Potomac Valley Track Club                           
                           All-comer #5 - 07/07/2007                           
                         Langley High School, McLean VA                                    
                                    Results                                    
 
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Anthony Wallace          M27 Richmond, VA             10.7h   NWI  1
  2 Louis Merricks           M42 Hampton, VA              11.0h   NWI  1
  3 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA               11.1h   NWI  2
  3 Maurice Brown            M14 Bowie, MD                11.1h   NWI  4
  5 Adam Alderton            M33 Arlington, VA            11.2h   NWI  1
  5 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA               11.2h   NWI  2
  7 Jeff Gold                M45 Odenton, MD              11.3h   NWI  1
  8 Dennis Berry             M17 Reston, VA               11.4h   NWI  2
  8 Raymond Urrutia          M17 Chantilly, VA            11.4h   NWI  2
 10 Max Joslyn               M17 Unattached               11.6h   NWI  2
 11 Brandan Williams         M18 Annandale, VA            11.7h   NWI  3
 12 Alex Doumbin             M17 Annandale, VA            11.8h   NWI  4 
 12 Anthony Giacomoni        M22 Falls Church, VA         11.8h   NWI  3 
 14 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                11.8h   NWI  3 
 15 Eric Johnson             M27 Baltimore, MD            11.9h   NWI  1 
 16 Sam Asiamah              M16 Silver Spring, MD        12.2h   NWI  3 
 17 Anthony Tossanian        M17 Rockville, MD            12.3h   NWI  3 
 18 James McMichael          M15 McLean, VA               12.4h   NWI  4 
 19 By Henry                 M42 Laurel, MD               12.8h   NWI  2 
 20 Matthew Brent            M15 Bowie, MD                12.9h   NWI  5 
 20 Alby Williams            M67 Bethesda, MD             12.9h   NWI  5 
 20 Colin Headen             M13 Ft. Belvoir, VA          12.9h   NWI 17 
 20 Jennifer McCoy           W17 Kensington, MD           12.9h   NWI  7 
 24 Zach Sykes               M20 Springfield, VA          13.1h   NWI  5 
 25 Alexis Mason             W17 Unattached               13.2h   NWI  9 
 26 Ale Martinez             W14 Potomac, MD              13.3h   NWI  8 
 26 Mike Carroll             M45 Gaithersburg, MD         13.3h   NWI  1 
 28 Lakin Ducker             M39 Annapolis, MD            13.4h   NWI  6 
 29 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA         13.5h   NWI  5 
 30 Derrick Clarke           M44 Ashburn, VA              13.7h   NWI  5 
 30 Kayla K Sharpe           W11 Vienna, VA               13.7h   NWI 15 
 32 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD              14.1h   NWI 16 
 32 Demetrius Breece         W15 Lorton, VA               14.1h   NWI  8 
 34 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA           14.2h   NWI 16 
 34 Girl Unknown             W15 Unattached               14.2h   NWI  7 
 34 Naba Lang                W11 Jessup, MD               14.2h   NWI  8 
 37 Melanie Letalik          W16 Fairfax, VA              14.2h   NWI  8 
 38 Jelani Rice              M13 Syracuse, NY             14.3h   NWI 17 
 39 Nathan Thatcher          M14 Manassas, VA             14.4h   NWI 17 
 40 Latoya Chase             W14 VA, VA                   14.9h   NWI 16 
 41 Devery Travers           W12 Cobra TC                 15.0h   NWI 16 
 42 Dajaya Ingram             W9 Bowie, MD                15.4h   NWI 13 
 42 Annmarie Irwin           W15 Vienna, VA               15.4h   NWI  9 
 44 J Veney                  W10 Unattached               15.6h   NWI 13 
 44 Emma Price               W11 Alexandria, VA           15.6h   NWI 15 
 44 Bill Irwin               M51 Vienna, VA               15.6h   NWI  6 
 47 Olivia Price             W10 Alexandria, VA           15.7h   NWI 13 
 48 Karen Spruill            W42 Mitchellville, MD        15.9h   NWI  8 
 49 Mizan Gaillard           W10 Bowie, MD                16.0h   NWI 15 
 49 Megan Boyle              W12 Alexandria, VA           16.0h   NWI 16 
 49 Kelsey Spurio            W12 Alexandria, VA           16.0h   NWI 16 
 52 Michael Horan            M62 Rockville, MD            16.2h   NWI  5 
 53 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA           16.3h   NWI 12 
 53 A Veney                   M9 Unattached               16.3h   NWI 13 
 55 Hannah Smythe            W10 Alexandria, VA           16.5h   NWI 13 
 55 Hannah Carroll           W12 Gaithersburg, MD         16.5h   NWI 16 
 55 Reese Graves              W9 Leesburg, VA             16.5h   NWI 13 
 58 Emil Dharia              M11 Centreville, VA          16.7h   NWI 14 
 58 Kelsey Kiley              W8 Centreville, VA          16.7h   NWI 11 
 60 Jahmir Young              M6 Upper Marlboro, MD       16.8h   NWI 10 
 61 Matthew Thatcher         M12 Manassas, VA             16.9h   NWI 16 
 62 Michael Severance        M10 Centreville, VA          17.0h   NWI 14 
 62 Jamie Marshall           M10 Fairfax, VA              17.0h   NWI 14 
 64 Warren Smith             M12 Centreville, VA          17.1h   NWI 16 
 65 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA           17.2h   NWI 13 
 66 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA           17.4h   NWI 14 
 66 Eric Folkerts             M9 Alexandria, VA           17.4h   NWI 13 
 68 Myles Norman              M9 Alexandria, VA           17.7h   NWI 12 
 68 Joey Irwin                M9 Vienna, VA               17.7h   NWI 12 
 70 Gavin Kiley               M6 Centerville Yout         17.8h   NWI 10 
 70 Lisa Bostic              W45 South Riding, VA         17.8h   NWI  8 
 72 Maurice Johnson           M6 Stafford, VA             18.0h   NWI 10 
 73 Kevin Garster             M9 Springfield, VA          18.4h   NWI 13 
 74 Kennedy Graves            W6 Leesburg, VA             18.8h   NWI  9 
 74 Elyse Weilbrenner         W7 Ottumwa, IA              18.8h   NWI 11 
 76 Frida Cruz               W12 Alexandria, VA           18.9h   NWI 16 
 77 Cameron Spruill           W9 Mitchellville, MD        19.3h   NWI 13 
 78 Bryauna Kralik            W8 Ft. Belvoir, VA          19.4h   NWI 11 
 79 RJ Chandler               M5 Bowie, MD                19.5h   NWI  9 
 79 Audrey Hessler            W9 Arlington, VA            19.5h   NWI 13 
 81 Grace Asch                W7 Alexandria, VA           19.6h   NWI 11 
 82 Camryn Easley             W8 Centreville, VA          19.8h   NWI 13 
 82 Boy #2 Unknown            M9 Unattached               19.8h   NWI 12 
 84 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA           19.9h   NWI 12 
 85 Aubrey Cervarich          W8 Centreville, VA          20.1h   NWI 11 
 86 Grace Smallwood           W7 Centreville, VA          20.6h   NWI 11 
 87 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA           22.0h   NWI 10 
 88 Ethan Suggs               W7 Centreville, VA          23.1h   NWI 12 
 89 Spencer Thatcher          M5 Manassas, VA             25.2h   NWI 10 
 90 Jabari Young              M3 Upper Marlboro, VA       30.2h   NWI  9 
 91 Emma Weilbrenner          W4 Ottumwa, IA              30.3h   NWI  9 
 
