PVTC All Comers Track Meet
Langley High School, McLean VA
Saturday, July 8, 2006
Conducted by Potomac Valley Track Club

Rod Koborsi nearly cracked the four-minute mile mark, running 4:01.99 (Fully-Automatic Timing) just ahead of Raymond Weeden.


       ##  Name                                Age City State             Time
       -- ------------------------             --- -----------------      ------
          Elite Mile
       1  Rod Koborsi                        M     Washington DC          4:01.99   FAT
       2  Raymond Weeden                     M  29 Washington DC          4:05.36   FAT
          --------------------------         - --- --------------------------------
          Open Mile
       1  Bosaro Ojumu                       M     Woodbridge VA          5:00.20   FAT
          --------------------------         - --- --------------------------------
          3000 Meter Run
       1  Shawn Smith                        M     Washington DC          9:51.7
       2  Jay Jacob Wind                     M  56 Arlington VA          12:47.8
       3  Brianna J. Walker                  F  14 Columbia MD           13:23.8
          --------------------------         - --- --------------------------------
          1500 Meter
       1  Abdisamad Hassan                   M  15 Purcellville VA        4:35.8
       2  Ted Poulos                         M  44 McLean VA              4:58.9
       3  Josh Klug                          M  14 Leesburg VA            5:03.3
       4  Ben Waller                         M     Ashburn VA             5:05.6
       5  Andrew Hayden                      M  11 Ashburn VA             5:12.1
          WOMEN
       1  Julie Hayden                       F  46 Ashburn VA             5:09.8
       2  Melissa Saunders                   F     Sterling VA            5:28.6
       3  Charlie Ann Krebs                  F     Purcellville VA        5:42.3
       4  Riley Mack                         F     Ft. Belvoir VA         5:51.8
       5  Destinee Belcher                   F  12 Ft. Belvoir VA         6:00.3

======================================================================
      Name                     Age Team                    Finals  H# 
======================================================================
M6&U 100 Meter Dash
    1 Myles Marshall            M5 Unattached               22.3h   6
    2 Anthony White             M6 Ft. Belvoir              22.6h   8
W6&U 100 Meter Dash
    1 Malise Greene             W6 Ft. Belvoir, VA          18.9h   7
    2 Talon White               W6 Ft. Belvoir              27.1h   6
M7-8 100 Meter Dash
    1 Kyle Copeland             M8 Leesburg, VA             17.0h   8
    2 John Rogers               M7 Vienna, VA               18.3h   8
W7-8 100 Meter Dash
    1 Dazjon Hixon              W8 Laurel, MD               18.4h   7
    2 Helena Harper             W7 Ft. Belvoir, VA          20.0h   7
    3 Sophia Price              W7 Alexandria, VA           20.3h   7
    4 Madeline Guilloux         W7 Stafford, VA             23.4h   6
M9-10 100 Meter Dash
    1 Ricky Morgan             M10 Ft.  Belvoir, VA         13.5h  13
    2 Miles Davis              M10 Gaithersburg, MD         14.4h  10
    3 Bryce Walker              M9 Columbia, MD             14.6h  10
    4 Jawaun Wells             M10 Alexandria, VA           15.1h  10
    5 Greg Howell               M9 Ashburn, VA              16.0h  11
    6 Aaron Ford-Wright         M9 Alexandria, VA           16.4h  10
    7 Jonathon Gonzales         M9 Manassas, VA             16.7h  11
    8 Joshua Longosky           M9 Unattached               16.8h  11
    9 Kobe Robinson             M9 Leesburg, VA             17.8h  10
   10 C.J. Crawford             M9 Ft. Belvoir              22.7h  11
W9-10 100 Meter Dash
    1 Maya Marshall            W10 Unattached               15.8h   9
    2 Tatiyana Jackson          W9 Upper Marlboro, MD,      17.0h   9
    3 Juliette Guilloux         W9 Stafford, VA             17.1h   9
    4 Hanna Smythe              W9 Alexandria, VA           17.2h   9
