Potomac Valley Track Club All-Comers Meet
Langley High School
Saturday, July 26, 2008
100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
Finals
  1 Devante Tucker           M16 Spotsylvania, VA         10.4h  -0.8  3  10
  2 Phillip Porter           M18 Lexington Park, MD       10.5h  -0.8  3   8
  3 Anthony Wallace          M28 Richmond, VA             11.09   0.5  1   6
  4 Vincent Brown            M17 Reston, VA               11.26   0.5  1   5
  5 Todo Savage              M22 Laurel, MD               11.46   0.5  1   4
  6 Cesar Via                M18 Vienna, VA               11.55  -0.5  2   3
  7 Brian Armstrong          M18 Fairfax, VA              11.57   0.5  1   2
  8 Clifton Quarrie          M48 Beltsville, MD           11.6h  -0.8  3   1
  9 Manny Lamarre            M21 Miami, FL                11.65  -0.5  2
 10 Dexter Carr              M16 Greenbelt, MD            11.67   0.5  1
 11 Branden Price            M16 Reston, VA               11.8h  -0.8  3
 11 Matt Jaffe               M17 Great Falls, VA          11.8h  -0.8  3
 13 Rogerque Gray            M15 Spotsylvania, VA         11.87  -0.3  4
 14 Malcolm Cameron          M16 Alexandria, VA           11.90  -0.5  2
 15 Amber Sarmiento          F17 Springfield, VA          11.92  -0.5  2
 15 Bobby Stanley            M16 Berryville, VA           11.92  -0.5  2
 17 Avidor Hershleovitz      M27 Tel Aviv, Israel         11.94   0.5  1
 18 Rustiane Wilson          M16 Alexandria, VA           11.99  -0.5  2
 19 Anton Bowman             M17 Springfield, VA          12.12  -0.3  4
 20 Jeric Espiritu           M19 Vienna, VA               12.2h  -0.8  3
 21 Jeffrey Coan             M15 Alexandria, VA           12.72  -0.1 16
 22 Larry Mouwz              M45 Fayettville, NC          12.79  -0.6  5
 23 Trung Phan               M17 Springfield, VA          12.97  -0.3  4
 24 Kenneth Co               M32 Arlington, VA            13.09  -0.6  5
 25 Kevin Graham             M14 Saint Mary's Str         13.36  -0.1 16
 26 Kaylis Pryor-Gill        M14 Bowie, MD                13.46  -0.1 16
 27 Imani Murray             F14 King George, VA          13.74  -1.7 15
 28 Janel Holland            F12 Laurel, MD               13.78  -1.1 14
 29 Alby Williams            M68 Bethesda, MD             13.92  -0.6  5
 30 Morgan Lataillade        F13 Alexandria, VA           14.06  -1.1 14
 31 Lakea Stewart            F16 Lexington Park, MD       14.12  -1.7 15
 32 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth        14.40  -1.8 13
 32 Nick Arnold              M10 Bristow, VA              14.40  -1.8 13
 34 Doug Hastings            M58 Alexandria, VA           14.52  -0.6  5
 34 John Thomson Jr.         M14 Ashburn, VA              14.52  -0.1 16
 36 Vadrione Brown           F15 Reston, VA               14.56  -1.7 15
 36 1598 Unknown             F15 Unattached               14.56  -1.7 15
 38 Gerald Woodridge II      M14 Bowie, MD                14.75  -1.8 13
 39 Anna Christina Clements  F12 Oak Hill, VA             15.05  -1.1 14
 40 Isaih Norman             M 9 Alexandria, VA           15.23   1.2 11
 41 Amber Nelson             F31 Owings Mill, MD          15.27  -0.6  5
 42 Destiny Harrison         F13 Lexington Park, MD       15.40  -1.1 14
