Potomac Valley Track Club All-Comers Meet
Langley High School
Sunday, June 22, 2008
100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Didier Assoumou          M25 Alexandria, VA                    10.6h   NWI  1 
  2 Mark Dennis              M21 Culpepper, VA                     10.7h   NWI  1 
  3 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        10.8h   NWI  3 
  4 Lonnie Hooker            M45 Upper Marlboro, MD                11.29   NWI  4 
  5 Kevin Lee                M24 Baltimore, MD                     11.3h   NWI  1 
  6 Matt Jaffe               M17 Great Falls, VA                   11.4h   NWI  2 
  6 Matt Trotter             M17 Bethesda, MD                      11.4h   NWI  1 
  6 Devante Tucker           M16 Spotsylvania, VA                  11.4h   NWI  1 
  6 Roderick Blackman        M17 Spotsylvania, VA                  11.4h   NWI  1 
 10 Trumaine Pendleton       M24 Lutherville, MD                   11.7h   NWI  2 
 11 Jeff Gold                M46 Odenton, MD                       11.76   NWI  4 
 12 Hispren Wimbush          M26 Baltimore, MD                     11.83   NWI  4 
 13 Rogerque Gray            M15 Spotsylvania, VA                  11.9h   NWI  2 
 14 Frank Pennel             M34 Gainesville, VA                   12.03   NWI  4 
 15 Andy Ryba                M31 Reston, VA                        12.1h   NWI  3 
 16 Sean Price               M14 Reston, VA                        12.2h   NWI  2 
 17 Margus Culley            M19 Spotsylvania, VA                  12.3h   NWI  2 
 18 Tyreece Branchcomb       M16 Spotsylvania, VA                  12.4h   NWI  2 
 19 John Johnson             M14 Ashburn, VA                       12.8h   NWI 20 
 20 Willie Curry             M14 Alexandria, VA                    12.82   NWI 19 
 21 Kenneth Cassine          M14 Leesburg, VA                      12.9h   NWI 20 
 22 Lorenzo Thomas           M44 Waldorf, MD                       13.0h   NWI  5 
 23 Terrence Curry           M13 Alexandria, VA                    13.16   NWI 17 
 24 Jonathan Russell         M14 LTFC                              13.38   NWI 19 
 25 Borna Kassiri            M14 Leesburg, VA                      13.4h   NWI 20 
 26 Bernie Grimm             M52 Great Falls, VA                   13.43   NWI  
 26 James Schank             M13 Leesburg, VA                      13.46   NWI 17 
 27 Ashlyn Sinclair          F18 Silver Spring, MD                 13.5h   NWI  3 
 27 Britt Savage             F14 Leesburg, VA                      13.5h   NWI 20 
 29 Todd Goins               M46 Rectortown, VA                    13.60   NWI  4 
 29 Towando Davis            F42 Laurel, MD                        13.6h   NWI  5 
 31 Rassaun Goldring         M13 Leesburg, VA                      13.75   NWI 18 
 31 Imani Murray             F13 King George, VA                   13.75   NWI 19 
 33 Paris Savage             M13 Leesburg, VA                      13.78   NWI 18 
 34 Mikayla Johnson          F13 Leesburg, VA                      14.0h   NWI 20 
 35 Bryce Walker             M11 Columbia, MD                      14.19   NWI 17 
 36 Catherine Wyatt          F11 Waterford, VA                     14.2h   NWI 16 
 36 John Borden              M58 Phildelphia, PA                   14.2h   NWI  5 
 36 Alexus Taylor            F9  Lorton, VA                        14.2h   NWI 14 
 39 Imani Tomlinson          F13 Leesburg, VA                      14.42   NWI 18 
 39 John Thomson Jr.         M14 Ashburn, VA                       14.42   NWI 19 
 41 Yvette Weir-Gladstone    F40 Germantown, MD                    14.6h   NWI  3 
 41 Mark Melboure            M9  Leesburg, VA                      14.6h   NWI 11 
 41 Kristopher Thornton      M8  Manassas, VA                      14.6h   NWI 11 
 41 Aliyah Copeland          F12 Ft. Belvoir, VA                   14.6h   NWI 16 
 45 Cynthia Umrani           F40 Glenarden, MD                     14.7h   NWI  5 
 46 Justin Williams          M9  Upper Marlboro, MD                14.8h   NWI 14 
 46 Nick Arnold              M10 Bristow, VA                       14.8h   NWI 12 
 48 Isiah Worman             M9  Alexandria, VA                    15.0h   NWI 11 
 49 Hannah Drexter           F13 Alexandria, VA                    15.06   NWI 17 
 50 Babayel Dia              M9  Alexandria, VA                    15.2h   NWI 11 
 51 Vanessa Dyce             F14 Ashburn, VA                       15.39   NWI 19 
 52 Karen Cassine            F9  Leesburg, VA                      15.4h   NWI 13 
 53 Moriah Jones             F12 Ashburn, VA                       15.43   NWI 17 
 54 Quintin Wilde            F11 Ashburn, VA                       15.5h   NWI 16 
 55 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD                15.52   NWI 18 
 56 Kiara Ward               F11 Herndon, VA                       15.6h   NWI 15 
 57 Kaelin O'Donnell         F11 Reston, VA                        15.7h   NWI 15 
 58 Jerrod Jackson           M9  Upper Marlboro, MD                15.9h   NWI 12 
 58 Linwood Cain             M9  Upper Marlboro, MD                15.9h   NWI 12 
 60 Chivas Willis            M8  Ft. Belvoir, VA                   16.0h   NWI 12 
 60 Ryan Thomas              M8  Leesburg, VA                      16.0h   NWI  9 
 60 Abigail Drexler          F11 Alexandria, VA                    16.0h   NWI 15 
 63 Rachel Anderson          F11 Aldie, VA                         16.1h   NWI 15 
 64 Kourtney Johnson         F10 Ashburn, VA                       16.2h   NWI 15 
 65 Charles Farmer           M10 Upper Marlboro, MD                16.4h   NWI 13 
 66 Gozi Mickles             F14 Ashburn, VA                       16.42   NWI 19 
 67 Kaylan Wright            F7  Woodbridge, VA                    16.64   NWI  8 
 68 China Walker             F10 Bowie, MD                         16.7h   NWI 15 
 69 Keyshawn Copeland        M6  Woodbridge, VA                    16.74   NWI  8 
 70 Madelene MacPhail        F8  Alexandria, VA                    16.8h   NWI 10 
 70 William McGinnis         M10 Alexandria, VA                    16.8h   NWI 12 
 72 Brooke O'Donnell         F9  Reston, VA                        17.3h   NWI 10 
 73 Charlese Farmer          F8  Upper Marlboro, MD                17.6h   NWI  9 
 74 Emanuel Guy              M8  Alexandria, VA                    17.7h   NWI 10 
 74 William Howard           M7  Alexandria, VA                    17.7h   NWI 10 
 76 Alexander Smith          M9  Washington, DC                    17.8h   NWI 13 
 77 Kelei Kemp               M7  Alexandria, VA                    17.9h   NWI  8 
 77 Alexandria Kinsey        F10 Ashburn, VA                       17.9h   NWI 13 
 79 Megan Melbourne          F9  Leesburg, VA                      18.1h   NWI 10 
 79 Alexis Edwards           F8  Centerville Yout                  18.1h   NWI 14 
 81 Jesse Gallo              M6  Leesburg, VA                      18.2h   NWI  6 
 81 Camlyn Thompson          F8  Ashburn, VA                       18.2h   NWI 13 
 81 Jordan Porter            M7  Centreville, VA                   18.2h   NWI  8 
 81 Daniel Melbourne         M6  Leesburg, VA                      18.2h   NWI  7 
 85 Desmond Manago           M9  Upper Marlboro, MD                18.4h   NWI 11 
 86 Jada Pierre              F5  Woodbridge, VA                    18.5h   NWI  7 
 87 Isaiah Guy               M6  Alexandria, VA                    18.6h   NWI  6 
 88 Savannah Gaillard        F8  Haymarket, VA                     18.7h   NWI 14 
 89 Lindsay Smith            F8  Washington, DC                    19.2h   NWI  9 
 90 Angela Lalwani           F8  Alexandria, VA                    19.3h   NWI  9 
 91 Kyle Miller              M8  Alexandria, VA                    19.4h   NWI  9 
 92 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD               19.5h   NWI 11 
 93 Elijah Worman            M7  Alexandria, VA                    19.7h   NWI  6 
 94 Mimi Waller              F6  Alexandria, VA                    20.2h   NWI  6 
 95 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD                20.5h   NWI 14 
 95 Natalie Martinez         F7  Alexandria, VA                    20.5h   NWI  9 
 97 Forrest Johnsta          M7  Great Falls, VA                   20.8h   NWI 10 
 98 Matthew McGinnis         M6  Alexandria, VA                    21.4h   NWI  7 
 99 Cherie Louis-Jacques     F9  Upper Marlboro, MD                21.8h   NWI 12 
100 Tyriq Umrani             M5  Bowie, MD                         22.1h   NWI  6 
101 Alice Roberts            F6  Hamilton, VA                      23.5h   NWI  7 
102 Brendan Miller           M6  Alexandria, VA                    24.1h   NWI  6 
103 Beth Johnsta             F5  Great Falls, VA                   24.5h   NWI  7 
 
