Event 4  Men 35-39 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1847 Jason Reutter       36 Greensboro, NC           55.22   3 
  2   167 Nuku Ofori          35 Silver Spring, MD      1:05.17   3 
 
Event 4  Men 40-44 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    38 Nicholas Berra      40 Enola, PA                52.85   3 
  2    47 Dave Brown          40 Bensalem, PA             55.06   3 
  3   121 Windsor Jones*      43 Bel Air, MD              57.90   3 
  4   192 Chris Richardson    44 Alexandria, VA         1:02.58   3 
 
Event 4  Men 45-49 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    97 Robert Harding      47 Forest, VA               54.71   4 
  2  5968 Michael Smallwood   49 Tuckerton, NJ          1:00.33   4 
  3  1822 Elliott Hamilton    49 Hyattsville, MD        1:05.47   4 
  4   145 Kevin McMahon       49 Oak Hill, VA           1:09.40   4 
 
Event 4  Men 50-54 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   129 Gary Leigh          54 Kennett Square, PA     1:00.53   5 
  2    86 Bernard Gant        52 Lumberton, NC          1:03.60   5 
  3   262 David Lapreziosa    52 Pottstown, PA          1:06.92   5 
 
Event 4  Men 55-59 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   248 George Haywood      56 Washington, DC           57.68   6 
  2   151 Collin Mitchell*    56 Silver Spring, MD        59.74   6 
  3   236 Stan Williams       55 Smyrna, GA             1:06.29   5 
 
Event 4  Men 60-64 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   103 Joel Liles          64 Garner, NC             1:07.11   6 
  2   211 Philip Stafford     62 Charlottesville, VA    1:11.24   6 
  3   225 Thomas Waite        61 Elizabeth City, NC     1:15.33   6 
 
Event 5  Women 19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  1881 Jessica Caldwell    15 Randallstown, MD       2:50.29  
 
Event 5  Women 30-34 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   266 Agatha Engel        31 Alexandria, VA         2:33.38  
 
Event 5  Women 35-39 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  5534 Erica Nemmers       37 Arlington, VA          2:20.14  
 
Event 5  Women 45-49 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   117 Lorraine Jasper     47 Birchrunville, PA      2:29.61  
  2   106 Julie Hayden        49 Ashburn, VA            2:37.92  
 
Event 5  Men 19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   217 Anthony Swindell    16 Lorton, VA             1:57.93  
  2  1851 Darren Foreman      17 Alexandria, VA         2:02.33  
  3    54 Justin Chickery     15 Springfield, VA        2:10.81  
 
Event 5  Men 25-29 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   245 Garry Clark*        28 Bowie, MD              2:01.08  
  2  1889 Napoleon Griffin    29 Ft. Washington, MD     2:08.52  
  3   228 Patrick Walker      29 Washington, DC         2:11.05  
 
Event 5  Men 35-39 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   158 Keith Morneau       39 Bealeton, VA           2:23.09  
 
Event 5  Men 40-44 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    47 Dave Brown          40 Bensalem, PA           2:09.24  
 
Event 5  Men 45-49 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  4639 Kevin Forde         45 Phila, PA              2:10.76  
  2  1838 David Todd          48 manassas, VA           2:58.43  
 
Event 5  Men 50-54 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    12 Chuck Shields       50 Abington, PA           2:15.85  
  2     5 Dennis Coleman*     51 Gaithersburg, MD       2:21.22  
  3   276 Pat O'Mara          51 Fairfax, VA            2:27.11  
  4  4723 Wendi Glassman      53 Elizabeth, NJ          2:54.74  
 
Event 5  Men 60-64 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   103 Joel Liles          64 Garner, NC             2:46.23  
  2   105 Doug Hawkland       63 Dayton, MD             2:46.80  
  3   211 Philip Stafford     62 Charlottesville, VA    2:47.02  
  4    10 Walter Allen        61 Lynchburg, VA          2:48.82  
  5   225 Thomas Waite        61 Elizabeth City, NC     2:57.67  
 