    4 Olivia Price              W9 Alexandria, VA           17.2h   9
M11-12 100 Meter Dash
    1 Cameron Lewis            M12 Springfield, VA          13.1h  13
    2 Anthony Jackson          M12 Upper Marlboro, MD,      13.9h  12
    3 Branden Barnett          M11 Ft.belvoir, VA           14.0h  13
    4 Cameron Wells            M12 Alexandria, VA           14.4h  12
    4 Justin Moye              M11 Alexandria, VA           14.4h  13
    6 Chirstohper Diehl        M12 Centreville, VA          14.6h  13
    7 Justin Longosky          M11 Unattached               17.6h  12
W11-12 100 Meter Dash
    1 Genamarie McCant         W11 Fairfax Station, VA      13.8h  14
    1 Imani Murray             W11 King George, VA          13.8h  14
    3 Jackie Bacon             W12 Fairfax, VA              14.4h  14
    4 White Venitra            W11 Ft. Belvoir              20.2h   7
M13-14 100 Meter Dash
    1 Raymond Collazo          M14 Alexandria, VA           12.7h  15
    2 Steven Fields            M13 Ashburn, VA              13.5h  15
    3 Edward Guilloux          M14 Stafford, VA             13.8h  15
W13-14 100 Meter Dash
    1 Elizabeth Jagoe          W13 Alexandria, VA           14.6h  14
M15-19 100 Meter Dash
    1 Chris Ford               M19 Loudon                   11.35   1
    2 Justin Conaway           M17 Reston, VA               11.52   1
    4 Tony Rodriguez           M17 Centreville, VA          12.19   5
    5 Nick Um                  M16 Hcs                      12.59   5
    6 Ted Watson               M15 McLean, VA               15.25   4
   10 Ahmad Abdullah           M17 Herndon, VA              12.06   5
   -- Jeffery Allen            M15 Burke, VA                  DNF   2
W15-19 100 Meter Dash
    1 Jennifer Weatherly       W15 Sterling, VA             12.6h  15
    2 Alivea Davis             W15 Burke, VA                13.3h  15
    3 Kaliah Lewis             W16 Alexandria, VA           13.6h  15
M20-24 100 Meter Dash
    1 Justin Hernandez         M23 Fairfax, VA              11.55   1
    2 Khaleel Rahman           M21 Reston, VA               11.58   1
    3 Antoine Pugh             M24 Potomac Valley           11.69   5
    4 Smoot Carter             M20 Winchester, VA           12.05   2
    6 Paul Egli                M20 Crofton, MD              12.21   3
    7 Mujuhid Abdullah         M21 Herndon, VA              12.96   5
   11 Ihebenewe Uzondu         M20 Washington, DC           12.06   5
M25-29 100 Meter Dash
    2 Rodney Stanley Jr.       M25 Alexandria, VA           11.35
W25-29 100 Meter Dash
    1 Sarah Cody               W28 Washington, DC           17.09   4
M35 100 Meter Dash
    1 Don Davis                M39 Clarksville, MD          12.42
M40 100 Meter Dash
    1 Jeff Gold                M44 Odenton, MD              11.81   2
    2 Darnell Smith            M44 Baltimore, MD            12.31   3
W40 100 Meter Dash
    1 Lorraine Jasper          W44 Unattached               15.01   4
M45 100 Meter Dash
    1 Clifon Quarrie           M46 Potomac Valley           11.98   2
M55 100 Meter Dash
    1 Chris Alvord             M57 Reston, PA               13.08   3
W60 100 Meter Dash
    1 Barb Leighton            W61 Unattached               16.85   4
M65 100 Meter Dash
    1 Alby Williams            M66 Potomac Valley           12.88   2
W65 100 Meter Dash
    1 Lana Kane                W66 Conestoga, PA            18.84   4
    2 Janie Mortensen          W65 Vienna, VA               21.65   4
M75 100 Meter Dash
    1 John Martin              M79 Unattached               19.02   2
M6&U 200 Meter Dash
    1 Myles Marshall            M5 Unattached               44.9h   5
    2 Anthony White             M6 Ft. Belvoir              50.1h   5
W6&U 200 Meter Dash
    1 Malise Greene             W6 Ft. Belvoir, VA          45.4h   5
M7-8 200 Meter Dash
    1 Kyle Copeland             M8 Leesburg, VA             36.3h   6
    2 Jordan Davis              M7 Alexandria, VA           41.9h   6
W7-8 200 Meter Dash
    1 Dazjon Hixon              W8 Laurel, MD               44.3h   6
    2 Sophia Price              W7 Alexandria, VA           46.7h   6
