Eastern Regional Masters Championship - 7/19/2008                        
                       Howard Community College, Columbia MD                            
                                    Results                                    
 
Event 1  W30 100 Meter Dash M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Moulds, Latisha          W30 U.S. Elite I             12.54  
  2 Conley, Indumathi        W34 Greater Bost             14.47  
 
Event 2  M30 100 Meter Dash M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerima, Negasi           M30 Unattached               11.15  
  2 Alderton, Adam           M34 Potomac Vall             11.68  
 
Event 4  M35 100 Meter Dash M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gardner, Adam            M36 Shore Athlet             12.14  
  2 Lizama, David            M39 Unattached               12.21  
 
Event 5  M40 100 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Will, Daniel             M41 Maryland Mas             12.25  
 
Event 6  W40 100 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, Renee         W43 Unattached               12.71  
  2 Berryman, Tracey         W41 Unattached               14.23  
 
Event 7  M45 100 Meter Dash M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hooker, Lonnie           M45 Unattached               11.53  
  2 Gold, Jeff               M46 Maryland Mas             11.76  
  3 Servizio, Michael        M46 Greater Bost             13.51  
 
Event 9  M50 100 Meter Dash M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Thomas            M54 Glenarden Tr             12.05  
  2 McDonnough, Kaestner     M51 Pony Express             13.02  
 
Event 11  M55 100 Meter Dash M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peyton, Oscar            M55 Maryland Mas             11.60  
  2 Sanders, Leo             M57 Unattached               12.53  
  3 Borden, John             M58 Philadelphia             14.59  
 
Event 13  M60 100 Meter Dash M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Ty                M63 Maryland Mas             13.41  
 
Event 14  W60 100 Meter Dash M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             20.78  
 
Event 17  M70 100 Meter Dash M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colbert, Larry           M71 Team Boomer-             14.21  
 
Event 18  W70 100 Meter Dash M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W74 Potomac Vall             17.21  
 
Event 19  M75 100 Meter Dash M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Alexander       M75 Shore Athlet             15.27  
  2 Gordon, Wilton           M79 Unattached               17.00  
  3 Bruce, Robert            M79 Unattached               19.21  
 
Event 21  M80 100 Meter Dash M80-84
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Edward              M80 Syracuse Cha             15.75  
  2 Madia, Sam               M84 Western Penn             19.30  
 
Event 25  M90 100 Meter Dash M90-94
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goldy, Champion          M91 Philadelphia             20.89  
 
Event 31  M30 200 Meter Dash M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gerima, Negasi           M30 Unattached               22.96  
  2 Collins, Manley          M32 Unattached               25.97  
 
Event 32  W30 200 Meter Dash M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moulds, Latisha          W30 U.S. Elite I             25.04  
  2 Walles, Maurelhena       W33 Shore Athlet             26.57  
  3 Conley, Indumathi        W34 Greater Bost             29.22  
 
Event 33  M35 200 Meter Dash M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lizama, David            M39 Unattached               24.38  
  2 Gardner, Adam            M36 Shore Athlet             24.60  
  3 Sawyer, Charles          M38 Unattached               24.62  
 
Event 35  M40 200 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, John           M43 Unattached               24.38  
  2 Will, Daniel             M41 Maryland Mas             24.55  
  3 Ducker, Lakin            M40 Annapolis St             26.12  
  4 Henry, Byron             M44 Howard Count             27.92  
 
Event 36  W40 200 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henderson, Renee         W43 Unattached               25.91  
 
Event 37  M45 200 Meter Dash M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hooker, Lonnie           M45 Unattached               23.46  
  2 Smith, Karl              M48 Unattached               24.12  
 
Event 38  W45 200 Meter Dash M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frazier, Karen           W48 Potomac Vall             31.34  
 
Event 39  M50 200 Meter Dash M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Thomas            M54 Glenarden Tr             25.13  
  2 McDonnough, Kaestner     M51 Pony Express             27.29  
 
Event 41  M55 200 Meter Dash M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peyton, Oscar            M55 Maryland Mas             24.26  
  2 Sanders, Leo             M57 Unattached               25.50  
  3 Zwick, Larry             M56 Garden State             28.81  
  4 Pleasant, Charles        M58 Unattached               30.33  
  5 Baker, Anthony           M55 Nike Central             30.84  
  6 Flowers, Sakhshat        M59 Garden State             38.49  
 
Event 43  M60 200 Meter Dash M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shields, Dave            M60 Unattached               32.96  
  2 Indek, William           M61 Shore Athlet             35.67  
 
