34th Annual Potomac Valley Games 2009 - 9/5/2009 to 9/6/2009          
                               Falls Church H.S.                               
                              Field Event Results                                    
 
Event 16  Women 19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
Finals
  1   215 Anna Sullivan       15 Leesburg, VA             1.47m    4-09.75 
  2    68 Caitlin Davis       15 Clarksville, MD          1.37m    4-06.00 
 
Event 16  Women 70-74 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   241 Evelyn Wright       72 Safety Harbor, FL        1.12m    3-08.00 
 
Event 16  Men 19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   198 Jonathan Russell    15 Ashburn, VA              1.62m    5-03.75 
  2  1883 Nabeel Janjra       16 annandale, VA            1.52m    4-11.75 
 
Event 16  Men 35-39 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
 --  1869 Earl Smith          36 DC, DC                      NH            
 
Event 16  Men 50-54 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    34 James Barrineau*    54 Burke, VA                1.78m    5-10.00 
 
Event 16  Men 55-59 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   141 Keith Mathis*       57 Reisterstown, MD         1.42m    4-07.75 
 
Event 16  Men 60-64 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Joel Liles          64 Garner, NC               1.22m    4-00.00 
  2   243 Jeff Young*         60 McLean, VA               1.27m    4-02.00 
 
Event 16  Men 65-69 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    19 Barry Kline         69 Washington, PA           1.32m    4-04.00 
  2    17 Richard Klehm       65 Spotsylvania, VA         1.37m    4-06.00 
 
Event 16  Men 70-74 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   181 Robert Paulen*      72 Silver Spring, MD        1.22m    4-00.00 
 
Event 17  Women 19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    57 Madeline Christy    16 Alexandria, VA           2.59m    8-06.00 
  2  1844 Riley Louden        17 Falls Church, VA         2.74m    8-11.75 
  3   179 Erin Parker         16 Damascus, MD             2.43m    7-11.50 
  4    58 Kaitlyn Clark       16 Shepherdstown, WV        2.28m    7-05.75 
  5   196 Lauren Rose         17 Gaithersburg, MD         2.43m    7-11.50 
  6  1845 Charlotte Louden    15 Fairfax, VA              1.98m    6-06.00 
  7  1852 Laura Chitty        17 Gathersburg, MD          2.13m    6-11.75 
 --  1853 Naami Wagner        17 Sliver Spring, MD           NH            
 
Event 17  Men 19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1857 Aaron Roberts       18 Shenandoah, WV           3.96m   12-11.75 
  2   164 Anhtuan Nguyen      17 Gaithersburg, MD         3.35m   10-11.75 
  3    23 Mark Orloff         16 Oak Hill, VA             2.89m    9-05.75 
  4  1883 Nabeel Janjra       16 annandale, VA            2.59m    8-06.00 
  5  1859 Saddam Hossain      19 Falls Church, VA         2.74m    8-11.75 
 --   156 Geoffrey Moores     16 Gaithersburg, MD            NH            
 --   149 Andrew Mengle       15 Damascus, MD                NH            
 
Event 17  Men 30-34 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1870 nltoj jhekein       34 Centreville Yth          3.65m   11-11.75 
 
Event 17  Men 40-44 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    82 John Finney         41 Leesburg, VA             4.41m   14-05.50 
 
Event 17  Men 45-49 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   193 John Ritchie        45 Richmond, VA             3.35m   10-11.75 
 
Event 17  Men 65-69 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1854 Howard Booth        66 Gregory, MI              3.04m    9-11.75 
 
Event 18  Women 19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    68 Caitlin Davis       15 Clarksville, MD          4.18m   NWI  13-08.75 
 
Event 18  Women 35-39 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   246 Jill Cypress Turne  37 Lancaster, PA            4.41m   NWI  14-05.75 
 
Event 18  Women 40-44 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   500 Tracey Berryman*    42 Upper Marlboro, MD       4.67m   NWI  15-04.00 
  2   134 Kristine Longshore  41 Doylestown, PA           2.82m   NWI   9-03.00 
 
Event 18  Women 70-74 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   241 Evelyn Wright       72 Safety Harbor, FL        2.57m   NWI   8-05.25 
 
Event 18  Women 75-79 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   128 Audrey Lary*        75 Frederick, MD            3.21m   NWI  10-06.50 
 
Event 18  Men 19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   198 Jonathan Russell    15 Ashburn, VA              5.64m   NWI  18-06.00 
  2  1883 Nabeel Janjra       16 annandale, VA            4.74m   NWI  15-06.75 
 
Event 18  Men 20-24 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   264 Leon Hunt           22 Petersburg, VA           6.77m   NWI  22-02.50 
  2   220 Chaz Thomas         23 Haverford, PA            6.45m   NWI  21-02.00 
  3   100 Keith Harris Jr.    22 Richmond, VA             5.26m   NWI  17-03.25 
 
Event 18  Men 35-39 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   162 Dan Murdock         35 Brookville, PA           5.53m   NWI  18-01.75 
  2  1869 Earl Smith          36 DC, DC                   4.57m   NWI  15-00.00 
 