    3 Helena Harper             W7 Ft. Belvoir, VA          47.0h   5
M9-10 200 Meter Dash
    1 Ricky Morgan             M10 Ft. Belvoir, VA          29.0h  10
    2 Bryce Walker              M9 Columbia, MD             31.4h   8
    3 Jawaun Wells             M10 Alexandria, VA           32.3h   8
    4 Greg Howell               M9 Ashburn, VA              34.2h   8
    5 Jeffrey Bacon            M10 Fairfax, VA              35.4h   8
    6 Aaron Ford-Wright         M9 Alexandria, VA           37.6h   8
W9-10 200 Meter Dash
    1 Maya Marshall            W10 Unattached               33.6h   7
    2 Emma Price               W10 Alexandria, VA           35.5h   9
    3 Drew Mack                W10 Alexandria, VA           36.4h   7
    4 Hanna Smythe              W9 Alexandria, VA           38.1h   7
    5 Olivia Price              W9 Alexandria, VA           38.7h   7
    5 Jencia Allen              W9 Burke, VA                38.7h   7
    7 Ginnie Harper             W9 Ft.belvoir, VA           44.7h   7
M11-12 200 Meter Dash
    1 Cameron Lewis            M12 Springfield, VA          26.8h  11
    2 Anthony Jackson          M12 Upper Marlboro, MD,      29.42   3
    3 Cameron Wells            M12 Alexandria, VA           29.6h  10
    4 Justin Moye              M11 Alexandria, VA           30.6h  10
    5 Corey Dabney             M11 Ft.belvoir, VA           32.4h  10
W11-12 200 Meter Dash
    1 Genamarie McCant         W11 Fairfax Station, VA      28.9h   9
    2 Imani Murray             W11 King George, VA          30.5h   9
    3 Jackie Bacon             W12 Fairfax, VA              31.0h   9
    4 White Venitra            W11 Ft. Belvoir              46.4h   6
M13-14 200 Meter Dash
    1 Raymond Collazo          M14 Alexandria, VA           25.6h  11
    2 Steven Fields            M13 Ashburn, VA              28.10   3
    3 Anthony Swindell         M13 Ft. Belvoir, VA          28.4h  11
W13-14 200 Meter Dash
    1 Elizabeth Jagoe          W13 Alexandria, VA           31.2h   9
    2 Elizabeth Croch          W14 Ft. Belvoir              33.0h  12
M15-19 200 Meter Dash
    1 Justin Conaway           M17 Reston, VA               23.67   1
    2 Ahmad Abdullah           M17 Herndon, VA              23.81   2
    3 Tony Rodriguez           M17 Centreville, VA          24.64   2
    4 C'Andre Dabney           M15 Ft.belvoir, MD           26.8h  11
   -- Chris Ford               M19 Loudon                     DNF   1
W15-19 200 Meter Dash
    1 Kharqu Brown             W19 Stafford, VA             25.16   3
    2 Alivea Davis             W15 Burke, VA                27.6h  12
    3 Alyssia Greene           W15 Ft.belvoir, VA           29.3h  12
    4 Kaliah Lewis             W16 Alexandria, VA           30.2h  12
M20-24 200 Meter Dash
    1 Antoine Pugh             M24 Potomac Valley           23.54
    2 Khaleel Rahman           M21 Reston, VA               23.64
    3 Justin Hernandez         M23 Fairfax, VA              23.94
    4 Smoot Carter             M20 Winchester, VA           25.04
W20-24 200 Meter Dash
    1 Ali Wimbush              W24 Baltimore, MD            24.24   2
M25-29 200 Meter Dash
    1 Ochieng Asugo            M29 Adelphia, MD             25.43   3
M30 200 Meter Dash
    1 Okinyi Ayungo            M31 Rockville, MD            24.63   3
W35 200 Meter Dash
    1 Charmaine Roberts        W39 Beltsville, MD           28.63   3
M40 200 Meter Dash
    1 John Rogers              M44 Vienna, VA               30.4h   4
W40 200 Meter Dash
    1 Lorraine Jasper          W44 Unattached               30.4h   4
M45 200 Meter Dash
    1 Avon Meacham             M49 Upper Marlboro, MD       27.45   2
    2 Jeffrey Walker           M47 Columbia, MD             27.7h   4
M55 200 Meter Dash
    1 Chris Alvord             M57 Reston, PA               27.31   2
W65 200 Meter Dash
    1 Lana Kane                W66 Conestoga, PA            40.2h   4
W6&U 400 Meter Dash
    1 Malise Greene             W6 Ft. Belvoir, VA        1:48.4h   3
M7-8 400 Meter Dash
    1 Kyle Copeland             M8 Leesburg, VA           1:29.1h
    2 Jordan Davis              M7 Alexandria, VA         1:39.3h
