33rd Potomac Valley Games
Langley High School, McLean VA
Saturday, August 30, 2008
  W6&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
Finals
  1   215 Donta Bailey           Unattached               16.02   NWI 11
  3   210 Hayley Salis        W4 Fairfax, VA              23.26   NWI  3
  4    50 Abigale Rolfe       W6 Lusby, MD                26.10   NWI  4

  M6&U 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   154 Nate Lacey          M6 Brookesville, MD         18.48   NWI  8
  2   167 Thomas Lofton       M5 Philadelphia, PA         20.24   NWI  8
  3   207 Bobby Cunningham    M5 Leesburg, VA             21.96   NWI  8

  W7-8 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   168 Jameraqui May-Wood  W8 Philadelphia, PA         15.67   NWI 11
  2   191 Dakota Kindred      W8 Ft. Belvoir, VA          16.08   NWI  2
  3    67 Kaylen Wright       W8 Woodbridge, VA           16.66   NWI  2
  4   149 Alahna Sabbakhan    W7 Washington, VA           16.71   NWI  1
  5   144 Abby Bruck          W7 Falls Church, VA         18.08   NWI  2
  6   212 Jordan Mitchell     W8 Unattached               18.64   NWI  5
  7    31 Dianelys De Alba    W7 Lusby, MD                18.73   NWI  1
  8   209 Shayna Salis        W7 Fairfax, VA              18.77   NWI  3
  9   151 Anne Banker         W7 Leesburg, VA             19.60   NWI  1
 10    51 Grace Rolfe         W8 Lusby, MD                21.24   NWI  3
 11   205 Izabella Humphreys  W8 Perryhall, MD            24.30   NWI  3

  M7-8 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   158 Baxter Hamilton     M8 Hyattsville, MD          16.73   NWI  9
  2    35 Aaron Guethlein     M8 St. Leonard, MD          17.26   NWI 10
  3    47 Kouassi Pone        M7 Lexington Park, MD       18.47   NWI  8
  4    20 Aamir Alloo         M8 Centreville, VA          18.52   NWI  8

  W9-10 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   214 Jordan Dudley      W10 Fairfax Station, VA      15.95   NWI  6
  2   183 Peyton Ford        W10 Arlington, VA            15.96   NWI  5
  3    28 Erika Berry         W9 Lexington Park, MD       16.69   NWI  5
  4    36 Katarina Guethlein  W9 St. Leonard, MD          16.96   NWI  5
  5    61 Anastasia Tull      W9 Fairfax, VA              17.15   NWI
  6   175 Bryauna Kralik     W10 Hampton, VA              17.52   NWI  4
  7    33 Yamaris De Alba     W9 Lusby, MD                18.12   NWI  2
  8   172 Jasmine White      W10 Philadelphia, PA         18.60   NWI  5
  9   208 Leya Salis          W9 Fairfax, VA              18.85   NWI  3
 
 M9-10 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   166 Andrew Lofton Jr.  M10 Philadelphia, PA         15.23   NWI 10
  2   199 Calvin Taylor      M10 Unattached               15.57   NWI 10
  3   153 Donovan Lacey       M9 Brookeville, MD          16.35   NWI  9
  4    23 Bradley Hazelworth  M9 Centerville Youth        16.79   NWI 10
  5   141 Eric Losique        M9 Fairfax, VA              16.83   NWI  8
  6    29 Sky Crawford-Porte  M9 Lexington Park, MD       17.02   NWI 11
  7   190 Harrison Furlow     M9 Unattached               18.45   NWI 10
  8   143 Parker Barrett     M10 Leesburg VA              18.55   NWI 10
 
 M11-12 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    59 Matthew Hazelworth M12 Centerville Youth        14.26   NWI 12
  2   146 Bryce Walker       M11 Columbia, VA             14.49   NWI 11
  3   192 Alford Kindred     M11 Ft. Belvoir, VA          15.43   NWI 12
  4   216 Alan Dudley        M12 Fairfax Station, VA      16.02   NWI 12
  5   171 William Smith      M11 Philadelphia, PA         17.04   NWI 11
  6    39 Kobie Jordan       M11 Lexington Park, MD       18.19   NWI 12

  W11-12 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   161 Cassidy Davis      W12 Clarksville, MD          15.01   NWI  6
  2    68 Winona Peace       W11 Silver Spring, VA        15.44   NWI  5
  3    26 Kiara Ward         W11 Herndon, VA              16.13   NWI  6

  W13-14 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   155 Genamarie McCant   W14 Fairfax Station, VA      13.00   NWI  7
  2   203 Jessica Caldwell   W14 Randallstown, MD         13.77   NWI  7
  3   145 Adrienne Schmidt   W13 McLean, VA               14.92   NWI  6
  4    25 Andrea Seton       W13 Centreville, VA          15.04   NWI  7
  5   198 Antonella Taylor   W13 Bowie, MD                15.35   NWI 11