 43 Andrea Seton             F13 Centreville, VA          15.45  -1.1 14
 44 Alexandra Glover         F 9 Laurel, MD               15.75  -1.9  9
 45 Winona Peace             F11 Silver Spring, MD        15.89  -0.3 12
 46 Jacob Edmonds            M12 Temple Hills, MD         15.99  -1.8 13
 47 Jen Zhu                  F14 Alexandria, VA           16.02  -1.8 13
 48 Meena Elango             F14 Alexandria, VA           16.04  -1.8 13
 49 Natasha Russell          F12 Reston, VA               16.41  -0.3 12
 50 Babayel Dia              M 9 Alexandria, VA           16.54   1.2 11
 51 Cutler Zollicoffer       M10 Saint Mary's Str         16.61   1.2 11
 52 Sahna Sabbakhan          F 9 Washington, DC           16.67  -1.9  9
 53 Erika Berry              F 9 Lexington Park, MD       16.7h  -2.0 10
 54 Donovan Lacey            M 8 Brookeville, MD          16.96   1.2 11
 55 Dylan Buek               M 9 Alexandria, VA           17.0h  -2.0 10
 56 William McGinnis         M10 Alexandria, VA           17.11   1.2 11
 57 Kylie Krejci             F10 North East, MD           17.14  -1.9  9
 58 Jordan Blanks            F10 Alexandria, VA           17.21  -1.9  9
 59 Alahna Sabbakhan         F 6 Washington, DC           17.29  -0.2  6
 60 Anisa Roberts            F 8 Beltsville, MD           17.40  -1.1  8
 61 Bryan Moon               M10 Yorktown, VA             17.5h  -2.0 10
 62 Emanuel Guy              M 8 Alexandria, VA           17.68  -1.1  8
 63 Sky Crawford-Porter      M 9 Saint Mary's Str         17.7h  -2.0 10
 64 Kayla Sewell             F11 Laurel, MD               17.72  -0.3 12
 65 Dajawn Knight            F10 Lexington Park, MD       18.1h  -2.0 10
 65 Kevin Jones              M55 Locust Grove, MD         18.1h  -2.0 10
 67 Jazlyn Keating           F11 Reston, VA               18.12  -0.3 12
 68 Isaiah Guy               M 7 Alexandria, VA           18.29  -0.1  7
 69 Kobie Jordan             M10 Lexington Park, MD       18.33   1.2 11
 70 Kayla Sakyi              F 9 Lexington Park, MD       18.37  -1.9  9
 71 Jeremiah Walker          M11 Alexandria, VA           18.42  -0.3 12
 72 Camryn Thompson          F 9 Ashburn, VA              18.46  -1.9  9
 73 Jordan Mitchell          F 8 Waldorf, MD              18.47  -1.1  8
 74 Dashawn Harrison         M 6 Lexington Park, MD       18.56  -0.2  6
 75 John Hughes              M 8 unknown                  18.65  -1.1  8
 76 Nate Lacey               M 6 Brookesville, MD         18.67  -0.2  6
 77 Steven Landry            M 8 Potomac, MD              19.10  -1.1  8
 78 Justin Russell           M 6 Reston, VA               19.17  -0.2  6
 79 Aamio Alloo              M 8 Centreville, VA          19.27  -1.1  8
 80 Kaitlyn Kennedy          F 7 Centerville, VA          19.46  -0.1  7
 81 Ashley Berry             F 7 Lexington Park, MD       19.75  -0.1  7
 82 Jada Henry               F 6 McLean, VA               20.18  -0.1  7
 83 Lindsay Smith            F 8 Washington, DC           20.64  -0.3 12
 84 Wesley Buek              M 6 Alexandria, VA           20.71  -0.1  7
 85 Matthew McGinnis         M 6 Alexandria, VA           24.52  -0.1  7
 86 Madison Gill             F 6 Bowie, MD                25.09  -0.2  6
 87 RJ Howe                  M 5 Bowie, MD                26.87  -0.2  6

