33rd Annual Potomac Valley Games
Langley High School, McLean VA
Saturday-Sunday, August 30-31, 2008

  W50 Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD             734
 
 M19&U 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  1756 Vincent Brown      M17 Reston, VA               14.45   NWI
  2    73 Kenja Hanniford    M18 Woodbridge, VA           14.84   NWI
  3   106 Manuel Morris      M17 Coatesville, PA          14.96   NWI

  M20-24 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  1767 Jeff Shepley       M24 Vienna, VA               16.93   NWI

  M45 110 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   297 Joe Schwieterman   M49 Flossmoor, IL            17.16   NWI

  M19&U Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA            2861

  M35 Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH                2814

  M60 Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD              3463
  2    78 William Gainey*    M61 Clements, MD              3348

  M70 Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA               3473

  M75 Weight Pentathlon
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD          2084

  M19&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   244 Bobby Stanley      M16 Berryville, VA           11.84q  NWI  3
  2   195 Dexter Carr        M16 Greenbelt, MD            11.87q  NWI  3
3 17 John Patrick Paraskevos M19 Lusby, MD                11.89q  NWI  4
  4   106 Manuel Morris      M17 Coatesville, PA          11.94q  NWI  3
  5   200 Tre Drew           M16 Unattached               12.51q  NWI  3
  6   196 Isaac Carr         M14 Greenbelt, MD            12.83q  NWI  3
  7  1749 Ishar Bardhan      M16 Unattached               13.10   NWI  9
  8  1754 Joshua Kaplan      M18 Bethesda, MD             13.24   NWI  3

  W19&U 100 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1  1746 Brittany Schank    W17 Leesburg, VA             13.70q  NWI
  2  1763 Elizabeth Jagoe    W15 Falls Church, VA         14.12q  NWI
  3   234 Caitlin Davis      W14 Clarksville, MD          14.66q  NWI
  4   235 Kelly Davis        W14 Clarksville, MD          14.67q  NWI
  5   103 Liz Ale            W14 Oakton, MD               15.07q  NWI
 
 M20-24 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   249 Michael Losco      M20 Muncie IN, IA            12.04q  NWI  4
  2  1755 Paul Egli          M22 Crofton, MD              12.40q  NWI  4
  3   277 Tim Wunderlich     M21 Westminster, MD          12.62q  NWI  4
  4   271 Ian Cooley         M21 Rydal PA, PA             12.95q  NWI  4
 
 M25-29 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1  1743 Adam Wooten        M26 Sterlilng, PA            11.14q  NWI  9
  2  1748 LaRoi Thompson     M29 Unattached               11.68q  NWI  9
  3  1753 Ali Wimbush        M26 Baltimore, MD            11.69q  NWI  9
  4   213 Zachary Huber      M25 Unattached               13.24q  NWI  4
 
  W30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   263 LaTisha Moulds*    W31 Joppa, MD                12.65q  NWI  2

  M30 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   300 Rommel Siervo      M30 Suffolk, VA              12.71q  NWI  5
  2     5 Karl Garcia        M33 Dulles, VA               13.31q  NWI  5
  3   273 Leon Gray III      M31 Baltimore, MD            13.95q  NWI  5

  M35 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1  1750 Justin Martin      M39 Unattached               12.79q  NWI  5

  W40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   204 Monika Caldwell*   W44 Randallstown, MD         14.36q  NWI  9
  2   251 DeEtta Barnes      W42 Fairfax VA, VA           15.12q  NWI  2
  3    37 Trisha Guethlein   W44 St. Leonard, MD          16.73q  NWI  2

  M40 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   233 Chris Richardson*  M43 Alexandria, VA           13.28q  NWI  6

  M45 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1    12 Jeff Gold*         M46 Odenton, MD              11.88q  NWI  6
  2   293 Robert Harding     M46 Forest, VA               12.57q  NWI  6
  3   276 Danny Royer*       M49 Alexandria, VA           13.06q  NWI  8
 
 M50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   291 Thomas Jones*      M54 Glenndale, MD            12.30q  NWI  8
  2  282 Kaestner McDonnough M51 Richmond, VA             13.08q  NWI  7
  3   152 Mark Jones         M53 Martinsburg, WV          13.18q  NWI  7
  4   176 Bernie Grimm       M52 Great Falls, VA          13.30q  NWI  6
  5   197 Gregory Banks      M54 Clinton, MD              15.35q  NWI  8
 
