Potomac Valley Track Club                           
                           All-comer #5  - 6/24/2007                           
                               Langley High School                                    
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Salifu Cham              M18 Olney, MD                11.30   NWI 21 
  2 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA               11.57   NWI 17 
  2 Brice Mathews            M17 Dumfries, VA             11.57   NWI 17 
  4 Ebenezer Anegashie       M18 Woodbridge, VA           11.73   NWI 21 
  4 Ian McNaughton           M18 Warrenton, VA            11.73   NWI 21 
  6 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA               11.81   NWI 17 
  7 Clifton Quarrie          M47 Beltsville, MD           11.95   NWI 20 
  8 Doward Hicks             M19 Woodbridge, VA           11.96   NWI 23 
  9 Robert Allen             M16 Ft. Belvoir, VA          12.04   NWI 18 
 10 Anthony Searles          M53 Charlotte, NC            12.05   NWI 20 
 11 Eric Gyamfi              M17 Woodbridge, VA           12.07   NWI 21 
 12 Maurice Brown            M14 Bowie, MD                12.10   NWI 17 
 13 Alfonso Jordan           M17 Warrenton, VA            12.15   NWI 20 
 14 Wesley Jones             M17 Woodbridge, VA           12.18   NWI 17 
 15 Thomas Jones             M53 Glenndale, MD            12.29   NWI 20 
 16 Julian Wells             M17 Woodbridge, VA           12.33   NWI 23 
 17 Jaired Epps              M16 Mechanicsville, VA       12.40   NWI 22 
 17 Spencer Green            M14 Unattached               12.4h   NWI 15 
 19 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                12.43   NWI 22 
 19 Preston Green            M16 Richmond, VA             12.43   NWI 22 
 19 Dania Sanford            W17 Marshall, VA             12.43   NWI 22 
 19 Jonathan McMillion       M16 VA, VA                   12.43   NWI 22 
 23 Alfonso Wells            M20 Alexandria, VA           12.45   NWI 20 
 24 Cameron Lewis            M13 Springfield, VA          12.69   NWI 19 
 25 Steven D Fields          M14 Ashburn, VA              12.8h   NWI 16 
 26 Oyinemi Iyebote          M14 VA, VA                   12.86   NWI 23 
 27 C'Andre Dabney           M16 Ft.belvoir, MD           12.90   NWI 22 
 27 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA           12.9h   NWI 13 
 29 Jevon Davis              M15 Ft. Belvoir, VA          13.06   NWI 23 
 29 Elisabeth Warren         W17 Silver Spring, MD        13.06   NWI 23 
 31 Kolin Demps              M14 Ft. Belvoir, VA          13.07   NWI 19 
 32 Michael McDaniel         M61 Bowie, MD                13.08   NWI 24 
 33 Alby Williams            M67 Bethesda, MD             13.12   NWI 24 
 34 Paige Llyod              W15 Ft. Belvoir, VA          13.17   NWI 19 
 35 Kevin Davies             M17 McLean, VA               13.27   NWI 19 
 36 Khalil Brisoce           M12 Ft. Belvoir, VA          13.3h   NWI 14 
 37 Colin Headen             M13 Ft. Belvoir, VA          13.34   NWI 18 
 38 Rebecca duRivage-Jacobs  W23 Baltimore, MD            13.38   NWI 24 
 39 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA         13.75   NWI 24 
 40 Marcus Denham            M10 Fairfax, VA              13.8h   NWI 11 
 40 Branden Barnett          M12 Ft.belvoir, VA           13.8h   NWI 13 
 42 Leah Heist               W18 Columbia, MD             13.93   NWI  1 
 43 Darius Wallace           M12 Ft. Belvoir, VA          14.0h   NWI 13 
 44 Brian Goldman            M17 Falls Church, VA         14.01   NWI 18 
 45 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA          14.03   NWI 19 
 46 Kaleigh Winner           W10 Alexandria, VA           14.1h   NWI 10 
 47 Candice McCray           W15 Ft. Belvoir, VA          14.13   NWI 19 
 48 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA            14.18   NWI 24 
 49 Chancey Wallace           M9 Ft. Belvoir, VA          14.2h   NWI 11 
 49 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD              14.2h   NWI 13 
 51 Tiffany Reed             W14 Annandale, VA            14.33   NWI  1 
 52 Dakota Kindred            W7 Ft. Belvoir, VA          14.7h   NWI  4 
 53 Deyonna Harris            W9 Ft.belvoir, VA           14.8h   NWI  9 
 54 Jasmine Davis            W14 Ft. Belvoir, VA          14.88   NWI 18 
 55 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA           15.0h   NWI  7 
 56 Kevin Hires              M11 VA, VA                   15.3h   NWI 14 
 57 Caleb Llyod              M13 Ft. Belvoir, VA          15.32   NWI 18 
 58 Jamarion Means            M7 Ft. Belvoir, VA          15.4h   NWI  6 
 59 Maxine Bradshaw           W8 Ft. Belvoir, VA          15.6h   NWI  5 