200 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Vincent Brown            M17 Reston, VA               22.7h   NWI  1
  2 Roderick Blackman        M17 Spotsylvania, VA         22.8h   NWI  1
  3 Devante Tucker           M16 Spotsylvania, VA         22.9h   NWI  1
  4 Brian Armstrong          M18 Fairfax, VA              23.2h   NWI  1
  5 Manny Lamarre            M21 Miami, FL                23.4h   NWI  1
  6 Rogerque Gray            M15 Spotsylvania, VA         23.5h   NWI  2
  6 Cesar Via                M18 Vienna, VA               23.5h   NWI  1
  6 Dexter Carr              M16 Greenbelt, MD            23.5h   NWI  1
  9 Thomas Barrineau         M19 Burke, VA                23.56   NWI  2
 10 Bobby Stanley            M16 Berryville, VA           23.8h   NWI  1
 10 Matt Jaffe               M17 Great Falls, VA          23.8h   NWI  1
 12 Omar Adams               M19 Fairfax, VA              24.01   NWI  2
 13 Avidor Hershleovitz      M27 Tel Aviv, Israel         24.2h   NWI  1
 14 Branden Price            M16 Reston, VA               24.39   NWI  2
 15 Rustiane Wilson          M16 Alexandria, VA           24.53   NWI  2
 16 Brian Bailey             M41 Odenton, MD              25.53   NWI  2
 17 Isaac Carr               M14 Greenbelt, MD            25.9h   NWI  6
 18 Michael Bennett          M21 Washington, DC           26.1h   NWI  2
 18 Matt Ridenour            M15 Fairfax, VA              26.1h   NWI  2
 20 Jeffrey Coan             M15 Alexandria, VA           26.4h   NWI  6
 21 Michael Gohman           M47 Manassas, VA             26.88   NWI  2
 22 Lyle Ganz                M26 Silver Spring, MD        27.2h   NWI  2
 23 Janel Holland            F12 Laurel, MD               27.5h   NWI  5
 24 Brooke Thompson          F17 Ashburn, VA              28.0h   NWI  6
 25 James Schank             M13 Leesburg, VA             28.1h   NWI  5
 26 Kevin Graham             M14 Saint Mary's Str         28.4h   NWI  6
 26 Brittany Schanck         F16 Leesburg, VA             28.4h   NWI  6
 28 Jamal Carr               M12 Greenbelt, MD            29.5h   NWI  5
 29 Nick Arnold              M10 Bristow, VA              30.0h   NWI  5
 30 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth        30.3h   NWI  5
 31 Vadrione Brown           F15 Reston, VA               30.5h   NWI  6
 32 1308 Unknonwn            F99 Unattached               30.8h   NWI  6
 33 Destiny Harrison         F13 Lexington Park, MD       32.0h   NWI  5
 34 Meena Elango             F14 Alexandria, VA           32.7h   NWI  6
 35 Andrea Seton             F13 Centreville, VA          32.8h   NWI  5
 35 Isaih Norman             M 9 Alexandria, VA           32.8h   NWI  4
 37 Xolani Roberts           F11 Beltsville, MD           33.7h   NWI  5
 38 Jacob Edmonds            M12 Temple Hills, MD         33.9h   NWI  5
 39 Donald Bond              M45 Unattached               34.04   NWI  2
 40 Alexandra Glover         F 9 Laurel, MD               34.5h   NWI  4
 41 Donovan Lacey            M 8 Brookeville, MD          35.1h   NWI  3
 41 Natasha Russell          F12 Reston, VA               35.1h   NWI  5
 43 Sahna Sabbakhan          F 9 Washington, DC           35.8h   NWI  4
 44 Winona Peace             F11 Silver Spring, MD        36.9h   NWI  5
 45 Jordan Blanks            F10 Alexandria, VA           37.2h   NWI  4
 46 Alahna Sabbakhan         F 6 Washington, DC           37.9h   NWI  3
 46 Dylan Buek               M 9 Alexandria, VA           37.9h   NWI  4
 48 Kayla Sakyi              F 9 Lexington Park, MD       38.7h   NWI  4
 49 Kevin Jones              M55 Locust Grove, MD         38.8h   NWI  4
 50 Babayel Dia              M 9 Alexandria, VA           38.9h   NWI  4
 51 Jazlyn Keating           F11 Reston, VA               39.1h   NWI  4
 52 Dajawn Knight            F10 Lexington Park, MD       39.5h   NWI  4
 53 Jordan Mitchell          F 8 Waldorf, MD              40.1h   NWI  3
 54 Kayla Sewell             F11 Laurel, MD               41.2h   NWI  5
 55 Nate Lacey               M 6 Brookesville, MD         41.3h   NWI  3
 56 Kaitlyn Kennedy          F 7 Centerville, VA          42.5h   NWI  3
 57 Aamio Alloo              M 8 Centreville, VA          42.8h   NWI  3
 58 Justin Russell           M 6 Reston, VA               42.9h   NWI  3
 59 Elijah Norman            M 7 Alexandria, VA           43.8h   NWI  3
 60 Anisa Roberts            F 8 Beltsville, MD           44.2h   NWI  3
 61 Ashley Berry             F 7 Lexington Park, MD       46.4h   NWI  3