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA               22.6h   NWI  1 
  2 Maurizio Filippone       M27 Fairfax, VA              24.0h   NWI  1 
  3 Dennis Berry             M17 Reston, VA               24.4h   NWI  1 
  4 Omar Asams               M17 Fairfax, VA              24.6h   NWI  1 
  5 Max Joslyn               M17 Unattached               24.7h   NWI  1 
  6 Graham Brouder           M18 Fairfax, VA              26.1h   NWI  1 
  7 Lakin Ducker             M39 Annapolis, MD            26.5h   NWI  1 
  8 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA          28.1h   NWI  1 
  9 Katie O'Brien            W17 Fairfax, VA              28.2h   NWI  1 
  9 Ashlyn Sinclair          W18 Silver Spring, MD        28.2h   NWI  1 
 11 Candanca McCray          W16 Ft. Belvoir, VA          28.6h   NWI  1 
 12 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA           30.0h   NWI  3 
 12 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD              30.0h   NWI  1 
 14 Jelani Rice              M13 Syracuse, NY             31.3h   NWI  3 
 15 Latoya Chase             W14 VA, VA                   31.8h   NWI  3 
 16 J Veney                  W10 Unattached               32.9h   NWI  3 
 17 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA           33.5h   NWI  2 
 18 A Veney                   M9 Unattached               33.8h   NWI  2 
 19 Devery Travers           W12 Cobra TC                 33.9h   NWI  3 
 20 Emma Price               W11 Alexandria, VA           34.2h   NWI  3 
 21 Kelsey Kiley              W8 Centreville, VA          34.4h   NWI  2 
 22 Kelsey Spurio            W12 Alexandria, VA           34.8h   NWI  3 
 23 Olivia Price             W10 Alexandria, VA           35.0h   NWI  3 
 24 Johnny E Rogers           M8 VYI                      36.0h   NWI  2 
 25 M Contee                 M11 Unattached               38.3h   NWI  3 
 26 Gavin Kiley               M6 Centerville Yout         38.7h   NWI  2 
 27 Myles Norman              M9 Alexandria, VA           39.3h   NWI  2 
 28 Boy #2 Unknown            M9 Unattached               42.8h   NWI  2 
 29 Elijah Norman             M6 Alexandria, VA           47.7h   NWI  2 
 