 W50 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   284 Kate Mearns        W50 Williamsburg, VA         16.71q  NWI  2

  M55 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1    49 Tony Porter        M57 Lexington Park, MD       14.45q  NWI  7
 
 M60 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   189 Joel Liles         M63 Garner, NC               14.40q  NWI  7
  2   262 Curtis Simpson Sr. M60 Richmond VA, VA          14.46q  NWI  8

  W70 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1     2 Audrey Lary*       W74 Frederick, VA            16.93q  NWI  2

  W19&U 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  1746 Brittany Schank    W17 Leesburg, VA             29.01   1.2
  2  1763 Elizabeth Jagoe    W15 Falls Church, VA         30.00   1.2

  M19&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1772 Ron Johnson        M17 PA, PA                   22.46   1.2  3
  2  1756 Vincent Brown      M17 Reston, VA               22.91   1.2  2
  3    73 Kenja Hanniford    M18 Woodbridge, VA           23.25   1.2  3
  4   244 Bobby Stanley      M16 Berryville, VA           24.05   1.2  3
  5   106 Manuel Morris      M17 Coatesville, PA          24.09   1.2  3
6 17 John Patrick Paraskevos M19 Lusby, MD                24.1h   1.2  4
  7  1771 Delon Howard       M18 Ft. Belvoir              24.28   1.2  3
  8   195 Dexter Carr        M16 Greenbelt, MD            24.30   1.2  2
  9   200 Tre Drew           M16 Unattached               24.73   1.2  2
 10   196 Isaac Carr         M14 Greenbelt, MD            25.14   1.2  2
 11   272 Chelo Abbe         M15 Unattached               25.21   1.2  2
 12   104 Josh Mathis        M15 Reisterstown, MD         27.19   1.2  2
 13  1754 Joshua Kaplan      M18 Bethesda, MD             27.3h   1.2  4

  M20-24 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   277 Tim Wunderlich     M21 Westminster, MD          25.1h   1.2  4

  M25-29 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1  1743 Adam Wooten        M26 Sterlilng, PA            22.59   1.2  5
  2  1748 LaRoi Thompson     M29 Unattached               23.07   1.2  5
  3  1778 Robert Wingate-Rob M27 Unattached               24.01   1.2  5

  M30 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   300 Rommel Siervo      M30 Suffolk, VA              25.25   1.2  6

  W30 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   263 LaTisha Moulds*    W31 Joppa, MD                25.92   1.2

  M35 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    71 Adam Gardner       M36 Maple Shade, NJ          24.54   1.2  6
  2  1780 Mike McBride*      M36 Unattached               25.25   1.2  6

  M40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    91 Brian Bailey       M41 Odenton MD               24.47   1.2  7
  2   294 John Martin*       M42 Alexandria, VA           24.83   1.2  7
  3   233 Chris Richardson*  M43 Alexandria, VA           27.36   1.2  7
 
 W40 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   204 Monika Caldwell*   W44 Randallstown, MD         29.53   NWI 13
  2    37 Trisha Guethlein   W44 St. Leonard, MD          34.86   NWI 13

  M45 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    12 Jeff Gold*         M46 Odenton, MD              25.1h   NWI  8
  2   293 Robert Harding     M46 Forest, VA               25.86   NWI 13
  3   276 Danny Royer*       M49 Alexandria, VA           26.7h   NWI  8
  4   297 Joe Schwieterman   M49 Flossmoor, IL            27.0h   NWI  8
  5    64 J. Todd Haire      M46 Charlotte, NC            27.9h   NWI  8

  M50 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   291 Thomas Jones*      M54 Glenndale, MD            24.2h   NWI  8
  2  282 Kaestner McDonnough M51 Richmond, VA             26.11   NWI  9
  3   152 Mark Jones         M53 Martinsburg, WV          26.42   NWI  9
  4   279 Ronald Ginsburg    M52 Olney, MD                27.37   NWI  9

  M60 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   189 Joel Liles         M63 Garner, NC               28.59  -1.6 11
  2   260 Richard Moon       M61 Charlottesville VA,      31.12  -1.6 11
  3   252 Fred Schumacher    M61 Frederick MD, MD         38.29  -1.6 11
 
 M65 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    65 Alby Williams*     M68 Bethesda, MD             28.01   NWI 12
  2   255 Blaine Lawson      M66 Stony Brook NY, NC       33.69   NWI 12

  M70 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   265 Larry Colbert*     M71 Bowie MD, MD             29.25   NWI 12
 