400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Muhammad Halim           M21 Washington, DC           50.56   1
  2 Adam Alderton            M34 Arlington, VA            51.18   1
  3 Manny Lamarre            M21 Miami, FL                52.71   1
  4 Todo Savage              M22 Laurel, MD               53.94   2
  5 Brian Bailey             M41 Odenton, MD              54.22   4
  6 Malcolm Cameron          M16 Alexandria, VA           54.70   2
  7 Bobby Stanley            M16 Berryville, VA           55.75   2
  8 Cesar Via                M18 Vienna, VA               56.21   1
  9 Isaac Carr               M14 Greenbelt, MD            58.02   1
 10 Steve Nearman*           M48 Alexandria, VA           58.24   2
 11 Jeffrey Coan             M15 Alexandria, VA           58.6h   6
 12 Todd Rosenberg           M38 Manassas, VA             58.74   4
 13 Lyle Ganz                M26 Silver Spring, MD        58.96   3
 14 Matt Ridenour            M15 Fairfax, VA              59.06   2
 14 Rocky Styer              M25 Alexandria, VA           59.06   3
 16 Jamal Carr               M12 Greenbelt, MD          1:08.4h   6
 17 Kenneth Giles            M44 Hampton, VA            1:09.03   2
 18 Mark Baugh               M48 Glenn Dale, MD         1:11.07   4
 19 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth      1:11.7h   6
 20 Xolani Roberts           F11 Beltsville, MD         1:11.9h   6
 21 Isaih Norman             M 9 Alexandria, VA         1:14.0h   6
 22 Cletus Griffin           M57 Virginia Beach, VA     1:16.16   4
 23 Matt Jaffe               M17 Great Falls, VA        1:16.23   3
 24 Sahna Sabbakhan          F 9 Washington, DC         1:17.8h   6
 25 Alexandra Glover         F 9 Laurel, MD             1:19.9h   6
 26 William McGinnis         M10 Alexandria, VA         1:21.2h   6
 27 Marsha Soergel           F27 Manassas, VA           1:22.08   3
 28 Jacob Edmonds            M12 Temple Hills, MD       1:22.7h   6
 29 Erika Berry              F 9 Lexington Park, MD     1:22.8h   6
 30 Donovan Lacey            M 8 Brookeville, MD        1:23.2h   5
 31 Isaiah Guy               M 7 Alexandria, VA         1:24.5h   5
 32 Emanuel Guy              M 8 Alexandria, VA         1:26.6h   5
 33 Alahna Sabbakhan         F 6 Washington, DC         1:28.2h   5
 34 Babayel Dia              M 9 Alexandria, VA         1:28.5h   6
 35 Alexander Smith          M 9 Washington, DC         1:32.6h   6
 36 Kaitlyn Kennedy          F 7 Centerville, VA        1:33.8h   5
 37 Jordan Mitchell          F 8 Waldorf, MD            1:37.2h   5
 38 Steven Landry            M 8 Potomac, MD            1:38.3h   5
 39 Lindsay Smith            F 8 Washington, DC         1:38.4h   5
 40 Jennifer Lykins          F24 Stafford, VA           1:38.99   3
 41 Elijah Norman            M 7 Alexandria, VA         1:43.4h   5
 42 Wesley Buek              M 6 Alexandria, VA         1:44.4h   5
 43 Anisa Roberts            F 8 Beltsville, MD         1:58.5h   5

