Potomac Valley Track Club                           
                          All-comer #8 - 08/18/2007                            
                        Langley High School, McLean VA                         
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 2268 Manuel Whitfield    M19 Mitchellville, MD        11.37   1 
  2 4647 Tecumseh Peete      M37 Lilburn, GA              11.43   1 
  3 1895 Philip Coleman      M27 Baltimore, MD            11.66   2 
  4 1281 Bobby Innocert      M18 Fairfax, VA              11.70   1 
  5 1223 Jeff Gold           M45 Odenton, MD              11.72   3 
  6 2551 Jamaal Abdullah     M36 Olney, MD                11.90   1 
  7 1236 Andrew Hunter        M9 Ashburn, VA              11.92   3 
  8 1299 Justin Hernandez    M25 Fairfax, VA              11.93   1 
  9 2675 Thomas Jones        M53 Glenn Dale, MD           11.96   3 
 10 658 Taeshawn Brown       M18 VA, VA                   12.09   2 
 11 1197 Steve Benkert       M20 Arlington, VA            12.29   2 
 12 2546 Thomas M Robinson   M15 Reston, VA               12.30   4 
 13 1200 Greg Petrosian      M48 Reston, VA               12.34   1 
 14 1296 Joshua Bailey       M18 Fairfax, VA              12.43   2 
 15 1283 LaTisha Moulds      W29 Joppatowne, MD           12.57   4 
 16 1209 Tim Simpkins        M35 Leesburg, WA             13.02   4 
 17 2556 Jon Larson          M27 Burke, VA                13.03   4 
 17 1413 Avon Meacham        M50 Upper Marlboro, MD       13.03   3 
 19 2540 Dan Larson          M27 Fairfax, VA              13.06   4 
 20 1297 Jennifer McCoy      W18 Kensington, MD           13.39   5 
 21 1217 Tracey Berryman-Sin W40 Upper Marlboro, MD       13.46   5 
 22 2569 Keiristin Harrison  W17 Baltimore, MD            13.52   5 
 23 294 Jeffrey Walker       M48 Columbia, MD             13.80   4 
 24 1276 Melvin Fields       M62 Glenarden, MD            13.98   6 
 25 172 Matt Grizzard        M40 Falls Church, VA         14.01   6 
 25 1277 Larry Colbert       M69 Glenarden, MD            14.01   6 
 27 1589 Lauren Denham       W13 Fairfax, VA              14.21   8 
 28 1593 Marcus Denham       M10 Fairfax, VA              14.54   8 
 29 407 Bob Paulen*          M70 Silver Spring, MD        15.08   6 
 30 293 Bryce Walker         M10 Columbia, MD             15.09   5 
 31 292 Brianna Walker       W15 Columbia, MD             15.79   5 
 32 2521 Karen Spruill       W42 Mitchellville, MD        16.39   5 
 33 1278 Winona Peace        W10 Silver Spring, MD        17.01   8 
 34 1275 Wilton Gordon       M78 Glenarden, MD            17.20   6 
 35 659 Kiara Ward           W10 Herndon, VA              17.54   8 
 36 1674 Jose Hannan          M8 Bethesda, MD             20.14   7 
 37 1294 Jacob Likins         M7 Waldorf, MD              20.84   7 
 38 1594 Tyler Bland          M6 Fairfax, VA              21.37   7 
 