 60 Alexus Taylor             W8 Lorton, VA               15.7h   NWI  9 
 61 Brianna Blackwell         W9 Bowie, MD                16.0h   NWI  9 
 62 Alford Kindred           M10 VA, VA                   16.1h   NWI 14 
 62 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA           16.1h   NWI 12 
 64 Mizan Gaillard           W10 Bowie, MD                16.2h   NWI  8 
 65 Jencia Allen             W10 Burke, VA                16.4h   NWI  8 
 66 Treyvon Hall             M13 Joppatowne, MD           16.6h   NWI 15 
 67 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD        16.7h   NWI 10 
 68 Faith Myrick              W9 Reston, VA               16.8h   NWI  9 
 68 Brandon Beckwith          M7 VA, VA                   16.8h   NWI  7 
 70 Hassan Thomas             M9 Alexandria, VA           16.9h   NWI 11 
 70 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA           16.9h   NWI 10 
 72 Malaya King              W13 Ft. Belvoir, VA          17.02   NWI 18 
 73 Jordon Murran            M10 Potomac Falls, VA        17.2h   NWI 11 
 74 Ashley Caldwell          W10 Ft. Belvoir, VA          17.3h   NWI  8 
 74 Kia Taylor               W10 Ft. Belvoir, VA          17.3h   NWI 10 
 76 Erica Denham              W8 Fairfax, VA              17.4h   NWI  4 
 77 Dominck Banks             M7 Bowie, MD                17.5h   NWI  6 
 78 Koby Briscoe             M10 Ft. Belvoir, VA          17.7h   NWI  7 
 79 Malise Greene             W7 Ft. Belvoir, VA          18.1h   NWI  5 
 80 Malik Oakes              M11 Joppatowne, MD           18.2h   NWI 14 
 81 Bryauna Kralik            W8 Ft. Belvoir, VA          18.7h   NWI  4 
 81 Gabrielle Bradley         W5 Ft. Belvoir, VA          18.7h   NWI  2 
 83 Camaran Gaillard          M7 Bowie, MD                19.0h   NWI  6 
 84 Maya Whitfield            W6 LTFC                     19.3h   NWI  2 
 85 Tony White                M8 VA, VA                   19.8h   NWI  5 
 85 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA          19.8h   NWI  8 
 87 Tyhiera Taylor            W9 Ft. Belvoir, VA          19.9h   NWI  8 
 87 Camryn Easley             W8 Centreville, VA          19.9h   NWI 10 
 89 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA           20.4h   NWI  6 
 90 Talon White               W7 Ft. Belvoir              20.7h   NWI  6 
 91 Megan Allen               W8 VA, VA                   21.4h   NWI  5 
 92 Jasmine Ayala             W9 Joppatowne, MD           21.5h   NWI  8 
 93 Ashley Wallace            W5 Ft. Belvoir, VA          21.7h   NWI  2 
 94 JD Carter                 M6 VA, VA                   24.0h   NWI  3 
 95 Kerys Lewis               W5 VA, VA                   24.2h   NWI  2 
 96 Brian Leveille            M8 Joppatowne, MD           24.8h   NWI  6 
 97 Ethan Suggs               M7 Centreville, VA          27.8h   NWI  7 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA               22.57   NWI  1 
  2 Brice Mathews            M17 Dumfries, VA             22.68   NWI  2 
  3 Travis Swaggard          M20 Lorton, VA               22.74   NWI  1 
  4 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA               22.87   NWI  1 
  5 Delonte Monk             M18 Waldorf, MD              23.51   NWI  2 
  6 Adam Alderton            M33 Arlington, VA            23.54   NWI  1 
  7 Eric Gyamfi              M17 Woodbridge, VA           23.61   NWI  2 
  8 Wesley Jones             M17 Woodbridge, VA           24.01   NWI  2 
  9 Doward Hicks             M19 Woodbridge, VA           24.08   NWI  2 
 10 Caeser Hodge             M18 Ft. Belvoir, VA          24.15   NWI  3 
 11 Antuan Lecounte          M15 Alexandria, VA           24.29   NWI  3 
 12 Jonathan McMillion       M16 VA, VA                   25.22   NWI  3 
 13 Bruce McBarnette         M49 Sterling, VA             25.70   NWI  4 
 13 Alfonso Wells            M20 Alexandria, VA           25.70   NWI  2 
 15 James Barr*              M39 Arlington, VA            25.87   NWI  4 
 16 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                25.99   NWI  3 
 17 Kolin Demps              M14 Ft. Belvoir, VA          26.2h   NWI 11 
 18 Oyinemi Iyebote          M14 VA, VA                   26.35   NWI 12 
 19 Jevon Davis              M15 Ft. Belvoir, VA          26.6h   NWI 11 
 20 Daniel Owecke            M16 Mechanicsville, VA       26.80   NWI  4 
 20 Spencer Green            M14 Unattached               26.8h   NWI 12 
 22 Paige Llyod              W15 Ft. Belvoir, VA          27.3h   NWI 11 
 23 Jessica Caldwell         W13 Randallstown, MD         27.5h   NWI 11 
 24 Anthony Jackson          M13 Upper Marlboro, MD,      27.7h   NWI 12 
 25 Steven D Fields          M14 Ashburn, VA              27.9h   NWI 12 