800 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Irini King               F25 Silver Spring, VA      2:08.60
  2 Jonathan Griffin         M19 Virginia Beach, VA     2:10.6h
  3 Todd Rosenberg           M38 Manassas, VA           2:12.2h
  4 1308 Unknonwn            F99 Unattached             2:16.9h
  5 Tyreece Branchcomb       M16 Spotsylvania, VA       2:20.9h
  6 Cristin Gonzales         F16 Manassas, VA           2:27.9h
  7 Ashlyn Sinclair          F19 Silver Spring, MD      2:31.4h
  8 John Thomson Jr.         M14 Ashburn, VA            2:41.9h
  9 Matthew Kennedy          M12 Centerville, VA        2:51.9h
 10 Mark Baugh               M48 Glenn Dale, MD         2:56.8h
 11 Anisa Roberts            F 8 Beltsville, MD         2:57.0h
 12 Cletus Griffin           M57 Virginia Beach, VA     3:07.6h
 13 Isaih Norman             M 9 Alexandria, VA         3:24.6h
 14 William McGinnis         M10 Alexandria, VA         3:25.6h
 15 Isaac Carr               M14 Greenbelt, MD          3:58.9h
 16 Elijah Norman            M 7 Alexandria, VA         4:43.5h

1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jake Krong               M24 Vail, CO               4:36.56
  2 Todd Goins               M46 Rectortown, VA         4:42.22
  3 Tony Viviani             M23 Arlington, VA          4:48.59
  4 Douglas Noreen           M23 Arlington, VA          4:52.95
  5 Colin Daileda            M19 Springfield, VA        4:56.15
  6 Terry McLaughlin         M47 Spotsylvania, VA       5:12.87
  7 Sarah Spalding           F27 Washington, DC         5:16.12
  8 Kurt Stegmeier           M16 South Riding, VA       5:17.82
  9 Kenny Hunt               M17 Waldorf, MD            5:18.86
 10 Busayo Ojumu             M26 Ashburn, VA            5:27.2h
 11 Martha Merz              F45 Annadale, VA           5:28.83
 12 Mary Christopher         F23 Washington, DC         5:30.99
 13 Dan Eddy                 M57 Alexandria, VA         5:33.4h
 14 Lyle Ganz                M26 Silver Spring, MD      5:38.1h
 15 Bryce Jennings           M15 Clinton, MD            5:45.6h
 16 Walker Abeyta            M11 Fairfax Station, VA    5:47.8h
 17 DeLane Ross              M17 VA, VA                 6:02.77
 18 Gerald Woodridge II      M14 Bowie, MD              6:04.84
 19 Ben Kodres-O'Brien       M14 McLean, VA             6:20.19
 20 Matthew Kennedy          M12 Centerville, VA        6:34.39
 21 Jay Jacob Wind*          M58 Arlington, VA          6:36.62
 22 Suh-Hee Yang             F15 Falls Church, VA       6:36.86
 23 Skip Grant               M72 Silver Spring, MD      6:38.74
 24 Robert Weiner*           M61 Accokeek, MD           6:49.17
 25 Bryan Moon               M10 Yorktown, VA           6:50.19
 26 Peter Buckner            M 8 Ft. Belvoir, VA        6:50.80
 27 Marsha Soergel           F27 Manassas, VA           6:54.06
 28 Peter Blank*             M53 Annandale, VA          6:55.23
 29 Hawk Abeyta              M 9 Centreville, VA        7:13.76
 30 Jim Verdier              M66 Alexandria, VA         7:16.95
 31 Steven Smith             M46 Washington, DC         7:20.43
 32 Jennifer Lykins          F24 Stafford, VA           8:22.71