Event 5  Men 65-69 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   224 Jim Verdier         67 Alexandria, VA         3:26.53  
 
Event 6  Women 19&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Brianna Walker      17 Columbia, MD           6:43.79  
  2   254 Alexandra Martinez  15 Alexandria, VA         6:49.90  
 
Event 6  Women 25-29 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  4962 Bethany Huber       29 Unattached             5:51.85  
  2    40 Alissa Bibb         27 Arlington, VA          5:55.85  
  3    99 Kristin Harman      29 Newport News, VA       6:08.26  
 
Event 6  Women 35-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  5534 Erica Nemmers       37 Arlington, VA          5:01.71  
 
Event 6  Women 40-44 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     1 Alisa Harvey        43 Manassas, VA           5:08.07  
 
Event 6  Women 45-49 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   117 Lorraine Jasper     47 Birchrunville, PA      5:27.28  
 
Event 6  Women 50-54 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  4657 Carla Freyvogel     51 McLean, VA             6:57.85  
 
Event 6  Men 25-29 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   111 Luke Holman         25 McLean, VA             4:40.05  
  1    66 Andy Dana           27 Arlington, VA          4:52.47  
 
Event 6  Men 35-39 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   127 Kyle Lanier         36 Lincoln University,    4:51.91  
  1   221 Jon Torrance        38 Washington, DC         5:00.25  
 
Event 6  Men 40-44 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    38 Nicholas Berra      40 Enola, PA              4:35.61  
 
Event 6  Men 45-49 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  4639 Kevin Forde         45 Phila, PA              4:49.01  
  1  4000 James S. Anderson   49 Annapolis, MD          4:52.47  
  1   144 Terence McLaughlin  48 Spotsylvania, VA       5:25.28  
  1   187 Ted Poulos*         47 McLean, VA             5:41.78  
  1  1822 Elliott Hamilton    49 Hyattsville, MD        5:56.95  
  1   145 Kevin McMahon       49 Oak Hill, VA           6:04.87  
  1  1838 David Todd          48 manassas, VA           6:46.58  
 
Event 6  Men 50-54 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   234 Henry Wigglesworth  51 Washington, DC         4:52.34  
  1    12 Chuck Shields       50 Abington, PA           4:54.98  
  1     5 Dennis Coleman*     51 Gaithersburg, MD       5:01.56  
  4   274 Steve Anderson      53 Arlington, VA          5:04.26  
  5  5793 Steve Robinson      54 Herndon, VA            5:36.68  
  6    67 Jim Darr*           54 Falls Church, VA       6:20.16  
  7    41 Peter Blank*        54 Annandale, VA          6:35.25  
 
Event 6  Men 55-59 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    76 Dan Eddy            58 Alexandria, VA         5:30.57  
 
Event 6  Men 60-64 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    10 Walter Allen        61 Lynchburg, VA          6:19.87  
  2    15 Robert Weiner*      62 Accokeek, MD           6:36.66  
  3   225 Thomas Waite        61 Elizabeth City, NC     6:47.77  
  4   284 Ron Jackson         60 Baltimore, MD          7:19.61  
 
Event 6  Men 65-69 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 Jim Noone           65 Fairfax, VA            6:00.16  
  2   224 Jim Verdier         67 Alexandria, VA         7:30.47  
 
Event 7  Women 19&U 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Brianna Walker      17 Columbia, MD          12:45.58  
 
Event 7  Women 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   204 Katherine Schexnei  47 Germantown, MD        13:37.17  
 
Event 7  Men 25-29 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    89 Matthew Gerke       27 Alexandria, VA        11:27.81  
 
Event 7  Men 30-34 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   107 Ian Heavers         30 Arlington, VA         12:17.82  
 
Event 7  Men 35-39 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     9 Jack Lovett         39 Newport News, VA      10:11.20  
 
Event 7  Men 45-49 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   187 Ted Poulos*         47 McLean, VA            10:19.96  
  2   144 Terence McLaughlin  48 Spotsylvania, VA      10:23.52  
 