 26 Megan Hunter             W20 Allentown, PA            27.93   NWI  5 
 27 Candice McCray           W15 Ft. Belvoir, VA          29.0h   NWI 11 
 28 Melanie Letalik          W16 Fairfax, VA              29.68   NWI  5 
 29 Anthony Palmer           M11 Ft.belvoir, VA           30.0h   NWI  9 
 30 Charity Haynes           W16 Fairfax, VA              30.10   NWI  3 
 31 Darius Wallace           M12 Ft. Belvoir, VA          30.4h   NWI  9 
 32 Jasmine Davis            W14 Ft. Belvoir, VA          30.6h   NWI 11 
 33 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA           30.8h   NWI  9 
 34 Chancey Wallace           M9 Ft. Belvoir, VA          31.7h   NWI  7 
 35 Kia Taylor               W10 Ft. Belvoir, VA          34.3h   NWI 10 
 36 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA           35.2h   NWI  8 
 37 Treyvon Hall             M13 Joppatowne, MD           35.4h   NWI 12 
 38 Hassan Thomas             M9 Alexandria, VA           35.5h   NWI  8 
 39 Koby Briscoe             M10 Ft. Belvoir, VA          35.8h   NWI  8 
 40 Brandon Beckwith          M7 VA, VA                   36.2h   NWI  8 
 41 Kiara Ward               W10 Herndon, VA              36.6h   NWI 10 
 42 Jamarion Means            M7 Ft. Belvoir, VA          36.7h   NWI  7 
 43 Alford Kindred           M10 VA, VA                   37.0h   NWI  9 
 44 Maxine Bradshaw           W8 Ft. Belvoir, VA          37.2h   NWI  6 
 45 Faith Myrick              W9 Reston, VA               37.3h   NWI 10 
 46 Dakota Kindred            W7 Ft. Belvoir, VA          37.5h   NWI  6 
 47 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD        38.3h   NWI 10 
 48 Ashley Caldwell          W10 Ft. Belvoir, VA          39.6h   NWI 10 
 49 Lana Kane                W67 Conestoga, PA            41.23   NWI  5 
 50 Malik Oakes              M11 Joppatowne, MD           41.7h   NWI  9 
 51 Malise Greene             W7 Ft. Belvoir, VA          42.5h   NWI  6 
 52 Gabrielle Bradley         W5 Ft. Belvoir, VA          45.0h   NWI  6 
 53 Riley Mack               W13 Alexandria, VA           45.3h   NWI  6 
 54 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA           46.5h   NWI  9 
 55 Megan Allen               W8 VA, VA                   47.3h   NWI  7 
 56 Tyhiera Taylor            W9 Ft. Belvoir, VA          48.3h   NWI 10 
 57 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA           50.9h   NWI  7 
 58 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA           52.3h   NWI  8 
 59 Kerys Lewis               W5 VA, VA                   56.7h   NWI  6 
 60 Brian Leveille            M8 Joppatowne, MD         1:15.8h   NWI  7 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA               49.90   1 
  2 Eric Gyamfi              M17 Woodbridge, VA           51.62   4 
  3 Nobel Iyebote            M17 VA, VA                   51.63   4 
  4 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA               51.97   1 
  5 Kevin Johnson            M16 VA, VA                   52.88   2 
  6 Douglas Zimmer           M20 McLean, VA               53.47   1 
  7 Delonte Monk             M18 Waldorf, MD              54.37   1 
  8 Stephen Meier            M30 Bunkerhill, VA           55.97   1 
  9 Anthony Swindell         M14 Ft. Belvoir, VA          56.09   3 
 10 Kennie L Edwards         M41 Baltimore, MD            56.19   2 
 11 Thomas Jones             M53 Glenndale, MD            56.20   1 
 12 Jonathan McMillion       M16 VA, VA                   56.85   3 
 13 Brian Allen              M16 VA, VA                   57.05   3 
 14 Dominic Corcoran         M16 Waterford, VA            57.85   2 
 15 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA          58.32   3 
 16 Charmaine Roberts*       W40 Beltsville, MD           58.56   2 
 17 Daniel Owecke            M16 Mechanicsville, VA       58.96   2 
 18 Jevon Davis              M15 Ft. Belvoir, VA          59.01   4 
 19 Kolin Demps              M14 Ft. Belvoir, VA        1:00.49   7 
 20 Megan Hunter             W20 Allentown, PA          1:01.52   2 
 21 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA              1:01.53   3 
 22 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA        1:03.2h  17 
 23 Nathan Kiley             M12 Centreville, VA        1:03.3h  17 
 24 Branden Barnett          M12 Ft.belvoir, VA         1:03.8h  18 
 25 Charity Haynes           W16 Fairfax, VA            1:04.51   5 
 26 Ari Hires                W15 Ft. Belvoir            1:04.68   6 
 27 Khalil Brisoce           M12 Ft. Belvoir, VA        1:04.7h  18 
 28 Anthony Palmer           M11 Ft.belvoir, VA         1:04.9h  18 
 29 Corey Dabney             M12 Ft.belvoir, VA         1:05.06   7 