200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Kevin Lee                M24 Baltimore, MD                     22.49   NWI  1 
  2 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        22.54   NWI  2 
  3 Lonnie Hooker            M45 Upper Marlboro, MD                23.21   NWI  4 
  4 Devante Tucker           M16 Spotsylvania, VA                  23.24   NWI  1 
  5 Glenn Grainger           M21 Baltimore, MD                     23.39   NWI  2 
  6 Manny Lamarre            M21 Miami, FL                         23.57   NWI  1 
  7 David Adams              M18 Unattached                        23.78   NWI  2 
  8 Roderick Blackman        M17 Spotsylvania, VA                  23.82   NWI  1 
  9 Matt Jaffe               M17 Great Falls, VA                   23.94   NWI  3 
 10 Steven D Fields          M15 Ashburn, VA                       24.0h   NWI 13 
 11 Rogerque Gray            M15 Spotsylvania, VA                  24.13   NWI  2 
 12 Tavon Vinson             M18 Baltimore, VA                     24.26   NWI  2 
 13 Margus Culley            M19 Spotsylvania, VA                  24.34   NWI  1 
 14 Aaron Hayes              M36 Fairfax, VA                       24.36   NWI  4 
 15 Sean Price               M14 Reston, VA                        24.44   NWI  3 
 16 Edwin Mends              M15 Ashburn, VA                       24.7h   NWI 13 
 17 Okinyi Ayungo            M33 Rockville, MD                     24.99   NWI  4 
 18 Derril Thomas            M14 Ashburn, VA                       25.1h   NWI 13 
 19 Anthony Jackson          M14 Upper Marlboro, MD                25.3h   NWI 12 
 20 Tyreece Branchcomb       M16 Spotsylvania, VA                  25.38   NWI  3 
 21 Jamie Lott               F17 Ft. Belvoir, VA                   26.05   NWI  6 
 22 John Johnson             M14 Ashburn, VA                       26.3h   NWI 13 
 23 Melanie Wright           F17 Spatsy, VA                        26.35   NWI  6 
 24 Jaquonna Lott            F17 Ft. Belvoir, VA                   26.41   NWI  6 
 25 Kenneth Cassine          M14 Leesburg, VA                      26.5h   NWI 12 
 26 Ramel Stephens           M14 Largo, MD                         26.6h   NWI 12 
 26 Rassaun Goldring         M13 Leesburg, VA                      26.6h   NWI 12 
 28 Brooke Thompson          F17 Ashburn, VA                       27.05   NWI  6 
 29 Paris Savage             M13 Leesburg, VA                      27.3h   NWI 12 
 29 Borna Kassiri            M14 Leesburg, VA                      27.3h   NWI 12 
 31 Del'Vaughn Rooks         M16 Baltimore, MD                     27.8h   NWI 13 
 32 Bryce Walker             M11 Columbia, MD                      27.9h   NWI 14 
 32 Imani Murray             F13 King George, VA                   27.9h   NWI 14 
 32 Britt Savage             F14 Leesburg, VA                      27.9h   NWI 13 
 34 Bernie Grimm             M52 Great Falls, VA                   28.16   NWI  
 35 Terrence Curry           M13 Alexandria, VA                    28.4h   NWI 12 
 36 Brittney Rooks           F14 Baltimore, MD                     28.68   NWI  6 
 37 John McKenzie            M43 Silver Spring, VA                 28.88   NWI  5 
 38 Imani Tomlinson          F13 Leesburg, VA                      29.2h   NWI 13 
 39 Catherine Wyatt          F11 Waterford, VA                     29.9h   NWI 11 
 40 Aliyah Copeland          F12 Ft. Belvoir, VA                   30.3h   NWI 11 
 41 Towando Davis            F42 Laurel, MD                        30.33   NWI  6 
 42 Alexus Taylor            F9  Lorton, VA                        30.4h   NWI  9 
 43 Sade Singleton           F15 Upper Marlboro, MD                30.5h   NWI 14 
 44 Mikayla Johnson          F13 Leesburg, VA                      30.7h   NWI 13 
 45 Kristopher Thornton      M8  Manassas, VA                      30.8h   NWI  8 
 45 Clara Walker             F12 Bowie, MD                         30.8h   NWI 14 
 47 Hispren Wimbush          M26 Baltimore, MD                     30.90   NWI  4 
 47 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD                30.9h   NWI 14 
 47 Mark Melboure            M9  Leesburg, VA                      30.9h   NWI  8 
 50 Nick Arnold              M10 Bristow, VA                       31.2h   NWI  9 
 51 Cynthia Umrani           F40 Glenarden, MD                     31.22   NWI  6 
 52 Sarah Conroy             F11 Alexandria, VA                    31.5h   NWI 12 
 52 Shalaya Fields           F10 Ashburn, VA                       31.5h   NWI 11 
 54 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD                32.0h   NWI 14 
 54 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                         32.0h   NWI 14 
 56 Kyreem Stephens          M11 Largo, MD                         32.2h   NWI 10 
 56 Justin Williams          M9  Upper Marlboro, MD                32.2h   NWI  9 
 58 Kiara Ward               F11 Herndon, VA                       32.6h   NWI 11 
 59 Corey Thornton           M12 Manassas, VA                      32.8h   NWI 11 
 60 Chivas Willis            M8  Ft. Belvoir, VA                   32.9h   NWI  8 
 60 Garrett Jones            M14 Ashburn, VA                       32.9h   NWI 11 
 60 Hannah Drexter           F13 Alexandria, VA                    32.9h   NWI 12 
 63 Karen Frazier            F42 Landover, MD                      33.15   NWI  6 
 64 Ryan Thomas              M8  Leesburg, VA                      33.2h   NWI  8 
 65 Dominque Davis           F16 Woodbridge, VA                    33.4h   NWI 14 
 66 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 33.42   NWI  5 
 67 Corey Lewis              M12 Alexandria, VA                    33.5h   NWI 10 
 68 Isiah Worman             M9  Alexandria, VA                    33.6h   NWI  9 
 69 Jerrod Jackson           M9  Upper Marlboro, MD                33.9h   NWI 10 
 70 James Higgins            M47 Jessup, MD                        34.10   NWI  5 
 70 Desha Manago             F11 Upper Marlboro, MD                34.1h   NWI 12 
 72 Kaylan Wright            F7  Woodbridge, VA                    34.3h   NWI  7 
 73 Abigail Drexler          F11 Alexandria, VA                    35.0h   NWI 12 
 74 Austin Edwards           M11 Centreville, VA                   35.2h   NWI 11 
 74 Keyshawn Copeland        M6  Woodbridge, VA                    35.2h   NWI  7 
 76 Karen Cassine            F9  Leesburg, VA                      35.3h   NWI  9 
 76 Charles Farmer           M10 Upper Marlboro, MD                35.3h   NWI 10 
 78 China Walker             F10 Bowie, MD                         35.4h   NWI 12 
 79 Kourtney Johnson         F10 Ashburn, VA                       35.5h   NWI 11 
 80 Linwood Cain             M9  Upper Marlboro, MD                35.8h   NWI 10 
 81 Rachel Anderson          F11 Aldie, VA                         36.0h   NWI 11 
 82 Tristan Roberts          M9  Ashburn, VA                       36.2h   NWI  9 
 83 Charlese Farmer          F8  Upper Marlboro, MD                36.7h   NWI  8 
 84 Alex Shields             M6  Ashburn, VA                       37.1h   NWI  7 
 85 Royi Thomas              M7  Alexandria, VA                    37.3h   NWI  8 
 85 Hassan Thomas            M10 Alexandria, VA                    37.3h   NWI  9 
 87 Emanuel Guy              M8  Alexandria, VA                    37.9h   NWI  8 
 88 Babayel Dia              M9  Alexandria, VA                    38.0h   NWI  9 
 89 Andre Miles              M10 Alexandria, VA                    39.2h   NWI 10 
 90 Isaiah Guy               M6  Alexandria, VA                    39.3h   NWI  7 
 90 Megan Melbourne          F9  Leesburg, VA                      39.3h   NWI  9 
 92 Madelene MacPhail        F8  Alexandria, VA                    39.7h   NWI  8 
 93 Alexis Edwards           F8  Centerville Yout                  40.2h   NWI  9 
 93 Jesse Gallo              M6  Leesburg, VA                      40.2h   NWI  7 
 95 Jordan Porter            M7  Centreville, VA                   40.3h   NWI  7 
 96 Jay Jacob Wind*          M58 Arlington, VA                     40.74   NWI  5 
 97 Jada Pierre              F5  Woodbridge, VA                    40.8h   NWI  7 
 98 Savannah Gaillard        F8  Haymarket, VA                     41.0h   NWI  9 
 99 Jovanni Gaillard         M12 Haymarket, VA                     42.2h   NWI 10 
 99 Elijah Worman            M7  Alexandria, VA                    42.2h   NWI  7 
101 Kelei Kemp               M7  Alexandria, VA                    42.6h   NWI  8 
102 Kyle Miller              M8  Alexandria, VA                    43.3h   NWI  8 
103 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD               43.4h   NWI  8 
104 Desmond Manago           M9  Upper Marlboro, MD                43.5h   NWI 10 
105 Daniel Melbourne         M6  Leesburg, VA                      44.3h   NWI  7 
106 Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD                44.8h   NWI 10 
107 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD                49.3h   NWI  9 
108 Mimi Waller              F6  Alexandria, VA                    49.4h   NWI  7 
109 Cherie Louis-Jacques     F9  Upper Marlboro, MD                52.9h   NWI  8 
110 Tyriq Umrani             M5  Bowie, MD                         54.6h   NWI  7 
111 Alice Roberts            F6  Hamilton, VA                      54.7h   NWI  7 
 