3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Josef Tessema            M19 Springfield, VA        9:15.8h
  2 Todd Goins               M46 Rectortown, VA         9:41.3h
  3 Connor Egan              M16 Waldorf, MD            9:53.1h
  4 Mohammed Yousuf          M20 Alexandria, VA        10:17.9h
  5 1857 Unknown             M26 Unattached            10:19.5h
  6 Terry McLaughlin         M47 Spotsylvania, VA      10:26.2h
  7 Craig Chasse             M38 Reston, VA            10:41.6h
  8 Del'Vaughn Rooks         M17 Baltimore, MD         10:47.1h
  9 Alex Carlson             M16 Waldorf, MD           10:53.4h
 10 Jesse Carlson            M17 Waldorf, MD           11:01.8h
 11 Martha Merz              F45 Annadale, VA          11:05.4h
 12 Sky Crawford-Porter      M 9 Saint Mary's Str      11:18.4h
 13 Brittney Rooks           F14 Baltimore, MD         11:26.7h
 14 Ashlyn Sinclair          F19 Silver Spring, MD     11:32.7h
 15 Win Persina              F48 Washington, DC        12:11.6h
 16 Alison Suckling          F53 Arnold, MD            12:18.6h
 17 Andrea Ferri             F18 Falls Church, VA      12:25.5h
 18 William Ridenour         M17 Fairfax, VA           13:08.1h
 19 Mark Baugh               M48 Glenn Dale, MD        13:09.5h
 20 Lance Rooks              M13 Baltimore, MD         13:33.7h
 21 Alexander Smith          M 9 Washington, DC        13:37.7h
 22 Lindsay Smith            F 8 Washington, DC        14:58.9h

80 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD        14.4h   NWI  10

100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brittany Schanck         F16 Leesburg, VA             16.6h   NWI  1  10
  2 Brooke Thompson          F17 Ashburn, VA              16.7h   NWI  1   8
  3 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA            18.6h   NWI  1   6
  4 Morgan Lataillade        F13 Alexandria, VA           20.1h   NWI  2   5

110 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Craig Neiswanger         M18 Washington, DC           16.2h   NWI  1  10
  2 Leslie Young             M38 Petersburg, VA           16.4h   NWI  1   8
  3 Joe Schwieterman         M49 Flossmoor, IL            17.2h   NWI  1   6
  4 Martin Andersson         M21 Uppsala, Sweden, --      19.0h   NWI  2   5
  5 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA         19.7h   NWI  2   4
  6 Adam Alderton            M34 Arlington, VA            20.6h   NWI  2   3
  7 William Ridenour         M17 Fairfax, VA              23.1h   NWI  1   2

300 Long Hurdles 300M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD        56.44

400 Long Hurdles 400M
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Joubert            M30 Laurel, MD               55.49
  2 Leslie Young             M38 Petersburg, VA         1:01.39
  3 Brooke Thompson          F17 Ashburn, VA            1:10.67
  4 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA          1:10.82
  5 William Ridenour         M17 Fairfax, VA            1:16.26

4x100 Meter Relay
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Unattached  'A'                                       46.7h
  2 Titans Track Club  'A'                                48.2h
  3 Saint Mary's Striders  'A'                          1:11.5h

High Jump
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thomas Barrineau         M19 Burke, VA                1.87m    6-01.50   9
  1 Craig Neiswanger         M18 Washington, DC           1.87m    6-01.50   9
  3 Mike Rolince             M20 Fairfax, VA              1.82m    5-11.50   6
  4 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA         1.77m    5-09.75   5
  5 Bobby Stanley            M16 Berryville, VA           1.72m    5-07.75   2.50
  5 James Barrineau          M53 Burke, VA                1.72m    5-07.75   2.50
  5 Omar Adams               M19 Fairfax, VA              1.72m    5-07.75   2.50
  5 Theodore Robinson*       M49 Alexandria, VA           1.72m    5-07.75   2.50
  9 Leslie Young             M38 Petersburg, VA           1.57m    5-01.75
 10 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD         1.55m    5-01.00
 11 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA            1.43m    4-08.25
 12 Doug Hastings            M58 Alexandria, VA           1.31m    4-03.50
 13 Lindsay Patterson        F23 Alexandria, VA           1.26m    4-01.50
 13 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD        1.26m    4-01.50
 15 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth        1.21m    3-11.50
 -- Matthew Kennedy          M12 Centerville, VA             NH