Event 7  Men 50-54 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    41 Peter Blank*        54 Annandale, VA         13:41.66  
 
Event 7  Men 60-64 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    10 Walter Allen        61 Lynchburg, VA         12:04.95  
 
Event 7  Men 65-69 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   265 Jim Noone           65 Fairfax, VA           11:49.04  
 
Event 8  Women 40-44 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   213 Lizanne Stephan     42 Gettysburg, PA           14.70   NWI 
  1   134 Kristine Longshore  41 Doylestown, PA           17.26   NWI 
 
Event 8  Men 70-74 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   181 Robert Paulen*      72 Silver Spring, MD        14.50   NWI 
 
Event 9  Women 19&U 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   258 Fran Soto           15 Temple Hills, MD         16.01   NWI  1 
  1  1881 Jessica Caldwell    15 Randallstown, MD         16.77   NWI  2 
  1   253 Virginia Hill       15 Haymarket, VA            19.43   NWI  1 
 
Event 9  Men 50-54 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  5895 Joe Schwieterman    50 Flossmoor, IL            15.90   NWI  2 
 
Event 9  Men 60-64 100 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    25 Ty Brown*           64 Washington, MD           15.99   NWI 
  2   225 Thomas Waite        61 Elizabeth City, NC       23.13   NWI 
 
Event 10  Men 19&U 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1848 Daniel Akordo       17 Sterling, VA             15.47   NWI  2 
  2   198 Jonathan Russell    15 Ashburn, VA              19.13   NWI  2 
 
Event 10  Men 30-34 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  2479 Nhoj Shokein        34 Herndon, VA              18.50   NWI  2 
 
Event 10  Men 40-44 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   252 Richard Hill        43 Haymarket, VA            19.91   NWI 
 
Event 10  Men 45-49 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   292 Karl Smith          49 Alexandria, VA           15.12   NWI 
  2  2724 Tyrone Shelby       47 Uppermarlboro, MD        21.18   NWI 
 
Event 11  Men 60-64 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   225 Thomas Waite        61 Elizabeth City, NC     1:02.32  
 
Event 11  Men 70-74 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   181 Robert Paulen*      72 Silver Spring, MD        55.48  
 
Event 12  Women 40-44 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   213 Lizanne Stephan     42 Gettysburg, PA         1:18.11  
  2   134 Kristine Longshore  41 Doylestown, PA         1:29.00  
 
Event 12  Men 20-24 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    28 Mallory Abney       23 Richmond, VA           1:03.44  
 
Event 12  Men 50-54 400 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   163 Muraji Nakazawa*    52 Herndon, VA            1:28.26  
 
Event 13  Women 50-54 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    78 Cynthia Evans       54 Randallstown, MD      46:16.64  
 
Event 13  Men 20-24 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   178 D.J. Palmer*        23 Chantilly, VA         35:47.49  
 
Event 13  Men 35-39 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   120 Kevin Jones         38 Greenbelt, MD         48:01.07  
 
Event 13  Men 40-44 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   130 Malcolm Lester*     42 Washington, DC        37:52.80  
 
Event 13  Men 45-49 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   187 Ted Poulos*         47 McLean, VA            37:35.36  
 
Event 13  Men 50-54 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   186 Maurice Pointer*    53 Baltimore, MD         35:21.74  
 
Event 13  Men 55-59 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1     6 Jay Jacob Wind*     59 Arlington, VA         44:03.83  
 
Event 14  Men 35-39 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  1840 Brian Allen         37 College Park, MD      19:07.64  
 
Event 14  Men 50-54 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    41 Peter Blank*        54 Annandale, VA         18:24.97  
 
Event 14  Men 60-64 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   160 John Morrison*      60 Essex, MD             21:12.98  
 
Event 14  Men 70-74 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    60 Sheldon Contract*   70 North Bethesda, MD    21:40.64  
  2   230 Roger Webb*         72 Alexandria, VA        22:56.74  
  3    61 Terry Copeland*     71 Frederick, MD         22:51.71  
 