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nicholas Vaughn          M17 Vienna, VA               49.9h   1 
  2 Brandan Williams         M18 Annandale, VA            51.4h   1 
  3 Caeser Hodge             M18 Ft. Belvoir, VA          52.1h   1 
  4 Reuben Russell           M24 Hampton, VA              52.6h   1 
  5 Antuan Lecounte          M15 Alexandria, VA           53.0h   1 
  6 Cordarius Franks         M14 Ft Belvoir, VA           54.3h   2 
  7 Anthony Swindell         M14 Ft. Belvoir, VA          54.8h   2 
  7 Eric Jackson             M38 Washington, DC           54.8h   2 
  9 Steve Nearman*           M47 Alexandria, VA           55.1h   2 
 10 Kennie L Edwards         M41 Baltimore, MD            56.2h   2 
 11 Dominic Corcoran         M16 Waterford, VA            56.9h   2 
 12 Kolin Demps              M14 Ft. Belvoir, VA          57.8h  11 
 13 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA          58.2h   2 
 14 C'Andre Dabney           M16 Ft.belvoir, MD           58.6h   1 
 15 Man Unknown              M33 Unattached               59.1h   2 
 16 Bryan Plunkett           M19 Annandale, VA          1:00.0h   3 
 17 Mark Baugh               M47 Glenndale, MD          1:00.3h   3 
 18 By Henry                 M42 Laurel, MD             1:01.0h   2 
 19 Jevon Davis              M15 Ft. Belvoir, VA        1:01.8h  11 
 20 Charity Haynes           W16 Fairfax, VA            1:02.2h   3 
 20 Joan Hunter              W43 Purcellville, VA       1:02.2h   3 
 22 Cameron Lewis            M13 Springfield, VA        1:02.5h  11 
 23 Ashlyn Sinclair          W18 Silver Spring, MD      1:02.8h   3 
 24 Brian Gates              M17 Ft. Belvoir, VA        1:02.9h   2 
 25 Dane Rauschenberg        M31 Arlington, VA          1:03.3h   3 
 26 Girl Unknown             W15 Unattached             1:03.6h   3 
 27 Branden Barnett          M12 Ft.belvoir, VA         1:04.2h  10 
 28 Paige Llyod              W15 Ft. Belvoir, VA        1:04.4h   4 
 28 Mike Carroll             M45 Gaithersburg, MD       1:04.4h   3 
 30 Brittany Jenkins         W17 Ft. Belvoir, VA        1:04.5h   4 
 31 Khalil Brisoce           M12 Ft. Belvoir, VA        1:05.1h  10 
 31 Ricky Morgan             M11 Ft. Belvoir            1:05.1h  10 
 33 Anthony Palmer           M11 Ft.belvoir, VA         1:05.4h  10 
 34 Colin Headen             M13 Ft. Belvoir, VA        1:05.5h  11 
 35 Riley Mack               W13 Alexandria, VA         1:06.1h   4 
 36 Victoria Gingras         W14 Ashburn, VA            1:06.6h   4 
 36 Corey Dabney             M12 Ft.belvoir, VA         1:06.6h  11 
 36 Candanca McCray          W16 Ft. Belvoir, VA        1:06.6h   4 
 39 Kaleigh Winner           W10 Alexandria, VA         1:06.8h   3 
 40 Alyssia Greene           W16 Ft.belvoir, VA         1:06.9h   4 
 41 Douglas Bradshaw         M11 Ft. Belvoir, VA        1:07.3h  10 
 42 Caleb Llyod              M13 Ft. Belvoir, VA        1:07.4h  11 
 43 Charlie Ann Krebs        W12 Ashburn, VA            1:07.6h   4 
 44 Tyler Koss               M11 Alexandria, VA         1:08.3h  10 
 45 Naba Lang                W11 Jessup, MD             1:08.9h   5 
 46 Tiffany Martin           W11 Clinton, MD            1:09.2h   9 
 47 Tyreese Brown            M18 Ft. Belvoir, VA        1:09.4h   2 
 48 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA        1:09.7h   4 
 49 Cassie Hartley           W13 Ft. Belvoir, VA        1:10.5h   9 
 49 Ted Plunkett             M18 Annandale, VA          1:10.5h   3 
 51 Chancey Wallace           M9 Ft. Belvoir, VA        1:11.4h   7 
 52 Shemar Johnson           M10 Ft. Belvoir, VA        1:11.5h   6 
 53 Joseph Dowets            M13 Alexandria, VA         1:11.7h  11 
 54 Morgan Lataillack        W12 Alexandria, VA         1:12.0h   9 
 55 Darius Wallace           M12 Ft. Belvoir, VA        1:12.6h  10 
 56 Kaitlyn Christopher      W15 Burke, VA              1:13.4h   4 
 57 Annmarie Irwin           W15 Vienna, VA             1:13.6h   4 
 58 Jay Means                 M7 Ft. Belvoir, VA        1:13.9h   6 
 59 Adriana Ross             W13 Ft. Belvoir, VA        1:14.8h   5 
 60 Deyonna Harris            W9 Ft.belvoir, VA         1:15.1h   8 
 60 Bill Irwin               M51 Vienna, VA             1:15.1h   3 
 62 Elizabeth Jones          W30 Fairfax, VA            1:15.4h   5 
 63 Jasmine Davis            W14 Ft. Belvoir, VA        1:15.6h   5 
 64 Kiana Seabrook           W10 Ft. Belvoir, VA        1:15.8h   8 
 65 Megan Boyle              W12 Alexandria, VA         1:15.9h   9 
 66 Mizan Gaillard           W10 Bowie, MD              1:16.6h   8 
 66 Olivia Price             W10 Alexandria, VA         1:16.6h   8 
 68 DeMarcus Edwards         M12 Alexandria, VA         1:16.8h  10 
 69 Shannon Smythe           W13 Alexandria, VA         1:16.9h   9 
 70 Brian Folkerts           M47 Alexandria, VA         1:17.6h   3 
 71 Sophie Roberts           W11 Ashburn, VA            1:18.6h   4 
 72 Stefan Koss               M8 Alexandria, VA         1:19.8h   7 
 73 Malaya King              W13 Ft. Belvoir, VA        1:20.0h   5 
 74 Maxine Bradshaw           W8 Ft. Belvoir, VA        1:21.4h   7 
 75 Drew Mack                W10 Alexandria, VA         1:22.4h   9 
 76 Steven Johnson           M12 Ft. Belvoir, VA        1:23.3h  10 
 77 Johnny E Rogers           M8 VYI                    1:23.5h   7 
 78 Kia Taylor               W10 Ft. Belvoir, VA        1:24.2h   8 
 79 Isaih Norman              M8 Alexandria, VA         1:24.3h   6 
 80 Betty Blank              W54 Falls Church, VA       1:25.0h   5 
 81 Joey Irwin                M9 Vienna, VA             1:25.7h   7 
 81 Jencia Allen             W10 Burke, VA              1:25.7h   8 
 83 Andrew McLenigan         M12 Clifton, VA            1:26.2h  10 
 84 Gavin Kiley               M6 Centerville Yout       1:26.6h   6 
 85 Jahmir Young              M6 Upper Marlboro, MD     1:28.8h   5 
 86 Hannah Smythe            W10 Alexandria, VA         1:30.0h   8 
 87 Dajaya Ingram             W9 Bowie, MD              1:30.4h   7 
 88 Ashley Caldwell          W10 Ft. Belvoir, VA        1:31.5h   8 
 88 Eric Folkerts             M9 Alexandria, VA         1:31.5h   7 
 90 Joshua Breece             M8 Ft. Belvoir, VA        1:32.0h   6 
 91 Myles Norman              M9 Alexandria, VA         1:33.2h   6 
 92 Koby Briscoe             M10 Ft. Belvoir, VA        1:34.4h   7 
 93 Dakota Kindred            W7 Ft. Belvoir, VA        1:34.5h   6 
 94 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA        1:35.4h  10 
 95 Desmond Edmondson        M11 Ft Belvoir, VA         1:37.6h  10 
 96 Frida Cruz               W12 Alexandria, VA         1:37.7h   9 
 97 Camaran Gaillard          M9 Bowie, MD              1:39.2h   6 
 98 Taylor Howcroft          W11 Alexandria, VA         1:39.3h   7 
 99 Malise Greene             W7 Ft. Belvoir, VA        1:41.4h   7 
100 Gabrielle Bradley         W5 Ft. Belvoir, VA        1:41.7h   5 
101 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA        1:42.9h   8 
102 Camryn Easley             W8 Centreville, VA        1:43.0h   8 
103 Grace Asch                W7 Alexandria, VA         1:43.7h   6 
104 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA          1:44.4h  11 
105 Ashley Wallace            W5 Ft. Belvoir, VA        1:45.0h   5 
106 Boy #2 Unknown            M9 Unattached             1:47.1h   6 
107 Bryauna Kralik            W8 Ft. Belvoir, VA        1:48.2h   7 
108 Deon Colton-Bell          M8 Alexandria, VA         1:49.3h   6 
109 Aubrey Cervarich          W8 Centreville, VA        2:03.4h   7 
 