 W70 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1     2 Audrey Lary*       W74 Frederick, VA            35.54   NWI 13

  M75 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    19 Wilton Gordon*     M79 Glenarden, MD            38.17   NWI 12
  2    18 Averett Tombes     M75 Vienna, VA               40.16   NWI 12
  3   268 Lawrence Greco     M79 Hendersonville NC,       50.95   NWI 12

  M19&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1772 Ron Johnson        M17 PA, PA                   51.49   3
  2  1776 Anthony Swindell   M15 Ft. Belvoir, VA          52.73   2
  3   272 Chelo Abbe         M15 Unattached               56.14   2
  4   200 Tre Drew           M16 Unattached               56.47   3
  5   196 Isaac Carr         M14 Greenbelt, MD            56.77   2
  6   244 Bobby Stanley      M16 Berryville, VA           56.86   2
  7  1745 Robbie Ginsburg    M16 Unattached             1:10.54   2

  W19&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1773 Arin Johnson           Unattached               56.22   4
  2  1769 Ashley Burks       W15 Ft. Belvoir            1:06.35   1
  3   103 Liz Ale            W14 Oakton, MD             1:15.27   1

  M25-29 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1748 LaRoi Thompson     M29 Unattached               52.60   9

  M30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   269 Andre' Johnson     M34 Laurel, MD             1:01.05   9
  2   273 Leon Gray III      M31 Baltimore, MD          1:02.54   9

  W30 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    30 Crystal De Alba    W30 Lexington Park, MD     1:16.53  10
 
 M35 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    94 Vernon Waters      M35 Reading PA               51.03   9
  2    71 Adam Gardner       M36 Maple Shade, NJ          55.35   9
  3  1751 Mark Crutchfield   M37 Unattached               58.78   4

  M40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1    91 Brian Bailey       M41 Odenton MD               53.47   4
  2   294 John Martin*       M42 Alexandria, VA           56.24   5
  3  1779 Windsor L. Jones*  M42 Bel Air, MD              57.26   5
  4   299 Michael Hannan     M40 Bethesda, MD             58.97   4
 
 W40 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1  1770 Allison Hall-Pridg W42 Baltimore, MD          1:16.81  10

  M45 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   293 Robert Harding     M46 Forest, VA               55.29   5
  2  1761 Darnell Smith*     M46 Baltimore, MD            56.31   5
  3   223 Mark Baugh*        M48 Glenn Dale, MD           57.52   5
  4   290 Elliot Hamilton    M48 Hyattsville, MD        1:04.84   6
  5     3 James S. Anderson  M48 Annapolis, MD          1:05.12   6

  M50 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   291 Thomas Jones*      M54 Glenndale, MD            54.8h   7
  2   279 Ronald Ginsburg    M52 Olney, MD              1:03.18   6
  3   287 Bernard Gant       M51 Lumberton, NC          1:03.94   6

  M60 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   189 Joel Liles         M63 Garner, NC             1:05.36   7
  2   116 Thomas Waite       M60 Elizabeth City, NC     1:14.71   6

  M65 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   255 Blaine Lawson      M66 Stony Brook NY, NC     1:17.94   7

  M70 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   265 Larry Colbert*     M71 Bowie MD, MD           1:06.9h   7


  M19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1776 Anthony Swindell   M15 Ft. Belvoir, VA        2:08.24
  2     1 Christian Smooth   M18 Annapolis, MD          2:12.23

  W19&U 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   107 Brianna Walker     W16 Columbia, MD           2:45.88

  M25-29 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1777 James Graham       M27 Bowie, MD              2:03.57

  W25-29 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1789 Nikeya Green       W26 Unattached             2:07.23

  M35 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    94 Vernon Waters      M35 Reading PA             1:58.73
  2   102 Jason Reutter      M35 Greensboro NC          2:21.00
  3  1794 Ari Salis          M38 Fairfax, VA            2:59.20

  M40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   288 Nathan David Finch M41 Bethesda, MD           2:31.89

  W40 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1752 Kate Coulter       W44 Annapolis, MD          3:10.82
  M45 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1761 Darnell Smith*     M46 Baltimore, MD          2:18.21
  2     3 James S. Anderson  M48 Annapolis, MD          2:20.05
  3  1759 Curt Flewelling    M46 Spring City, PA        2:35.79

  M50 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1762 Joe Burno*         M54 Mitchellville, PA      2:15.26
  2    97 Jim Darr*          M53 Falls Church, VA       2:43.34