  M13-14 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   169 Jordan May         M14 Philadelphia, PA         12.48   NWI 12
  2    34 Kevin Graham       M14 Lexington Park, MD       13.16   NWI 12
  2    12 Jeff Gold*         M46 Odenton, MD              18.64   NWI  3

  M6&U 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   154 Nate Lacey          M6 Brookesville, MD         42.61  +0.0  4
  2   207 Bobby Cunningham    M5 Leesburg, VA             48.12  +0.0  4
  3   226 Trey Shell          M4 Fairfax, VA            1:05.78   NWI 10

  W6&U 200 Meter Dash
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    50 Abigale Rolfe       W6 Lusby, MD              1:01.03  -0.8

  M7-8 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   158 Baxter Hamilton     M8 Hyattsville, MD          36.96  -0.4  5
  2    35 Aaron Guethlein     M8 St. Leonard, MD          37.94  +0.0  4
  3   231 Isaiah Guy          M7 Alexandria, VA           40.57  -0.4  5
  4    47 Kouassi Pone        M7 Lexington Park, MD       41.07  +0.0  4
  5    20 Aamir Alloo         M8 Centreville, VA          45.21  -0.4  5

  W7-8 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   191 Dakota Kindred      W8 Ft. Belvoir, VA          34.43  -0.9  2
  2   149 Alahna Sabbakhan    W7 Washington, VA           35.75  -0.8  1
  3    67 Kaylen Wright       W8 Woodbridge, VA           37.29  -0.9  2
  4   212 Jordan Mitchel      W8 Unattached               38.68  -1.4  9
  5   168 Jameraqui May-Wood  W8 Philadelphia, PA         38.88  -0.9  2
  6    51 Grace Rolfe         W8 Lusby, MD                48.44  -0.8  1
  7   205 Izabella Humphreys  W8 Perryhall, MD            55.86  -1.4  9
  8   220 Kristen Shell       W7 Fairfax, VA              58.69  -1.4  9

  M9-10 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   166 Andrew Lofton Jr.  M10 Philadelphia, PA         31.32  -0.4  5
  2   199 Calvin Taylor      M10 Unattached               34.12  -1.8  6
  3   153 Donovan Lacey       M9 Brookeville, MD          34.26  +0.0  4
  4    23 Bradley Hazelworth  M9 Centerville Youth        36.45  -0.4  5
  5   230 Emanuel Guy         M9 Alexandria, VA           37.00   NWI 10
  6   218 Paul Han            M9 Fairfax Station, VA      37.70   NWI 10
  7   143 Parker Barrett     M10 Leesburg VA              41.54  -0.4  5

  W9-10 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   150 Sahna Sabbakhan     W9 Washington, VA           32.61  -0.9  2
  2   170 Monica Smith       W10 Philadelphia, PA         33.87  -0.8  3
  3    36 Katarina Guethlein  W9 St. Leonard, MD          38.49  -0.9  2
  4   175 Bryauna Kralik     W10 Hampton, VA              38.55  -1.4  9
  5    61 Anastasia Tull      W9 Fairfax, VA              39.22  -0.8  1
  6   172 Jasmine White      W10 Philadelphia, PA         42.07  -0.9  2
 
 M11-12 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   146 Bryce Walker       M11 Columbia, VA             29.27  -1.8  6
  2    59 Matthew Hazelworth M12 Centerville Youth        29.57   NWI  7
  3   139 Joseph Graham      M12 Kensington, MD           31.77   NWI  7
  4   178 George Guethlein   M11 Unattached               32.39  -1.8  6
  5    58 Cutler Zollicoffer M11 Saint Mary's Str         34.55   NWI  7
  6   142 Spencer Barrett    M11 Leesburg, VA             34.87   NWI  7
  7   192 Alford Kindred     M11 Ft. Belvoir, VA          35.29  -1.8  6
  8   171 William Smith      M11 Philadelphia, PA         35.79  -1.8  6
  9    24 Ben Ryan           M11 Centreville, VA          37.74  -1.8  6

  W11-12 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1    26 Kiara Ward         W11 Herndon, VA              34.23  -0.8  3
  2    68 Winona Peace       W11 Silver Spring, VA        34.83  -0.8  3
 
 M13-14 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   169 Jordan May         M14 Philadelphia, PA         25.00  -1.7  8
  2    46 De'Audre Travers   M14 Lexington Park, MD       25.49  -1.7  8
  3    34 Kevin Graham       M14 Lexington Park, MD       26.62  -1.7  8
  4   188 Jamal Carr         M13 Greenbelt, MD            28.89   NWI  7
 