 30 Candice McCray           W15 Ft. Belvoir, VA        1:06.17   6 
 31 Riley Mack               W13 Alexandria, VA         1:06.63   6 
 32 Paige Llyod              W15 Ft. Belvoir, VA        1:06.67   6 
 33 Julie Hayden             W47 Ashburn, VA            1:07.68   5 
 34 Tyler Koss               M11 Alexandria, VA         1:07.7h  18 
 35 Marcus Denham            M10 Fairfax, VA            1:08.0h  11 
 36 Kaleigh Winner           W10 Alexandria, VA         1:08.1h  10 
 37 Douglas Bradshaw         M11 Ft. Belvoir, VA        1:08.56   7 
 38 Charlie Ann Krebs        W12 Ashburn, VA            1:09.55   5 
 39 Peter Michaelson         M52 Windsor, CT            1:09.68   5 
 40 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD            1:09.7h  16 
 41 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA         1:11.8h  19 
 42 Adriana Ross             W13 Ft. Belvoir, VA        1:12.85   6 
 43 Jamarion Means            M7 Ft. Belvoir, VA        1:15.3h  13 
 43 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA         1:15.3h  16 
 43 Deyonna Harris            W9 Ft.belvoir, VA         1:15.3h  15 
 46 Shannon Smythe           W13 Alexandria, VA         1:15.4h  19 
 47 Stefan Koss               M8 Alexandria, VA         1:16.8h  13 
 48 Chancey Wallace           M9 Ft. Belvoir, VA        1:17.1h  11 
 49 Erica Denham              W8 Fairfax, VA            1:18.8h  12 
 50 Kia Taylor               W10 Ft. Belvoir, VA        1:20.7h  10 
 51 Mizan Gaillard           W10 Bowie, MD              1:20.9h  10 
 52 Kelsey Kiley              W8 Centreville, VA        1:22.5h  12 
 53 Corey Tooke              M11 Brsitow, VA            1:22.6h  17 
 54 Maxine Bradshaw           W8 Ft. Belvoir, VA        1:25.0h  12 
 55 Gavin Kiley               M6 Centerville Yout       1:25.9h   9 
 56 Brandon Beckwith          M7 VA, VA                 1:27.0h  14 
 57 Elliece Boyles           W17 Upper Marlboro, MD     1:27.4h   9 
 57 Alexus Taylor             W8 Lorton, VA             1:27.4h  15 
 59 Koby Briscoe             M10 Ft. Belvoir, VA        1:27.8h  14 
 60 Jencia Allen             W10 Burke, VA              1:28.4h  15 
 61 Dakota Kindred            W7 Ft. Belvoir, VA        1:28.9h   8 
 62 Dominck Banks             M7 Bowie, MD              1:30.3h  13 
 63 Ashley Caldwell          W10 Ft. Belvoir, VA        1:31.3h  10 
 64 Hassan Thomas             M9 Alexandria, VA         1:32.0h  11 
 65 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA          1:32.82   7 
 66 Hannah Smythe            W10 Alexandria, VA         1:33.2h  10 
 67 Camaran Gaillard          M7 Bowie, MD              1:37.3h  13 
 68 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA         1:37.5h  17 
 69 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA         1:38.2h  14 
 70 Bryauna Kralik            W8 Ft. Belvoir, VA        1:39.1h  12 
 71 Gabrielle Bradley         W5 Ft. Belvoir, VA        1:43.5h   8 
 72 Malise Greene             W7 Ft. Belvoir, VA        1:44.6h  12 
 73 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA        1:44.8h  15 
 74 Ashley Wallace            W5 Ft. Belvoir, VA        1:47.6h   8 
 75 Tony White                M8 VA, VA                 1:52.0h  11 
 76 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA         1:52.9h  13 
 77 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA         1:56.1h   9 
 78 Megan Allen               W8 VA, VA                 2:00.4h  12 
 79 Maya Whitfield            W6 LTFC                   2:01.6h   8 
 80 Talon White               W7 Ft. Belvoir            2:05.0h  13 
 81 Brian Leveille            M8 Joppatowne, MD         2:27.5h  14 
 
Mixed 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 James Seefeldt           M41 Aelxandria, VA         4:38.8h  
  2 Chris Bachl              M33 Alex, VA               4:48.3h  
  3 Anthony Trueheart        M18 Springfield, VA        4:48.6h  
  4 Stuart Pineo             M45 Columbia, MD           4:49.1h  
  5 Joe Burno*               M53 Mitchellville, MD      4:50.4h  
  6 Male Unknown             M30 Unattached             4:52.7h  
  7 Stephen Meier            M30 Bunkerhill, VA         4:56.8h  
  8 Male 3 Unknown           M28 Unattached             4:58.2h  
  9 male 6 Unknown           M26 Unattached             5:02.5h  
 10 Anthony Swindell         M14 Ft. Belvoir, VA        5:03.4h  
 11 Brian Allen              M16 VA, VA                 5:03.6h  
 12 Jonathan Weiss           M19 Great Falls, VA        5:06.4h  
 13 Chris Pelligrini         M24 Springfield, VA        5:11.2h  
 14 Blaire Johnson           M15 Vienna, VA             5:11.6h  
 15 Robert Denmark           M41 Arlington, VA          5:12.6h  