400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manny Lamarre            M21 Miami, FL                         51.53   1 
  2 Devante Tucker           M16 Spotsylvania, VA                  51.57   1 
  3 Josh Mathis              M15 Reisterstown, MD                  52.11   2 
  4 Glenn Grainger           M21 Baltimore, MD                     52.97   1 
  5 Taylor Edwards           M17 Baltimore, MD                     53.97   2 
  6 Darryl Austin*           M26 Springfield, VA                   54.17   2 
  7 Tavon Vinson             M18 Baltimore, VA                     54.37   2 
  8 Matt Shaughnessy         M17 Haymarket, VA                     54.88   2 
  9 Roderick Blackman        M17 Spotsylvania, VA                  55.19   3 
 10 Sarah Conroy             F11 Alexandria, VA                    55.51   2 
 11 Darnell Smith            M46 Baltimore, MD                     56.92   3 
 12 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA                  57.59   5 
 13 Ryan Mourie              M15 Mechanicsville, VA                58.02   4 
 14 Tyreece Branchcomb       M16 Spotsylvania, VA                  58.09   3 
 15 Anthony Jackson          M14 Upper Marlboro, MD                58.2h  18 
 16 Victor Crelella          M37 New Market, MD                    58.82   3 
 17 Steven Stancil           M19 Fort Washington, MD               58.85   1 
 18 Melanie Wright           F17 Spatsy, VA                        59.18   4 
 19 Del'Vaughn Rooks         M16 Baltimore, MD                   1:00.0h  18 
 20 Jamie Lott               F17 Ft. Belvoir, VA                 1:00.15   4 
 21 Jonathan Russell         M14 LTFC                            1:00.3h  18 
 22 Hispren Wimbush          M26 Baltimore, MD                   1:00.31   4 
 23 Rassaun Goldring         M13 Leesburg, VA                    1:00.6h  17 
 24 Rogerque Gray            M15 Spotsylvania, VA                1:00.66   3 
 25 Sean Price               M14 Reston, VA                      1:00.76   3 
 26 Willie Curry             M14 Alexandria, VA                  1:00.9h  19 
 27 Jaquonna Lott            F17 Ft. Belvoir, VA                 1:01.39   4 
 28 Britt Savage             F14 Leesburg, VA                    1:02.0h  19 
 29 Joan Hunter              F44 Purcellville, VA                1:02.86   5 
 30 Ramel Stephens           M14 Largo, MD                       1:02.9h  18 
 31 Ra-mon Mathis            M16 Ft. Belvoir                     1:03.3h  19 
 32 Kenneth Cassine          M14 Leesburg, VA                    1:04.4h  18 
 33 Brittney Rooks           F14 Baltimore, MD                   1:05.5h  18 
 34 Ashlyn Sinclair          F18 Silver Spring, MD               1:06.03   5 
 35 Terrence Curry           M13 Alexandria, VA                  1:07.4h  15 
 36 Julie Hayden             F48 Ashburn, VA                     1:07.80   5 
 37 Eileen Fauteux           F12 Ashburn, VA                     1:08.9h  16 
 38 Justin Williams          M9  Upper Marlboro, MD              1:10.1h  10 
 39 Clara Walker             F12 Bowie, MD                       1:10.2h  16 
 40 Kamala Oliver            F43 Washington, DC                  1:11.37   5 
 41 Elizabeth Neil           F13 Purciville, VA                  1:11.5h  16 
 42 Shalaya Fields           F10 Ashburn, VA                     1:11.8h  12 
 43 Kevin McMahon            M48 Oak Hill, VA                    1:12.0h   6 
 44 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD              1:12.3h  16 
 45 Will Smagh               M10 Ashburn, VA                     1:12.5h  12 
 46 Yvette Weir-Gladstone    F40 Germantown, MD                  1:12.6h   6 
 47 Vanessa Dyce             F14 Ashburn, VA                     1:13.2h  19 
 48 Nelson Adamson           M13 Silver Spring, MD               1:13.5h  15 
 49 Moriah Jones             F12 Ashburn, VA                     1:13.7h  16 
 50 Imani Murray             F13 King George, VA                 1:14.3h  17 
 51 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD              1:14.9h  16 
 52 Mark Melboure            M9  Leesburg, VA                    1:15.3h  11 
 53 Hannah Drexter           F13 Alexandria, VA                  1:15.9h  15 
 54 Karen Cassine            F9  Leesburg, VA                    1:16.0h  11 
 54 Cynthia Umrani           F40 Glenarden, MD                   1:16.0h   6 
 56 Corey Thornton           M12 Manassas, VA                    1:16.8h  15 
 57 Seth Hein                M13 Fairfax, VA                     1:18.2h  17 
 58 Charles Farmer           M10 Upper Marlboro, MD              1:18.3h  13 
 59 Austin Edwards           M11 Centreville, VA                 1:18.8h  14 
 60 Abigail Drexler          F11 Alexandria, VA                  1:19.1h  13 
 61 Chivas Willis            M8  Ft. Belvoir, VA                 1:20.4h  10 
 62 Kyreem Stephens          M11 Largo, MD                       1:22.1h  14 
 63 Emanuel Guy              M8  Alexandria, VA                  1:22.4h   9 
 64 Alex Shields             M6  Ashburn, VA                     1:23.3h   7 
 65 China Walker             F10 Bowie, MD                       1:23.4h  14 
 66 Keyshawn Copeland        M6  Woodbridge, VA                  1:23.8h   7 
 67 Rachel Anderson          F11 Aldie, VA                       1:24.3h  14 
 68 Alexander Smith          M9  Washington, DC                  1:24.5h  11 
 69 Charlese Farmer          F8  Upper Marlboro, MD              1:25.1h  10 
 70 Isiah Worman             M9  Alexandria, VA                  1:25.7h  11 
 70 Hannah Smythe            F11 Alexandria, VA                  1:25.7h  13 
 72 Jay Jacob Wind*          M58 Arlington, VA                   1:27.59   5 
 73 Andre Miles              M10 Alexandria, VA                  1:27.8h  12 
 74 Corey Lewis              M12 Alexandria, VA                  1:28.0h  17 
 75 Kaelin O'Donnell         F11 Reston, VA                      1:28.8h  12 
 76 Alexis Edwards           F8  Centerville Youth               1:29.5h  11 
 77 Camlyn Thompson          F8  Ashburn, VA                     1:30.0h  11 
 78 Jerrod Jackson           M9  Upper Marlboro, MD              1:30.4h  10 
 79 Hassan Thomas            M10 Alexandria, VA                  1:31.1h  13 
 80 Jesse Gallo              M6  Leesburg, VA                    1:31.2h   8 
 81 Linwood Cain             M9  Upper Marlboro, MD              1:31.8h  10 
 82 Kelei Kemp               M7  Alexandria, VA                  1:31.9h   8 
 83 Madelene MacPhail        F8  Alexandria, VA                  1:33.2h   9 
 84 Brooke O'Donnell         F9  Reston, VA                      1:33.4h  10 
 85 William McGinnis         M10 Alexandria, VA                  1:33.6h  13 
 86 Royi Thomas              M7  Alexandria, VA                  1:34.5h   9 
 87 Elijah Worman            M7  Alexandria, VA                  1:38.0h   7 
 88 Angela Lalwani           F8  Alexandria, VA                  1:39.2h   9 
 89 Forrest Johnsta          M7  Great Falls, VA                 1:39.7h   8 
 90 Daniel Melbourne         M6  Leesburg, VA                    1:40.0h   8 
 91 Mimi Waller              F6  Alexandria, VA                  1:43.5h   7 
 92 Kaamar Easan             M8  Alexandria, VA                  1:45.2h   9 
 93 Kyle Miller              M8  Alexandria, VA                  1:51.0h   9 
 94 Walt Washburn            M85 Vienna, VA                      2:19.2h   6 
 95 Tyriq Umrani             M5  Bowie, MD                       2:22.0h   7 
 