Mixed 1 Mile Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Scott Plunkett           M16 Annandale, VA          4:50.3h  
  2 Douglas Carl             M31 Arlington, VA          4:51.1h  
  3 Bryan Plunkett           M19 Annandale, VA          4:53.0h  
  4 Kyle Caudle              M42 Annapolis, VA          4:53.5h  
  5 Alan Thatcher            M44 Manassas, VA           4:56.3h  
  6 Jim Garster              M40 Springfield, VA        4:59.6h  
  7 Dane Rauschenberg        M31 Arlington, VA          5:10.8h  
  8 Terry McLaughlin         M46 Spotslvania, VA        5:12.1h  
  9 Greg Ruhlin              M48 Herndon, VA            5:13.6h  
 10 Male Unknown             M30 Unattached             5:17.1h  
 11 Kurt Stegmeier           M15 South Riding, VA       5:17.3h  
 12 Michael Ejigu            M15 Annnandale, VA         5:18.2h  
 13 Naoko Ishibe             W38 Washington, DC         5:18.7h  
 14 Stephen Parker           M43 McLean, VA             5:19.2h  
 15 Ashlyn Sinclair          W18 Silver Spring, MD      5:25.9h  
 16 Joshua Seidman           M38 Bethesda, MD           5:26.2h  
 17 Matt Panzica             M12 Ashburn, VA            5:32.7h  
 18 Clifford Tell            M43 Harpers Ferry, VA      5:44.1h  
 19 Randy Schnepf            M53 Mclean, VA             5:47.1h  
 20 Nathan Thatcher          M14 Manassas, VA           5:50.5h  
 21 Charlie Ann Krebs        W12 Ashburn, VA            5:54.3h  
 22 Jim Darr*                M52 Falls Church, VA       5:57.8h  
 23 Annmarie Irwin           W15 Vienna, VA             5:59.8h  
 24 Elizabeth Jones          W30 Fairfax, VA            6:08.3h  
 25 Jim Noone                M63 Falls Church, VA       6:10.2h  
 26 Betty Blank              W54 Falls Church, VA       6:11.7h  
 27 Ted Plunkett             M18 Annandale, VA          6:12.9h  
 28 Dan Masterson            M62 Annapolis, VA          6:17.5h  
 29 Steve Forman             M67 McLean, VA             6:17.8h  
 30 Shannon Smythe           W13 Alexandria, VA         6:24.0h  
 31 Joe Monfort              M10 Haymarket, VA          6:27.2h  
 32 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA          6:32.0h  
 33 Matt Grizzard            M40 Falls Church, VA       6:37.4h  
 34 Joseph Dowets            M13 Alexandria, VA         6:41.1h  
 35 Andrew McLenigan         M12 Clifton, VA            6:41.3h  
 36 Jennifer Lazio*          W38 Alexandria, VA         6:45.4h  
 37 Michael Severance        M10 Centreville, VA        6:49.7h  
 38 Bill Irwin               M51 Vienna, VA             6:50.7h  
 39 Rekha Schnepf            W13 McLean, VA             7:06.1h  
 40 Alan Thatcher Jr.        M16 Manassas, VA           7:07.2h  
 41 Matthew Thatcher         M12 Manassas, VA           7:10.0h  
 42 Alex Gray                M14 Centreville, VA        7:16.4h  
 43 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA             7:47.7h  
 43 Camaran Gaillard          M9 Bowie, MD              7:47.7h  
 45 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA        8:22.6h  
 46 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA        9:02.2h  
 