 16 Dane Rauschenberg        M31 Arlington, VA          5:16.8h  
 17 Dan Eddy                 M56 Alexandria, VA         5:17.9h  
 18 Craig Chasse             M37 Reston, VA             5:18.7h  
 19 C. Filippi               M17 Huntingtown, MD        5:21.0h  
 20 Stephen Parker           M43 McLean, VA             5:21.8h  
 21 Kurt Stegmeier           M15 South Riding, VA       5:22.3h  
 22 Sid Murthy               M25 Rockville, MD          5:24.0h  
 23 Larry Washington         M56 Rockville, MD          5:25.7h  
 24 Sarah Spalding           W26 Washington, DC         5:26.9h  
 25 Man Unknown              M33 Unattached             5:30.8h  
 26 Mary Christopher         W22 Washington, DC         5:33.0h  
 27 Randy Schnepf            M53 Mclean, VA             5:44.9h  
 28 Darius Salimi            M19 Sterling, VA           5:50.4h  
 29 Jim Darr*                M52 Falls Church, VA       5:53.7h  
 30 Carrie Selmer            W23 Rockville, MD          5:54.3h  
 31 Riley Mack               W13 Alexandria, VA         6:03.9h  
 32 Neesha Schnepf           W16 Mclean, VA             6:05.9h  
 33 Marcus Dunlap            M11 Burke, VA              6:13.4h  
 34 Kirk Gordon              M51 Mitchellville, MD      6:17.9h  
 35 Corey Tooke              M11 Brsitow, VA            6:18.3h  
 36 Aldo Salerno             M52 Brookville, MD         6:19.7h  
 37 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA       6:22.5h  
 38 Shannon Smythe           W13 Alexandria, VA         6:22.7h  
 39 Joseph Powers            M13 Alexandria, VA         6:32.4h  
 40 Larry Hiemenz            M49 Silver Spring, MD      6:32.7h  
 41 Robert Weiner*           M60 Accokeek, MD           6:39.0h  
 42 Sarah Buckhect           W47 Reston, VA             6:40.4h  
 43 Jim Verdier              M65 Alexandria, VA         6:51.8h  
 44 Hannah Smythe            W10 Alexandria, VA         7:05.7h  
 45 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA         7:08.2h  
 46 Camaran Gaillard          M7 Bowie, MD              7:21.0h  
 47 Jordon Murran            M10 Potomac Falls, VA      7:24.2h  
 48 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA             7:59.9h  
 49 Carla Freyvogel          W49 McLean, VA             8:00.2h  
 50 Tim Ramsey               M48 Alexandria, VA         8:13.7h  
 51 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA        8:15.2h  
 
Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 3735 Kevin Hickey        M17 Reston, VA             2:06.1h  
  2 2902 Christiam Camacho   M28 Bethesda, MD           2:06.6h  
  3 2657 Anthony Trueheart   M18 Springfield, VA        2:08.6h  
  4 420 Douglas Carl         M31 Arlington, VA          2:10.5h  
  5 2865 Antuan Lecounte     M15 Alexandria, VA         2:10.9h  
  6 2737 Eric Jackson        M38 Washington, DC         2:12.0h  
  7 734 Joe Burno*           M53 Mitchellville, MD      2:12.2h  
  8 642 Kennie L Edwards     M41 Baltimore, MD          2:12.7h  
  9 899 Jonathan Weiss       M19 Great Falls, VA        2:12.9h  
 10 2859 Caeser Hodge        M18 Ft. Belvoir, VA        2:14.2h  
 11 2970 Andre Simmons       M15 Lorton, VA             2:14.6h  
 12 2862 Kevin Johnson       M16 VA, VA                 2:17.2h  
 13 2840 Robert Allen        M16 Ft. Belvoir, VA        2:17.6h  
 14 1918 C. Filippi          M17 Huntingtown, MD        2:24.2h  
 15 2852 Corey Dabney        M12 Ft. Belvoir, VA        2:34.3h  
 16 2676 Marcus Denham       M10 Fairfax, VA            2:41.6h  
 17 2731 Gennette Mimms*     W27 Clinton, MD            2:42.5h  
 18 2846 Ari Hires           W15 Ft. Belvoir, VA        2:43.0h  
 19 2839 Caleb Lloyd         M13 Ft. Belvoir, VA        2:44.3h  
 20 2724 Peter Michaelson    M52 Windsor, CT            2:45.0h  
 21 2870 Khalil Briscoe      M12 Ft. Belvoir, VA        2:53.0h  
 22 2687 Joseph Powers       M13 Alexandria, VA         2:59.9h  
 23 1910 Larry Hiemenz       M49 Silver Spring, MD      3:03.1h  
 24 6 Jay Jacob Wind*        M57 Arlington, VA          3:06.7h  
 25 2699 Erica Denham         W8 Fairfax, VA            3:11.5h  
 26 2894 Kia Taylor          W10 Ft. Belvoir, VA        3:39.2h  
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ted Poulos*              M45 McLean, VA            10:15.8h  
  2 Robert Denmark           M41 Arlington, VA         10:37.0h  
  3 Ashlyn Sinclair          W18 Silver Spring, MD     10:49.1h  
  4 Betsy Eames              W23 Herndon, VA           11:28.4h  
  5 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA         11:53.7h  
  6 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA         12:18.3h  
  7 Kirk Gordon              M51 Mitchellville, MD     12:46.5h  