800 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Remus Medley             M38 Baltimore, MD                   2:07.9h  
  2 Taylor Edwards           M17 Baltimore, MD                   2:10.8h  
  3 Jonathan Griffin         M19 Virginia Beach, VA              2:11.4h  
  4 Martin Kleiber           M31 Arlington, VA                   2:12.8h  
  5 Steven Stancil           M19 Fort Washington, MD             2:16.6h  
  6 Darnell Smith            M46 Baltimore, MD                   2:17.3h  
  7 Joan Hunter              F44 Purcellville, VA                2:27.2h  
  8 John Thomson Jr.         M14 Ashburn, VA                     2:41.3h  
  9 Mark Roberts             M43 Hamilton, VA                    2:44.6h  
 10 Lance Rooks              M13 Baltimore, MD                   2:56.4h  
 11 Sophie Roberts           F12 Ashburn, VA                     2:56.9h  
 12 Jay Jacob Wind*          M58 Arlington, VA                   2:57.4h  
 13 Elizabeth Reid           F13 Ashburn, VA                     3:00.9h  
 14 Nelson Adamson           M13 Silver Spring, MD               3:15.1h  
 15 Corey Lewis              M12 Alexandria, VA                  3:40.8h  
 16 Angela Lalwani           F8  Alexandria, VA                  3:48.7h  
 