W7-8 400 Meter Dash
    1 Shalaya Fields            W8 Ashburn, VA            1:22.0h   1
    2 Helena Harper             W7 Ft. Belvoir, VA        1:47.6h   3
    3 Dazjon Hixon              W8 Laurel, MD             1:49.6h   1
M9-10 400 Meter Dash
    1 Ricky Morgan             M10 Ft.  Belvoir, VA       1:07.1h   4
    2 Greg Howell               M9 Ashburn, VA            1:18.5h   2
    3 Jawaun Wells             M10 Alexandria, VA         1:19.4h   2
    4 Aaron Ford-Wright         M9 Alexandria, VA         1:30.8h   2
W9-10 400 Meter Dash
    1 Drew Mack                W10 Alexandria, VA         1:19.9h   2
    2 Emma Price               W10 Alexandria, VA         1:21.9h   3
    3 Olivia Price              W9 Alexandria, VA         1:34.0h   2
    4 Tatiyana Jackson          W9 Upper Marlboro, MD,    2:02.0h   2
M11-12 400 Meter Dash
    1 Branden Barnett          M11 Ft.belvoir, VA         1:04.4h   4
    2 Anthony Jackson          M12 Upper Marlboro, MD,    1:08.1h   4
    3 Corey Dabney             M11 Ft.belvoir, VA         1:12.1h   4
    4 Cameron Wells            M12 Alexandria, VA         1:13.2h   4
    5 Justin Moye              M11 Alexandria, VA         1:14.9h   4
W11-12 400 Meter Dash
    1 Genamarie McCant         W11 Fairfax Station, VA    1:03.8h   6
    2 Shannon Smythe           W12 Alexandria, VA         1:21.2h   3
M13-14 400 Meter Dash
    1 Antuan Lecounte          M14 Alexandria, VA           56.0h   5
    2 Raymond Collazo          M14 Alexandria, VA           57.2h   5
    3 Chris Langowski          M13 Unattached               59.4h   5
    4 Anthony Swindell         M13 Ft. Belvoir, VA        1:02.0h   5
    5 Steven Fields            M13 Ashburn, VA            1:05.0h   5
W13-14 400 Meter Dash
    1 Elizabeth Jagoe          W13 Alexandria, VA         1:21.0h   3
M15-19 400 Meter Dash
    1 Ted Watson               M15 McLean, VA               55.07   7
    2 Anthony Lecounte         M17 Ft. Belvoir              56.41   7
W15-19 400 Meter Dash
    1 Kharqu Brown             W19 Stafford, VA             59.5h   8
    2 Monique Scott            W15 Manassas, VA           1:02.5h   8
    3 Charity Haynes           W15 Fairfax, VA            1:02.6h   6
    4 Alivea Davis             W15 Burke, VA              1:06.1h   6
....W15-19 400 Meter Dash
    5 Alyssia Greene           W15 Ft.belvoir, VA         1:09.7h   6
    6 Kaliah Lewis             W16 Alexandria, VA         1:12.9h   6
    7 Leigh Hom                W16 Bethesda, MD           1:13.3h   6
M20-24 400 Meter Dash
    1 Busayo Ojumo             M24 Woodbridge, VA           53.77   7
    2 Brian Wright             M24 Alexandria, VA           56.84   7
W25-29 400 Meter Dash
    1 Sarah Cody               W28 Washington, DC         1:21.1h  10
M30 400 Meter Dash
    1 Richard Smith            M31 Unattached             1:06.48   9
W30 400 Meter Dash
    1 Zenia Ayrton             W34 Pittsburgh, PA         1:00.6h   8
W35 400 Meter Dash
    1 Charmaine Roberts        W39 Beltsville, MD         1:00.3h   8
M40 400 Meter Dash
    1 Andrew Langowski         M44 Unattached             1:04.68   9
    2 John Rogers              M44 Vienna, VA             1:05.02   9
    3 Clifford Tell            M42 Harpers Ferry, VA      1:07.75   9
W40 400 Meter Dash
    1 Lorraine Jasper          W44 Unattached             1:05.1h  10
    2 Terri Rath               W42 Ashburn, VA            1:05.7h  10
M45 400 Meter Dash
    1 Avon Meacham             M49 Upper Marlboro, MD     1:02.9h   8
W45 400 Meter Dash
    1 Win Persina              W46 Washington, DC         1:08.8h  10
M50 400 Meter Dash
    1 Russ Patton              M53 Unattached               59.1h   8
M55 400 Meter Dash
    1 Jay Jacob Wind           M56 Arlington, VA          1:29.1h  10
W60 400 Meter Dash
    1 Barb Leighton            W61 Unattached             1:24.5h  10
M65 400 Meter Dash
    1 Alby Williams            M66 Potomac Valley         1:01.11   9
W9-10 1 Mile Run
    1 Emma Price               W10 Alexandria, VA         6:45.2h
W11-12 1 Mile Run