Event 48  W70 200 Meter Dash M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W74 Potomac Vall             36.31  
 
Event 49  M70 200 Meter Dash M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Colbert, Larry           M71 Team Boomer-             29.21  
  2 Macdonald, John          M72 Shore Athlet             32.37  
 
Event 51  M75 200 Meter Dash M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Alexander       M75 Shore Athlet             32.78  
  2 Gordon, Wilton           M79 Unattached               36.05  
  3 Bruce, Robert            M79 Unattached               39.65  
 
Event 53  M80 200 Meter Dash M80-84
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cox, Edward              M80 Syracuse Cha             34.02  
  2 Madia, Sam               M84 Western Penn             46.87  
 
Event 60  W30 400 Meter Dash M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walles, Maurelhena       W33 Shore Athlet             59.40  
  2 Conley, Indumathi        W34 Greater Bost           1:06.30  
 
Event 63  M35 400 Meter Dash M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sawyer, Charles          M38 Unattached               56.57  
 
Event 64  W40 400 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Charmaine       W41 Athena Track             58.65  
 
Event 65  M40 400 Meter Dash M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Windsor           M42 Potomac Vall             56.41  
 
Event 67  M45 400 Meter Dash M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Darnell           M46 Unattached               56.96  
  2 Servizio, Michael        M46 Greater Bost           1:01.07  
  3 Hughes, David            M48 Unattached             1:05.15  
 
Event 68  W50 400 Meter Dash M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Suckling, Alison         W53 Unattached             1:13.20  
 
Event 71  M55 400 Meter Dash M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Zwick, Larry             M56 Garden State           1:03.00  
  2 Flowers, Sakhshat        M59 Garden State           1:03.07  
  3 Pleasant, Charles        M58 Unattached             1:06.98  
 
Event 73  M60 400 Meter Dash M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horick, Jeff             M62 Unattached             1:06.70  
  2 Waite, Tom               M60 Unattached             1:14.10  
  3 Indek, William           M61 Shore Athlet           1:23.25  
 
Event 77  M70 400 Meter Dash M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Macdonald, John          M72 Shore Athlet           1:10.77  
 
Event 79  M75 400 Meter Dash M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Alexander       M75 Shore Athlet           1:17.83  
 
Event 93  M35 800 Meter Run M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cretella, Victor         M38 Unattached             2:08.97  
 
Event 97  M45 800 Meter Run M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Darnell           M46 Unattached             2:17.40  
  2 Patterson, John          M47 Unattached             2:27.26  
 
Event 99  M50 800 Meter Run M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burno, Joseph            M54 Maryland Mas           2:19.20  
 
Event 101  M55 800 Meter Run M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baker, Anthony           M55 Nike Central           2:46.25  
 
Event 103  M60 800 Meter Run M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waite, Tom               M60 Unattached             2:57.91  
 
Event 120  W30 1500 Meter Run M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin, Rachel           W31 Potomac Vall           6:23.15  
 
Event 125  M40 1500 Meter Run M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kretzer, Wayne           M40 Unattached             4:52.39  
  2 Hickey, Dr. Brian        M40 Florida Athl           5:07.81  
 
Event 127  M45 1500 Meter Run M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobs, Dwight           M47 Unattached             4:31.74  
  2 Poulos, Ted              M46 Potomac Vall           4:42.43  
  3 Flewelling, Curt         M46 Unattached             5:28.24  
 
Event 129  M50 1500 Meter Run M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burno, Joseph            M54 Maryland Mas           4:40.44  
  2 Blank, Peter             M53 Potomac Vall           6:21.55  
 
Event 131  M55 1500 Meter Run M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grobman, Gary            M55 Unattached             5:13.49  
 
Event 133  M60 1500 Meter Run M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Noone, James             M64 Potomac Vall           5:27.47  
  2 Waite, Tom               M60 Unattached             5:58.01  
 -- Weiner, Robert           M61 Potomac Vall               DNF  
 
Event 150  W30 5000 Meter Run M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin, Rachel           W31 Potomac Vall          26:37.09  
 
Event 155  M40 5000 Meter Run M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stover, Kevin            M41 York Road Ru          17:40.17  
  2 Kretzer, Wayne           M40 Unattached            18:58.52  
  3 Hickey, Dr. Brian        M40 Florida Athl          21:28.76  
 
Event 157  M45 5000 Meter Run M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poulos, Ted              M46 Potomac Vall          18:54.05  
 
