Potomac Valley Assoc. USATF Champ. Meet
USATF HOLIDAY OPEN INDOOR MEET
HAGERSTOWN COMMUNITY COLLEGE
Saturday 12/30/2000
COMPLETE RESULTS - FINALS

Girls 11-12 High Jump
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
=======================================
    1 Barnhart, Becky         12 3'10.00"

Boys 13-14 High Jump
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
=======================================
    1 Zerance, Stephen        14 3'10.00"

Girls 15-18 High Jump
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
=======================================
    1 Price, Trinette         18 4'10.00"
    2 O'Flaherty, Paige       15 4'02.00"

Men's 19-39 High Jump
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
=======================================
    1 Milburn, Steven         39 5'08.00"
    2 Walter, Robert          32 5'04.00"
    3 McKenzie, John          35 4'08.00"

 Women's 19-39 Pole Vault
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
=======================================
    1 Walter, Becky           20 9'00.00"

Boys 11-12 Shot Put
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
========================================
    1 Feeley, Joseph          11 21'06.00"
    2 Cox, Andrew             12 20'07.50"

Girls 13-14 Shot Put
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
========================================
    1 Lucas, Tierra           14 35'07.00"

Men's 19-39 Shot Put
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
========================================
    1 Sage, Michael           21 47'10.75"
    2 Walter, Robert          32 33'06.50"
    3 McKenzie, John          35 25'07.50"

Women's 40+ Shot Put
PLACE ATHLETE NAME           AGE MARK
========================================
    1 Good, Sharon            68 16'10.75"

Boys 15-18 55 Meter High Hurdles
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Arron, Mike               16  8.9
    2 Bracken, Matt             18  9.0

Men's 19-39 55 Meter High Hurdles
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Walter, Robert            32  8.8
    1 McKenzie, John            35  8.8

Girls 10 &Under 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Franklin, Najjiyya        10  9.1
    2 Ledden, Emily             10  9.4
    3 Breem, Megan               5  9.6
    4 Badell, Nina               9 10.0
    5 Breen, Sarah              10 10.3
    6 Breen, Jessica             8 14.6

Boys 10 &Under 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Coleman, Dennis            9  8.8
    2 Compton, Malik             9  8.9
    3 Bucheimer, George          9  9.0
    3 Kerman, TJ                 8  9.0
    5 Price, Markeith           10  9.2

Girls 11-12 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 O'Flaherty, Josette       11  9.0

Boys 11-12 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Compton, Makura           11  8.3
    2 Cox, Donald               10  9.6

Boys 13-14 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 King, Michael             13  8.2
    2 Wingfield, Riccardo       14  8.8

Girls 15-18 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Hull, Katie               17  7.7
    2 O'Flaherty, Paige         15  8.0

Boys 15-18 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 King, Douglas             17  7.8

Men's 19-39 55 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Jackson, Larry            34  7.2
    2 Walter, Robert            32  7.4

Girls 10 & Under 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME   HT
=========================================
    1 Franklin, Najjiyya        10   55.3  2
    2 Ledden, Emily             10   57.2  1
    3 Breen, Sarah              10   59.3  2
    4 Badell, Nina               9   59.9  1
    5 Breen, Jessica             8   66.2  2
    6 Eisman, Amanda             6 1:44.9  1

Boys 10 & Under 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME HT
=======================================
    1 Coleman, Dennis            9 52.6  1
    2 Compton, Malik             9 54.0  2
    3 Bucheimer, George          9 54.8  2
    4 Kerman, TJ                 8 57.6  1
    5 Price, Markeith           10 61.5  2
    6 Eisman, Chad               9 73.3  1

Girls 11-12 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 O'Flaherty, Josette       11 63.7

Boys 11-12 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Price, Gerald             12   45.7
    2 Compton, Makura           11   46.2
    3 Cox, Andrew               12 1:24.3

Girls 13-14 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Younkin, Katie            14 49.2
    2 Rucker, Jessica           14 55.2
    3 Termonlen, Heather        14 56.3

Girls 15-18 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 O'Flaherty, Paige         15 48.1
    2 Barnhart, Helen           15 52.0