Mixed 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alisa Harvey             W41 Manassas, VA           2:10.7h  
  2 Taylor Moore             W15 Burke, VA              2:12.8h  
  3 Blaire Johnson           M15 Vienna, VA             2:14.5h  
  4 Stuart Pineo             M45 Columbia, MD           2:18.2h  
  5 Dominic Corcoran         M16 Waterford, VA          2:19.4h  
  6 Craig Greene             M42 Manassas, VA           2:19.9h  
  7 Charmaine Roberts*       W40 Beltsville, MD         2:24.2h  
  8 Raleigh Barmer           M17 Washington, DC         2:25.4h  
  9 Mark Baugh               M47 Glenndale, MD          2:25.7h  
 10 Halsey Sinclair          W18 Silver Spring, MD      2:28.2h  
 11 Ashlyn Sinclair          W18 Silver Spring, MD      2:28.7h  
 12 Latoya Chase             W14 VA, VA                 2:30.7h  
 13 Leah Heist               W18 Columbia, MD           2:38.8h  
 14 Charlie Ann Krebs        W12 Ashburn, VA            2:44.7h  
 15 Victoria Gingras         W14 Ashburn, VA            2:46.0h  
 16 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA          3:08.8h  
 17 Amy Krebs                W17 Ashburn, VA            3:16.6h  
 
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ted Poulos*              M45 McLean, VA            10:08.1h  
  2 James S. Anderson        M47 Annapolis, MD         10:15.6h  
  3 Terry McLaughlin         M46 Spotslvania, VA       10:17.2h  
  4 David Warren             M27 Silver Spring, MD     10:48.7h  
  5 Halsey Sinclair          W18 Silver Spring, MD     10:59.3h  
  6 Betty Blank              W54 Falls Church, VA      12:24.4h  
  7 Annmarie Irwin           W15 Vienna, VA            12:34.0h  
  8 Jay Jacob Wind*          M57 Arlington, VA         12:51.5h  
  9 Elizabeth Jones          W30 Fairfax, VA           12:52.1h  
 10 Steve Forman             M67 McLean, VA            13:09.2h  
 11 Shirley Sameshima        W40 McLean, VA            15:50.7h  
 