Event 161  M55 5000 Meter Run M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Grobman, Gary            M55 Unattached            19:10.20  
 
Event 165  M65 5000 Meter Run M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Contract, Sheldon        M69 Potomac Vall          26:37.09  
 
Event 180  M30 110 Short Hurdles M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alderton, Adam           M34 Potomac Vall             17.81  
 
Event 200  M55 100 Short Hurdles M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolly, Lawrence          M59 Unattached               19.90  
 
Event 201  M60 100 Short Hurdles M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Ty                M63 Maryland Mas             15.40  
 
Event 215  M40 400 Long Hurdles M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Henry, Byron             M44 Howard Count           1:08.36  
 
Event 242  M40 3000 Meter Steeplechase M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stover, Kevin            M41 York Road Ru          10:58.09  
  2 Hickey, Dr. Brian        M40 Florida Athl          13:51.40  
 
Event 243  M45 3000 Meter Steeplechase M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Poulos, Ted              M46 Potomac Vall          12:25.24  
  2 Kelly, Aaron             M46 Mountain Exp          18:19.44  
 
Event 244  M50 3000 Meter Steeplechase M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bowser, Robert           M54 Central Mass          13:02.74  
  2 Blank, Peter             M53 Potomac Vall          17:17.85  
 
Event 245  M55 3000 Meter Steeplechase M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCusker, Bob            M55 Hartford Tra          11:06.89  
 
Event 251  W55 2000 Meter Steeplechase M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W58 Unattached            10:42.74  
 
Event 252  M60 2000 Meter Steeplechase M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiner, Robert           M61 Potomac Vall          10:27.90  
 
Event 253  W60 2000 Meter Steeplechase M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac          12:37.49  
 
Event 256  M70 2000 Meter Steeplechase M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cordero, Joe             M70 Bohemia Trac           9:31.00  
 
Event 278  M50 5000 Meter Race Walk M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blank, Peter             M53 Potomac Vall          32:21.33  
 
Event 280  M55 5000 Meter Race Walk M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Morrison, John           M59 Potomac Vall          38:32.24  
 
Event 281  W55 5000 Meter Race Walk M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gersh, Ruth              W55 Park Racewal          36:22.50  
 
Event 282  M60 5000 Meter Race Walk M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kantz, Marcus            M62 Shore Athlet          32:43.71  
  2 Gersh, John              M61 Potomac Vall          35:07.85  
 
Event 283  W60 5000 Meter Race Walk M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Geer, Panseluta          W61 Shore Athlet          31:11.01  
 
Event 284  M65 5000 Meter Race Walk M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lebofsky, Art            M66 Unattached            34:19.10  
  2 Schwed, Michael          M67 Unattached            36:45.59  
 -- Contract, Sheldon        M69 Potomac Vall                DQ  
 
Event 285  W65 5000 Meter Race Walk M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dicker, Lois             W68 Potomac Vall          38:30.76  
 
Event 286  M70 5000 Meter Race Walk M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Copeland, Terry          M70 Potomac Vall          40:33.80  
 
Event 366  M30 High Jump M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alderton, Adam           M34 Potomac Vall             1.70m  
 
Event 372  M45 High Jump M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Robinson, Theodore       M49 Unattached               1.70m  
  2 Akkoyunlu, Mustafa       M48 Unattached               1.50m  
  3 Hughes, David            M48 Unattached               1.45m  
 
Event 376  M55 High Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathis, W. Keith         M55 Potomac Vall             1.50m  
 
Event 377  W55 High Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W58 Unattached               1.07m  
 
Event 378  M60 High Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Montieth, David          M62 Unattached               1.60m  
  2 Caster, Eugene           M60 Unattached              J1.60m  
  2 Monesmith, Frederick     M60 Unattached              J1.60m  
 
Event 379  W60 High Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             0.95m  
 
Event 396  M30 Pole Vault M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Larson, David            M32 Unattached               3.35m  
  2 Alderton, Adam           M34 Potomac Vall             3.20m  
 
Event 402  M45 Pole Vault M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patterson, John          M47 Unattached               3.05m  
  2 Kelly, Aaron             M46 Mountain Exp             1.97m  
 
Event 404  M50 Pole Vault M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Disse, Robert            M52 Richmond Tra             3.05m  
 
Event 409  W60 Pole Vault M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             1.22m  
 
Event 412  M70 Pole Vault M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goode, Taylor            M72 Unattached               2.90m  
 