  M60 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   264 Dan Masterson*     M63 Annapolis, VA          2:50.55
  2   116 Thomas Waite       M60 Elizabeth City, NC     2:53.97

  M19&U 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1     1 Christian Smooth   M18 Annapolis, MD          4:39.11
  2  1745 Robbie Ginsburg    M16 Unattached             6:51.65

  M20-24 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1758 Douglas Noreen     M23 Arlington, VA          4:39.04
  2  1764 Darius Salimi      M20 Sterling, VA           5:38.68

  M25-29 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   253 Jason Belinkie     M26 Bethesda MD, MD        4:55.04

  W30 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1757 Carrie Conley      W34 Gainsville, VA         5:29.03
  2    30 Crystal De Alba    W30 Lexington Park, MD     6:27.35
  3  1742 Rachel Austin      W31 Washington, DC         7:07.28

  M40 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1765 Scott Forest       M42 Bowie, MD              4:54.49
  2    11 Craig Green        M43 Manassas, VA           5:11.92
  3  296 Marc Philip Johnson M41 Herndon, VA            6:06.29
 
 W40 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   261 Alisa Harvey       W42 Manassas VA, VA        5:04.68
  2    13 Jennifer Lazio*    W40 Alexandria, VA         6:42.81
  3  1752 Kate Coulter       W44 Annapolis, MD          6:58.19
  M45 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1     3 James S. Anderson  M48 Annapolis, MD          5:02.82
  2   125 Ted Poulos*        M46 McLean, DC             5:35.48
  3  1759 Curt Flewelling    M46 Spring City, PA        5:52.49
  4   223 Mark Baugh*        M48 Glenn Dale, MD         5:56.27
  5   290 Elliot Hamilton    M48 Hyattsville, MD        6:00.42
 
 M50 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1762 Joe Burno*         M54 Mitchellville, PA      5:00.66
  2  1768 Steve Robinson     M53 Herndon, VA            5:40.73
  3    97 Jim Darr*          M53 Falls Church, VA       5:54.54
  4    98 Peter Blank*       M53 Annandale, VA          6:50.64

  M55 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   274 Dan Eddy*          M57 Alexandria, MD         5:26.48
  2     6 Jay Jacob Wind*    M58 Arlington, VA          5:57.68

  M60 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    16 Jim Noone*         M64 Fairfax, VA            5:59.07
  2   116 Thomas Waite       M60 Elizabeth City, NC     6:35.43
  3    14 Robert Weiner*     M61 Accokeek, MD           6:40.01
  4   264 Dan Masterson*     M63 Annapolis, VA          6:41.93

  M70 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1766 Skip Grant         M72 Silver Spring, MD      6:32.90

W19&U 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   107 Brianna Walker     W16 Columbia, MD          12:58.50
 
 M25-29 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   243 Napolean Griffin I M28 Fort Washington, MD   11:12.96
 
 W30 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1  1742 Rachel Austin      W31 Washington, DC        14:06.83
 
 W40 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    13 Jennifer Lazio*    W40 Alexandria, VA        13:06.95

  W45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   247 Martha Merz*       W45 Annadale, VA          10:49.81
  2  1741 Win Persina*       W48 Washington, DC        11:35.22
 
 M45 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   125 Ted Poulos*        M46 McLean, DC            10:43.47
 
 M50 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    98 Peter Blank*       M53 Annandale, VA         13:30.27
 
 M55 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   280 Steven Schaeffer   M59 Mt. Airy, MD          13:44.80
 
 M60 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    16 Jim Noone*         M64 Fairfax, VA           11:51.12
 
 W65 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
1 256 Marie-Louise Michelson W66 Stony Brook, NY       12:50.32

 M20-24 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   187 Ernesto Cueva      M24 Falls Church, VA      19:59.99
 
 M35 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   177 Gary Rossen        M39 Springfield, VA       21:05.20

  W35 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   182 Hilary Cairns      W37 Washington, DC        18:31.15
 
 W40 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    13 Jennifer Lazio*    W40 Alexandria, VA        23:07.70
 
 M50 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   193 Steve Anderson     M52 Arlington VA          17:41.11
 
 M55 5000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   185 Alan Pemberton     M55 Silver Spring, MD     18:22.31
  2     6 Jay Jacob Wind*    M58 Arlington, VA         20:52.00
 