    1 Chirstian Simmons        W11 Stafford, VA           6:10.2h
    1 Marina Gonzales          W11 Manassas, VA           6:21.8h
    2 Shannon Smythe           W12 Alexandria, VA         6:30.3h
W13-14 1 Mile Run
    1 Briana Walker            W14 Columbia, MD           6:08.9h
M20-24 1 Mile Run
    1 Rod Koborsi              M22 Marshall, VA           4:01.99
    1 Busayo Ojumo             M24 Woodbridge, VA         5:00.2h
    2 Ben Stanley              M23 Falls Church, VA       5:12.4h
M30 1 Mile Run
    1 Dave Kent                M34 Arlington, VA          5:02.5h
    2 Raymond Weeden           M30 Washington, DC         4:05.36
    2 Richard Smith            M31 Unattached             5:45.0h
W30 1 Mile Run
    1 Cindy Mathis             W30 McLean, VA             6:28.6h
M35 1 Mile Run
    1 Joshua Seidman           M37 Silver Spring, MD      5:13.4h
    2 Fred Avia                M35 Sterling, VA           5:50.8h
W40 1 Mile Run
    1 Lorraine Jasper          W44 Unattached             5:22.6h
M40 1 Mile Run
    1 Ted Poulos               M44 McLean, VA             5:44.7h
    2 Phillip Pillin           M44 Youngstown, OH         6:02.0h
    3 John Rogers              M44 Vienna, VA             6:45.9h
M45 1 Mile Run
    1 Curtis Davis             M48 Gaithersburg, MD       5:20.2h
    2 Jeffrey Walker           M47 Columbia, MD           5:45.6h
W45 1 Mile Run
    1 Sarah Buckhect           W46 Reston, VA             6:33.3h
M50 1 Mile Run
    1 Russ Patton              M53 Unattached             5:17.6h
    2 Jim Darr                 M51 Falls Church, VA       5:48.1h
    3 Al Salerno               M51 Brookville, MD         6:00.0h
M55 1 Mile Run
    1 Dan Eddy                 M55 Alexandria, VA         5:15.7h
M6&U 800 Meter Run
    2 Anthony White             M6 Ft. Belvoir            5:21.8h
M7-8 800 Meter Run
    1 Will Smagh                M8 Ashburn, VA            3:03.3h
W7-8 800 Meter Run
    1 Shalaya Fields            W8 Ashburn, VA            3:10.6h
    2 Helena Harper             W7 Ft. Belvoir, VA        4:36.5h
W9-10 800 Meter Run
    1 Hanna Smythe              W9 Alexandria, VA         3:46.6h
M11-12 800 Meter Run
    1 Corey Dabney             M11 Ft.belvoir, VA         2:47.3h
W11-12 800 Meter Run
    1 Chirstian Simmons        W11 Stafford, VA           2:46.0h
    2 Marina Gonzales          W11 Manassas, VA           2:50.6h
    3 Riley Mack               W12 Alexandria, VA         2:53.6h
    4 Shannon Smythe           W12 Alexandria, VA         3:12.5h
W13-14 800 Meter Run
    1 Melissa Saunders         W13 Sterling, MD           2:44.7h
    2 Destinee Belcher         W13 Ft.belvoir, VA         2:51.5h
M15-19 800 Meter Run
    1 Anthony Lecounte         M17 Ft. Belvoir            2:10.51
W15-19 800 Meter Run
    1 Monique Scott            W15 Manassas, VA           2:29.23
M20-24 800 Meter Run
    1 Antoine Pugh             M24 Potomac Valley         2:23.56
W25-29 800 Meter Run
    1 Jennette Mimms           W26 Washington, DC         2:31.97
W40 800 Meter Run
    1 Terri Rath               W42 Ashburn, VA            2:31.50
    2 Lorraine Jasper          W44 Unattached             3:14.0h
M40 800 Meter Run
    1 Alton Greene             M41 Ft. Belvoir            2:52.2h
W45 800 Meter Run
    1 Julie Hayden             W46 Ashburn, VA            2:29.70
M50 800 Meter Run
    1 Russ Patton              M53 Unattached             2:21.19
M55 800 Meter Run
    1 Jay Jacob Wind           M56 Arlington, VA          3:03.5h
W60 800 Meter Run
    1 Barb Leighton            W61 Unattached             3:14.2h
M7-8 1500 Meter Run
    4 Will Smagh                M8 Ashburn, VA            6:12.50
M9-10 1500 Meter Run
    5 Mardsen Watson           M10 Washington, DC         6:42.93
M11-12 1500 Meter Run
    1 Andrew Hayden            M12 Ashburn, VA            5:12.11
    1 Matt Panzica             M11 Ashburn, VA            5:21.15
    3 E.J. Douglass            M11 Washington, DC         6:09.36
    6 Eddie Lopez              M11 Washington, DC         7:00.65
W11-12 1500 Meter Run
    3 Charlie Ann Krebs        W12 Purcellville, VA       5:42.27