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Gersh*              M59 Columbia, MD           9:43.7h  
  2 Sheldon Contract*        M68 N. Bethesda, MD       10:00.0h  
  3 Cathy Van Brocklin*      W60 Gaithersburg, MD      10:06.9h  
  4 Lana Kane                W67 Conestoga, PA         11:46.1h  
 
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 John Gersh*              M59 Columbia, MD          19:03.1h  
  2 Cathy Van Brocklin*      W60 Gaithersburg, MD      19:11.0h  
  3 Michael Schwed           M66 Silver Spring, MD     19:32.2h  
  4 Sheldon Contract*        M68 N. Bethesda, MD       19:43.7h  
  5 Carl Kane                M67 Conestoga, MD         19:54.6h  
  6 John Morrison            M58 Essex, MD             20:10.1h  
  7 Lois Dicker*             W67 Silver Spring, MD     20:23.9h  
 
Mixed 80 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Bob Paulen*              M70 Silver Spring, MD        14.4h   NWI 
 
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Asia Oldham              W19 Ft. Belvoir, VA          15.2h   NWI  1 
  2 Jennifer McCoy           W17 Kensington, MD           17.5h   NWI  1 
  3 Devery Travers           W12 Cobra TC                 19.8h   NWI  2 
  4 Tamika Abraham           W33 Bowie, MD                20.8h   NWI  2 
  5 Jay Stiles               W15 Gainesville, VA          21.2h   NWI  2 
  6 Meredith Caine           W10 Alexandria, VA           23.0h   NWI  1 
  7 Emma Price               W11 Alexandria, VA           24.1h   NWI  1 
 
Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Vincent Brown            M15 Reston, VA               15.1h   NWI 
  2 Max Joslyn               M17 Unattached               17.0h   NWI 
  3 Sam Asiamah              M16 Silver Spring, MD        17.9h   NWI 
  4 Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                18.2h   NWI 
  5 Adam Alderton            M33 Arlington, VA            20.2h   NWI 
 
Mixed Long Hurdles 300M
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jay Stiles               W15 Gainesville, VA          51.1h  
  2 Bob Paulen*              M70 Silver Spring, MD        54.2h  
  2 Ayana Ames               W15 Gainesville, VA          54.2h  
  4 Deja Davis               W17 Gainesville, VA          54.7h  
 
Mixed Long Hurdles 400M
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Brian Gates              M17 Ft. Belvoir, VA        1:00.9h   1 
  2 Anthony Giacomoni        M22 Falls Church, VA       1:02.8h   1 
  3 Andre Simmons            M15 Lorton, VA             1:03.1h   1 
  4 Daniel Ejigu             M17 Annnandale, VA         1:04.8h   1 
  5 Alex Doumbin             M17 Annandale, VA          1:05.0h   1 
  6 Reginald K Thornton*     M41 Forestville, MD        1:09.5h   2 
  7 Kurt Zimmer              M17 McLean, VA             1:09.9h   2 
  8 Zach Sykes               M20 Springfield, VA        1:12.40   1 
 
Mixed High Jump
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lawrence Givens          M37 Randallstown, MD         1.93m    6-04.00 
  1 Vaclav Malek             M24 Arlington, VA            1.93m    6-04.00 
  3 Omar Asams               M17 Fairfax, VA              1.73m    5-08.00 
  3 James Barr*              M39 Arlington, VA            1.73m    5-08.00 
  5 April Sinkler            W17 Stafford, VA             1.68m    5-06.00 
  6 Vincent Brown            M15 Reston, VA               1.63m    5-04.25 
  6 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA          1.63m    5-04.25 
  8 Keith Mathis*            M54 Reisterstown, MD         1.53m    5-00.25 
  8 John Casale              M48 Loudoun, VA              1.53m    5-00.25 
  8 Kurt Zimmer              M17 McLean, VA               1.53m    5-00.25 
  8 Keenan Chilton           M14 Centreville, VA          1.53m    5-00.25 
 12 Edwin Martinez           M26 Haymarket, VA            1.38m    4-06.25 
 12 Ale Martinez             W14 Potomac, MD              1.38m    4-06.25 
 14 Bob Paulen*              M70 Silver Spring, MD        1.28m    4-02.25 
 15 Liz P Ale                W13 Vienna, VA               1.23m    4-00.50 
 16 Kevin Mannikko           M12 Centreville, VA          1.18m    3-10.50 
 -- Jeffery Allen Jr.        M16 Burke, VA                   NH            
 -- Cameron Lewis            M13 Springfield, VA             NH            
 -- Ted Lewis                M46 Bethesda, MD                NH            
 