Mixed 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 1208 Marlin Gross        M23 Newport News, VA         22.30   1 
  2 856 Adam Alderton        M33 Arlington, VA            22.80   1 
  3 1895 Philip Coleman      M27 Baltimore, MD            23.30   1 
  3 2268 Manuel Whitfield    M19 Mitchellville, MD        23.30   1 
  5 4647 Tecumseh Peete      M37 Lilburn, GA              23.40   1 
  6 1286 Eric Wright          M6 Alexandria, VA           23.50   1 
  7 1299 Justin Hernandez    M25 Fairfax, VA              24.40   2 
  8 1596 Adam Gardner        M35 Maple Shade, NJ          25.10   2 
  9 1098 Lakin Ducker        M39 Annapolis, MD            26.02   2 
 10 4669 Mike Sills          M16 Vienna, VA               26.40   2 
 11 1413 Avon Meacham        M50 Upper Marlboro, MD       26.80   2 
 12 1288 Joe Schwieterman    M48 Flossmoor, IL            26.89   2 
 13 2569 Keiristin Harrison  W17 Baltimore, MD            29.30   3 
 14 293 Bryce Walker         M10 Columbia, MD             30.90   3 
 15 1542 Margaret Sherrod    W52 Millersville, MD         32.09   4 
 16 2575 Lance Rooks         M12 Baltimore, MD            33.50   4 
 17 1278 Winona Peace        W10 Silver Spring, MD        34.70   5 
 18 1604 Tim Schweiterman    M11 Chicago, IL              35.40   5 
 19 2270 Linda Padgett       W52 Baltimore, MD            35.50   4 
 19 1275 Wilton Gordon       M78 Glenarden, MD            35.50   3 
 21 659 Kiara Ward           W10 Herndon, VA              36.70   5 
 22 2574 Wayne Johnson        M8 Columbia, MD             37.20   4 
 22 2573 Dionne Johnson       W8 Columbia, MD             37.20   4 
 24 1652 Julia Schweiterman   W9 Chicago, IL              40.95   5 
 25 1651 Marcia Schweiterman  W9 Chicago, IL              57.64   5 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 2577 Jason Joubert       M29 Laurel, MD               51.00   1 
  2 1286 Eric Wright          M6 Alexandria, VA           51.80   1 
  3 1895 Philip Coleman      M27 Baltimore, MD            53.53   1 
  4 2568 Remus Medley        M37 Baltimore, MD            54.44   2 
  5 1399 Bert Rodriguez      M27 Arlington, VA            54.80   2 
  6 1596 Adam Gardner        M35 Maple Shade, NJ          55.10   2 
  7 2272 Joe LaMonte         M27 Arlington, VA            58.40   1 
  8 1497 David Jones         M46 Clarksville, MD          58.90   3 
  9 1209 Tim Simpkins        M35 Leesburg, WA             59.30   3 
 10 4669 Mike Sills          M16 Vienna, VA               59.94   1 
 11 2271 Mark Barela         M28 Santa Fe, NM           1:00.40   6 
 12 1413 Avon Meacham        M50 Upper Marlboro, MD     1:01.14   3 
 13 1500 Michael Hannan      M39 Bethesda, MD           1:01.54   3 
 14 2274 Elisabeth Warren    W17 Silver Spring, MD      1:02.37   2 
 15 1226 Randy McDermott     M35 Bethesda, MD           1:02.40   6 
 16 1896 Mark Baugh          M47 Glenn Dale, MD         1:03.61   4 
 17 2541 Pat O'Mara          M49 Falls Church, VA       1:05.06   6 
 18 1277 Larry Colbert       M69 Glenarden, MD          1:05.07   4 
 19 1289 Larry Washington    M56 Rockville, MD          1:06.81   4 
 20 4668 Kristen Bell        W17 Vienna, VA             1:07.61   3 
 21 292 Brianna Walker       W15 Columbia, MD           1:09.80   5 
 22 1595 Shana Johnson       W20 Lanham, MD             1:10.10   3 
 23 293 Bryce Walker         M10 Columbia, MD           1:12.30   5 
 24 1597 Kevin Nelson        M42 Silver Spring, MD      1:13.55   4 
 25 1592 Erica Denham         W8 Fairfax, VA            1:19.50   5 
 26 1292 Michael O'Mara      M11 Hamilton, VA           1:19.90   7 
 26 112 Robert Weiner*       M60 Accokeek, MD           1:19.90   8 
 28 2270 Linda Padgett       W52 Baltimore, MD          1:20.60   5 
 29 4663 Rachel Knotts       W12 Centreville, VA        1:21.90   5 
 30 2573 Dionne Johnson       W8 Columbia, MD           1:26.40   5 
 31 1278 Winona Peace        W10 Silver Spring, MD      1:31.60   7 
 32 6 Jay Jacob Wind*        M57 Arlington, VA          1:33.30   8 
 33 1204 Herman Blinchikoff  M73 Pikesville, MD         1:37.90   8 
 34 1674 Jose Hannan          M8 Bethesda, MD           1:41.80   7 
 35 1291 Erin O'Mara          W9 Hamilton, VA           1:49.70   7 
 36 1594 Tyler Bland          M6 Fairfax, VA            1:52.88   7 
 37 1293 Brian O'Mara         M7 Hamilton, VA           1:59.48   7 
 
