Potomac Valley Track Club                           
                            All-comer #7 - 8/4/2007                            
                        Langley High School, McLean VA                                    
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age City                             Finals  H# 
============================================================================
  1 Negasi Gerima            M29 Laurel, MD                        10.9h   1 
  2 Adam Alderton            M33 Arlington, VA                     11.0h   1 
  3 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA                        11.3h   1 
  4 Tony Rodriguez           M18 Centreville, VA                   11.4h   1 
  4 Adrian Vaughn            M15 Vienna, VA                        11.4h   1 
  6 Jeff Gold                M45 Odenton, MD                       11.5h   2 
  6 Philip Coleman           M27 Baltimore, MD                     11.5h   2 
  8 Delonte Monk             M19 Waldorf, MD                       11.7h   1 
  9 Eric Johnson             M27 Baltimore, MD                     12.4h   2 
 10 Jennifer McCoy           W18 Kensington, MD                    12.9h   2 
 11 Genamarie McCant         W13 Fairfax Station, VA               13.0h   2 
 11 Avon Meacham             M50 Upper Marlboro, MD                13.0h   3 
 13 Amalya Clayton           W16 Springfield, VA                   13.1h   9 
 14 Alesha Luzzi             W18 Springfield, VA                   13.4h   9 
 15 Emily Ellis              W15 Springfield, VA                   13.5h   9 
 15 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA                  13.5h   3 
 17 Larry Colbert            M69 Glenarden, MD                     13.6h   3 
 18 Lillian Awidi            W39 Larchmont, NY                     14.2h   3 
 19 John Dogan               M12 Fairfax, VA                       14.3h   8 
 20 Bryce Walker             M10 Columbia, MD                      14.7h   8 
 21 Hannah Drexter           W12 Alexandria, VA                    14.8h   7 
 22 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA                    15.4h   8 
 23 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA                    15.5h   5 
 24 Emma Price               W12 Alexandria, VA                    15.6h   7 
 25 Olivia Price             W10 Alexandria, VA                    16.1h   6 
 26 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD                 16.2h   6 
 27 Eric Betsill              M9 Aldie, VA                         16.9h   6 
 28 Wilton Gordon            M78 Glenarden, MD                     17.3h   3 
 29 Myles Moore               M8 Alexandria, VA                    17.9h   5 
 30 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA                    18.0h   7 
 31 Chance Cephus             M7 Washington, DC                    18.1h   5 
 32 John Martin              M80 Unattached                        18.6h   3 
 33 Wilson Coles              M6 Washington, DC                    19.3h   4 
 34 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA                   19.6h   7 
 35 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA                   20.0h   6 
 36 Audrey Hessler            W9 Arlington, VA                     20.1h   6 
 37 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA                    21.0h   4 
 38 Lilian Price              W6 Alexandria, VA                    21.2h   4 
 39 Greg Ruhlis              M48 Herndon, VA                       21.5h   5 
 40 Jacob Likins              M7 Waldorf, MD                       22.0h   5 
 
Mixed 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age City                             Finals  H# 
============================================================================
  1 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA                        22.4h   1 
  2 Adrian Vaughn            M15 Vienna, VA                        22.9h   1 
  3 Delonte Monk             M19 Waldorf, MD                       23.2h   2 
  4 Tony Rodriguez           M18 Centreville, VA                   23.4h   1 
  5 Philip Coleman           M27 Baltimore, MD                     23.6h   1 
  6 Colin Colson             M24 Washington, DC                    24.2h   2 
  7 Paul Eali                M21 Crofton, MD                       24.3h   1 
  8 Avon Meacham             M50 Upper Marlboro, MD                26.9h   2 
  9 David Jones              M46 Clarksville, MD                   27.3h   2 
 10 Gennette Mimms*          W27 Clinton, MD                       28.2h   2 
 11 Larry Colbert            M69 Glenarden, MD                     28.7h   3 
 12 Lillian Awidi            W39 Larchmont, NY                     29.8h   3 
 13 Alexis Cherry            W10 Centreville, VA                   32.4h   4 
 14 Emma Price               W12 Alexandria, VA                    33.8h   3 
 15 Troy Holder              M12 Fairfax, VA                       35.5h   3 
 16 Wilton Gordon            M78 Glenarden, MD                     35.8h   3 
 17 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD                 36.0h   4 
 18 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA                    37.3h   5 
 19 Eric Betsill              M9 Aldie, VA                         37.5h   4 
 20 Myles Moore               M8 Alexandria, VA                    38.8h   5 
 21 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA                     42.2h   5 
 22 Matthew Betsill           M8 Aldie, VA                         47.6h   4 
 23 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA                    47.7h   5 
 24 Lilian Price              W6 Alexandria, VA                    49.0h   5 
 