Mixed Pole Vault
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 John Finney              M39 Leesburg, VA          14-00.00      4.26m 
  2 John Casale              M48 Loudoun, VA           12-00.00      3.65m 
  3 Austin Orchard           M16 Alexandria, VA        12-00.00      3.65m 
  4 Graham Brouder           M18 Fairfax, VA           11-06.00      3.50m 
  5 Gustavo Osorio           M16 Unattached            10-00.00      3.04m 
  6 John Baker               M17 McLean, VA            10-00.00      3.04m 
  7 Stephanie Lacasse        W17 Fairfax Station, VA    8-00.00      2.43m 
  8 Rebecca Shoemaker        W16 Burke, VA              7-06.00      2.28m 
  9 Maggie Dunne             W16 Burke, VA              7-00.00      2.13m 
 -- Elizabeth Terrell        W17 Burke, VA                   NH            
 -- Shaughn Shields          M16 Woodbridge, VA              NH            
 
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Anthony Wallace          M27 Richmond, VA          21-10.00   NWI     6.65m 
  2 Max Joslyn               M17 Unattached            19-11.00   NWI     6.07m 
  3 Dennis Berry             M17 Reston, VA            19-07.50   NWI     5.98m 
  4 Adrian Vaughn            M14 Vienna, VA            19-00.00   NWI     5.79m 
  5 Daniel Ejigu             M17 Annnandale, VA        18-10.50   NWI     5.75m 
  6 Tyreese Brown            M18 Ft. Belvoir, VA       17-03.50   NWI     5.27m 
  7 Alex Doumbin             M17 Annandale, VA         17-03.00   NWI     5.25m 
  8 Keith Mathis*            M54 Reisterstown, MD      15-10.00   NWI     4.82m 
  9 John Casale              M48 Loudoun, VA           15-08.00   NWI     4.77m 
 10 Kevin Davies             M17 McLean, VA            15-05.00   NWI     4.69m 
 11 Peyton Alston            W16 Manassas, VA          15-02.00   NWI     4.62m 
 12 Brinn Goldman            M17 Falls Church, VA      14-07.50   NWI     4.45m 
 13 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA       14-03.25   NWI     4.34m 
 14 Bob Paulen*              M70 Silver Spring, MD     13-02.00   NWI     4.01m 
 15 Kayla K Sharpe           W11 Vienna, VA            12-11.00   NWI     3.93m 
 15 Zach Sykes               M20 Springfield, VA       12-11.00   NWI     3.93m 
 17 Devery Travers           W12 Cobra TC              11-03.00   NWI     3.42m 
 18 Kennedy Graves            W6 Leesburg, VA          11-00.50   NWI     3.36m 
 19 J Veney                  W10 Unattached            10-01.75   NWI     3.09m 
 20 M Contee                 M11 Unattached             8-06.00   NWI     2.59m 
 21 Joshua Breece             M8 Ft. Belvoir, VA        8-04.00   NWI     2.54m 
 22 Audrey Hessler            W9 Arlington, VA          7-08.00   NWI     2.33m 
 23 A Veney                   M9 Unattached             5-08.00   NWI     1.72m 
 24 Reese Graves              W9 Leesburg, VA           5-07.00   NWI     1.70m 
 -- Okoineme Giwa-Agbomeirel W28 Woodbridge, VA            FOUL   NWI           
 
Mixed Triple Jump
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Omar Asams               M17 Fairfax, VA           41-08.00   NWI    12.70m 
  2 Max Joslyn               M17 Unattached            41-01.00   NWI    12.52m 
  3 Tyreese Brown            M18 Ft. Belvoir, VA       39-03.00   NWI    11.96m 
  4 Dennis Berry             M17 Reston, VA            37-09.00   NWI    11.50m 
  5 Graham Brouder           M18 Fairfax, VA           35-03.50   NWI    10.75m 
  6 Nathan Crawley           M14 VA, VA                34-00.00   NWI    10.36m 
  7 John Casale              M48 Loudoun, VA           32-09.00   NWI     9.98m 
  8 Ciarra Johnson           W18 Ft. Belvoir, VA       32-02.00   NWI     9.80m 
  9 Keith Mathis*            M54 Reisterstown, MD      31-11.00   NWI     9.72m 
 