Mixed 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1399 Bert Rodriguez      M27 Arlington, VA          4:32.7h  
  2 420 Douglas Carl         M31 Arlington, VA          4:45.1h  
  3 2272 Joe LaMonte         M27 Arlington, VA          4:47.6h  
  4 1226 Randy McDermott     M35 Bethesda, MD           4:48.5h  
  5 2271 Mark Barela         M28 Santa Fe, NM           4:53.5h  
  6 1560 Scott Forest        M40 Bowie, MD              4:54.6h  
  7 1393 Joe Burno*          M53 Mitchellville, MD      4:55.2h  
  8 2736 Ted Poulos*         M45 McLean, VA             5:09.3h  
  9 1398 Charlie Mercer      M37 Arlington, VA          5:14.9h  
 10 2771 Dan Eddy            M56 Alexandria, VA         5:16.9h  
 11 2541 Pat O'Mara          M49 Falls Church, VA       5:19.7h  
 12 1273 Sarah Spalding      W26 Washington, DC         5:24.7h  
 13 1199 Max Dinn            M20 Arlington, VA          5:25.1h  
 14 500 Terry McLaughlin     M46 Spotsylvania, VA       5:27.3h  
 15 1289 Larry Washington    M56 Rockville, MD          5:28.5h  
 16 125 Mary Christopher     W22 Washington, DC         5:34.5h  
 17 2787 Mike Bordell        M51 Burke, VA              5:43.3h  
 18 294 Jeffrey Walker       M48 Columbia, MD           5:46.8h  
 19 1284 Elliot Hamilton     M46 Hyattsville, MD        5:47.3h  
 20 173 Jim Darr*            M52 Falls Church, VA       5:51.5h  
 21 1896 Mark Baugh          M47 Glenn Dale, MD         5:52.7h  
 22 9998 Unknown Male        M107 Unattached             5:53.7h  
 23 172 Matt Grizzard        M40 Falls Church, VA       6:02.8h  
 24 1202 Elizabeth Jones     W30 Fairfax, VA            6:06.6h  
 25 1248 Steve Forman        M67 McLean, VA             6:11.3h  
 26 1258 Saddam Hossain      M17 Falls Church, VA       6:15.6h  
 27 1298 Charlie Ann Krebs   W13 Ashburn, VA            6:17.2h  
 28 6 Jay Jacob Wind*        M57 Arlington, VA          6:17.4h  
 29 2269 Cheryl* Young       W37 Reston, VA             6:18.1h  
 30 1592 Erica Denham         W8 Fairfax, VA            6:48.9h  
 31 1287 Andrae Johnson      M23 Huntsville, MD         6:49.4h  
 32 1290 Christine O'Mara     W8 Hamilton, VA           6:50.3h  
 33 1292 Michael O'Mara      M11 Hamilton, VA           6:50.5h  
 34 2575 Lance Rooks         M12 Baltimore, MD          6:59.0h  
 35 2270 Linda Padgett       W52 Baltimore, MD          7:01.3h  
 36 4663 Rachel Knotts       W12 Centreville, VA        7:16.0h  
 37 112 Robert Weiner*       M60 Accokeek, MD           7:17.8h  
 38 2574 Wayne Johnson        M8 Columbia, MD           7:33.8h  
 39 570 Kevin Mannikko       M12 Centreville, VA        7:45.0h  
 40 1999 Carla Freyvogel     W49 McLean, VA             7:51.5h  
 41 1269 Monica Lanwew        W9 Reston, VA             8:03.2h  
 42 1291 Erin O'Mara          W9 Hamilton, VA           8:28.6h  
 43 695 Tami Graf*           W71 Lusby, MD              8:33.6h  
 44 1498 Tim Ramsey          M48 Alexandria, VA         8:44.5h  
 45 1293 Brian O'Mara         M7 Hamilton, VA           8:58.4h  
 46 491 Lauren Mannikko       W9 Centreville, VA        9:05.9h  
 
Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1640 Patrick DeRocco     M24 Waterford, VA          2:01.9h  
  2 1653 Craig Greene        M42 Manassas, VA           2:13.5h  
  3 83 Martin Kleiber        M30 Arlington, VA          2:13.9h  
  4 2571 Robert Arrington    M15 Baltimore, MD          2:24.2h  
  5 2771 Dan Eddy            M56 Alexandria, VA         2:27.4h  
  6 1896 Mark Baugh          M47 Glenn Dale, MD         2:32.7h  
  7 294 Jeffrey Walker       M48 Columbia, MD           2:33.6h  
  8 2570 Brittney Rooks      W13 Baltimore, MD          2:34.8h  
  9 173 Jim Darr*            M52 Falls Church, VA       2:43.0h  
 10 4669 Mike Sills          M16 Vienna, VA             2:55.4h  
 11 1500 Michael Hannan      M39 Bethesda, MD           3:09.7h  
 12 1506 Carlos Hannan       M11 Bethesda, MD           3:10.3h  
 13 6 Jay Jacob Wind*        M57 Arlington, VA          3:16.3h  
 14 4 Rolland Elliott        W71 Accokeek, MD           3:27.9h  
 15 1674 Jose Hannan          M8 Bethesda, MD           3:45.8h  
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1399 Bert Rodriguez      M27 Arlington, VA          9:30.0h  
  2 2576 Maurice Pointer*    M51 Baltimore, MD          9:50.5h  
  3 1600 Malcolm Lester      M40 Washington, DC        10:06.1h  
  4 500 Terry McLaughlin     M46 Spotsylvania, VA      10:06.9h  
  5 2572 Del'Vaughn Rooks    M16 Baltimore, MD         10:36.5h  
  6 1395 Curtis Davis        M49 Gaithersburg, MD      10:45.8h  
  7 2570 Brittney Rooks      W13 Baltimore, MD         11:23.7h  
  8 1597 Kevin Nelson        M42 Silver Spring, MD     11:28.8h  
  9 2541 Pat O'Mara          M49 Falls Church, VA      11:54.4h  
 10 1639 Win Persina         W47 Washington, DC        11:59.3h  
 11 1202 Elizabeth Jones     W30 Fairfax, VA           12:03.1h  
 12 1896 Mark Baugh          M47 Glenn Dale, MD        12:14.7h  
 13 6 Jay Jacob Wind*        M57 Arlington, VA         12:30.2h  
 14 1542 Margaret Sherrod    W52 Millersville, MD      12:46.3h  
 15 1599 Kamyar Kadirar      M46 Washington, DC        13:24.9h  
 16 695 Tami Graf*           W71 Lusby, MD             16:22.8h  
 17 1498 Tim Ramsey          M48 Alexandria, VA        17:55.8h  
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 281 John Gersh*          M60 Columbia, MD           9:58.5h  
  2 509 John Morrison        M58 Essex, MD             10:17.9h  
  3 1910 Larry Hiemenz       M49 Silver Spring, MD     11:27.6h  
  4 1271 Terry Copeland      M69 Fredrick, MD          12:40.5h  
 -- 1597 Kevin Nelson        M42 Silver Spring, MD           DQ  
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1597 Kevin Nelson        M42 Silver Spring, MD      8:59.4h  
  2 281 John Gersh*          M60 Columbia, MD           9:58.5h  
  3 509 John Morrison        M58 Essex, MD             10:17.9h  
  4 1910 Larry Hiemenz       M49 Silver Spring, MD     11:27.6h  
  5 1271 Terry Copeland      M69 Fredrick, MD          12:40.5h  
 