  8 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA            15:30.9h  
  9 Rolland Elliott          W71 Accokeek, MD          16:43.4h  
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Gersh*              M59 Columbia, MD           9:46.9h  
  2 Joquanis Carter          M11 VA, VA                10:21.9h  
  3 Carl Kane                M67 Conestoga, MD         10:22.5h  
  4 John Morrison            M58 Essex, MD             10:24.7h  
  5 Lana Kane                W67 Conestoga, PA         11:53.1h  
  6 Tim Ramsey               M48 Alexandria, VA        12:11.9h  
 
Mixed 800 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Terry Copeland           M69 Fredrick, MD           6:28.8h  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Gersh*              M59 Columbia, MD          18:54.5h  
  2 Cathy Van Brocklin*      W60 Gaithersburg, MD      19:44.4h  
  3 John Morrison            M58 Essex, MD             19:52.0h  
  4 Carl Kane                M67 Conestoga, MD         20:06.1h  
  5 Roger Webb               M69 Alexandria, VA        21:33.7h  
  6 Alice Till               W63 Arlington, VA         22:03.0h  
 
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Jessica Caldwell         W13 Randallstown, MD         15.5h   NWI  1 
  2 Winona Peace              W9 Silver Spring, MD        18.0h   NWI  2 
  2 Evelyn Putman            W13 Silver Spring, MD        18.0h   NWI  1 
  4 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA            19.3h   NWI  2 
  5 Shannon Smythe           W13 Alexandria, VA           22.6h   NWI  1 
  6 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA           23.9h   NWI  1 
 
Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ebenezer Anegashie       M18 Woodbridge, VA           14.9h   NWI 
  2 Brian Gates              M17 Ft. Belvoir, VA          16.2h   NWI 
  3 Adam Alderton            M33 Arlington, VA            17.0h   NWI 
  4 Nobel Iyebote            M17 VA, VA                   18.3h   NWI 
 
Mixed Long Hurdles 400M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Travis Swaggard          M20 Lorton, VA               56.2h  
  2 Brian Gates              M17 Ft. Belvoir, VA          59.4h  
  3 Kurt Zimmer              M17 McLean, VA             1:08.7h  
  4 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA          1:11.2h  
 
Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bruce McBarnette         M49 Sterling, VA             1.88m    6-02.00 
  1 Vaclav Malek             M24 Arlington, VA            1.88m    6-02.00 
  3 Kurt Zimmer              M17 McLean, VA               1.62m    5-03.75 
  4 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                1.58m    5-02.25 
  4 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA          1.58m    5-02.25 
  4 Jonathan McMillion       M16 VA, VA                   1.58m    5-02.25 
  7 Steven D Fields          M14 Ashburn, VA              1.52m    4-11.75 
  7 Spencer Green            M14 Unattached               1.52m    4-11.75 
  9 Olivia Clark             W14 Lorton, VA               1.47m    4-09.75 
 10 Adriana Ross             W13 Ft. Belvoir, VA          1.42m    4-07.75 
 11 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA          1.37m    4-06.00 
 11 Cameron Lewis            M13 Springfield, VA          1.37m    4-06.00 
 13 Evelyn Putman            W13 Silver Spring, MD        1.27m    4-02.00 
 13 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA            1.27m    4-02.00 
 15 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA          1.16m    3-09.50 
 16 Corey Tooke              M11 Brsitow, VA              0.96m    3-01.75 
 -- Larry Hiemenz            M49 Silver Spring, MD           NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 John Finney              M39 Leesburg, VA          15-06.00      4.72m 
  2 William Bell             M16 Middletown, MD        10-00.00      3.04m 
  2 Adam Alderton            M33 Arlington, VA         10-00.00      3.04m 
  4 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA          7-00.00      2.13m 
 -- Stephen Dockery          M19 Fairfax, VA                 NH            
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Salifu Cham              M18 Olney, MD             18-05.00   NWI     5.61m 
  2 Andry Hurst              M18 Springfield, VA       18-03.00   NWI     5.56m 
  3 Wesley Jones             M17 Woodbridge, VA        17-11.00   NWI     5.46m 
  4 Julian Wells             M17 Woodbridge, VA        17-06.00   NWI     5.33m 
  5 Rebecca duRivage-Jacobs  W23 Baltimore, MD         16-09.00   NWI     5.10m 
  6 Doward Hicks             M19 Woodbridge, VA        16-06.00   NWI     5.02m 