1 Mile Run
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Scott Anderson           M34 Washington, DC                  4:29.7h   10   
  2 Thomas Kelly             M18 Washington, DC                  4:37.7h    8   
  3 Geir Lie                 M27 Washington, DC                  4:48.4h    6   
  4 Matt Panzica             M13 Ashburn, VA                     5:23.0h    5   
  5 Terry McLaughlin         M47 Spotsylvania, VA                5:25.5h    4   
  6 Ashlyn Sinclair          F18 Silver Spring, MD               5:36.0h    3   
  7 Logan Smith              M12 Ashburn, VA                     5:38.4h    2   
  8 Jennifer May             F26 Washington, DC                  5:43.5h    1   
  9 Virginia Bunker          F22 Alexandria, VA                  5:57.0h  
 10 Clifford Tell            M44 Harpers Ferry, VA               5:57.1h  
 11 Jacqueline E Gruendel    F33 Burke, VA                       5:57.20  
 12 Walker Abeyta            M11 Fairfax Station, VA             6:00.2h  
 13 Aldo Salerno             M53 Brookville, MD                  6:03.5h  
 14 Will Smagh               M10 Ashburn, VA                     6:03.8h  
 15 Clara Walker             F12 Bowie, MD                       6:15.4h  
 16 Kevin McMahon            M48 Oak Hill, VA                    6:27.9h  
 17 Ramel Stephens           M14 Largo, MD                       6:29.5h  
 18 Hannah Smythe            F11 Alexandria, VA                  6:31.0h  
 19 Alexander Smith          M9  Washington, DC                  6:31.1h  
 20 Meredith Caine           F11 Alexandria, VA                  6:32.8h  
 21 Seth Hein                M13 Fairfax, VA                     6:41.1h  
 22 Kelsey Godman            F11 Ashburn, VA                     6:46.4h  
 23 Charlese Farmer          F8  Upper Marlboro, MD              6:47.9h  
 24 Robert Weiner*           M61 Accokeek, MD                    6:48.3h  
 25 Peter Blank*             M53 Annandale, VA                   6:51.1h  
 26 Corey Lewis              M12 Alexandria, VA                  6:58.30  
 27 Charles Farmer           M10 Upper Marlboro, MD              7:03.5h  
 28 Lindsay Smith            F8  Washington, DC                  7:03.6h  
 29 William McGinnis         M10 Alexandria, VA                  7:10.0h  
 30 Jim Verdier              M66 Alexandria, VA                  7:16.70  
 31 Yvette Weir-Gladstone    F40 Germantown, MD                  7:19.3h  
 32 Rachel Austin            F30 Mount Rainier, MD               7:21.1h  
 33 Hawk Abeyta              M8  Centreville, VA                 7:25.4h  
 34 Kyreem Stephens          M11 Largo, MD                       7:26.8h  
 35 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD              7:49.8h  
 36 Forrest Johnsta          M7  Great Falls, VA                 7:51.2h  
 37 Jordan Ryan              M7  Leesburg, VA                    7:59.7h  
 38 Karli Blake              F26 Centreville, VA                 8:04.6h  
 39 Sabrina Karrie           F11 Ashburn, VA                     8:20.1h  
 40 Roger Webb               M70 Alexandria, VA                  9:59.3h  
 