 M19&U 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   108 Del'Vaughn Rooks   M17 Baltimore, MD         39:12.44
 
 M25-29 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   124 Adam Condit        M25 Centreville VA        32:51.00

  M40 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   174 Gary Grilliot      M44 Reston, VA            36:54.16
  2   180 Malcolm Lester     M41 Washington, VA        37:25.25
  3   118 Clifford Tell      M44 Harpers Ferry, WV     49:11.27
 
 M45 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   125 Ted Poulos*        M46 McLean, DC            36:48.22
 
 M50 10000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   129 Maurice Pointer*   M52 Baltimore, MD         35:10.76

  W19&U 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1  1763 Elizabeth Jagoe    W15 Falls Church, VA         24.39   NWI

  M60 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   262 Curtis Simpson Sr. M60 Richmond VA, VA          24.88   NWI

  M19&U 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   106 Manuel Morris      M17 Coatesville, PA          57.52

  M30 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   273 Leon Gray III      M31 Baltimore, MD          1:18.17
 
 W40 400 Long Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   241 Kristine Longshore W40 Unattached             1:25.38
 
  M19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   244 Bobby Stanley      M16 Berryville, VA           1.73m    5-08.00
  2   104 Josh Mathis        M15 Reisterstown, MD         1.62m    5-03.75

  W19&U High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   234 Caitlin Davis      W14 Clarksville, MD          1.42m    4-07.75
  2   235 Kelly Davis        W14 Clarksville, MD          1.27m    4-02.00

  M20-24 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1767 Jeff Shepley       M24 Vienna, VA               1.86m    6-01.25

  M45 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1781 Theodore G. Robins M49 Vienna, VA               1.73m    5-08.00

  M50 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1787 Mark Williamson    M50 Unattached               1.83m    6-00.00
  2   126 James Barrineau*   M53 Burke, VA                1.73m    5-08.00
  3    77 Muraji Nakazawa*   M51 Herndon VA               1.47m    4-09.75
 
 M55 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    75 Keith Mathis*      M56 Reisterstown, MD         1.61m    5-03.25

  M60 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    95 Richard Klehm      M64 Spotsylvania VA, MD      1.42m    4-07.75
 
 M19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   105 David Fishman      M17 Springfield, VA       12-06.00      3.81m
  2   113 William Bell       M17 Frederick, MD         11-06.00      3.50m
  3  1532 Saddam Hossain     M18 Falls Church, VA      10-00.00      3.04m
  4  1740 Mark Orloff        M15 Herndon, VA            8-06.00      2.59m
  5  1792 Francisco Acevedo  M17 Unattached             7-06.00      2.28m
 
 W19&U Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1747 Riley Louden       W16 Falls Church, VA       8-00.00      2.43m
  2   234 Caitlin Davis      W14 Clarksville, MD        6-06.00      1.98m
 --   235 Kelly Davis        W14 Clarksville, MD             NH
 
 W30 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    87 Cici Hall-Hamel    W30 N. Bellmore NY         8-06.00      2.59m
 
  M50 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   292 Robert Disse       M52 Richmond, VA          10-00.00      3.04m
  2   232 Jim Henderson      M52 Unattached             9-00.00      2.74m
 --   197 Gregory Banks      M54 Clinton, MD                 NH

  M60 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    95 Richard Klehm      M64 Spotsylvania VA, MD    9-06.00      2.89m

  M65 Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    88 Howard Booth       M65 Gregory MI             9-06.00      2.89m

  M19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   248 Quran Page         M17 Richmond, VA             6.24m   NWI  20-05.75
  2   272 Chelo Abbe         M15 Unattached               5.82m   NWI  19-01.25
  3   104 Josh Mathis        M15 Reisterstown, MD         4.94m   NWI  16-02.50
 
 W19&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   115 Anna Boisseau      W17 Glen Allen, VA           4.68m   NWI  15-04.25
  2   112 Jamie Pritchard    W17 Annandale, VA            4.28m   NWI  14-00.50
  3   111 Charnelle Adkins   W16 Glen Allen, PA           4.24m   NWI  13-11.00
  4   234 Caitlin Davis      W14 Clarksville, MD          3.99m   NWI  13-01.25
  5   235 Kelly Davis        W14 Clarksville, MD          3.71m   NWI  12-02.25
 --  1763 Elizabeth Jagoe    W15 Falls Church, VA          FOUL

  M20-24 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   271 Ian Cooley         M21 Rydal PA, PA             5.06m   NWI  16-07.25