  7 Steven D Fields          M14 Ashburn, VA           15-11.00   NWI     4.85m 
  8 Leah Putnam              W17 Reisterstown, MD      15-10.00   NWI     4.82m 
  9 Anthony Jackson          M13 Upper Marlboro, MD,   15-09.00   NWI     4.80m 
 10 Oyinemi Iyebote          M14 VA, VA                15-03.00   NWI     4.64m 
 11 Kevin Davies             M17 McLean, VA            15-01.00   NWI     4.59m 
 11 Elisabeth Warren         W17 Silver Spring, MD     15-01.00   NWI     4.59m 
 13 Evelyn Putman            W13 Silver Spring, MD     14-10.00   NWI     4.52m 
 14 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA         14-05.00   NWI     4.39m 
 15 Alfonso Wells            M20 Alexandria, VA        14-02.00   NWI     4.31m 
 16 Muraji Nakazawa*         M50 Herndon, VA           13-08.00   NWI     4.16m 
 16 Brian Goldman            M17 Falls Church, VA      13-08.00   NWI     4.16m 
 18 Spencer Green            M14 Unattached            13-06.00   NWI     4.11m 
 19 Caleb Llyod              M13 Ft. Belvoir, VA       13-02.00   NWI     4.01m 
 20 Tiffany Reed             W14 Annandale, VA         13-01.00   NWI     3.98m 
 21 Ari Hires                W15 Ft. Belvoir           13-00.00   NWI     3.96m 
 22 Kevin Hires              M11 VA, VA                12-10.00   NWI     3.91m 
 23 Paige Llyod              W15 Ft. Belvoir, VA       12-00.00   NWI     3.65m 
 24 Douglas Bradshaw         M11 Ft. Belvoir, VA       10-02.00   NWI     3.09m 
 25 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA         9-00.00   NWI     2.74m 
 25 Kia Taylor               W10 Ft. Belvoir, VA        9-00.00   NWI     2.74m 
 27 Jencia Allen             W10 Burke, VA              8-06.00   NWI     2.59m 
 28 Ashley Caldwell          W10 Ft. Belvoir, VA        8-01.00   NWI     2.46m 
 29 Hassan Thomas             M9 Alexandria, VA         8-00.00   NWI     2.43m 
 30 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA         7-09.00   NWI     2.36m 
 31 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA         7-07.00   NWI     2.31m 
 32 Gavin Kiley               M6 Centerville Yout       7-06.00   NWI     2.28m 
 33 Tony White                M8 VA, VA                 7-03.00   NWI     2.20m 
 34 Jamarion Means            M7 Ft. Belvoir, VA        7-01.00   NWI     2.15m 
 35 Jasmine Ayala             W9 Joppatowne, MD         6-11.00   NWI     2.10m 
 36 Brian Leveille            M8 Joppatowne, MD         6-01.00   NWI     1.85m 
 37 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA         5-09.00   NWI     1.75m 
 37 Maya Whitfield            W6 LTFC                   5-09.00   NWI     1.75m 
 39 Tyhiera Taylor            W9 Ft. Belvoir, VA        4-11.00   NWI     1.49m 
 40 Ethan Suggs               M7 Centreville, VA        4-02.00   NWI     1.27m 
 41 Bryauna Kralik            W8 Ft. Belvoir, VA        3-04.00   NWI     1.01m 
 42 Gabrielle Bradley         W5 Ft. Belvoir, VA        3-00.00   NWI     0.91m 
 43 Talon White               W7 Ft. Belvoir            2-07.00   NWI     0.78m 
 44 JD Carter                 M6 VA, VA                 1-09.00   NWI     0.53m 
 -- Kevin Hickey             M17 Reston, VA                FOUL   NWI           
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brian Gates              M17 Ft. Belvoir, VA       39-10.00   NWI    12.14m 
  2 Andry Hurst              M18 Springfield, VA       39-03.00   NWI    11.96m 
  3 Nobel Iyebote            M17 VA, VA                38-01.00   NWI    11.60m 
  4 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA       36-10.00   NWI    11.22m 
  5 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA       32-01.00   NWI     9.77m 
  6 Jessica Caldwell         W13 Randallstown, MD      29-09.00   NWI     9.06m 
 -- Neil Fairclough          M50 Arlington, VA             FOUL   NWI           
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jose Portillo            M26 Reston, VA              14.36m   47-01.50 
  2 Shawn Allen              M18 Mecahnicsville, VA      12.72m   41-08.75 
  3 William Gainey           M60 Clement, MD             12.65m   41-06.00 
  4 Jeremy Burnham           M21 Burke, VA               12.22m   40-01.25 
  5 Patrick Hess             M18 Unattached              11.60m   38-00.75 
  6 Janae Williams           W17 Dale City, VA           10.50m   34-05.50 
  7 Jessie Echard            W18 Fairfax, VA              9.81m   32-02.25 
  8 Gary Sutton              M53 Richmond, VA             9.26m   30-04.75 
  9 Treyvon Hall             M13 Joppatowne, MD           7.25m   23-09.50 
 10 Alford Kindred           M10 VA, VA                   6.39m   20-11.75 
 11 Malik Oakes              M11 Joppatowne, MD           6.24m   20-05.75 