Long Jump youth
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 William Craver           M12 Great Falls, VA       13-03.00   NWI     4.03m
  2 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth     12-10.00   NWI     3.91m
  3 Matt Shackelford         M13 Conowingo, MD         12-09.00   NWI     3.88m
  4 Nick Arnold              M10 Bristow, VA           11-10.00   NWI     3.60m
  5 Destiny Harrison         F13 Lexington Park, MD    11-03.00   NWI     3.42m
  6 Lakea Stewart            F16 Lexington Park, MD    10-10.00   NWI     3.30m
  7 Kylie Krejci             F10 North East, MD        10-08.00   NWI     3.25m
  8 Cutler Zollicoffer       M10 Saint Mary's Str      10-00.00   NWI     3.04m
  9 Winona Peace             F11 Silver Spring, MD      9-09.00   NWI     2.97m
 10 Dylan Buek               M 9 Alexandria, VA         9-07.00   NWI     2.92m
 11 Peter Buckner            M 8 Ft. Belvoir, VA        9-06.50   NWI     2.90m
 12 Kobie Jordan             M10 Lexington Park, MD     9-02.00   NWI     2.79m
 13 Dajawn Knight            F10 Lexington Park, MD     8-07.00   NWI     2.61m
 14 Andrea Seton             F13 Centreville, VA        8-05.50   NWI     2.57m
 15 Bethany Buckner          F10 Ft. Belvoir, VA        8-01.00   NWI     2.46m
 16 Kayla Sewell             F11 Laurel, MD             7-11.00   NWI     2.41m
 17 Alexandra Glover         F 9 Laurel, MD             7-09.00   NWI     2.36m
 18 Kevin Jones              M55 Locust Grove, MD       7-07.50   NWI     2.32m
 19 Aamio Alloo              M 8 Centreville, VA        7-06.00   NWI     2.28m
 20 Sky Crawford-Porter      M 9 Saint Mary's Str       7-05.00   NWI     2.26m
 21 Lindsay Smith            F 8 Washington, DC         7-03.75   NWI     2.22m
 22 Erika Berry              F 9 Lexington Park, MD     7-03.00   NWI     2.20m
 22 John Hughes              M 8 unknown                7-03.00   NWI     2.20m
 24 Dashawn Harrison         M 6 Lexington Park, MD     5-07.00   NWI     1.70m
 25 Kaitlyn Kennedy          F 7 Centerville, VA        4-06.00   NWI     1.37m

Long Jump Adult
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Martin Andersson         M21 Uppsala, Sweden, --      6.90m   NWI  22-07.75
  2 Vincent Brown            M17 Reston, VA               6.06m   NWI  19-10.75
  3 Yetsa Tuakli-Wosornu     F28 Baltimore, MD            5.94m   NWI  19-06.00
  4 Bianca Harvey            F19 Fayettville, NC          5.74m   NWI  18-10.00
  5 Larry Mouwz              M45 Fayettville, NC          5.58m   NWI  18-03.75
  6 Patrick Chittchang       M28 Springfield, VA          5.45m   NWI  17-10.75
  7 Dexter Carr              M16 Greenbelt, MD            4.79m   NWI  15-08.75
  8 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD         4.53m   NWI  14-10.50
  9 Doug Hastings            M58 Alexandria, VA           4.40m   NWI  14-05.25
 10 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA            4.32m   NWI  14-02.25
 11 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD        4.04m   NWI  13-03.25

Triple Jump
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Muhammad Halim           M21 Washington, DC          15.50m  -0.4  50-10.25
  2 Aaron Gadson             M21 Ashland, MA             14.21m  -2.0  46-07.50
  3 Malcolm Cameron          M16 Alexandria, VA          13.48m  +0.0  44-02.75
  4 Martin Andersson         M21 Uppsala, Sweden, --     11.61m  +0.0  38-01.25
  5 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD         9.41m  +0.0  30-10.50
  6 Doug Hastings            M58 Alexandria, VA           8.28m  +0.0  27-02.00