 W13-14 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   155 Genamarie McCant   W14 Fairfax Station, VA      26.83  -0.8  3
  2   203 Jessica Caldwell   W14 Randallstown, MD         28.22  -0.8  3
  3   229 Crystal Johnson    W14 Ft. Belvoir, VA          31.70  -1.4  9
  4    25 Andrea Seton       W13 Centreville, VA          32.19  -0.8  3

  M6&U 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   154 Nate Lacey          M6 Brookesville, MD       1:41.80   3
 
 M7-8 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   158 Baxter Hamilton     M8 Hyattsville, MD        1:22.35   3
  2   231 Isaiah Guy          M7 Alexandria, VA         1:25.97   6
  3   206 Jimmy Cunningham    M8 Leesburg, VA           1:27.17   6
  4    35 Aaron Guethlein     M8 St. Leonard, MD        1:29.89   3

  W7-8 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   212 Jordan Mitchel      W8 Unattached             1:28.81   5
  2   168 Jameraqui May-Wood  W8 Philadelphia, PA       1:33.21   1
  3   209 Shayna Salis        W7 Fairfax, VA            1:37.00   5
  4   151 Anne Banker         W7 Leesburg, VA           1:40.69   1
 
 M9-10 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   153 Donovan Lacey       M9 Brookeville, MD        1:17.78   3
  2   230 Emanuel Guy         M9 Alexandria, VA         1:24.25   6
  3   218 Paul Han            M9 Fairfax Station, VA    1:27.03   6
 
 W9-10 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   150 Sahna Sabbakhan     W9 Washington, VA         1:14.20   1
  2   170 Monica Smith       W10 Philadelphia, PA       1:18.23   1
  3    28 Erika Berry         W9 Lexington Park, MD     1:22.79   1
  4    36 Katarina Guethlein  W9 St. Leonard, MD        1:29.69   1
  5   175 Bryauna Kralik     W10 Hampton, VA            1:31.25   5
  6   208 Leya Salis          W9 Fairfax, VA            1:43.08   5
 
 M11-12 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   146 Bryce Walker       M11 Columbia, VA           1:05.38   4
  2   139 Joseph Graham      M12 Kensington, MD         1:08.54   4
  3   140 Patrick Losique    M11 Fairfax, VA            1:16.92   4
  4   142 Spencer Barrett    M11 Leesburg, VA           1:19.55   4
  5   178 George Guethlein   M11 Unattached             1:21.61   4
  6    32 Tjader De Alba     M11 Lusby, MD              1:24.41   3

  W13-14 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   155 Genamarie McCant   W14 Fairfax Station, VA      59.08   2
  2   203 Jessica Caldwell   W14 Randallstown, MD       1:07.75   6
  3   229 Crystal Johnson    W14 Ft. Belvoir, VA        1:08.74   2

  M13-14 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1   169 Jordan May         M14 Philadelphia, PA         58.59   4

  W7-8 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   168 Jameraqui May-Wood  W8 Philadelphia, PA       3:41.63
 
 M9-10 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   157 Eric Martin        M10 Alexandria, VA         2:46.10
  2   166 Andrew Lofton Jr.  M10 Philadelphia, PA       3:24.76

  M13-14 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   148 Lance Rooks        M13 Baltimore MD, MD       3:01.81

  M7-8 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   206 Jimmy Cunningham    M8 Leesburg, VA           7:41.78
 
 W7-8 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   151 Anne Banker         W7 Leesburg, VA           7:25.98
 
 M9-10 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   157 Eric Martin        M10 Alexandria, VA         5:45.73
  2   162 Willem Smagh       M10 Ashburn, MD            6:13.94
  3   179 Jack Staples        M9 Unattached             7:30.71
  4    21 Hawk Abeyta         M9 Centreville, VA        7:32.42

  M11-12 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    22 Walker Abeyta      M11 Fairfax Station, VA    5:45.81
  2   140 Patrick Losique    M11 Fairfax, VA            6:07.24

  M13-14 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    60 Corey Tooke        M13 Brsitow, VA            5:55.87

  W7-8 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   156 Kaia Martin         W8 Alexandria, VA        15:07.24
 
 M9-10 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   179 Jack Staples        M9 Unattached            14:44.98
 
 M11-12 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   159 Carson Bieraugel   M12 Alexandria, VA        13:49.38
 
 M13-14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1    60 Corey Tooke        M13 Brsitow, VA           11:39.47
  2   148 Lance Rooks        M13 Baltimore MD, MD      13:06.77
 
 W13-14 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   147 Brittney Rooks     W14 Baltimore, VA         11:09.49
  
W13-14 100 Short Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   203 Jessica Caldwell   W14 Randallstown, MD         15.65   NWI
  2   165 Virginia Hill      W14 Haymarket, VA            17.29   NWI
 
 W9-10 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   160 Brianna Davis      W10 Clarksville, MD          0.95m    3-01.25
 