Event 18  Men 40-44 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1849 Kim Bullock         44 Richmond, VA             5.00m   NWI  16-05.00 
 
Event 18  Men 45-49 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1837 Wesley Hazelworth   48 Bristol, VA              3.94m   NWI  12-11.25 
 
Event 18  Men 50-54 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    59 Robert Clark        52 Shepherdstown, WV        5.45m   NWI  17-10.75 
  2   197 Danny Royer*        50 Alexandria, VA           4.50m   NWI  14-09.25 
 
Event 18  Men 55-59 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    81 Arnaldo Figueroa*   55 Fairfax, VA              4.50m   NWI  14-09.25 
 
Event 18  Men 60-64 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   103 Joel Liles          64 Garner, NC               4.68m   NWI  15-04.25 
  2   165 Larry Nolly         60 Wilmington, DE           4.72m   NWI  15-06.00 
  3    64 Roger Crockett*     61 Glasgow, VA              4.62m   NWI  15-02.00 
  4   243 Jeff Young*         60 McLean, VA               3.83m   NWI  12-06.75 
 
Event 18  Men 65-69 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1854 Howard Booth        66 Gregory, MI              3.98m   NWI  13-00.75 
 
Event 18  Men 70-74 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   181 Robert Paulen*      72 Silver Spring, MD        3.92m   NWI  12-10.50 
 
Event 18  Men 75-79 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    21 James Stookey*      79 Dickerson, MD            2.93m   NWI   9-07.50 
 
Event 19  Women 19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   226 Brianna Walker      17 Columbia, MD            14.15m   NWI  46-05.25 
  2  1881 Jessica Caldwell    15 Randallstown, MD        10.77m   NWI  35-04.00 
 
Event 19  Women 35-39 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   246 Jill Cypress Turne  37 Lancaster, PA           10.95m   NWI  35-11.25 
 
Event 19  Women 40-44 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   500 Tracey Berryman*    42 Upper Marlboro, MD       9.81m   NWI  32-02.25 
 
Event 19  Women 75-79 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   128 Audrey Lary*        75 Frederick, MD            7.35m   NWI  24-01.50 
 
Event 19  Men 19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1  1848 Daniel Akordo       17 Sterling, VA            12.89m   NWI  42-03.50 
 
Event 19  Men 30-34 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   169 Samuel Okantey      34 Silver Spring, MD       15.30m   NWI  50-02.50 
 
Event 19  Men 45-49 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   218 Charles Swindell    49 Lorton, VA              13.33m   NWI  43-09.00 
 
Event 19  Men 50-54 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   499 Marcus Battle*      50 Silver Spring, MD       11.17m   NWI  36-07.75 
 
Event 19  Men 55-59 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   141 Keith Mathis*       57 Reisterstown, MD         9.10m   NWI  29-10.25 
 
Event 19  Men 60-64 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    64 Roger Crockett*     61 Glasgow, VA              9.50m   NWI  31-02.00 
  2   103 Joel Liles          64 Garner, NC               8.87m   NWI  29-01.25 
 
Event 19  Men 70-74 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   181 Robert Paulen*      72 Silver Spring, MD        8.27m   NWI  27-01.75 
 
Event 19  Men 75-79 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    21 James Stookey*      79 Dickerson, MD            6.89m   NWI  22-07.25 
 
Event 21  Women 19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   166 Meredith Oare       17 Sterling, VA            33.97m     111-05 
 
Event 21  Women 60-64 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   237 Cindy Lea Arbelbid  60 Front Royal, VA         28.06m      92-01 
 
Event 21  Women 70-74 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   241 Evelyn Wright       72 Safety Harbor, FL       18.87m      61-11 
 
Event 21  Men 40-44 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Anthony Dziepak*    44 Oakton, VA              42.07m     138-00 
 
Event 21  Men 60-64 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   161 Ken Moss*           62 Leesburg, VA            46.63m     153-00 
 
Event 21  Men 70-74 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   267 Jack Kuhns          70 Edgewater, MD           29.16m      95-08 
  2   142 Lee McCabe*         70 Ellicott City, MD       20.88m      68-06 
 
Event 21  Men 80-84 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1    37 William Bergen      81 Dade City, FL           22.19m      72-10 
 
Event 22  Men 55-59 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   141 Keith Mathis*       57 Reisterstown, MD        36.20m     118-09 
 
Event 22  Men 60-64 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1862 Seyavash Karimian   64 Hockessin, DE           37.01m     121-05 
  2  1839 James Sherlington   60 MD, MD                  36.26m     118-11 
 
Event 22  Men 65-69 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1  1850 Russell White       65 Chevy Chase, MD         45.29m     148-07 
  2    17 Richard Klehm       65 Spotsylvania, VA        33.08m     108-06 
 
Event 22  Men 85-89 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1   185 Charles Pistorino*  86 McLean, VA              21.12m      69-03 
  2    16 Sam Madia           85 Cold Center, PA         16.44m      53-11