Event 427  W30 Long Jump M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moulds, Latisha          W30 U.S. Elite I             5.54m  
 
Event 430  M40 Long Jump M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Alan               M44 Unattached               5.69m  
  2 Henry, Byron             M44 Howard Count             5.31m  
  3 McKenzie, John           M43 Unattached               5.15m  
 
Event 431  W40 Long Jump M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berryman, Tracey         W41 Unattached               5.00m  
 
Event 432  M45 Long Jump M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Petrosian, Greg          M49 Unattached               6.36m  
  2 Hughes, David            M48 Unattached               5.13m  
 
Event 436  M55 Long Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nolly, Lawrence          M59 Unattached               4.96m  
  2 Mathis, W. Keith         M55 Potomac Vall             4.56m  
 
Event 437  W55 Long Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Childs, Ashley           W58 Unattached               2.85m  
  2 Nesbihal-Cordero, Susan  W59 Bohemia Trac             2.17m  
 
Event 438  M60 Long Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Ty                M63 Maryland Mas             5.03m  
  2 Caster, Eugene           M60 Unattached               4.13m  
 
Event 439  W60 Long Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             2.16m  
 
Event 440  M65 Long Jump M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobson, Joel           M68 Unattached               2.46m  
 
Event 443  W70 Long Jump M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W74 Potomac Vall             3.53m  
 
Event 445  W75 Long Jump M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia             2.26m  
 
Event 461  W40 Triple Jump M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berryman, Tracey         W41 Unattached               9.65m  
 
Event 462  M45 Triple Jump M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Battle, Marcus           M49 Unattached              11.93m  
 
Event 466  M55 Triple Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mathis, W. Keith         M55 Potomac Vall             9.57m  
 
Event 467  W55 Triple Jump M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nesbihal-Cordero, Susan  W59 Bohemia Trac             4.96m  
 
Event 468  M60 Triple Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Caster, Eugene           M60 Unattached               7.94m  
 
Event 469  W60 Triple Jump M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             5.38m  
 
Event 470  M65 Triple Jump M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jacobson, Joel           M68 Unattached               5.34m  
 
Event 473  W70 Triple Jump M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lary, Audrey             W74 Potomac Vall             7.67m  
 
Event 475  W75 Triple Jump M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia             4.52m  
 
Event 486  M30 Discus Throw M30-34
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Alderton, Adam           M34 Potomac Vall            28.00m  
 
Event 488  M35 Discus Throw M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 DeMarte, Michael         M36 Carolinas Tr            42.85m  
 
Event 490  M40 Discus Throw M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Steve          M41 Unattached              36.35m  
 
Event 492  M45 Discus Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Glenn          M45 Long & Stron            49.24m  
  2 Taylor, Warren           M49 Long & Stron            38.60m  
  3 Seto, John               M45 Unattached              25.57m  
 
Event 493  W45 Discus Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached              17.98m   10   
 
Event 494  M50 Discus Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached              38.38m  
  2 Hersh, Scott             M50 Unattached              35.18m  
  3 Ksiaskiewicz, Joseph     M54 Unattached              30.31m  
 
Event 495  W50 Discus Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barrett, Donna           W51 Maryland Mas            18.86m  
  2 Wagner, Janet            W53 Unattached              18.09m  
 
Event 496  M55 Discus Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached              36.63m  
 
Event 497  W55 Discus Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbelbide, Cindy         W58 Potomac Vall            24.18m  
  2 Nesbihal-Cordero, Susan  W59 Bohemia Trac            15.38m  
 
Event 498  M60 Discus Throw M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hiney, Bill              M63 Unattached              49.00m  
  2 Nichols, Nick            M61 Unattached              43.10m  
  3 Truax, William           M61 Unattached              37.97m  
  4 Monesmith, Frederick     M60 Unattached              37.79m  
  5 Roll, Charles            M61 Shore Athlet            35.11m  
  6 Bookin-Weiner, Jerry     M62 Potomac Vall            34.71m  
  7 Monroe, Frank            M61 Unattached              33.66m  
  8 Pearce, James            M63 Unattached              30.78m  
 -- Caster, Eugene           M60 Unattached                FOUL  
 
Event 500  M65 Discus Throw M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pratt, Larry             M67 Long & Stron            45.13m  
  2 Sassser, Glenn           M65 Unattached              34.24m  
  3 Sheinker, Abraham        M68 Over The Hil            19.69m  
 