Mixed 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1910 Larry Hiemenz       M49 Silver Spring, MD      5:26.8h  
  2 112 Robert Weiner*       M60 Accokeek, MD           5:58.2h  
  3 1279 Sherry Suggs        W48 McLean, VA             6:03.1h  
  4 1282 Jim Maclander       M56 Alexandria, VA         6:05.0h  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 281 John Gersh*          M60 Columbia, MD          18:42.2h  
  2 1201 Sarah Kenney        W13 Ellicot, MD           18:48.1h  
  3 74 Michael Schwed        M66 Silver Spring, MD     19:35.5h  
  4 509 John Morrison        M58 Essex, MD             19:42.5h  
  5 2555 Victor Litwinski*   M63 McLean, VA            20:28.4h  
  6 279 Roger Webb           M69 Alexandria, VA        21:25.6h  
  7 1239 Kimberly Light      W49 Vienna, VA            21:49.7h  
  8 1271 Terry Copeland      M69 Fredrick, MD          23:35.4h  
  9 1254 Terence Lebegern    M16 Falls Church, VA      23:57.5h  
 10 1251 Socheath Eap        M17 Falls Church, VA      24:47.8h  
 11 1268 Peter Taylor        M16 Falls Church, VA      25:37.3h  
 12 1240 Donald Gorson       M73 Silver Spring, MD     26:04.1h  
 
Mixed 80 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 407 Bob Paulen*          M70 Silver Spring, MD        14.50  
 
Mixed 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1272 Elizabeth Jagoe     W14 Alexandria, VA           19.50  
 
Mixed 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1288 Joe Schwieterman    M48 Flossmoor, IL            17.40  
  2 856 Adam Alderton        M33 Arlington, VA            17.90  
 
Mixed Long Hurdles 300M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 407 Bob Paulen*          M70 Silver Spring, MD        53.9h  
  2 1272 Elizabeth Jagoe     W14 Alexandria, VA           55.5h  
 
Mixed Long Hurdles 400M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 1206 Reginald K Thornton M41 Forestville, MD        1:16.5h  
  2 1287 Andrae Johnson      M23 Huntsville, MD         1:18.2h  
 
Mixed 4x100 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Falls Church  'A'                                     54.2h  
 -- Larsen  'A'                                             DNF  
 
Mixed 4x400 Meter Relay
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Falls Church  'A'                                   4:32.7h  
 
Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 4645 Matthew Koetter     M24 Vienna, VA             6-01.00      1.85m 
  2 8 James Barr*            M39 Arlington, VA          5-08.00      1.72m 
  2 1270 Tim Hickey          M34 Washington, DC         5-08.00      1.72m 
  4 1203 Kimiko Nakatake     W36 New York, NY           5-04.00      1.62m 
  5 1280 Keith Mathis*       M55 Reisterstown, MD       5-00.00      1.52m 
  6 1975 Neil Fairclough     M50 Arlington, VA          4-06.00      1.37m 
  7 407 Bob Paulen*          M70 Silver Spring, MD      4-02.00      1.27m 
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 2580 William Bell        M16 Middletown, MD        10-06.00      3.20m 
  2 1356 Gustavo Osorio      M16 Unattached            10-00.00      3.04m 
  3 4789 Morgan Danner       W16 McLean, VA             9-00.00      2.74m 
  3 2556 Jon Larson          M27 Burke, VA              9-00.00      2.74m 
  5 1975 Neil Fairclough     M50 Arlington, VA          8-00.00      2.43m 
  6 2540 Dan Larson          M27 Fairfax, VA            7-06.00      2.28m 
 -- 2578 David Larson        M31 Silver Spring, MD           NH            
 