  W30 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   263 LaTisha Moulds*    W31 Joppa, MD                5.17m   NWI  16-11.50

  W40 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   241 Kristine Longshore W40 Unattached               3.45m   NWI  11-04.00

  M45 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   276 Danny Royer*       M49 Alexandria, VA           5.08m   NWI  16-08.00

  M50 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   258 Robert Clark       M51 Shepherdstown WV, W      5.47m   NWI  17-11.50
  2    77 Muraji Nakazawa*   M51 Herndon VA               3.15m   NWI  10-04.00

  M55 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   245 Keith Witherspoon  M55 Richmond, VA             5.21m   NWI  17-01.25
 
 M60 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   189 Joel Liles         M63 Garner, NC               4.35m   NWI  14-03.25
 
 M65 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    88 Howard Booth       M65 Gregory MI               3.74m   NWI  12-03.25
 
 W70 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1     2 Audrey Lary*       W74 Frederick, VA            3.38m   NWI  11-01.25

  M19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   248 Quran Page         M17 Richmond, VA            12.73m   NWI  41-09.25
  2   272 Chelo Abbe         M15 Unattached              11.25m   NWI  36-11.00
  3   104 Josh Mathis        M15 Reisterstown, MD        11.17m   NWI  36-07.75

  W19&U Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   246 Bria Robertson     W15 Glen Allen, VA           8.82m   NWI  28-11.25
  2  1763 Elizabeth Jagoe    W15 Falls Church, VA         8.63m   NWI  28-03.75
  3   235 Kelly Davis        W14 Clarksville, MD          8.09m   NWI  26-06.50

  M30 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   300 Rommel Siervo      M30 Suffolk, VA             10.75m   NWI  35-03.25
 
 M35 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   237 Kelsey Saunders    M37 Lexington Park, MD      10.85m   NWI  35-07.25

  W40 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   204 Monika Caldwell*   W44 Randallstown, MD         8.31m   NWI  27-03.25
  2   241 Kristine Longshore W40 Unattached               7.83m   NWI  25-08.25
 
 M45 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1  1774 Charles Swindale   M47 Ft. Belvoir             13.83m   NWI  45-04.50

  M50 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    77 Muraji Nakazawa*   M51 Herndon VA               9.34m   NWI  30-07.75

  M55 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   245 Keith Witherspoon  M55 Richmond, VA            10.27m   NWI  33-08.50
  2    75 Keith Mathis*      M56 Reisterstown, MD         9.86m   NWI  32-04.25
 
 M60 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   189 Joel Liles         M63 Garner, NC               8.60m   NWI  28-02.75
 
 W70 Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1     2 Audrey Lary*       W74 Frederick, VA            7.45m   NWI  24-05.50
 
 M19&U Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA          13.15m   43-01.75

  W19&U Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   110 Erica King         W16 Glen Allen, PA           8.75m   28-08.50
  2    38 Judia Holton       W16 Lexington Park, MD       8.16m   26-09.25
  3   103 Liz Ale            W14 Oakton, MD               7.99m   26-02.75

  M35 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH              12.58m   41-03.25

  W40 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1     9 Anne-Marie Pastork W43 Fairfax, VA              5.52m   18-01.50

  M50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1782 Charles James      M52 Herndon, VA             11.02m   36-02.00
  2   126 James Barrineau*   M53 Burke, VA               10.38m   34-00.75
  3   258 Robert Clark       M51 Shepherdstown WV, W      9.88m   32-05.00

  W50 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD          10.16m   33-04.00

  M55 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    69 Michael Kalnas     M57 Gibbstown, NJ            9.55m   31-04.00

  M60 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   123 Ken Moss*          M61 Leesburg VA             12.73m   41-09.25
  2    78 William Gainey*    M61 Clements, MD            12.07m   39-07.25
  3   202 James Shellington  M61 Ft. Belvoir, VA         11.13m   36-06.25
  4   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD            11.06m   36-03.50
  5   242 Seyavash Karimian  M63 Hockessin, DE           10.67m   35-00.25

  M70 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   117 William Smith      M73 Richmond, VA            11.03m   36-02.25
  2    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA             10.21m   33-06.00

  M75 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    18 Averett Tombes     M75 Vienna, VA               7.47m   24-06.25
  2    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD         6.17m   20-03.00

  M85 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    66 Charles Pistorino* M85 McLean, VA               7.73m   25-04.50