    4 Riley Mack               W12 Alexandria, VA         5:51.74
M13-14 1500 Meter Run
    1 Abed Walker              M14 Unattached             4:35.80
    2 Josh Klug                M14 Leesburg, VA           5:03.80
    2 Dan Silvernail           M14 Leesburg, VA           5:39.03
    3 Benjamin Walker          M13 Purcellville, VA       5:08.57
W13-14 1500 Meter Run
    2 Melissa Saunders         W13 Sterling, MD           5:28.59
    5 Destinee Belcher         W13 Ft.belvoir, VA         6:00.27
M40 1500 Meter Run
    1 Ted Poulos               M44 McLean, VA             4:58.96
W45 1500 Meter Run
    1 Julie Hayden             W46 Ashburn, VA            5:09.80
    1 Win Persina              W46 Washington, DC         5:25.35
W13-14 3000 Meter Run
    1 Briana Walker            W14 Columbia, MD          13:23.6h
M20-24 3000 Meter Run
    1 Shawn Smith              M24 Washington, PA         9:51.7h
M55 3000 Meter Run
    2 Jay Jacob Wind           M56 Arlington, VA         12:47.8h
W9-10 1 Mile Race Walk
    3 Ginnie Harper             W9 Ft.belvoir, VA        12:24.0h
    4 Jencia Allen              W9 Burke, VA             12:26.0h
W15-19 1 Mile Race Walk
    1 Leigh Hom                W16 Bethesda, MD          10:08.0h
M50 1 Mile Race Walk
    1 Steve Pecinovsky         M51 Woodbridge, VA         7:38.0h
M55 1 Mile Race Walk
    2 John Gersh               M58 Columbia, MD           9:37.0h
W65 1 Mile Race Walk
    2 Lana Kane                W66 Conestoga, PA         11:32.0h
M50 3000 Meter Race Walk
    1 Steve Pecinovsky         M51 Woodbridge, VA        14:58.5h
    2 Jim Wass                 M53 Unattached            17:22.8h
M55 3000 Meter Race Walk
    3 John Gersh               M58 Columbia, MD          18:19.6h
W55 3000 Meter Race Walk
    2 Cathy Van Brocklin       W59 Gaithersburg, MD      19:09.7h
M65 3000 Meter Race Walk
    4 Michael Schwed           M65 Silver Spring, MD     19:16.0h
    5 Carl Kane                M66 Conestoga, MD         19:17.6h
W65 3000 Meter Race Walk
    1 Lois Dicker              W66 Silver Spring, MD     19:00.6h
W9-10 80 Meter Hurdles
    1 Juliette Guilloux         W9 Stafford, VA             21.0h
M75 80 Meter Hurdles
    1 James Stookey            M76 Dickerson, MD            14.2h
W11-12 100 Meter Hurdles
    1 Jessica Colbourn         W12 Lorton, VA               18.7h
M13-14 100 Meter Hurdles
    1 Steven Fields            M13 Ashburn, VA              19.0h   3
    2 Edward Guilloux          M14 Stafford, VA             21.6h   3
W13-14 100 Meter Hurdles
    1 Olivia Clark             W13 Lorton, VA               19.2h
W15-19 100 Meter Hurdles
    1 Monae Waller             W16 Ft. Belvoir              16.7h   2
    2 Leigh Hom                W16 Bethesda, MD             19.7h   2
W15-19 300 Meter Hurdles
    1 Leigh Hom                W16 Bethesda, MD             55.89
M75 300 Meter Hurdles
    1 James Stookey            M76 Dickerson, MD            56.49
M20-24 400 Meter Hurdles
    1 Antoine Pugh             M24 Potomac Valley           59.00
W7-8 High Jump
   -- Madeline Guilloux         W7 Stafford, VA                NH
W9-10 High Jump
    1 Juliette Guilloux         W9 Stafford, VA             1.04m    3-05.00
M13-14 High Jump
    1 Andre Simmons            M14 Lorton, VA               1.37m    4-06.00
    1 Steven Fields            M13 Ashburn, VA              1.37m    4-06.00
    3 Edward Guilloux          M14 Stafford, VA             1.32m    4-04.00
   -- Weston Jones             M14 Fairfax Station, VA         NH
W13-14 High Jump
    2 Olivia Clark             W13 Lorton, VA               1.42m    4-07.75
M15-19 High Jump
    1 C'Andre Dabney           M15 Ft.belvoir, MD           1.47m    4-09.75
W15-19 High Jump
    1 Monae Waller             W16 Ft. Belvoir              1.52m    4-11.75
M20-24 High Jump
    1 Jeff Shepley             M22 Vienna, VA               1.73m    5-08.00
W20-24 High Jump
    1 Neville Jiana            W22 Oakton, VA               1.83m    6-00.00
W30 High Jump
    1 Jennifer Dantone-Smith   W32 Alexandria, VA           1.42m    4-07.75
M35 High Jump