Boys 15-18 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Compton, Jerrod           16 41.3
    2 King, Douglas             17 44.9

Men's 19-39 300 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Jackson, Larry            34 40.6

Girls 11-12 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Barnhart, Becky           12 7:30.7

Boys 11-12 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Thompson, Matty           10 5:49.5
    2 Feeley, Joseph            11 5:57.9
    3 Cox, Donald               10 6:23.9
    4 Fox, Christopher           8 7:41.4

Boys 13-14 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Parker, Jamison           13 5:29.0
    2 Coleman, Stephen          13 5:45.2
    3 Hawwley, Drew             13 6:12.3
    4 Zerance, Stephen          14 7:46.5
    - Bandeff, A.J              13     DQ

Girls 15-18 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Rhoderick, Angie          18 5:47.8
    2 Kurtz, Stephanie          16 5:59.6
    3 Rhoderick, Anita          17 6:04.2
    4 Zerance, Lindsay          16 6:08.6

Boys 15-18 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Stanfield, Cordis         17 4:38.3
    2 Stycznski, Michael        18 4:46.3
    3 Heagy, Steve              17 4:53.2
    4 Chu, Steve                18 4:54.8
    5 Price, Matt               17 5:25.8

Men's 19-39 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Pereschuk, Chris          20 4:43.3
    2 Spurrier, Paul            22 4:54.6
    3 Poulos, Ted               39 4:56.0
    4 Polifica, Richard         19 5:09.8

Women's 40+ 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Clelland, Nelda           42 6:16.9

Men's 40+ 1,600 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Clelland, James           42 4:42.6
    2 Nearman, Steve            40 4:45.1
    3 Berardi, Dave             40 4:50.5
    4 Rossiter, Spider          49 5:13.4
    5 Ayer, Brenton             45 5:20.3
    6 Schaeffer, Steven         51 5:50.7
    7 Barbee, Roger             54 5:54.0
    8 Lowrie, Jim               60 6:47.1

Girls 15-18 500 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Younkin, Katie            14 1:36.5
    2 Marshall, Shea            16 2:00.0

Boys 15-18 500 Meter Dash
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Bracken, Matt             18 75.0
    2 Arron, Mike               16 75.6
    3 Compton, Jerrod           16 75.8

Girls 11-12 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 O'Flaherty, Josette       11 3:57.6

Boys 11-12 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Price, Gerald             12 2:32.4
    2 Feeley, Joseph            11 2:45.2
    3 Compton, Makura           11 2:54.2
    4 Cox, Donald               10 2:55.1
    5 Cox, Andrew               12 3:57.8

Boys 13-14 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Hawwley, Drew             13 2:54.6
    2 Zerance, Stephen          14 3:34.1

Girls 15-18 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Barnhart, Helen           15 2:50.6

Boys 15-18 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Keefer, James             16 2:03.5
    2 Robinson, Anthony         18 2:05.5
    3 Galvan, Tim               16 2:14.8
    4 Heagy, Steve              17 2:26.3
    5 Price, Matt               17 2:32.0
    6 Compton, Jerrod           16 2:53.6
    7 Arron, Mike               16 2:54.4
    8 Burke, Matt               17 2:58.6

           Women's 19-39 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 O'Connor, Kelly           22 2:35.0

Men's 40+ 800 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Lowrie, Jim               60 3:08.0

Boys 13-14 3,200 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Parker, Jamison           13 11:14.7
    2 Thompson, Matty           10 12:24.2
    3 Coleman, Stephen          13 13:39.6

Girls 15-18 3,200 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Kurtz, Stephanie          16 13:11.8

Boys 15-18 3,200 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Keefer, James             16 13:26.0

Men's 19-39 3,200 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 McAbee, Alexander         19  9:54.6
    2 Oates, Doug               22 10:00.6
    3 Poulos, Ted               39 10:58.4
    4 Polifica, Richard         19 11:13.5

Men's 40+ 3,200 Meter Run
PLACE ATHLETE NAME             AGE TIME
=======================================
    1 Ayer, Brent               45 11:53.8
    2 Schaeffer, Steven         51 13:11.1