Mixed Long Jump youth
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 658 Taeshawn Brown       M18 VA, VA                16-11.50      5.16m 
  2 2556 Jon Larson          M27 Burke, VA             16-03.00      4.95m 
  3 1280 Keith Mathis*       M55 Reisterstown, MD      15-11.75      4.87m 
  4 1217 Tracey Berryman-Sin W40 Upper Marlboro, MD    15-09.00      4.80m 
  5 1975 Neil Fairclough     M50 Arlington, VA         15-03.25      4.65m 
  6 1203 Kimiko Nakatake     W36 New York, NY          15-03.00      4.64m 
  7 407 Bob Paulen*          M70 Silver Spring, MD     13-07.50      4.15m 
  8 502 Nick Stevens         M62 Bethesda, MD          12-01.00      3.68m 
  9 1506 Carlos Hannan       M11 Bethesda, MD          10-01.50      3.08m 
 10 1278 Winona Peace        W10 Silver Spring, MD      8-00.00      2.43m 
 11 659 Kiara Ward           W10 Herndon, VA            6-03.50      1.91m 
 11 1674 Jose Hannan          M8 Bethesda, MD           6-03.50      1.91m 
 
Mixed Triple Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 1280 Keith Mathis*       M55 Reisterstown, MD      31-00.75      9.46m 
  2 1272 Elizabeth Jagoe     W14 Alexandria, VA        23-05.00      7.13m 
 -- 1216 Marcus Battle*      M48 Silver Spring, MD         FOUL            
 -- 1217 Tracey Berryman-Sin W40 Upper Marlboro, MD        FOUL            
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 1205 Glenn Thompson      M44 Harrisburg, PA          15.12m   49-07.25 
  2 8 James Barr*            M39 Arlington, VA           12.56m   41-02.50 
  3 2990 William Gainey      M60 Clement, MD             12.18m   39-11.50 
  4 551 Charles James        M51 Herndon, VA             10.48m   34-04.75 
  5 1207 John Urdani         M18 Owings Mill, MD         10.09m   33-01.25 
  6 1241 Frank Cancino       M48 Hopewell, VA            10.04m   32-11.25 
  7 2 Anthony Dziepak        M42 Oakton, VA               9.81m   32-02.25 
  8 1598 Donna Barrett       W51 Cheltenham, MD           9.70m   31-10.00 
  9 2555 Victor Litwinski*   M63 McLean, VA               9.48m   31-01.25 
 10 1295 Jessie Echard       W18 Fairfax, VA              9.03m   29-07.50 
 11 666 Jeff Storey          M21 Marshall, VA             8.54m   28-00.25 
 12 2521 Karen Spruill       W42 Mitchellville, MD        8.23m   27-00.00 
 13 1145 Darrell Dempster    M78 Annapolis, MD            6.29m   20-07.75 
 14 327 Anne Pastorkovich*   W42 Fairfax, VA              5.76m   18-10.75 
 15 1272 Elizabeth Jagoe     W14 Alexandria, VA           5.63m   18-05.75  3km shot
 16 9 Sharon Good*           W74 Silver Spring, MD        4.30m   14-01.25 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 1205 Glenn Thompson      M44 Harrisburg, PA          50.10m     164-04 
  2 2273 Nick Nichols        M60 Fredricksburg, VA       47.23m     154-11 
  3 5004 Frank Nothaft       M17 Unattached              47.21m     154-11  1.75K disc
  4 8 James Barr*            M39 Arlington, VA           38.30m     125-08 
  5 1274 Robert Beach        M59 Blacksburg, VA          38.17m     125-03 
  6 2 Anthony Dziepak        M42 Oakton, VA              33.59m     110-02 
  7 2990 William Gainey      M60 Clement, MD             33.45m     109-09 
  8 1241 Frank Cancino       M48 Hopewell, VA            33.34m     109-04 
  9 666 Jeff Storey          M21 Marshall, VA            31.89m     104-07 
 10 856 Adam Alderton        M33 Arlington, VA           28.73m      94-03 
 11 1295 Jessie Echard       W18 Fairfax, VA             27.97m      91-09 
 12 1222 John Lay            M67 Bethlehem, PA           26.80m      87-11 
 13 2555 Victor Litwinski*   M63 McLean, VA              26.65m      87-05 
 14 502 Nick Stevens         M62 Bethesda, MD            24.85m      81-06 
 15 1896 Mark Baugh          M47 Glenn Dale, MD          24.17m      79-03 
 16 1207 John Urdani         M18 Owings Mill, MD         22.91m      75-02 
 17 1598 Donna Barrett       W51 Cheltenham, MD          20.55m      67-05 
 18 1204 Herman Blinchikoff  M73 Pikesville, MD          19.80m      64-11 
 19 1145 Darrell Dempster    M78 Annapolis, MD           18.54m      60-10 
 20 327 Anne Pastorkovich*   W42 Fairfax, VA             14.84m      48-08 
 21 9 Sharon Good*           W74 Silver Spring, MD        9.15m      30-00 
 