    1 James Barr               M38 Potomac Valley           1.73m    5-08.00
M75 High Jump
    1 James Stookey            M76 Dickerson, MD            1.27m    4-02.00
M6&U Long Jump Youth
    2 Anthony White             M6 Ft. Belvoir            6-03.00      1.90m
M7-8 Long Jump Youth
    1 John Rogers               M7 Vienna, VA             7-05.50      2.27m
    3 Jordan Davis              M7 Alexandria, VA         5-03.00      1.60m
W7-8 Long Jump Youth
    1 Madeline Guilloux         W7 Stafford, VA           7-05.00      2.26m
    2 Sophia Price              W7 Alexandria, VA         5-00.00      1.52m
W9-10 Long Jump Youth
    1 Emma Price               W10 Alexandria, VA        10-03.00      3.12m
    2 Juliette Guilloux         W9 Stafford, VA           9-02.00      2.79m
    3 Hanna Smythe              W9 Alexandria, VA         9-01.00      2.76m
    4 Olivia Price              W9 Alexandria, VA         8-09.50      2.67m
    5 Jencia Allen              W9 Burke, VA              7-11.00      2.41m
    6 Ginnie Harper             W9 Ft.belvoir, VA         5-03.00      1.60m
M9-10 Long Jump Youth
    1 Jawaun Wells             M10 Alexandria, VA        11-08.00      3.55m
    2 Aaron Ford-Wright         M9 Alexandria, VA         8-08.00      2.64m
    3 Kobe Robinson             M9 Leesburg, VA           8-02.00      2.48m
W11-12 Long Jump Youth
    1 Jessica Colbourn         W12 Lorton, VA            13-05.00      4.08m
    2 Shannon Smythe           W12 Alexandria, VA        12-00.50      3.67m
M11-12 Long Jump Youth
    1 Cameron Lewis            M12 Springfield, VA       15-11.00      4.85m
    2 Cameron Wells            M12 Alexandria, VA        13-00.00      3.96m
    3 Justin Moye              M11 Alexandria, VA        12-01.00      3.68m
    4 Chirstohper Diehl        M12 Centreville, VA       10-06.00      3.20m
    5 E.J. Douglass            M11 Washington, DC         9-09.00      2.97m
    6 Corey Dabney             M11 Ft.belvoir, VA         9-06.00      2.89m
    7 Eddie Lopez              M11 Washington, DC         7-03.00      2.20m
M13-14 Long Jump Youth
    1 Edward Guilloux          M14 Stafford, VA          13-08.50      4.17m
    2 Raymond Collazo          M14 Alexandria, VA        13-02.00      4.01m
    3 Steven Fields            M13 Ashburn, VA           13-00.00      3.96m
M15-19 Long Jump Youth
    1 Nick Um                  M16 Hcs                   19-04.00      5.89m
    2 Lanard Portie            M17 Mecahnicsville, VA    16-11.00      5.15m
   -- C'Andre Dabney           M15 Ft.belvoir, MD            FOUL
M20-24 Long Jump
    2 Jeff Shepley             M22 Vienna, VA               5.74m   18-10.00
    3 Justin Hernandez         M23 Fairfax, VA              5.36m   17-07.00
W20-24 Long Jump
   1 Neville Jiana            W22 Oakton, VA               5.29m   17-04.25
M30 Long Jump
   1 Okinyi Ayungo            M31 Rockville, MD            6.00m   19-08.25
W70 Long Jump
   2 Audrey Lary              W72 Frederick, MD            3.24m   10-07.75
M15-19 Triple Jump
   2 Lanard Portie            M17 Mecahnicsville, VA      10.13m   33-03.00
M30 Triple Jump
   1 Okinyi Ayungo            M31 Rockville, MD           12.43m   40-09.50
W70 Triple Jump
   1 Audrey Lary              W72 Frederick, MD            7.47m   24-06.25
M11-12 Shot Put
   1 Eddie Lopez              M11 Washington, DC           5.56m   18-03.00
M13-14 Shot Put
   1 Ibrahima Kebe            M14 Washington, DC          13.19m   43-03.25
W13-14 Shot Put
   1 Olivia Clark             W13 Lorton, VA               8.24m   27-00.50
M15-19 Shot Put
   1 Shawn Allen              M17 Mecahnicsville, VA      14.85m   48-08.75
M20-24 Shot Put
   1 Mujuhid Abdullah         M21 Herndon, VA             11.12m   36-05.75
   2 Jeff Storey              M20 Unattached               7.22m   23-08.25
M25-29 Shot Put
   1 Jose Portillo            M25 Fairfax, VA             13.43m   44-00.75
M30 Shot Put
   1 Sekenia Welch            M30 Unattached              11.63m   38-02.00
   2 Okinyi Ayungo            M31 Rockville, MD           10.57m   34-08.25
M35 Shot Put