Event 15  Men 35-39 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  1840 Brian Allen         37 College Park, MD       9:28.65  
 
Event 15  Men 50-54 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    41 Peter Blank*        54 Annandale, VA          9:27.99  
 
Event 15  Men 60-64 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    90 John Gersh*         62 Columbia, MD           9:39.85  
  2   160 John Morrison*      60 Essex, MD             10:23.14  
  3   284 Ron Jackson         60 Baltimore, MD         11:19.14  
 
Event 15  Men 65-69 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   290 Victor Litwinski*   65 McLean, VA             9:59.84  
 
Event 15  Men 70-74 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    60 Sheldon Contract*   70 North Bethesda, MD    10:29.91  
  2   230 Roger Webb*         72 Alexandria, VA        11:43.95  
  3    61 Terry Copeland*     71 Frederick, MD         11:44.27  
 
Event 15  Men 75-79 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    91 Donald Gerson*      75 Silver Spring, MD     14:48.10  
 
Event 30  Women 55-59 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    95 Donna Green         57 Woodridge, IL       1:14:13.76  
 
Event 30  Men 60-64 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   160 John Morrison*      60 Essex, MD           1:13:22.06  
 
Event 30  Men 70-74 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    60 Sheldon Contract*   70 North Bethesda, MD  1:22:08.68  
 
Event 44  Men 35-39 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1  1840 Brian Allen         37 College Park, MD      35:46.21  
 
Event 44  Men 65-69 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1   290 Victor Litwinski*   65 McLean, VA            35:53.16  
  2   206 Michael Schwed      68 Silver Spring, MD     38:25.76  
 
Event 44  Men 70-74 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1    61 Terry Copeland*     71 Frederick, MD         40:34.03  
  2   230 Roger Webb*         72 Alexandria, VA        40:39.48  
 
Event 45  Mixed 29&U 4x100 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Phoenix Track Club  'B'                               42.97   2 
  2 Tnt International Racing Club  'B'                    46.45   2 
  3 Maryland Masters Track Club  'A'                      48.69   1 
  4 Tnt International Racing Club  'A'                    49.61   1 
  5 Pony Express  'A'                                     50.55   1 
  6 Flame Burners  'A'                                    54.96   1 
 
Event 46  Mixed 40-49 4x400 Meter Relay
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Tnt International Racing Club  'B'                  4:01.70   2 
  2 Potomac Valley Track Club  'B'                      6:59.32   1 
  3 Potomac Valley Track Club  'A'                      7:12.67   1 
 
Event 51  Women 19&U 100 Meter Dash speical
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1844 Riley Louden        17 Falls Church, VA         14.24   NWI  2 
  2    68 Caitlin Davis       15 Clarksville, MD          14.70   NWI  2 
 
Event 51  Women 35-39 100 Meter Dash speical
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   246 Jill Cypress Turner 37 Lancaster, PA            13.28   NWI  2 
 
Event 51  Women 40-44 100 Meter Dash speical
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   500 Tracey Berryman*    42 Upper Marlboro, MD       13.82   NWI  2 
  2    71 Towanda Davis*      43 Laurel, MD               14.60   NWI  2 
 
Event 51  Men 20-24 100 Meter Dash speical
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   498 Andre Faulcon       24 Richmond, VA             10.91   NWI 
  2  2524 Robert Woodward     24 Germantown, MD           10.93   NWI 
  3   235 Troy Wilkerson      23 Norfolk, VA              11.39   NWI 
 
Event 51  Men 25-29 100 Meter Dash speical
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  1863 Philip Coleman      29 Randallstown, MD         11.30   NWI 
  2  1842 Didier Assoumou     26 Alexandria, VA           11.32   NWI 
 
Event 51  Men 45-49 100 Meter Dash speical
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   293 Lonnie Hooker       46 Upper Marlboro, MD       11.38   NWI