Mixed Hammer Throw 6k hammer
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 5004 Frank Nothaft       M17 Unattached              51.26m     168-02 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 5005 Anders Halverson    M40 Fairfax, VA             52.73m     173-00 
  2 5004 Frank Nothaft       M17 Unattached              44.60m     146-04 
  3 2 Anthony Dziepak        M42 Oakton, VA              44.57m     146-03 
  4 1205 Glenn Thompson      M44 Harrisburg, PA          43.07m     141-04 
  5 12 Anatoli Welihozkiy*   M61 Fairfax, VA             39.01m     128-00 
  6 5002 Aimee Veatch        W17 Roanoke, VA             37.86m     124-02 
  7 5001 Ashlen Veatch       W13 Roanoke, VA             36.98m     121-04 
  8 8 James Barr*            M39 Arlington, VA           31.07m     101-11 
  9 1295 Jessie Echard       W18 Fairfax, VA             30.91m     101-05 
 10 5003 Asia Echard         W17 MD, MD                  22.99m      75-05 
 11 1145 Darrell Dempster    M78 Annapolis, MD           16.55m      54-03 
 12 327 Anne Pastorkovich*   W42 Fairfax, VA             13.17m      43-02 
 13 9 Sharon Good*           W74 Silver Spring, MD       11.04m      36-03 
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 8 James Barr*            M39 Arlington, VA           49.42m     162-02 
  2 2999 John Lang           M67 Bethlehem, PA           36.28m     119-00 
  3 1204 Herman Blinchikoff  M73 Pikesville, MD          22.65m      74-04 
  4 1145 Darrell Dempster    M78 Annapolis, MD           15.33m      50-03 
  5 9 Sharon Good*           W74 Silver Spring, MD        7.90m      25-11 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 1205 Glenn Thompson      M44 Harrisburg, PA          14.80m   48-06.75 
  2 2 Anthony Dziepak        M42 Oakton, VA              13.14m   43-01.50 
  3 12 Anatoli Welihozkiy*   M61 Fairfax, VA             12.69m   41-07.75 
  4 8 James Barr*            M39 Arlington, VA           11.37m   37-03.75 
  5 5002 Aimee Veatch        W17 Roanoke, VA             11.28m   37-00.25 
  6 2555 Victor Litwinski*   M63 McLean, VA              10.55m   34-07.50 
  7 1145 Darrell Dempster    M78 Annapolis, MD            8.25m   27-01.00 
  8 666 Jeff Storey          M21 Marshall, VA             8.04m   26-04.50 
  9 1207 John Urdani         M18 Owings Mill, MD          7.78m   25-06.25 
 10 327 Anne Pastorkovich*   W42 Fairfax, VA              5.28m   17-04.00 
 11 9 Sharon Good*           W74 Silver Spring, MD        5.10m   16-08.75