  W19&U Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    38 Judia Holton       W16 Lexington Park, MD      22.02m      72-03

  M19&U Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   114 Jacob Robbins      M18 Ellicott City, VA       41.02m     134-07
  2    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA          34.34m     112-08

  M35 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH              47.93m     157-03
  2    90 Michael DeMarte    M36 Huntersville NC         47.26m     155-01
  3   289 Leslie Young       M38 Petersburg, VA          36.15m     118-07
  4   237 Kelsey Saunders    M37 Lexington Park, MD      22.44m      73-07

  M40 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1     8 James Barr*        M40 Arlington, VA           35.35m     116-00

  M45 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   131 Warren Taylor      M49 Columbia, PA            40.48m     132-10
  2   201 Bryan Perry        M48 Herndon, VA             30.87m     101-03
  3    92 Franklin Roberts   M49 Raleigh NC              29.28m      96-01
  4   228 R.V. Biagioni      M49 Unattached              28.67m      94-01
  5    80 David Hughes       M48 Hummelstown PA          25.09m      82-04
  6    72 James Higgins      M48 Jessup, MD              22.85m      75-00

  M50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   126 James Barrineau*   M53 Burke, VA               31.93m     104-09
  2    81 Anthony Markley    M54 Lovettsville, VA        23.78m      78-00

  W50 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD          23.70m      77-09

  M55 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    75 Keith Mathis*      M56 Reisterstown, MD        26.25m      86-01

  M60 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   120 Robert Beach       M60 Blacksburg VA, VA       41.77m     137-00
  2    78 William Gainey*    M61 Clements, MD            40.52m     132-11
  3   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD            36.55m     119-11
  4   202 James Shellington  M61 Ft. Belvoir, VA         33.13m     108-08
  5    84 James Pearce       M63 Columbia, MD            29.73m      97-06

  M65 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   127 John Lang          M68 Bethlehem, PA           31.82m     104-05

  M70 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   117 William Smith      M73 Richmond, VA            37.13m     121-10
  2    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA             32.48m     106-07
  3    82 Herman Blinchikoff M74 Pikesville, MD          21.78m      71-05

  M75 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD        20.05m      65-09

  M85 Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    66 Charles Pistorino* M85 McLean, VA              21.28m      69-10

  M19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   184 Brendan Morales    M17 Westminster, MD         41.57m     136-05
  2    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA          34.66m     113-08
 --   163 Aric Veatch        M12 Roanoke, VA               FOUL

  W19&U Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   164 Ashlen Veatch      W14 Roanoke, VA             37.10m     121-09
 
 W30 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   240 Heather Withrow    W32 Unattached              38.25m     125-06
 
 M35 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH              41.42m     135-11
 
 W40 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   134 Rebecca Hartley*   W44 Vienna, VA              16.77m      55-00

  M45 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   201 Bryan Perry        M48 Herndon, VA             29.60m      97-01

  M60 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD            38.22m     125-05
  2    84 James Pearce       M63 Columbia, MD            35.85m     117-07
  3    78 William Gainey*    M61 Clements, MD            31.01m     101-09

  M70 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA             29.33m      96-03

  M75 Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD        16.00m      52-06

  M19&U Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1744 Will Wright        M17 Unattached              48.96m     160-07
  2   109 Michael Lang       M15 Bethlehem, PA           37.28m     122-04
  3    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA          34.09m     111-10

  W19&U Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   112 Jamie Pritchard    W17 Annandale, VA           22.33m      73-03
 
 M35 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH              35.22m     115-07
 
 M45 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    92 Franklin Roberts   M49 Raleigh NC              42.97m     141-00
  2   228 R.V. Biagioni      M49 Unattached              42.29m     138-09
  3   223 Mark Baugh*        M48 Glenn Dale, MD          25.45m      83-06
 
 M50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    77 Muraji Nakazawa*   M51 Herndon VA              31.89m     104-07

  W50 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD          16.33m      53-07

  M55 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    75 Keith Mathis*      M56 Reisterstown, MD        38.53m     126-05

  M60 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   242 Seyavash Karimian  M63 Hockessin, DE           37.04m     121-06
  2    95 Richard Klehm      M64 Spotsylvania VA, MD     33.73m     110-08
  3   202 James Shellington  M61 Ft. Belvoir, VA         33.71m     110-07
  4    78 William Gainey*    M61 Clements, MD            32.17m     105-06
  5   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD            31.12m     102-01
  6   252 Fred Schumacher    M61 Frederick MD, MD        21.79m      71-06