3000 Meter Run
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Terry McLaughlin         M47 Spotsylvania, VA               10:40.0h   10   
  2 Jimmy Finan              M32 Washington, DC                 11:35.3h    8   
  3 Jay Jacob Wind*          M58 Arlington, VA                  12:12.9h    6   
  4 Clifford Tell            M44 Harpers Ferry, VA              12:37.4h    5   
  5 Brianna Walker           F16 Columbia, MD                   12:59.1h    4   
  6 Alexander Smith          M9  Washington, DC                 13:02.0h    3   
  7 Lindsay Smith            F8  Washington, DC                 14:08.6h    2   
 
80 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 15.00   NWI 
  2 Kyreem Stephens          M11 Largo, MD                         17.80   NWI 
  3 Garrett Jones            M14 Ashburn, VA                       18.14   NWI 
  4 Meredith Caine           F11 Alexandria, VA                    18.67   NWI 
 
100 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Brittany Schank          F17 Leesburg, VA                      16.1h   NWI 
  2 Jonathan Russell         M14 LTFC                              16.5h   NWI 
  3 Terrence Curry           M13 Alexandria, VA                    18.9h   NWI 
  4 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD                22.2h   NWI 
  5 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD                22.5h   NWI 
 
110 Meter Hurdles
=====================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        15.0h   NWI 
  2 Steven D Fields          M15 Ashburn, VA                       19.5h   NWI 
  3 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA                  22.1h   NWI 
 
300 Long Hurdles 300M
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 55.8h  
  2 Donica Morris            F8  Upper Marlboro, MD                59.4h  
  3 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                       1:02.5h  
  4 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD              1:04.2h  
 
400 Long Hurdles 400M
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Jeffrey Hernandez        M19 Alexandria, VA                  1:00.6h  
  2 Brooke Thompson          F17 Ashburn, VA                     1:07.8h  
  3 Brittany Schank          F17 Leesburg, VA                    1:09.2h  
 
4x100 Meter Relay
================================================================================
    Team                                                          Finals  Points
================================================================================
  1 Maryland Eastern Shore  'A'                                    45.4h  
  2 Special Forces  'A'                                            52.9h  
  3 Unattached  'A'                                                55.3h  
  4 Special Forces  'B'                                          1:03.7h  
 
High Jump
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Points
==========================================================================================
  1 Brett Shields            M37 Asburn, VA                        1.67m    5-05.75   7.25
  1 Najuma Shields           F34 Unattached                        1.67m    5-05.75   7.25
  1 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA                  1.67m    5-05.75   7.25
  1 Derril Thomas            M14 Ashburn, VA                       1.67m    5-05.75   7.25
  5 Josh Mathis              M15 Reisterstown, MD                  1.62m    5-03.75   4   
  6 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD                  1.52m    4-11.75   2.50
  6 Steven D Fields          M15 Ashburn, VA                       1.52m    4-11.75   2.50
  8 Anthony W Markley        M54 Lovettsville, VA                  1.42m    4-07.75   1   
  9 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                         1.25m    4-01.25 
 10 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD                1.20m    3-11.25 
 10 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 1.20m    3-11.25 
 10 Garrett Jones            M14 Ashburn, VA                       1.20m    3-11.25 
 13 David Berk               M62 Washington, DC                    1.15m    3-09.25 
 13 Desha Manago             F11 Upper Marlboro, MD                1.15m    3-09.25 
 15 Kyreem Stephens          M11 Largo, MD                         1.10m    3-07.25 
 16 Justin Williams          M9  Upper Marlboro, MD                1.05m    3-05.25 
 17 China Walker             F10 Bowie, MD                         1.00m    3-03.25 
 17 Jerrod Jackson           M9  Upper Marlboro, MD                1.00m    3-03.25 
 19 Linwood Cain             M9  Upper Marlboro, MD                0.90m    2-11.50 
 19 Desmond Manago           M9  Upper Marlboro, MD                0.90m    2-11.50 
 19 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD                0.90m    2-11.50 
 -- Douglas Zimmer           M20 McLean, VA                           NH            
 -- Bryce Walker             M11 Columbia, MD                         NH            
 -- Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD                   NH            
 -- Jonathan Russell         M14 LTFC                                 NH            
 