Mixed 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age City                             Finals  H# 
============================================================================
  1 Adam Alderton            M33 Arlington, VA                     50.0h   1     
  2 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA                        50.4h   1      
  3 Joseph Woiwode           M15 Bethesda, VA                      51.0h   1      
  4 Adrian Vaughn            M15 Vienna, VA                        52.0h   1      
  5 Delonte Monk             M19 Waldorf, MD                       53.1h   2      
  6 Philip Coleman           M27 Baltimore, MD                     53.2h   1      
  7 Paul Eali                M21 Crofton, MD                       59.1h   2    
  8 Arthur Flood             M19 Waldorf, MD                       59.4h   2      
  9 David Jones              M46 Clarksville, MD                   59.6h   2 
 10 Genamarie McCant         W13 Fairfax Station, VA             1:00.1h   1 
 11 Gennette Mimms*          W27 Clinton, MD                     1:01.5h   3 
 12 Greg Pennell             M42 Philadelphia, PA                1:02.2h   2 
 13 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA                   1:04.5h   3 
 14 Larry Colbert            M69 Glenarden, MD                   1:06.0h   2 
 15 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD                     1:08.9h   3 
 16 Brianna Walker           W15 Columbia, MD                    1:09.2h   3 
 17 Bryce Walker             M10 Columbia, MD                    1:10.4h   3 
 18 Camille Martin           W37 Clinton, MD                     1:11.1h   3 
 19 Alexis Cherry            W10 Centreville, VA                 1:14.6h   5 
 20 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA                  1:16.5h   4 
 21 Hannah Drexter           W12 Alexandria, VA                  1:17.7h   5 
 22 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD               1:29.7h   5 
 23 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA                  1:30.2h   4 
 24 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA                   1:30.6h   4 
 25 Myles Moore               M8 Alexandria, VA                  1:33.3h   4 
 26 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA                  1:40.4h   4 
 27 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA                  1:58.2h   4 
 
Mixed 1 Mile Run
=========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
=========================================================================
  1 Chris Bachl              M33 Alexandria, VA                  4:48.0h    
  2 Douglas Carl             M31 Arlington, VA                   4:53.1h      
  3 Anthony Trueheart        M18 Springfield, VA                 4:58.4h      
  4 Chris Pelligrini         M24 Springfield, VA                 5:11.9h      
  5 George Buckheit          M50 Reston, VA                      5:15.9h      
  6 Greg Ruhlin              M48 Herndon, VA                     5:19.3h
  7 Stephen Parker           M43 McLean, VA                      5:20.4h     
  7 Greg Pennell             M42 Philadelphia, PA                5:20.4h     
  9 Curtis Davis             M49 Gaithersburg, MD                5:22.7h  
 10 Sarah Spalding           W26 Washington, DC                  5:23.0h  
 11 David Buchanan           M37 Washington, DC                  5:41.1h  
 12 Jeffrey Walker           M48 Columbia, MD                    5:42.5h  
 13 John Marsh               M43 Alexandria, VA                  5:44.7h  
 14 Mike Bordell             M51 Burke, VA                       5:46.3h  
 15 Paul Kerrigan            M35 Vienna, VA                      5:47.2h  
 16 Darius Salimi            M19 Sterling, VA                    5:53.5h  
 17 Emily Blagg              W13 Arlington, VA                   5:56.5h  
 18 Arthur Flood             M19 Waldorf, MD                     5:58.7h  
 19 Clifford Tell            M43 Harpers Ferry, VA               6:11.4h  
 20 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA                6:12.8h  
 21 Aldo Salerno             M52 Brookville, MD                  6:14.2h  
 22 Steve Forman             M67 McLean, VA                      6:16.7h  
 23 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA                   6:30.2h  
 24 Audrey May               W16 Falls Church, VA                6:31.3h  
 25 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA                  6:55.6h  
 26 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA                  7:22.5h  
 27 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA                 7:44.7h  
 28 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA                      8:02.8h  
 29 Tami Graf*               W71 Lusby, MD                       8:42.4h  
 30 Barry Dente              M66 Reston, VA                      9:07.8h  
 31 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA                10:01.6h  
 