Event 502  M70 Discus Throw M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, William           M73 Unattached              39.79m  
  2 Rosen, Leonard           M74 Twilight Thr            33.73m  
  3 Kuegler, William         M71 Unattached              33.00m  
  4 Holm, Harry              M74 Unattached              32.15m  
  5 Sellers, John            M72 Philadelphia            28.54m  
  6 Ditter, Bernard          M74 Unattached              23.57m  
 
Event 504  M75 Discus Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached              20.74m  
 
Event 505  W75 Discus Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia            15.42m  
 
Event 506  M80 Discus Throw M80-84
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Madia, Sam               M84 Western Penn            17.87m  
 
Event 518  M35 Hammer Throw M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senay, David             M38 Unattached              40.83m  
 
Event 522  M45 Hammer Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Glenn          M45 Long & Stron            37.62m  
  2 Seto, John               M45 Unattached              32.16m  
  3 Agoris, Nicholas         M45 Unattached              30.78m  
 
Event 523  W45 Hammer Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached              16.83m  
 
Event 524  M50 Hammer Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Collins, Peter           M51 Unattached              33.73m  
  2 Hersh, Scott             M50 Unattached              31.62m  
  3 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached              28.46m  
 
Event 525  W50 Hammer Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wagner, Janet            W53 Unattached              26.11m  
  2 Barrett, Donna           W51 Maryland Mas            19.20m  
 
Event 526  M55 Hammer Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached              32.10m  
 
Event 527  W55 Hammer Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbelbide, Cindy         W58 Potomac Vall            30.48m  
 
Event 528  M60 Hammer Throw M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bookin-Weiner, Jerry     M62 Potomac Vall            38.28m  
  2 Pearce, James            M63 Unattached              35.52m  
 
Event 530  M65 Hammer Throw M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sheinker, Abraham        M68 Over The Hil            24.63m  
 
Event 532  M70 Hammer Throw M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuegler, William         M71 Unattached              36.64m  
  2 Sellers, John            M72 Philadelphia            29.69m  
  3 Joyce, Edmund            M71 Unattached              28.70m  
 
Event 534  M75 Hammer Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached              15.39m  
 
Event 535  W75 Hammer Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia            15.29m  
 
Event 536  M80 Hammer Throw M80-84
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mozhaev, Lev             M82 Mt Airy Trac            21.05m  
 
Event 550  M40 Javelin Throw M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Illuzzi, Frank           M42 Unattached              47.92m   10   
 
Event 552  M45 Javelin Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baugh, Mark              M48 Unattached              36.05m  
  2 Kelly, Aaron             M46 Mountain Exp            19.43m  
 
Event 553  W45 Javelin Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached              12.61m  
 
Event 554  M50 Javelin Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ksiaskiewicz, Joseph     M54 Unattached              33.57m  
  2 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached              30.07m  
 
Event 555  W50 Javelin Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wagner, Janet            W53 Unattached              17.83m  
 
Event 556  M55 Javelin Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached              35.23m  
 
Event 557  W55 Javelin Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nesbihal-Cordero, Susan  W59 Bohemia Trac            16.75m  
 
Event 558  M60 Javelin Throw M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Russ              M64 Potomac Vall            40.49m  
  2 Karimian, Seyavash       M62 Unattached              35.03m  
  3 Monesmith, Frederick     M60 Unattached              34.35m  
 
Event 559  W60 Javelin Throw M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac            17.09m  
 
Event 560  M65 Javelin Throw M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M67 Unattached              44.28m  
 
Event 562  M70 Javelin Throw M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Illuzzi, Frank           M71 Garden State            37.88m  
  2 Sellers, John            M72 Philadelphia            22.07m  
  3 Ditter, Bernard          M74 Unattached              20.28m  
 
Event 564  M75 Javelin Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached              14.33m  
 
Event 570  M90 Javelin Throw M90-94
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goldy, Champion          M91 Philadelphia            16.75m  
 
Event 580  M40 Shot Put M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Steve          M41 Unattached              11.37m  
 
Event 582  M45 Shot Put M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Glenn          M45 Long & Stron            15.06m  
  2 Taylor, Warren           M49 Long & Stron            13.12m  
  3 Agoris, Nicholas         M45 Unattached              12.10m  
 
Event 583  W45 Shot Put M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached               5.29m  
 
Event 584  M50 Shot Put M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ksiaskiewicz, Joseph     M54 Unattached              11.75m  
  2 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached              11.40m  
 
Event 585  W50 Shot Put M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barrett, Donna           W51 Maryland Mas             9.21m  
  2 Wagner, Janet            W53 Unattached               7.94m  
 