Shot Put
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Frank Henry              M54 Woodbridge, VA          12.96m   42-06.25
  2 Ken Moss                 M60 Leesburg, VA            12.49m   40-11.75
  3 Tony Might               M23 Reston, VA              10.47m   34-04.25
  4 James Barrineau          M53 Burke, VA               10.03m   32-11.00
  5 Jeff Storey              M22 Marshall, VA             9.05m   29-08.25
  6 Cindy Lea Arbelbide      F58 Front Royal, VA          8.62m   28-03.50
  7 Liz Ale                  F14 Vienna, VA               8.41m   27-07.25
  8 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth        6.96m   22-10.00
  9 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD        3.77m   12-04.50

Discus Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kunle Lawson             M36 Athens, OH              48.38m     158-09  10
  2 Frank Henry              M54 Woodbridge, VA          41.37m     135-09   8
  3 Leslie Young             M38 Petersburg, VA          36.65m     120-03   6
  4 William Wright           M17 Richmond, VA            35.53m     116-07   5
  5 Jeff Storey              M22 Marshall, VA            32.74m     107-05   4
  6 James Barrineau          M53 Burke, VA               31.93m     104-09   3
  7 Tony Might               M23 Reston, VA              31.56m     103-06   2
  8 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA           25.90m      85-00   1
  9 Stephanie Gustwiller     F25 Richmond, VA            24.90m      81-08
 10 Cindy Lea Arbelbide      F58 Front Royal, VA         24.03m      78-10
 11 Liz Ale                  F14 Vienna, VA              23.92m      78-06
 12 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD        8.89m      29-02

Hammer Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cindy Lea Arbelbide      F58 Front Royal, VA         30.07m      98-08
  2 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD       11.99m      39-04

Javelin Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jake Robbins             M18 Ellicott City, MD       47.36m     155-04  10
  2 Leslie Young             M38 Petersburg, VA          46.94m     154-00   7
  2 Adam Alderton            M34 Arlington, VA           46.94m     154-00   7
  4 Bryan Perry              M48 Herndon, VA             42.10m     138-01   5
  5 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA        40.89m     134-02   4
  6 William Wright           M17 Richmond, VA            40.26m     132-01   3
  7 Russ White*              M64 Chevy Chase, MD         39.59m     129-11
  8 Frank Henry              M54 Woodbridge, VA          37.77m     123-11   1
  9 Mark Baugh               M48 Glenn Dale, MD          36.51m     119-09
 10 Kunle Lawson             M36 Athens, OH              35.16m     115-04
 11 Andrew Ridenour          M12 Centerville Youth       27.49m      90-02
 12 Neil Fairclough          M51 Arlington, VA           26.64m      87-05
 13 Tony Viviani             M23 Arlington, VA           25.69m      84-03
 14 Alexander Smith          M 9 Washington, DC          24.58m      80-08
 15 Jeff Storey              M22 Marshall, VA            24.41m      80-01
 16 Matt Ridenour            M15 Fairfax, VA             20.48m      67-02
 17 Liz Ale                  F14 Vienna, VA              18.89m      62-00
 18 Barbara Jamborsky        F71 Reston, VA              16.62m      54-06
 19 Jake Krong               M24 Vail, CO                14.60m      47-11
 20 Anne Pastorkovich*       F43 Fairfax, VA             12.43m      40-09
 21 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD        7.06m      23-02

1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Allen              M36 College Park, MD       9:18.8h
  2 Sheldon Contract*        M69 N. Bethesda, MD       10:11.5h
  3 Peter Blank*             M53 Annandale, VA         10:23.7h

3000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brian Allen              M36 College Park, MD      18:06.1h
  2 Sheldon Contract*        M69 N. Bethesda, MD       19:35.7h
  3 Peter Blank*             M53 Annandale, VA         19:48.4h
  4 Charles Boyle            M84 Annapolis, MD         22:45.0h
  5 Jamal Carr               M12 Greenbelt, MD         23:07.3h

Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cindy Lea Arbelbide      W59 Front Royal, VA          9.74m
  2 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD        5.76m

Hammer Throw (at Falls Church High School)
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cindy Lea Arbelbide      W59 Front Royal, VA         30.07m
  2 Sharon Good*             F75 Silver Spring, MD       11.99m