Mixed 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
=========================================================================
  1 Patrick DeRocco          M24 Waterford, VA                   2:04.6h      
  2 Delonte Monk             M19 Waldorf, MD                     2:28.5h      
  3 Greg Pennell             M42 Philadelphia, PA                2:28.7h  
  4 Jim Darr*                M52 Falls Church, VA                2:41.1h      
  5 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA                   3:02.6h      
  6 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD                     3:03.7h      
  7 Camille Martin           W37 Clinton, MD                     3:04.1h      
  8 Lillian Awidi            W39 Larchmont, NY                   5:05.0h      
 
Mixed 3000 Meter Run
=========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
=========================================================================
  1 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA                  12:52.4h     
  2 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA                     16:34.1h      
  3 Tami Graf*               W71 Lusby, MD                      17:34.4h      
 
Mixed 1 Mile Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
=========================================================================
  1 John Gersh*              M60 Columbia, MD                    9:53.6h      
  2 Victor Litwinski*        M63 McLean, VA                      9:54.6h      
  3 Sheldon Contract*        M68 N. Bethesda, MD                10:01.5h     
  4 John Morrison            M58 Essex, MD                      10:10.7h      
  5 Terry Copeland           M69 Fredrick, MD                   13:14.4h      
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
=========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
=========================================================================
  1 John Gersh*              M60 Columbia, MD                   19:19.8h      
  2 Sheldon Contract*        M68 N. Bethesda, MD                19:53.8h      
  3 Lois Dicker*             W67 Silver Spring, MD              20:16.1h      
  4 John Morrison            M58 Essex, MD                      21:18.0h      
  5 Michael Schwed           M66 Silver Spring, MD              21:22.9h      
  6 Alice Till               W63 Arlington, VA                  21:52.8h      
  7 Terry Copeland           M69 Fredrick, MD                   24:25.9h      
 
Mixed 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age City                             Finals  H# 
============================================================================
  1 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        15.4h   1     
  2 Jennifer McCoy           W18 Kensington, MD                    17.4h   3     
  3 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA                     18.9h   1     
  4 Kelsey Spurio            W12 Alexandria, VA                    21.40   3     
  5 Emma Price               W12 Alexandria, VA                    21.6h   2     
  6 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA                    21.7h   2     
  7 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA                    22.10   3     
  8 Olivia Price             W10 Alexandria, VA                    24.0h   2     
 
Mixed Long Hurdles 400M
========================================================================
    Name                     Age City                             Finals  
========================================================================
  1 Reginald K Thornton*     M41 Forestville, MD                 1:08.2h      
  2 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA                   1:09.2h      
 
Mixed High Jump
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Andrew Adell             M19 Springfield, VA                   1.82m    5-11.50     
  2 Vincent Brown            M16 Reston, VA                        1.67m    5-05.75     
  2 Derik Bell               M19 Springfield, VA                   1.67m    5-05.75     
  4 Muraji Nakazawa*         M50 Herndon, VA                       1.37m    4-06.00     
  5 Adam Alderton            M33 Arlington, VA                     1.27m    4-02.00     
 