 12 Jasmine Ayala             W9 Joppatowne, MD           4.49m   14-08.75 
 13 Brian Leveille            M8 Joppatowne, MD           4.06m   13-04.00 
 14 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        3.90m   12-09.50 
 14 Koby Briscoe             M10 Ft. Belvoir, VA          3.90m   12-09.50 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beau Fay                 M24 Alexandria, VA          44.41m     145-08 
  2 Jeremy Burnham           M21 Burke, VA               40.18m     131-10 
  3 Jose Portillo            M26 Reston, VA              40.08m     131-06 
  4 William Gainey           M60 Clement, MD             39.61m     129-11 
  5 James Barr*              M39 Arlington, VA           39.51m     129-07 
  6 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA         33.86m     111-01 
  7 Shawn Allen              M18 Mecahnicsville, VA      33.17m     108-10 
  8 Jessie Echard            W18 Fairfax, VA             31.90m     104-08 
  9 Adam Alderton            M33 Arlington, VA           31.68m     103-11 
 10 Patrick Hess             M18 Unattached              31.50m     103-04 
 11 Vaclav Malek             M24 Arlington, VA           30.97m     101-07 
 12 Gary Sutton              M53 Richmond, VA            29.80m      97-09 
 13 Janae Williams           W17 Dale City, VA           27.77m      91-01 
 14 Nick Stevens             M62 Bethesda, MD            25.00m      82-00 
 15 Douglas Zimmer           M20 McLean, VA              24.73m      81-02 
 16 Jaired Epps              M16 Mechanicsville, VA      24.14m      79-02 
 17 Muraji Nakazawa*         M50 Herndon, VA             23.65m      77-07 
 18 Cameron Lewis            M13 Springfield, VA         23.38m      76-08 
 19 Treyvon Hall             M13 Joppatowne, MD          22.58m      74-01 
 20 Herman Blinchikoff       M72 Pikesville, MD          22.24m      72-11 
 21 Kurt Zimmer              M17 McLean, VA              20.80m      68-03 
 22 Malik Oakes              M11 Joppatowne, MD          14.13m      46-04 
 23 Jasmine Davis            W14 Ft. Belvoir, VA         12.71m      41-08 
 24 Malaya King              W13 Ft. Belvoir, VA         12.44m      40-10 
 25 Alayna Brown             W14 VA, VA                  12.18m      39-11 
 26 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        9.32m      30-07 
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beau Fay                 M24 Alexandria, VA          50.78m     166-07 
  2 Anthony Dziepak          M42 Oakton, VA              41.08m     134-09 
  3 James Barr*              M39 Arlington, VA           33.32m     109-04 
  4 Gary Sutton              M53 Richmond, VA            30.64m     100-06 
  5 Jessie Echard            W18 Fairfax, VA             29.78m      97-08 
  6 Patrick Hess             M18 Unattached              23.99m      78-08 
  7 Shawn Allen              M18 Mecahnicsville, VA      19.18m      62-11 
  8 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD       11.16m      36-07 
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jose Portillo            M26 Reston, VA              47.06m     154-05 
  2 Adam Alderton            M33 Arlington, VA           44.90m     147-04 
  3 Gary Sutton              M53 Richmond, VA            33.64m     110-04 
  4 William Gainey           M60 Clement, MD             31.02m     101-09 
  5 Muraji Nakazawa*         M50 Herndon, VA             28.77m      94-05 
  6 Neil Fairclough          M50 Arlington, VA           28.57m      93-09 
  7 Nick Stevens             M62 Bethesda, MD            23.00m      75-05 
  8 Preston Green            M16 Richmond, VA            22.36m      73-04 
  9 Herman Blinchikoff       M72 Pikesville, MD          21.37m      70-01 
 10 Shawn Allen              M18 Mecahnicsville, VA      21.23m      69-08 
 11 Jaired Epps              M16 Mechanicsville, VA      18.65m      61-02 
 12 Daniel Owecke            M16 Mechanicsville, VA      17.93m      58-10 
 13 Janae Williams           W17 Dale City, VA           15.28m      50-01 
 14 Lana Kane                W67 Conestoga, PA           14.84m      48-08 
 15 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA         10.55m      34-07 
 15 Russ White               M63 Chevy Chase, MD         10.55m      34-07 
 17 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        7.27m      23-10 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Shawn Allen              M18 Mecahnicsville, VA      13.39m   43-11.25 
  2 Gary Sutton              M53 Richmond, VA            13.37m   43-10.50 
  3 Patrick Hess             M18 Unattached              11.92m   39-01.25 
  4 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        5.15m   16-10.75