Event 586  M55 Shot Put M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached              14.03m  
  2 Kalnas, Michael          M57 Garden State            10.49m  
 
Event 587  W55 Shot Put M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbelbide, Cindy         W58 Potomac Vall             8.53m  
 
Event 588  M60 Shot Put M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roll, Charles            M61 Shore Athlet            15.19m  
  2 Hiney, Bill              M63 Unattached              13.18m  
  3 Bookin-Weiner, Jerry     M62 Potomac Vall            10.72m  
  4 Monesmith, Frederick     M60 Unattached              10.53m  
  5 Monroe, Frank            M61 Unattached               9.70m  
  6 Pearce, James            M63 Unattached               9.32m  
  7 Caster, Eugene           M60 Unattached               8.28m  
 
Event 589  W60 Shot Put M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W61 Bohemia Trac             6.47m  
 
Event 590  M65 Shot Put M65-69
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sassser, Glenn           M65 Unattached              13.13m  
 
Event 592  M70 Shot Put M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuegler, William         M71 Unattached              12.84m  
  2 Smith, William           M73 Unattached              11.32m  
  3 Rosen, Leonard           M74 Twilight Thr            11.14m  
  4 Joyce, Edmund            M71 Unattached               9.92m  
  5 Ditter, Bernard          M74 Unattached               8.14m  
 
Event 594  M75 Shot Put M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached               6.44m  
 
Event 595  W75 Shot Put M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia             6.25m  
 
Event 596  M80 Shot Put M80-84
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Madia, Sam               M84 Western Penn             7.81m  
 
Event 600  M90 Shot Put M90-94
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goldy, Champion          M91 Philadelphia             7.51m  
 
Event 608  M35 Weight Throw M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senay, David             M38 Unattached              13.17m  
 
Event 610  M40 Weight Throw M40-44
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Glenn          M45 Long & Stron            13.99m  
  2 Agoris, Nicholas         M45 Unattached               9.59m  
  3 Seto, John               M45 Unattached               8.98m  
 
Event 613  W45 Weight Throw M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached               5.43m  
 
Event 614  M50 Weight Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached              10.98m  
 
Event 615  W50 Weight Throw M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barrett, Donna           W51 Maryland Mas             9.99m  
  2 Wagner, Janet            W53 Unattached               6.11m  
 
Event 616  M55 Weight Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached              13.40m  
 
Event 617  W55 Weight Throw M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbelbide, Cindy         W58 Potomac Vall             9.48m  
 
Event 618  M60 Weight Throw M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bookin-Weiner, Jerry     M62 Potomac Vall            14.22m  
  2 Pearce, James            M63 Unattached              11.44m  
 
Event 622  M70 Weight Throw M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuegler, William         M71 Unattached              12.78m  
  2 Joyce, Edmund            M71 Unattached              11.33m  
  3 Sellers, John            M72 Philadelphia            10.59m  
 
Event 624  M75 Weight Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached               8.72m  
 
Event 625  W75 Weight Throw M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia             7.91m  
 
Event 638  M35 Super Weight M35-39
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Senay, David             M38 Unattached               8.21m  
 
Event 642  M45 Super Weight M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seto, John               M45 Unattached               5.82m  
 
Event 643  W45 Super Weight M45-49
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ecklund, Deborah         W48 Unattached               3.60m  
 
Event 644  M50 Super Weight M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bzibziak, Raymond        M54 Unattached               5.39m  
 
Event 645  W50 Super Weight M50-54
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barrett, Donna           W51 Maryland Mas             6.41m  
 
Event 646  M55 Super Weight M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Myers, Joseph            M56 Unattached               6.00m  
 
Event 647  W55 Super Weight M55-59
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Arbelbide, Cindy         W58 Potomac Vall             6.54m  
 
Event 648  M60 Super Weight M60-64
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bookin-Weiner, Jerry     M62 Potomac Vall             7.81m  
  2 Pearce, James            M63 Unattached               6.34m  
 
Event 652  M70 Super Weight M70-74
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sellers, John            M72 Philadelphia             7.27m  
  2 Kuegler, William         M71 Unattached               6.62m  
  3 Joyce, Edmund            M71 Unattached               6.49m  
 
Event 654  M75 Super Weight M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dempster, Darrell        M79 Unattached               4.28m  
 
Event 655  W75 Super Weight M75-79
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W77 Philadelphia             5.67m