Mixed Pole Vault
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Stephen Dockery          M19 Fairfax, VA                    12-00.00      3.65m 
  2 Jeff Spugnardi           M37 Arlington, VA                  10-00.00      3.04m 
 
Mixed Long Jump
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Colin Colson             M24 Washington, DC                    6.50m   21-04.00     
  2 Adam Alderton            M33 Arlington, VA                     6.20m   20-04.25     
  3 Jaleesa Osborne          W19 Springfield, VA                   5.82m   19-01.25     
  4 Derik Bell               M19 Springfield, VA                   5.73m   18-09.75     
  5 Andrew Hurst             M18 Springfield, VA                   5.17m   16-11.50     
  6 Delonte Monk             M19 Waldorf, MD                       5.16m   16-11.25     
  7 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD                 2.35m    7-08.50     
  8 Audrey Hessler            W9 Arlington, VA                     1.75m    5-09.00     
 
Mixed Triple Jump
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Jaleesa Osborne          W19 Springfield, VA                  10.25m   33-07.50   
 
Mixed Shot Put
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 William Gainey           M60 Clement, MD                      12.71m   41-08.50 
  2 John Mattei              M52 Lynchburg, VA                    12.61m   41-04.50 
  3 Jeremy Buinhan           M22 Burke, VA                        12.55m   41-02.25 
  4 Dabney Lewis             M61 Richmond, VA                     12.35m   40-06.25 
  5 Jeffrey Gibert           M16 Springfield, VA                  11.50m   37-08.75 
  6 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA                       10.27m   33-08.50 
  7 Victor Litwinski*        M63 McLean, VA                        9.42m   30-11.00 
  8 Jeff Storey              M21 Marshall, VA                      7.90m   25-11.00 
  9 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA                     6.73m   22-01.00 
 10 Troy Holder              M12 Fairfax, VA                       5.36m   17-07.00 
 
Mixed Discus Throw
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Nick Nichols             M60 Fredricksburg, VA                42.77m     140-04   
  2 William Gainey           M60 Clement, MD                      39.75m     130-05      
  3 Jeremy Buinhan           M22 Burke, VA                        38.24m     125-05      
  4 Dabney Lewis             M61 Richmond, VA                     36.88m     121-00      
  5 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA                       35.42m     116-02      
  6 John Mattei              M52 Lynchburg, VA                    35.22m     115-07      
  7 Douglas Carl             M31 Arlington, VA                    34.09m     111-10      
  8 Jeff Storey              M21 Marshall, VA                     30.41m      99-09      
  9 Victor Litwinski*        M63 McLean, VA                       29.63m      97-02 
 10 Erik Kloster             M45 McLean, VA                       29.25m      95-11 
 11 John Lang                M67 Bethlehem, PA                    27.37m      89-09  

Mixed Javelin Throw
===================================================================================
    Name                     Age City                             Finals            
===================================================================================
  1 Dabney Lewis             M61 Richmond, VA                     39.60m     129-11     
  2 John Lang                M67 Bethlehem, PA                    33.82m     110-11     
  3 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA                    31.04m     101-10     
  4 William Gainey           M60 Clement, MD                      29.15m      95-08     
  5 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA                       27.86m      91-05     
  6 Muraji Nakazawa*         M50 Herndon, VA                      26.72m      87-08     
  7 Jeff Storey              M21 Marshall, VA                     26.63m      87-04     
  8 Troy Holder              M12 Fairfax, VA                      14.82m      48-07     
  9 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA                  12.50m      41-00 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Weight
==========================================================================================
  1 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA                       43.76m     143-07   (#16) 
  2 Anne Pastorkovich*       W42 Fairfax, VA                      14.37m      47-02   ( 4k) 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================================
    Name                     Age Team                             Finals            Weight
==========================================================================================
  1 Anne Pastorkovich*       W42 Fairfax, VA                       5.49m   18-00.25   (#20)