Long Jump youth
===============================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Josh Mathis              M15 Reisterstown, MD               17-08.00   NWI     5.38m 
  2 John Johnson             M14 Ashburn, VA                    16-08.00   NWI     5.08m 
  3 Derril Thomas            M14 Ashburn, VA                    15-08.50   NWI     4.78m 
  4 Steven D Fields          M15 Ashburn, VA                    15-03.50   NWI     4.66m 
  5 Jonathan Russell         M14 LTFC                           14-08.00   NWI     4.47m 
  6 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                      11-09.25   NWI     3.58m 
  7 Mikayla Shields          F9  Ashburn, VA                    11-05.00   NWI     3.47m 
  7 Isiah Worman             M9  Alexandria, VA                 11-05.00   NWI     3.47m 
  9 Sade Singleton           F15 Upper Marlboro, MD             11-04.75   NWI     3.47m 
 10 Garrett Jones            M14 Ashburn, VA                    10-06.50   NWI     3.21m 
 11 Hannah Smythe            F11 Alexandria, VA                 10-03.00   NWI     3.12m 
 12 Marcel Singleton         F12 Upper Marlboro, MD             10-00.00   NWI     3.04m 
 13 Meredith Caine           F11 Alexandria, VA                  9-10.00   NWI     2.99m 
 14 Desha Manago             F11 Upper Marlboro, MD              9-06.00   NWI     2.89m 
 15 Kiara Ward               F11 Herndon, VA                     9-00.00   NWI     2.74m 
 16 Hannah Drexter           F13 Alexandria, VA                  8-08.75   NWI     2.66m 
 17 Ryan Thomas              M8  Leesburg, VA                    8-05.00   NWI     2.56m 
 18 James Barr*              M40 Arlington, VA                   8-04.00   NWI     2.54m 
 19 Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD              8-01.00   NWI     2.46m 
 20 Babayel Dia              M9  Alexandria, VA                  7-09.00   NWI     2.36m 
 21 Kaelin O'Donnell         F11 Reston, VA                      7-05.00   NWI     2.26m 
 22 Chivas Willis            M8  Ft. Belvoir, VA                 7-04.00   NWI     2.23m 
 23 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD             7-03.75   NWI     2.22m 
 24 Savannah Gaillard        F8  Haymarket, VA                   6-11.00   NWI     2.10m 
 25 Angela Lalwani           F8  Alexandria, VA                  6-10.00   NWI     2.08m 
 26 Alexandria Kinsey        F10 Ashburn, VA                     6-04.00   NWI     1.93m 
 27 Isaiah Guy               M6  Alexandria, VA                  5-10.00   NWI     1.77m 
 28 Emanuel Guy              M8  Alexandria, VA                  5-07.00   NWI     1.70m 
 28 Mimi Waller              F6  Alexandria, VA                  5-07.00   NWI     1.70m 
 30 Brooke O'Donnell         F9  Reston, VA                      5-05.00   NWI     1.65m 
 31 Kaamar Easan             M8  Alexandria, VA                  5-02.00   NWI     1.57m 
 32 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA                4-11.00   NWI     1.49m 
 33 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD              4-10.00   NWI     1.47m 
 34 William Howard           M7  Alexandria, VA                  4-09.00   NWI     1.44m 
 35 Cherie Louis-Jacques     F9  Upper Marlboro, MD              4-05.00   NWI     1.34m 
 36 Kelei Kemp               M7  Alexandria, VA                  4-02.00   NWI     1.27m 
 36 Elijah Worman            M7  Alexandria, VA                  4-02.00   NWI     1.27m 
 38 Matthew McGinnis         M6  Alexandria, VA                  4-01.00   NWI     1.24m 
 -- Royi Thomas              M7  Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Andre Miles              M10 Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Daniel Melbourne         M6  Leesburg, VA                         ND   NWI           
 -- Hassan Thomas            M10 Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Madelene MacPhail        F8  Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Ramel Stephens           M14 Largo, MD                            ND   NWI           
 -- Terrence Curry           M13 Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Jordan Porter            M7  Centreville, VA                      ND   NWI           
 -- Natalie Martinez         F7  Alexandria, VA                       ND   NWI           
 -- Rassaun Goldring         M13 Leesburg, VA                         ND   NWI           
 
Long Jump Adult
===============================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Trumaine Pendleton       M24 Lutherville, MD                   6.62m   NWI  21-08.75 
  2 Mark Dennis              M21 Culpepper, VA                     6.47m   NWI  21-02.75 
  3 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        6.42m   NWI  21-00.75 
  4 John McKenzie            M43 Silver Spring, VA                 4.88m   NWI  16-00.25 
  5 Tracey Berryman-Singleto WW41 Upper Marlboro, MD                4.68m   NWI  15-04.25 
  6 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD                  4.62m   NWI  15-02.00 
  7 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 4.55m   NWI  14-11.25 
 
Triple Jump
===============================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Wind           Points
===============================================================================================
  1 Okinyi Ayungo            M33 Rockville, MD                    12.95m   NWI  42-06.00 
  2 Keith Mathis*            M55 Reisterstown, MD                  9.78m   NWI  32-01.00 
  3 Bob Paulen*              M71 Silver Spring, MD                 8.30m   NWI  27-02.75 
  4 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD                8.02m   NWI  26-03.75 
  5 Marcel Singleton         F12 Upper Marlboro, MD                6.33m   NWI  20-09.25 
 