 W11-12 High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   161 Cassidy Davis      W12 Clarksville, MD          1.30m    4-03.25
 
 M6&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   167 Thomas Lofton       M5 Philadelphia, PA         1.63m   NWI   5-04.25
 
 W6&U Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    50 Abigale Rolfe       W6 Lusby, MD                1.42m   NWI   4-08.00
 
 M7-8 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    20 Aamir Alloo         M8 Centreville, VA          2.52m   NWI   8-03.25
  2    47 Kouassi Pone        M7 Lexington Park, MD       2.44m   NWI   8-00.25
  3    35 Aaron Guethlein     M8 St. Leonard, MD          2.25m   NWI   7-04.75
 
 W7-8 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   191 Dakota Kindred      W8 Ft. Belvoir, VA          2.28m   NWI   7-05.75
  2    51 Grace Rolfe         W8 Lusby, MD                1.70m   NWI   5-07.00
 
 M9-10 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    23 Bradley Hazelworth  M9 Centerville Youth        3.49m   NWI  11-05.50
  2   157 Eric Martin        M10 Alexandria, VA           3.24m   NWI  10-07.75
  3    29 Sky Crawford-Porte  M9 Lexington Park, MD       3.08m   NWI  10-01.25
  4   143 Parker Barrett     M10 Leesburg VA              2.66m   NWI   8-08.75
  5   217 James O'Malley      M9 McLean, VA               1.92m   NWI   6-03.75

  W9-10 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   183 Peyton Ford        W10 Arlington, VA            3.08m   NWI  10-01.25
  2   214 Jordan Dudley      W10 Fairfax Station, VA      3.07m   NWI  10-01.00
  3   170 Monica Smith       W10 Philadelphia, PA         2.87m   NWI   9-05.00
  4   160 Brianna Davis      W10 Clarksville, MD          2.72m   NWI   8-11.25
  5    36 Katarina Guethlein  W9 St. Leonard, MD          2.66m   NWI   8-08.75
  6    28 Erika Berry         W9 Lexington Park, MD       2.24m   NWI   7-04.25
  7   172 Jasmine White      W10 Philadelphia, PA         2.12m   NWI   6-11.50
  8    61 Anastasia Tull      W9 Fairfax, VA              1.82m   NWI   5-11.75
 
 W11-12 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   161 Cassidy Davis      W12 Clarksville, MD          3.64m   NWI  11-11.50
  2    68 Winona Peace       W11 Silver Spring, VA        3.02m   NWI   9-11.00
  3    26 Kiara Ward         W11 Herndon, VA              2.86m   NWI   9-04.75
 
 M11-12 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1    59 Matthew Hazelworth M12 Centerville Youth        4.14m   NWI  13-07.00
  2    22 Walker Abeyta      M11 Centreville, VA          3.68m   NWI  12-01.00
  3   178 George Guethlein   M11 Unattached               3.56m   NWI  11-08.25
  4   192 Alford Kindred     M11 Ft. Belvoir, VA          3.16m   NWI  10-04.50
  5   142 Spencer Barrett    M11 Leesburg, VA             3.09m   NWI  10-01.75
  6    32 Tjader De Alba     M11 Lusby, MD                2.96m   NWI   9-08.50
  7    24 Ben Ryan           M11 Centreville, VA          2.83m   NWI   9-03.50
  8    39 Kobie Jordan       M11 Lexington Park, MD       2.31m   NWI   7-07.00
 --   216 Alan Dudley        M12 Fairfax Station, VA       FOUL

  W13-14 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   165 Virginia Hill      W14 Haymarket, VA            4.52m   NWI  14-10.00
  2   221 Rebecca Louise Eli W13 Munnall, PA              3.62m   NWI  11-10.50
  3    25 Andrea Seton       W13 Centreville, VA          3.01m   NWI   9-10.50
 
 M13-14 Long Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
===============================================================================
  1   169 Jordan May         M14 Philadelphia, PA         4.83m   NWI  15-10.25
  2    34 Kevin Graham       M14 Lexington Park, MD       4.52m   NWI  14-10.00
  3    46 De'Audre Travers   M14 Lexington Park, MD       4.14m   NWI  13-07.00
  4   222 Zackery Elias      M14 Munnall, PA              3.84m   NWI  12-07.25
 
 W7-8 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   191 Dakota Kindred      W8 Ft. Belvoir, VA          3.26m   10-08.50
 
 M11-12 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   192 Alford Kindred     M11 Ft. Belvoir, VA          8.99m   29-06.00
 
 W13-14 Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
==========================================================================
  1   198 Antonella Taylor   W13 Bowie, MD                9.96m   32-08.25
 
 M13-14 1500 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals
================================================================
  1   188 Jamal Carr         M13 Greenbelt, MD         12:18.39