Mixed Shot Put
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bernard Butler           M17 Alexandria, VA          13.75m   45-01.50 
  2 James Barr*              M39 Arlington, VA           12.99m   42-07.50 
  3 Kevin McGinnis           M47 South Riding, VA        12.96m   42-06.25 
  4 Jeremy Burnham           M21 Burke, VA               12.38m   40-07.50 
  5 Jason Wellington         M18 Ft. Belvoir, VA         12.22m   40-01.25 
  6 Joe Johns                M50 Darnestown, MD          12.11m   39-08.75 
  7 Frank Cancino            M48 Hopewell, VA            10.32m   33-10.25 
  8 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA              10.20m   33-05.75 
  9 Charles James            M51 Herndon, VA              9.95m   32-07.75 
 10 Liz P Ale                W13 Vienna, VA               9.33m   30-07.50 
 11 Adam Alderton            M33 Arlington, VA            9.26m   30-04.75 
 12 Latoya Chase             W14 VA, VA                   7.92m   26-00.00 
 13 Anthony Giacomoni        M22 Falls Church, VA         7.69m   25-02.75 
 14 Keenan Chilton           M14 Centreville, VA          7.58m   24-10.50 
 15 Philip Chuang            M21 Falls Church, VA         7.52m   24-08.25 
 15 Karen Spruill            W42 Mitchellville, MD        7.52m   24-08.25 
 17 Alexis Mason             W17 Unattached               7.03m   23-00.75 
 18 Zachary Stevens          M13 Leesburg, VA             6.40m   21-00.00 
 19 Cameron Spruill           W9 Mitchellville, MD        4.55m   14-11.25 
 20 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        4.03m   13-02.75 
 
Mixed Discus Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steven Sarigiannis       M30 Annapolis, MD           47.39m     155-06 
  2 Jeremy Burnham           M21 Burke, VA               40.41m     132-07 
  3 Beau Fay                 M24 Alexandria, VA          40.21m     131-11 
  4 Joe Johns                M50 Darnestown, MD          39.87m     130-10 
  5 Shaquille Thomas         M16 Ft. Belvoir, VA         36.94m     121-02 
  6 Jason Wellington         M18 Ft. Belvoir, VA         34.91m     114-06 
  7 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA              34.88m     114-05 
  8 Frank Cancino            M48 Hopewell, VA            34.82m     114-03 
  9 Bernard Butler           M17 Alexandria, VA          34.70m     113-10 
 10 Adam Alderton            M33 Arlington, VA           30.04m      98-07 
 11 Kevin McGinnis           M47 South Riding, VA        28.90m      94-10 
 12 John Casale              M48 Loudoun, VA             28.21m      92-07 
 13 Zachary Stevens          M13 Leesburg, VA            25.44m      83-05 
 14 Nick Stevens             M62 Bethesda, MD            22.73m      74-07 
 15 Alexis Mason             W17 Unattached              22.35m      73-04 
 16 Kelsey* Sullivan         W14 Warrenton, VA           20.89m      68-06 
 17 Philip Chuang            M21 Falls Church, VA        20.05m      65-09 
 18 Keenan Chilton           M14 Centreville, VA         19.28m      63-03 
 19 DeMarcus Edwards         M12 Alexandria, VA          18.17m      59-07 
 20 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        8.75m      28-08 
 -- James Barr*              M39 Arlington, VA             FOUL            
 
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Beau Fay                 M24 Alexandria, VA          52.44m     172-00 
  2 Steven Sarigiannis       M30 Annapolis, MD           48.00m     157-06 
  3 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA              44.36m     145-06 
  4 Peter Collins            M14 Columbia, MD            33.32m     109-04 
  5 Asia Echard              W17 MD, MD                  28.84m      94-07 
  6 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD       10.94m      35-11 
 
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 James Barr*              M39 Arlington, VA           49.05m     160-11 
  2 Adam Alderton            M33 Arlington, VA           47.80m     156-10 
  3 Russ White               M63 Chevy Chase, MD         46.36m     152-01 
  4 Mark Baugh               M47 Glenndale, MD           41.59m     136-05 
  5 Keith Mathis*            M54 Reisterstown, MD        39.28m     128-10 
  6 Frank Cancino            M48 Hopewell, VA            39.17m     128-06 
  7 John Casale              M48 Loudoun, VA             36.03m     118-02 
  8 Peter Collins            M14 Columbia, MD            32.34m     106-01 
  9 Max Joslyn               M17 Unattached              31.55m     103-06 
 10 Jason Wellington         M18 Ft. Belvoir, VA         30.55m     100-03 
 11 Keenan Chilton           M14 Centreville, VA         26.83m      88-00 
 12 Anthony Dziepak          M42 Vienna, VA              26.18m      85-11 
 13 Audrey Stiles            W17 Gainesville, VA         25.68m      84-03 
 14 Karen Spruill            W42 Mitchellville, MD       25.29m      83-00 
 15 Nick Stevens             M62 Bethesda, MD            24.34m      79-10 
 16 Liz P Ale                W13 Vienna, VA              20.52m      67-04 
 17 Lana Kane                W67 Conestoga, PA           15.38m      50-05 
 18 Lauren Mannikko           W9 Centreville, VA         10.79m      35-05 
 19 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        8.16m      26-09 
 
Mixed Weight Throw
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Sharon Good*             W74 Silver Spring, MD        5.17m   16-11.50