Shot Put
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jose Portillo            M27 Sterling, VA                     15.40m   50-06.25  10   
  2 Joe Johns                M51 Darnestown, MD                   12.52m   41-01.00   8   
  3 William Gainey           M61 Clement, MD                      11.90m   39-00.50   6   
  4 Erin Finucane            F24 Washington, DC                   11.05m   36-03.00   5   
  5 Charles James            M52 Herndon, VA                      10.83m   35-06.50   4   
  6 James Barrineau          M52 Burke, VA                        10.34m   33-11.25   3   
  7 Irini King               F24 Silver Spring, VA                 9.87m   32-04.75   2   
  8 Kayla King               F9  Leesburg, VA                      9.14m   30-00.00   1   
  9 Steven Skolochenko       M65 Crofton, MD                       8.91m   29-02.75 
 10 Desha Manago             F11 Upper Marlboro, MD                8.38m   27-06.00 
 11 Sade Singleton           F15 Upper Marlboro, MD                7.90m   25-11.00 
 12 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                         7.42m   24-04.25 
 13 Jim Triemplar            M58 Richmond, VA                      6.16m   20-02.50 
 14 Marcel Singleton         F12 Upper Marlboro, MD                6.06m   19-10.75 
 15 Cherie Louis-Jacques     F9  Upper Marlboro, MD                5.61m   18-05.00 
 16 Desmond Manago           M9  Upper Marlboro, MD                5.42m   17-09.50 
 17 Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD                5.25m   17-02.75 
 18 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD                5.15m   16-10.75 
 19 Jerrod Jackson           M9  Upper Marlboro, MD                4.73m   15-06.25 
 20 Linwood Cain             M9  Upper Marlboro, MD                4.14m   13-07.00 
 21 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD               2.79m    9-02.00 
 
Discus Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Points
==========================================================================================
  1 Nick Nichols             M61 Fredricksburg, VA                45.72m     150-00  10   
  2 Joe Johns                M51 Darnestown, MD                   40.91m     134-03   8   
  3 William Gainey           M61 Clement, MD                      39.95m     131-01   6   
  4 Jose Portillo            M27 Sterling, VA                     38.71m     127-00   5   
  5 Irini King               F24 Silver Spring, VA                32.78m     107-06   4   
  6 James Barrineau          M52 Burke, VA                        31.50m     103-04   3   
  7 Charles James            M52 Herndon, VA                      30.73m     100-10   2   
  8 Kevin Jones              M55 Locust Grove, MD                 25.28m      82-11   1   
  9 Steven Skolochenko       M65 Crofton, MD                      24.75m      81-02 
 10 Peter Blank*             M53 Annandale, VA                    19.20m      63-00 
 11 Kayla King               F9  Leesburg, VA                     18.58m      60-11 
 12 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                        15.34m      50-04 
 13 Desha Manago             F11 Upper Marlboro, MD               15.11m      49-07 
 14 Garrett Jones            M14 Ashburn, VA                      12.24m      40-02 
 15 Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD               10.49m      34-05 
 
Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Points
==========================================================================================
  1 Jose Portillo            M27 Sterling, VA                     45.85m     150-05 
  2 James Kenney             M67 White Plains, MD                 42.78m     140-04 
  3 Russ White*              M64 Chevy Chase, MD                  42.38m     139-00 
  4 Craig Halbmaier          M29 Falls Church, VA                 37.68m     123-07 
  5 William Gainey           M61 Clement, MD                      33.21m     108-11 
  6 Anthony W Markley        M54 Lovettsville, VA                 24.65m      80-10 
  7 Alexander Smith          M9  Washington, DC                   23.95m      78-07 
  8 Cindy Lea Arbelbide      F58 Front Royal, VA                  17.38m      57-00 
  9 Jovanni Gaillard         M12 Haymarket, VA                    15.43m      50-07 
 10 Alexis Graham            F14 Bowie, MD                        15.34m      50-04 
 11 Darnita Manago           F12 Upper Marlboro, MD               13.59m      44-07 
 12 Jim Triemplar            M58 Richmond, VA                     13.51m      44-04 
 13 Desmond Manago           M9  Upper Marlboro, MD               13.50m      44-03 
 14 Sade Singleton           F15 Upper Marlboro, MD               13.11m      43-00 
 15 Jordan Ryan              M7  Leesburg, VA                      9.58m      31-05 
 
1 Mile Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 John Morrison            M59 Essex, MD                       9:14.0h  
  2 Peter Blank*             M53 Annandale, VA                   9:20.0h  
  3 John Gersh*              M60 Columbia, MD                    9:26.0h  
  4 Brian Allen              M36 College Park, MD                9:43.0h  
  5 Sheldon Contract*        M69 N. Bethesda, MD                10:04.0h  
  6 Don Gladstone            M50 Germantown, MD                 11:20.0h  
  7 Roger Webb               M70 Alexandria, VA                 12:12.0h  
  8 Terry Copeland           M70 Frederick, MD                  12:27.0h  
  9 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD            15:16.0h  
 10 Cherie Louis-Jacques     F9  Upper Marlboro, MD             16:12.0h  
 11 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD             18:32.0h  
 
800 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 Xavier Adkins            M10 Upper Marlboro, MD              5:59.9h  
  2 Kailah Danley            F10 Upper Marlboro, MD              6:08.6h  
  3 Jonaya Mack              F9  Capital Heights, MD             6:08.9h  
  4 Jordan Ryan              M7  Leesburg, VA                    6:16.3h  
 
3000 Meter Race Walk
================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals  Points
================================================================================
  1 John Morrison            M59 Essex, MD                      18:08.9h  
  2 John Gersh*              M60 Columbia, MD                   18:23.3h  
  3 Peter Blank*             M53 Annandale, VA                  19:03.4h  
  4 Brian Allen              M36 College Park, MD               19:05.3h  
  5 Morris Gelman            M59 Falls Church, VA               19:31.3h  
  6 Sheldon Contract*        M69 N. Bethesda, MD                20:00.9h  
  7 Carolyn Anderson         F58 Potomac MD                     20:24.4h
  8 Lois Dicker*             F68 Silver Spring, MD              20:29.5h  
  9 Richard Deniger          M70 Annadale, VA                   21:05.4h  
 10 Charles Boyle            M84 Annapolis, MD                  22:13.2h  
 11 Roger Webb               M70 Alexandria, VA                 22:42.5h  
 12 Terry Copeland           M70 Frederick, MD                  23:05.9h  

Hammer Throw @ Falls Church High School
================================================================================
    Name                     Age  
================================================================================
  1 Jessie Echard            F18 4K                               40.66m
  2 Cindy Arbelbide          F58 3K                               28.42m