  M65 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   127 John Lang          M68 Bethlehem, PA           33.12m     108-08

  M70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA             37.11m     121-09

  W70 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1  1786 Barbara Jamborsky  W72 Reston, VA              17.49m      57-04

  M75 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD        15.41m      50-07
 
 M85 Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    66 Charles Pistorino* M85 McLean, VA              19.47m      63-10
 
 M19&U Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   184 Brendan Morales    M17 Westminster, MD         16.82m   55-02.25
  2    79 Tyler Sturgill     M17 Alexandria, VA          11.38m   37-04.00

  M35 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    83 Kunle Lawson       M36 Athens, OH              14.17m   46-06.00

  W40 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   134 Rebecca Hartley*   W44 Vienna, VA               8.74m   28-08.25
  2     9 Anne-Marie Pastork W43 Fairfax, VA              5.47m   17-11.50

  W50 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD           9.15m   30-00.25

  M60 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   123 Ken Moss*          M61 Leesburg VA             15.96m   52-04.50
  2   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD            14.72m   48-03.50
  3    78 William Gainey*    M61 Clements, MD            12.86m   42-02.25
  4    84 James Pearce       M63 Columbia, MD            12.18m   39-11.50
 
 M70 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    74 Ezzat Pashai*      M73 Fairfax, VA             10.92m   35-10.00

  M75 Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD         8.10m   26-07.00
  
W50 Other Superweight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   119 Donna Barrett*     W52 Cheltenham, MD           6.14m   20-02.00

  M60 Other Superweight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   85 Jerry Bookin-Weiner M62 Columbia, MD             7.66m   25-01.75
  2    78 William Gainey*    M61 Clements, MD             7.37m   24-02.50
  3   123 Ken Moss*          M61 Leesburg VA              7.03m   23-01.00
  4    84 James Pearce       M63 Columbia, MD             6.95m   22-10.00

  M75 Other Superweight
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1    76 Darrell Dempster*  M79 Annapolis MD, MD         4.83m   15-10.50

  M35 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   238 Brian Allen        M36 Springfield, VA        9:27.53

  M50 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    98 Peter Blank*       M53 Annandale, VA          9:55.82

  M55 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   239 John Morrison*     M59 Essex, MD             10:03.33
  2   186 Morris Gelman      M59 Falls Church, VA      10:18.94

  M65 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    10 Sheldon Contract*  M69 N. Bethesda, MD       10:49.95
 
 W65 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1     4 Judith Crawford    W67 Annapolis, MD         13:10.74
 
 M70 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   128 Roger Webb*        M71 Alexandria, VA        11:31.54
  2   254 Terry Copeland*    M70 Frederick MD, MD      11:55.92
  3    89 Donald Gerson      M74 Silver Spring MD      14:04.34
  
M80 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1     7 Charles Boyle      M84 Annapolis, MD         11:44.59
 
 M13-14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   188 Jamal Carr         M13 Greenbelt, MD         12:18.39
 
 M35 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   238 Brian Allen        M36 Springfield, VA       18:37.08

  M50 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    98 Peter Blank*       M53 Annandale, VA         18:58.06

  M55 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   122 Jim Wass*          M56 Riverdale, MD         18:54.60
  2   186 Morris Gelman      M59 Falls Church, VA      22:11.55

  M65 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    10 Sheldon Contract*  M69 N. Bethesda, MD       20:49.79

  M70 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   254 Terry Copeland*    M70 Frederick MD, MD      23:42.15
  2   128 Roger Webb*        M71 Alexandria, VA        23:45.86

  M35 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   238 Brian Allen        M36 Springfield, VA       32:22.87

  M55 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   122 Jim Wass*          M56 Riverdale, MD         32:26.50

  M60 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   133 John Gersh*        M61 Columbia, VA          34:46.85

  M65 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   257 Michael Schwed     M67 Silver Spring MD, M   37:00.20

  M70 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   128 Roger Webb*        M71 Alexandria, VA        38:16.17
  2   254 Terry Copeland*    M70 Frederick MD, MD      40:25.50

  W85+ 5000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   295 Mary Lathram       W93 Falls Church, VA      53:45.89

  M55 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   186 Morris Gelman      M59 Falls Church, VA    1:17:31.57
  2   239 John Morrison*     M59 Essex, MD           1:22:34.70

  M65 10000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    10 Sheldon Contract*  M69 N. Bethesda, MD     1:12:37.38