   1 James Barr               M38 Potomac Valley          12.49m   40-11.75
W40 Shot Put
   1 Marianne LaChance        W42 Ft. Belvoir              7.22m   23-08.25
   2 Anne Pastorkovich        W41 Fairfax, VA              5.85m   19-02.50
M55 Shot Put
   1 William Gainey           M59 Clement, MD             11.20m   36-09.00
M60 Shot Put
   1 Jerry Booken-Weiner      M60 Columbia, MD            10.91m   35-09.50
W65 Shot Put
   1 Janie Mortensen          W65 Vienna, VA               5.52m   18-01.50
W70 Shot Put
   1 Sharon Good              W73 Potomac Valley           4.12m   13-06.25
M13-14 Discus Throw
   1 Ibrahima Kebe            M14 Washington, DC          35.77m     117-04
   2 Dakota Belcher           M14 Ft.belvoir, VA          22.91m      75-02
M15-19 Discus Throw
   1 Frank Nothaft            M16 Vienna, VA              41.52m     136-03
   2 Shawn Allen              M17 Mecahnicsville, VA      36.22m     118-10
M20-24 Discus Throw
   1 Jeff Storey              M20 Unattached              26.74m      87-09
W20-24 Discus Throw
   1 Ashley Ackerley          W21 Unattached              38.46m     126-02
M25-29 Discus Throw
   1 Jose Portillo            M25 Fairfax, VA             42.40m     139-01
M30 Discus Throw
   5 Sekenia Welch            M30 Unattached              34.00m     111-06
M40 Discus Throw
   4 Anthony Dziepak          M40 Potomac Valley          37.21m     122-01
M60 Discus Throw
   3 Jerry Booken-Weiner      M60 Columbia, MD            40.54m     133-00
W70 Discus Throw
   1 Sharon Good              W73 Potomac Valley           9.09m      29-10
M13-14 Hammer Throw
   1 Ibrahima Kebe            M14 Washington, DC          24.73m      81-02
M15-19 Hammer Throw
   1 Frank Nothaft            M16 Vienna, VA              44.71m     146-08
   2 Shawn Allen              M17 Mecahnicsville, VA      23.12m      75-10
M20-24 Hammer Throw
   1 Jeff Storey              M20 Unattached              18.56m      60-11
W20-24 Hammer Throw
   1 Ashley Ackerley          W21 Unattached              41.50m     136-02
M30 Hammer Throw
   1 Sekenia Welch            M30 Unattached              26.60m      87-03
W40 Hammer Throw
   1 Anne Pastorkovich        W41 Fairfax, VA             12.87m      42-03
M40 Hammer Throw
   1 Anthony Dziepak          M40 Potomac Valley          43.73m     143-06
M60 Hammer Throw
   1 Jerry Booken-Weiner      M60 Columbia, MD            37.20m     122-00
W70 Hammer Throw
   1 Sharon Good              W73 Potomac Valley          10.93m      35-10
M13-14 Javelin Throw
   1 Dakota Belcher           M14 Ft.belvoir, VA          31.62m     103-09
   2 Ibrahima Kebe            M14 Washington, DC          30.62m     100-05
M15-19 Javelin Throw
   1 Shawn Allen              M17 Mecahnicsville, VA      29.16m      95-08
   2 Lanard Portie            M17 Mecahnicsville, VA      28.32m      92-11
   3 Frank Nothaft            M16 Vienna, VA              27.31m      89-07
M25-29 Javelin Throw
   1 Jose Portillo            M25 Fairfax, VA             40.78m     133-09
M35 Javelin Throw
   1 James Barr               M38 Potomac Valley          50.18m     164-07
W40 Javelin Throw
   1 Anne Pastorkovich        W41 Fairfax, VA             13.90m      45-07
M55 Javelin Throw
   1 William Gainey           M59 Clement, MD             29.84m      97-11
M60 Javelin Throw
   1 Russ White               M62 Potomac Valley          46.19m     151-06
   2 Jerry Booken-Weiner      M60 Columbia, MD            31.11m     102-01
W65 Javelin Throw
   1 Lana Kane                W66 Conestoga, PA           15.81m      51-10
W70 Javelin Throw
   1 Sharon Good              W73 Potomac Valley           7.67m      25-02
W40 Weight Throw
   1 Anne Pastorkovich        W41 Fairfax, VA              5.45m   17-10.75
M60 Weight Throw
   1 Jerry Booken-Weiner      M60 Columbia, MD            13.78m   45-02.50
W70 Weight Throw
   1 Sharon Good              W73 Potomac Valley           5.41m   17-09.00


          
  • A big thank you to all volunteers including Audrey Lary, Jim and Mary Alice Stookey, and the coaches who officiated youth long jump
  • Send additions or corrections.